Służba > Prawo w służbie

Dodatek na zakup mieszkania-kilka pytań

(1/1)

Góral:
Witam!!
Od jakiegoś czasu wertuję forum, szukam w wyszukiwarce, czytam akty prawne i ...nie mogę kilku rzeczy jasno określić. Jeżeli mogę uzyskać tutaj pomoc to będę bardzo wdzięczny!!

1)Kupuję nowe mieszkanie. Do tej pory pobierałem równoważnik za brak lokalu.Ile mam czasu na złożenie podania o dodatek na zakup mieszkania? Muszę to zrobić od razu po podpisaniu umowy kupna? (teraz jestem sam ale po nowym roku planuję ślub-czy mogę teraz kupić mieszkanie a starać się o dodatek jak już założę rodzinę?) Mój kwatermistrz nigdy mi na takie pytanie nie odpowie zgodnie z prawdą. Domyślam się,iż zaraz po kupnie muszę zgłosić ten fakt, żeby nie pobierać bezprawnie równoważnika za brak lokalu.

2) Mieszkanie kupuję w miejscowości odległej od miejsca pełnienia służby więcej niż 2 godziny jazdy środkami komunikacji publicznej w obie strony. Jak mam to udowodnić (czas dojazdu) oraz czy należą się za to jakieś dodatki ( w wyszukiwarce forumowej znalazłem kilka postów że mogę się o to starać)

bujalka:
Witam.
Najlepiej z takimi pytaniami zadzwoń do swojej Komendy Wojewódzkiej, do osób które się zajmują sprawami mieszkaniowymi.

W Ustawie o PSP Art 79 ust 3 jest napisane: "Strażak jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić, poprzez złożenie oświadczenia mieszkaniowego, o każdej zmianie mającej wpływ na uprawnienie do otrzymania równoważnika za remont albo za brak lokalu mieszkalnego lub na wysokość równoważnika."

Czas dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby możesz udowodnić pobierając odpowiedni dokument z oddziału komunikacji. Wydaje mi się, że jeżeli Twój czas dojazdu przekracza 2 godziny, to należy Ci się nadal równoważnik za brak lokalu( ponieważ nie posiadasz kwatery w miejscowości pobliskiej). Ale jak piszę wydaję mi się, nigdy nie miałam takiego przypadku i nie jestem pewna na 100%.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam. Pozdrawiam.

lang:
ad. 1) - bezzwłocznie
ad. 2) - w takiej sytuacji pomoc na uzyskanie lokalu mieszkalnego nie przysługuje, ale nadal masz uprawnienie do RZBL; powinieneś też liczyć się z możliwością przeniesienia z urzędu (art. 37c ust. 3 pkt 1))

Góral:
Bujalka, Lang-dziękuję bardzo za pomoc! Teraz już wiem na czym stoję! Jeszcze raz dzięki -_-

jasiek:
Witam

Czyli nic nie wiadomo co z tym dodatkiem ?  kiedy ?
Czy ktos cos moze wie ?

pozdr,

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej