Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249701 razy)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 16, 2010, 20:04:49 »
Co do limitu miejsc:
To chyba ministerstwo ustala jaki będzie limit, tak? A jeżeli ministerstwo jeszcze progu nie ustaliło to skąd niby szkoły mają wiedzieć? Hmm... Proponuję skontaktować sie z wróżka z ezo.tv
Dajcie temu spokój, na wiosnę zostanie ogłoszony limit miejsc.

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 16, 2010, 23:44:57 »
Kartas.
Ja to jak biegałem z wychodzeniem z bloków to miałem gorsze czasy niz startując normalnie <lol>

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 17, 2010, 02:56:08 »
Ogólnie rzecz biorąc jestem zażenowany tym, że są osoby, które puszczą w eter plotki tego typu jak powyżej. Szkoda słów na wątki, które nie są pewne w 100%. Jeśli ktoś chce mącić wodę, to i tak będzie to robił. Bazujmy na tym co wiemy teraz, czy z lat wcześniejszych, czy jak kto woli (limit 1000 os.). Niech to pozostanie sprawą indywidualną. Ja czekam na limit na stronach sapspa. Cóż, oczekuje braku zmian, lub buduje się tym jak wielu strażaków odchodzi w tym roku na emeryturę, bo w sprawach strażacko-emerytalnych wcale nie jest kolorowo. Stąd upatruje możliwości pozostawienia limitu 70, a jak nie, to jeszcze mam szanse za rok. Jeśli się nie uda to ADIEU!!!!!

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 17, 2010, 09:36:30 »
koledzy to forum zaczyna sie robic dziecinne co roku limit jest podawany gdzies w granicach kwietnia!!! piscie to co jest w temacie a nie jakies pierdoly typu ze bedzie maly limit czy tak jak kiedys ze naboru nie ma byc wcale.Zamiast zajmowac sie plotkami wezcie sie za biegi i nauke!:)

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 17, 2010, 10:50:28 »
hubert17 BRAWO BRAWO BRAWO za wypowiedz!!! Zamiast puszczać ploty łapmy się za naukę i bieganie, bo za pisanie nikomu nie potrzebnych głupot nikt mam punktów w SA nie da...

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:06:27 »
To może pohamujmy się z tymi uwagami o plotach itp bo też mnożą się niepotrzebnie -_-
Mam pytanie odnośnie podania do Sa, punkt 9 - stosunek do służby wojskowej, co mam tam wpisać (lub nie) jeżeli nie miałem żadnej styczności z wojskiem?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 12:30:00 wysłana przez Majkelo »

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:24:07 »
Widziałem oglądając tebele z przyjętymi, że nikt praktycznie poza jedną osobą nie złamał 3 minut na 1000m. Takie pytanie do weteranów: Tak było co roku?

Nie wiem, jaką tabelę oglądałeś, ale tak na pewno nie było..
W samej mojej grupie startowej (Poznań), 3 min. przekroczyło parę ładnych osób, w tym chyba dwóch, miało mniej niż 2:40 !
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:33:39 »
http://www.sapsppoznan.pl/tray/Wyniki.pdf tu masz tabele;] A propo tego co napisałeś na koniec. Mistrz Polski z roku 1994 ma 2:30 bodajże na 1000m;p i jest z tego samego klubu co ja także to nie jest mało;p
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:42:22 »
To może pohamujmy się z tymi uwagami o plotach itp bo też mnożą się niepotrzebnie -_-
Mam pytanie odnośnie podania do Sa, punkt 9 - stosunek do służby wojskowej, co mam tam wpisać (lub nie) jeżeli nie miałem żadnej styczności z wojskiem?
A byłeś już na komisji lekarskiej (w celu orzeczenia zdolności do służby wojskowej i przypisania kategorii zdrowia)? Jeśli tak, pewnie dostałeś A i zostałeś z automatu "przeniesiony do rezerwy" (i to właśnie powinieneś tam wpisać), a w miejscu na kategorię wpisać literkę kategorii, którą otrzymałeś.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:48:28 »
http://www.sapsppoznan.pl/tray/Wyniki.pdf tu masz tabele;] A propo tego co napisałeś na koniec. Mistrz Polski z roku 1994 ma 2:30 bodajże na 1000m;p i jest z tego samego klubu co ja także to nie jest mało;p

Nie rozumiem tego co napisałeś..
Tabela, która podałeś nie jest z ubiegłego roku. Ja Ci tylko odpowiadam na pytanie, że w zeszłym roku było gro osób, które przekroczyło 3:00.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:20:11 »
A byłeś już na komisji lekarskiej (w celu orzeczenia zdolności do służby wojskowej i przypisania kategorii zdrowia)? Jeśli tak, pewnie dostałeś A i zostałeś z automatu "przeniesiony do rezerwy" (i to właśnie powinieneś tam wpisać), a w miejscu na kategorię wpisać literkę kategorii, którą otrzymałeś.
Nie byłem, i chyba mnie nie wezwą na ów komisję bo wojsko jest nieobowiązkowe, mam iść do nich i powiedzieć żeby mnie zbadali bo startuje do Sa?, może zostawić puste miejsce tam w podaniu :huh:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:30:29 »
Ja dostałem w zeszłym roku w marcu wezwanie do stawienia się przed komisja lekarską w wku też pewnie sami Ci przyślą niedługo wezwanie
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:58:31 »
Wezwą Cię, o to już się nie bój, każdy musi to zaliczyć ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 17, 2010, 20:28:48 »
A najlepiej to sobie wejdź na strone internetową Twojej najbliższej jednostki wojskowej, która robi te badania, są podane numery telefonów, adresy e-mail, wystarczy do nich napisać lub zadźwonić. Ja sam osobiście tak zrobiłęm bo nigdzie nie mogłem znaleźć na to samo pytanie co ty odpowiedzi. Napisałem maila a na drugi dzień miałem już odpowiedź i wiem kiedy dostanę (kiedy sie spodziewać) wezwanie na komisję lekarską  :straz:

Offline deathmask

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:46:18 »
To bedzie moje pierwsze podejscie i najprawdopodobniej do Poznania uderze,bo blizej,choc slyszalem,ze trudniej jest sie dostac..ale moze to jakies mity :huh: ale wolalbym do SG, tylko ze mature mam z gery i wosu,a nie bardzo chce mi sie ja teraz poprawiac,najwyzej jak sie nie dostane to w przyszlym roku poprawie :'(
Pozdrowki dla wszystkich uderzajacych :straz:
bo to mój anioł stróż za mną nie nadąża..

Offline 998strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 19, 2010, 18:48:23 »
A ja mam takie pytanie. Jeżeli ktoś juz jest skierowany na badania i idzie do okulisty tam mu wbijają że ma daltonizm to czy taka osoba zostanie przyjeta? Przeszkadza to w czymś?
Prosze o wypowiadanie się osób które wiedzą na 100%
I pamiętaj że w piekle na przywitanie przedstawią Ci twoje wszystkie niewykorzystane szanse...

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:14:36 »
Czy w SA otrzymuje się żołd? Jak tak to od kiedy?

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 352
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:25:34 »
tak, dostaje się żołd... pierwszy jakoś w październiku...

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:03:02 »
A ile wynosi?

10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 18:08:35 wysłana przez Ajax »
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 23, 2010, 20:49:13 »
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:39:47 »
Szukam i nie mogę znaleźć nigdzie książeczki do kupienia z testowymi pytaniami. Jeśli ktoś kupował to może podzieli się linkiem skąd takie coś zamówić. Fajnie aby w tej książeczce jeszcze były do tego odpowiedzi ale z tym to pewnie ciężko :rolleyes:

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 26, 2010, 00:50:45 »
Proponowałbym zadzwonić do którejś ze szkół, może mają jeszcze jakiś egzemplarz z poprzednich lat. Można też śledzić uważnie strony internetowe szkół i w niedługim czasie powinna pojawić się oferta zakupu takiej książki.

A testy można zdobyć tu   :komp:
http://www.sebekfireman.host247.pl/straz/szkoly/testy.htm

i tu
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9374.0.html

Offline AndrzejB

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 26, 2010, 11:52:39 »
Cześć . W tym roku także planuje "zaatakować" do szkoły aspirantow psp.
Mam tylko male pytanko, w linkach które podawaliscie kilka postów wyżej (chodzi mi o link z lista wstepnie zakwalifikowanych) zauważylem ze były osoby które mimo iz mialy wiecej punktów niz osoby wstępnie zakwalifikowany nie dostały się ponieważ "nie zdały egzaminu teoretycznego" .
 Czy w szkole w Krakowie tez trzeba zdać egzamin teoretyczny na nie mniej niz przykladowo 50%z chemi i 50% z fizyki?? Pytam ponieważ z chemi jestem bardzo dobry i mogl bym z niej zdobyć dużo punktow natomiast z fizyką jest już gorzej.

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:14:51 »
Od jakiegoś czasu nie ma już pułapu punktowego który trzeba osiągnąć na teście fiz-chem do SA żeby zostać zakwalifikowany. Obecnie jedynym wyznacznikiem niezbędnej ilości punktów jest poziom trudności testu a co za tym idzie również poziom wiedzy wszystkich przystępujących do części teoretycznej...
A tak swoja drogą to jak masz dobrze opanowaną chemie to możesz mocniej przyłożyć się do fizyki - 5 miesięcy to sporo czasu na naukę :wacko:
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:31:10 »
Dzięki metode -_-
Kurde trudne dosyć te testy jak dla mnie, ale 5 miechów to dużo czasu, żeby pojąć to i owo :straz:

Nadal są dwie próby jeśli chodzi o bieg na 50 metrów?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 14:32:04 wysłana przez Kartas »