Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249794 razy)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1400 dnia: Lipiec 26, 2010, 09:47:40 »
dostal juz ktos jakis list ze szkoly co trzeba zabrac od wrzesnia?

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1401 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:59:51 »
Kolega Lampart dobrze mówi;)A co do telefonów to weź ale nikt Ci sie nie karze nim chwalic...Dobrze zabezpieczyć ze  względu na warunki w jakich przyjdzie wam pracować
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1402 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:16:34 »
A jeszcze takie pytanie. Ja dostarczałem do szkoły odpis świadectwa dojrzałośći, nie moge tego nigdzie znaleźć czy należy dostarczyć oryginał?

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1403 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:21:50 »
Jakąś godzinke temu rozmawiałem z kadetem z Poznania. Powiedział,że można ze sobą zabrać telefon, ale tak jak napisał mcbieniu trzeba na niego uważać. Była akcją, że koleś podczas jakichś ćwiczeń uszkodził telefon i narobił szumu. Wtedy chcieli wprowadzić oficjalny zakaz zabierania ze soba kom, ale na szczeście rozeszło się po kościach.

@hubert17
We wcześniejszych postach ktoś pisał co trzeba ze soba mieć.

@wicher
Z tego co mi wiadomo to nie. Ale w razie gdyby jednak to napiszą o tym w liście.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1404 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:29:42 »
Cytuj
Była akcją, że koleś podczas jakichś ćwiczeń uszkodził telefon i narobił szumu. Wtedy chcieli wprowadzić oficjalny zakaz zabierania ze soba kom, ale na szczeście rozeszło się po kościach.

Zachowanie kolesia było typowo gówniarskie, przecież nikt mu nie kazał brać aparatu telefonicznego na ćwiczenia. Na akcje czy ćwiczenia ma mieć wyposażenie wymagane do tych zdarzeń, telefon nie wchodzi w skład wyposażenia. Aczkolwiek się przydaje i każdy go ma przy sobie - ale na własną odpowiedzialność. Więc jak mówiłem jak ktoś zamoczy go lub zniszczy to pretensje tylko do siebie. Więc lepiej mieć aparat którego nie będzie szkoda jak się zniszczy.
EGO = 1 / wiedza

Offline predato_r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1405 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:33:33 »
Ja sobie na unitarke bym moze zabral rower zeby nie zapomniec jak sie jezdzi  :szalony: inni beda kitrac telefony a kolega wszystkim bedzie przygrywal na gitarze ale czad  :rofl: AAaaa  :rofl: niech ktos wezmie krate piwa i lodowke jeszcze... No bez jaj piec tygoni unitarka... to juz jest szkola SA a nie konkurs zyczen... Jak juz kolega zdecydowal sie na taka szkole to trzeba liczyc sie z wieloma wyrzeczeniami. Na filmie jes w tle gitara ale na szkole a nie podczas unitarki...
 

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1406 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:38:27 »
tak się napieprzacie z niego, a chłopak się dobrze zapytał. Dwa lata temu miałam przyjemność być na mszy niedzielnej gdzie całą oprawą zajmowali się kadecie. Mieli gitary, bodajże trąbki innych instrumentów nie pamiętam. Grali piosenki oazowe i śpiewali psalm, więc nie wiem czy teraz Wam tak do śmiechu. Z tego co mi wiadomo to nie brali swoich instrumentów na początek, ale później podczas organizacji grupy muzycznej ich instrumenty rodzina im dowoziła. Tak było dwa lata temu, rok temu nie wiem i teraz jak będzie to też nie wiem.

A co do ładowania telefonów to dla chcącego nic trudnego. Jak się kombinowało, to się miało.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1407 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:49:36 »
Ja sobie na unitarke bym moze zabral rower zeby nie zapomniec jak sie jezdzi  :szalony: inni beda kitrac telefony a kolega wszystkim bedzie przygrywal na gitarze ale czad  :rofl: AAaaa  :rofl: niech ktos wezmie krate piwa i lodowke jeszcze... No bez jaj piec tygoni unitarka... to juz jest szkola SA a nie konkurs zyczen... Jak juz kolega zdecydowal sie na taka szkole to trzeba liczyc sie z wieloma wyrzeczeniami. Na filmie jes w tle gitara ale na szkole a nie podczas unitarki...

Popieram w 100% kolegę, jestem przekonany że predato_r  jedzie na unitarke z tego powodu co ja, czyli po to żeby zdobywać wiedzie którą wykorzysta w przyszłości do ratowania mienie i życia ludzkiego. Gitara fajna rzecz ale nie na unitarce w SAPSP tylko na imprezie czy na mszy.... 

Pewnie tak nie uważa. Chodzi o to żebyś sobie odpuścił hobby na jakiś czas i zajął się rzeczami które będą Ci tam przeznaczone. I zalecaj się rad adminów :)---> Dokładnie o to mi chodziło :krzyk:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 13:54:11 wysłana przez Pietras »

Offline predato_r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1408 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:51:05 »
Tak mysle ze na unitarce oficerowie czy to kadeci poinstruuja nas co trzeba zrobic czy z telefonami czy portfelami. Trzeba je zdeponowac czy tez gdzies w swoich rzeczach zostawic wiec nie ma co sie martwic o to na zapas... A co do telefonu nawet gdyby nie dalo sie go naladowac to mozena miec go caly czas wylaczonego a wlaczac gdy zajdzie taka potrzeba i jakos przezyc na jednej bateri a ladowarke miec w pogotowiu :)

Offline marrks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1409 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:29:54 »
A co do ładowania telefonów to dla chcącego nic trudnego. Jak się kombinowało, to się miało.
otóż to. lecz kadeci znają już wiele pomysłów na kombinowanie, nie ważne czego to sie tyczy, więc trzeba będzie sie baardzo wysilić :)

Offline CYGAN____

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1410 dnia: Lipiec 27, 2010, 19:20:53 »
pozdro dla parownika widze czai czy jest SA PSP i z czym to sie je  :mellow: też poczytałem forum  i pewnie tak jak ja tak i kadeci z innych szkol SA zaleli juz na forum słuchaczy do  :tuba: na unitrace. gitara, telefon może jeszcze laptopa i radio :wall: Jeśli myslicie że te dwa lat na szkole to bedzie sielanka to się gruuubo  mylicie. Tyle wam mogę powiedzieć reszta w praktyce , do zobaczenia na szkole  :fiuu:

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1411 dnia: Lipiec 27, 2010, 21:36:06 »
@ Cygan
1. Twojego posta nie do końca idzie zrozumieć. Popraw go proszę.
2. Piszesz tak jak byś pozjadał wszystkie rozumy bo poczytałeś trochę forum, albo co najmniej już tam kiedyś był. Wyluzuj trochę...A w Poznaniu telefon można mieć, przynajmniej tak było dotychczas.

Offline marrks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1412 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:37:38 »
@ Cygan
1. Twojego posta nie do końca idzie zrozumieć. Popraw go proszę.
myśle, że najistotniejsze jest jasno i klarownie przekazane. aa i nie zapomnieć zabrać okularów 'fotochromowych' i koszuli hawajskiej na unitarke^^

Offline szegi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1413 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:43:20 »
Widzę że szejk tak pewnie się poczuł iż dopisał się do szkoły SA PSP w Poznaniu tylko nie wiem czy na Kadeta :wall: czy na słuchacza. W Poznaniu telefony można mieć, ale tylko w budce telefonicznej.

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1414 dnia: Lipiec 27, 2010, 23:09:01 »
...na Kadeta
Info odnośnie telefonu na unitarce mam od I, a w zasadzie już II roku.


Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1415 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:38:08 »
Jako kolejny dołączam do grona zdolnych do służby w CS PSP  :szalony:
Tak więc do 1 września Panowie :)
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1416 dnia: Lipiec 28, 2010, 17:28:57 »
Jako kolejny dołączam do grona zdolnych do służby w CS PSP  :szalony:
Tak więc do 1 września Panowie :)

no to gratki, widzimy się 1 Września ja to się już nie mogą doczekać, pewnie zaraz zostanę zbanowany, że to nie szkoła marzeń itp... ale dla mnie to jest spełnienie marzeń, bo za dużo pracy w to włożyłem żeby teraz narzekać albo mówić, że ciężko jest... Przecież wiadomo że było, jest i będzie ciężko... :straz:

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1417 dnia: Lipiec 28, 2010, 18:27:20 »
 Co nie wytrzymacie przez tydzień bez telefonu?
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 14:47:59 wysłana przez tomaszk1989 »

Offline fire brigade

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1418 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:28:10 »
w tamtym roku na unitarce w CS zabrali nam telefony i obiecali ze jak bedzie wszystko ok to raz w tygodniu w niedziele na 10 minut mozna bedzie zadzwonic. niestety byly to tylko obietnice bo telefony dali nam tylko raz i potem oddali je 2 dni przed koncem unitarki... bez telefonu da sie przezyc po prostu trzeba nauczyc sie listy pisac  -_- jesli ktos mysli ze jest to szkola taka jak kazda inna i tylko unitarka jest ciezka to jest w bledzie bo po tych dwoch miesiacach wcale nie jest duzo lepiej... oby drugi rok byl lepszy ;) jak cos chcecie wiedziec odnosnie CS PSP to piszcie 

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1419 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:46:58 »
Czemu po unitarce wcale nie jest lepiej?

Offline Paweł888

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1420 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:23:40 »
Wie ktoś może ile osób odpadło na badaniach w Krakowie?

Offline fire brigade

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1421 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:53:44 »
znaczy sie po unitarce juz nikt nie gania Cie po stadionie lub poligonie w pelnym w nocy choc u nas sie jeszcze zdarzylo pare razy ale to sporadycznie. starzy juz Cie nie moga spompowac po unitarce.... ale dochodzi bardzo duzo sluzb i nadal jest bardzo duzo roboty. starzy ida na przepustki po zajeciach a my mlodzi zapierdzielamy cale popoludnie. na dodatek jak ktos ma "zly dzien" z kadry to jak myslisz na kim sie wyladuje... zreszta sam zobaczysz ;) najwazniejsze to nie przejmowac sie i olewac polowe z tego co inni mowia ;) pozdro 

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1422 dnia: Lipiec 30, 2010, 17:05:52 »
Właśnie wróciłem z badań w Krakowie :straz: Wyrobiłem się w 3 dni :P
Do zobaczenia na unitarce.... :mellow:
Pozdrowienia dla ekipy co była 28 i 29 na badaniach. :P



« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 17:26:32 wysłana przez Pietras »

Offline CYGAN____

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1423 dnia: Lipiec 31, 2010, 12:02:59 »
A to dlatego żeby przygotować was do odpowiedzialnej funkcji jaka macie pełnić po tej szkole


Nie używamy Caps Locka!!!! Pkt regulaminu - proszę się zapoznać!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 22:24:32 wysłana przez robn »

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #1424 dnia: Sierpień 01, 2010, 11:12:22 »
Ponawiam pytanie Pawła888: Czy odpadł ktoś na badaniach i na czym jeśli tak :pyt: