Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249874 razy)

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:16:50 »
Witam,
Czy jest tam jakiś limit miejsce na kursie? Pozdrawiam

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:57:34 »
Ilość miejsc jest dostosowana do ilości osób -_- Aktualizacja stronki z kursem tzn. (termin kursu i dokładna cena) będą znane do miesiąca. Jesteś nim zainteresowany???

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:40:51 »
Wstępnie tak, ale ostateczna decyzja będzie zależała głównie od pracy ( czy będę miał prace , jeśli tak, to czy dostane urlop).

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:54:07 »
Według mnie nie da sie w 7 dni nauczyć całego materiału który jest na testach do SA, owszem jest to jakaś powtórka-utrwalenie materiału ale pod warunkiem, że od kilku miesięcy wcześniej sami przerabialiśmy materiał lub na korepetycjach np. rozwiazująć zadania z poprzednich lat, bo nikt nie ogaranie materiału chemi i fizyki z liceum w tydzień  :szalony:

Także według mnie to strata pieniędzy i czasu, (gdzieś już był o tym temat i wypowiadali się inni użytkownicy, że to strata czasu) bo na tych wykładach nie ma nic innego jak pewnie rozwiązywanie zadań z ubiegłych lat i klepanie regółek i wzorów.
Osobiście polecam korepetycje bo taki godzinny pobyt z anuczycielem raz w tygodniu naprawdę dużo daje i rozumie się te zadania.
Także do roboty i samemu lub na korepetycjach uczyć sie na testy :)

Pozdrawiam :straz:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:03:15 »
Ja się przygotowuje do matury, między innymi rozszerzona fizyka. I zastanawiałem się nad korkami, ale jak sam rozwiązuje zadanie i niemogę go rozwiązać, to jeżeli sam wpadne na rozwiązanie metodą prób i błędów albo posiłkując się jakimś vademecum to naprawdę zapamiętuje to zadanie. Także jak dla mnie najwięcej daje rozwiązywanie zadań samemu z dobrym podręcznikiem i dobrym zbiorem zadań w przypadku matury, a w przypadku testów do SA wiadomo testy z ubiegłych lat :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:39:30 »
kolega ma ten plus że testów do SA Poznań zdawać nie musi;) To masz już bankowe miejsce tylko wystarczy się przebiec i drążek na minimum;) Gratki :straz: P.s: Życzę powodzenia na testach do SG.
Panowie wie ktoś jak wygląda zaliczenie psycholog w SA???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 22:44:01 wysłana przez Pietras »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:43:23 »
dzięki  :straz:
mam komfort psychiczny i mogę się zkoncentrować na maturce:)

A Ty startujesz do Poznania czy Częstochowy?

To nie GG! Proszę korzystać z PW.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 12:36:06 wysłana przez Ajax »
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 06, 2010, 23:37:04 »
Kraków ma swój rejon działania i to jest ponoć dobre bo jest najwięcej praktyki, w ubiegłym roku próg punktowy do Krakowa był niższy niż do Poznania i Częstochowy ku memu zdziwieniu.
O Częstochowie wiem tyle że ma poligon na miejscu i unitarka też się tam odbywa. Ja startuję do Częstochowy bo mam bliżej(i to baaaaaaardzo  ^_^) na twoim miejscu też poszedłbym do najbliższej, ale w sumie to zrobisz jak chcesz  -_-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 21:06:08 wysłana przez Majkelo »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 07, 2010, 00:32:48 »
Ja powiem tak kiedyś chciałem iść właśnie do Częstochowy, ale jako że mieszkam na pięknym Pomorzu zdecydowałem, że wybieram się do Poznania bo zawsze to duużo bliżej :P

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:40:07 »
ja startuje w tym roku do SA PSP  w Poznaniu. za tydzień bądz dwa zaczynam juz przygotowania do chemii i fizyki. Sprawnosciówke mysle ze ogarnałbym teraz bez problemu na minimum ale wolałbym to ogarnać jak najlepiej bo z chemia i fiza nie jest u mnie za dobrze :(

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 08, 2010, 00:00:20 »
Chemia i Fizyka myślę ze sobie poradzę a tak na poważnie zrobił ktoś  tak jak by zakres materiałów jakie tematy z fizy i jakie z chemi ?

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:00:21 »
zakres materiału pokrywa się niemal całkowicie z zagadnieniami ze szkoły średniej. Praktycznie wszystko przerabiałem w technikum. jeśli chodzi o konkretny zakres materiałów to myślę, że w google znajdziesz wymagania maturalne dla przedmiotów, chemia i fizyka.

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:00:27 »
Panowie wiecie jak wygląda zaliczenie psychologa w SA??? Mój kolega oblał psychologa :-\ Dostał pytanie: ,,Czy lubi pan rąbać drewno'' Odp. tak. Psycholog powtórzył pytanie, kumple odp. raczej tak. Psychologa znów powtórzył pytanie, kumpel odp. nie lubię. Na to psycholog mu odp. że nie jest stanowczą i zdecydowaną osobą. Nie widzi jego przyszłości w SA... :szalony:

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:11:06 »
e psycholog robi jakby wywiad na podstawie ankiety osobowej ktora sie wczesniej wypelnia. nie bylo zadnych pytan odnosnie tego testu osobowosci o ile dobrze pamietam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 19:50:27 wysłana przez franklinn »

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 11, 2010, 18:57:25 »
Kolego Pietras nie dziwne ze go oblal, z tego Co mi wiadomo wam pewnie tez to on sie pyta pare razy o to samo i sprawdza czy odpowiadacie tak samo na to pytanie;] pozdro
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:52:34 »
Witam wszystkich -_-
W tym roku także mam zamiar startować do SAPSP. Orintuje się ktoś ilę ok jest co roku chętnych ogolnie?? i na jaki procent ok trzeba napisac test teoretyczny jeśli np sprawnościowe zaliczone są na połowe pkt?  Chodzi mi np. o średnią pkt. która powinna dac pozytywny wynik w rekrutacji -_-
Pozdrawiam wszytskich startujących ^_^

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 12, 2010, 00:23:21 »
matt około 620 osób, z tym wymaganym procentowym wynikiem pisemnego testu nie wiem, kiedyś czytałem tu że trzeba mieć jakiś procent zdany, ale nie wiem czy to prawda i czy jest aktualne, czy zaliczysz egzamin sprawnościowy na minimum albo maksimum to nie ma wpływu na test pisemny, zresztą nie trzeba patrzeć na minimum tylko starać się wypaść jak najlepiej.  -_-

h^

  • Gość
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 12, 2010, 00:47:55 »
za maxa na sprawnosiowym możesz dostać 54 punktów. a wydaje mi się ze to łatwe nie jest. Wiec najlepiej skupić się na tescie z wiedzy bądz tak jak kolega napisał starać się wypaść jak najlepiej i tu i tu :) Jeśli chodzi o wynik który może dać pozytywny wynik rekrutacji to myśle ze 130 pkt to minimum chociaż nikt nie wie jak się spisze dany rocznik.

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 12, 2010, 08:05:45 »
130 punktów to może być lista rezerwowa, 140-150 w tych granicach daje 100% zakwalifikowanie się do SA... -_- z testów musisz minimum na 50% odp. dobrze. (przy dobrym wyniku z egz. sprawnościowych) Jeżeli odp. na mniej pytań to ciężko będziesz miał się dostać :stop: Pozdrawiam do zobaczenia na testach w SA Kraków :straz:

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 12, 2010, 13:53:43 »
Nie ma rady koledzy- żeby się dostać do SA trzeba naprawdę przyłożyć się do zarówno sprawnościówki jak i testów. niektórzy uważają, że egzamin sprawnościowy to tylko formalność ale dziwne że później połowa kandydatów odpada po sprawnościówce. najlepiej przyłożyć się i do tego i do tego. takie moje zdanie -_-
998 C.R.E.W.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 12, 2010, 17:33:16 »
130 punktów to może być lista rezerwowa, 140-150 w tych granicach daje 100% zakwalifikowanie się do SA... -_- z testów musisz minimum na 50% odp. dobrze. (przy dobrym wyniku z egz. sprawnościowych) Jeżeli odp. na mniej pytań to ciężko będziesz miał się dostać :stop: Pozdrawiam do zobaczenia na testach w SA Kraków :straz:
A nawet więcej, nie możemy się sugerować wynikami z końca listy ponieważ są one zarezerwowane dla wiadomo kogo.. szkoda gadać :-\, trza robić. -_-

Offline matt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 12, 2010, 18:01:38 »
Bardzo dziękuje za pomoc -_-
Czyli myslicie albo wiecie, że jeśli maksymalnie można zdobyc 300 pkt przy rekrutacji to 150 powinno wystarczyć do dostania się?? Do ktorej z 3 szkół aspiranckich jest najwięcej chetnych?
Pozdrawiam -_-

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 12, 2010, 18:08:20 »
maksymalnie można uzyskać:
54 pkt- sprawność,
200 pkt - wiedza,
1 pkt - prawko B
10 pkt - prawko C,
10 pkt - szkoła rat. med.

275 pkt łącznie, więc przy tylu powinno wystarczyć 150, gdyby było 300 to pewnie więcej niż 150!
Ale tak jak mówicie nie ma co patrzyć na progi z minionych lat..
Można się było przejechać na tym bardzo, w zeszłym roku ;)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 12, 2010, 18:39:33 »
Tak dokładnie to Max = 274 pkt. bo prawko B+C daje 10 pkt. a nie 11...
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 12, 2010, 20:07:22 »
Ciężko jest powiedzieć do której jest najwięcej chętnych to się okaże... Osobiście sądzę że ilość chętnych do poszczególnych SA będzie bardzo podobna. Ja proponuję nie liczyć ile będzie trzeba mieć punktów :stop: ponieważ w jednym roku będzie trzeba mieć minimum 130 a w kolejnym 150, a co będzie jeżeli będzie tylko 40 miejsc do SA?! :gwiazdki: Wtedy to będzie masakra... :huh: