Autor Wątek: Badania członków OSP  (Przeczytany 29925 razy)

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:15:19 »
Dziękuję Ci bardzo za tę ostatnia wiadomość bo do Kodeksu Pracy oczywiście dotarłem ale nie wiedziałem czy któryś z podanych ministrów określił te kwalifikacje. Jeszcze raz dzięki.
W moim powiecie posiadający orzeczenie strażak PSP będący jednocześnie członkiem OSP ma oczywiście ważne te badania z PSP.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:27:53 »
Cytuj
Przy okazji pytanie: czy mając zrobione badania w PSP i wydane orzeczenie to trzeba to wszystko powtarzać dla OSP?

Chyba kolejny raz ktoś o czymś zapomniał w rozporządzeniu. Tylu emerytów (i nie tylko) z PSP zasiada w ZG ale we wcześniejszych wnioskach o tym nie pomyśleli! Jakimiś bzdurami się zajęli.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 08, 2010, 10:31:37 »
Szczerze? Trochę nas odpadnie wśród rzeszy niedobitków ... Coraz większe problemy są z aktywnością, młodym narybkiem, a tu jeszcze taki przesiew. Kto nie mógł pracować w ODO, po prostu pomagał na zewnątrz - każdy wie, że każde ręce do pracy się przydadzą, a teraz? Drugi problem to fundusze budżetów miast, gmin - trzeba będzie przebadać nawet członków małych jednostek - to są spore koszta. Nie ma na inwestycje, utrzymanie i jeszcze dorzucili nam coś takiego. Parodia!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:19:16 »
witam panowie...mam pytanie...czy jeżeli mam aparat ortodontyczny to jestem w stanie przejść badania? :huh:
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:06:41 »
Witam Panowie czy ktoś wie ile będą kosztować takie badania

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:36:04 »
zadzwoń do pierwszej lepszej przychodni i tam zapytaj o szczegóły. Ale zapewne wszystko będzie zależało jakie konkretnie badania zleci Ci lekarz medycyny pracy
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 19, 2010, 14:22:02 »
Sprawa badań lekarskich członków OSP zainteresowała też posłów :kwit: szkoda, że trochę za późno!!!


Cytuj
    Interpelacja (nr 13383) do ministra spraw wewnętrznych i administracji
    w sprawie przepisów dotyczących badań lekarskich dla funkcjonariuszy ochotniczych straży pożarnych.

    W związku z interwencjami funkcjonariuszy ochotniczych straży pożarnych w sprawie planowanych zmian w przepisach dotyczących obowiązkowych badań lekarskich uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania:
    1. Jakie obecnie obowiązkowe badania lekarskie muszą wykonywać
    funkcjonariusze OSP, kto i w jakim zakresie finansuje przeprowadzanie tych badań?
    2. Czy przygotowywane są zmiany przepisów dotyczących obowiązkowych badań lekarskich dla funkcjonariuszy OSP? Jeśli tak, z
    jakiego powodu i w jakim zakresie? Proszę o szczegółowe wyjaśnienie tej sprawy, ponieważ z przekazanych mi informacji wynika, iż ewentualne zmiany przepisów mogą nałożyć bardziej restrykcyjne obowiązki na strażaków ochotników, niż jest w przypadku zawodowych funkcjonariuszy PSP.

    Z poważaniem
    Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka
    Wałbrzych, dnia 30 listopada 2009 r.

Cytuj
Szanowny Panie Marszałku! W nawiązaniu do pisma z dnia 11 grudnia 2009 r. (sygn. SPS-023-13383/09) przekazującego interpelację posła na Sejm RP pani Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej w sprawie przepisów dotyczących badań lekarskich dla funkcjonariuszy ochotniczych straży pożarnych na wstępie wskazać należy, iż zgodnie z art. 28 ust. 6 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t.j. Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380) członek ochotniczej straży pożarnej biorący bezpośredni udział w działaniach ratowniczych ma prawo do bezpłatnych okresowych badań lekarskich.
Z dniem 25 września 2008 r. przestało obowiązywać rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 19 stycznia 1993 r. w sprawie szczególnych zasad przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych (Dz. U. Nr 10, poz. 48) z powodu wejścia w życie ustawy z dnia 25 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 163, poz. 1015). Przedmiotowa ustawa nadała nowe brzmienie art. 28 ust. 7 ustawy o ochronie przeciwpożarowej zgodnie, z którym minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, tryb i sposób przeprowadzania oraz zakres badań, a także podmioty uprawnione do ich przeprowadzania, uwzględniając specyfikę działań ratowniczych, a także kwalifikacje podmiotów przeprowadzających badania lekarskie.
Na podstawie ustawowego upoważnienia zawartego w art. 28 ust. 7 ww. ustawy minister zdrowia w dniu 30 listopada 2009 r. wydał rozporządzenie w sprawie przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych (Dz. U. Nr 210, poz. 1627). Przedmiotowe rozporządzenie określa tryb i sposób przeprowadzania oraz zakres okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych oraz podmioty uprawnione do przeprowadzania tych badań. Zgodnie z § 2 ust. 1 ww. rozporządzenia bezpłatne badania lekarskie członka ochotniczej straży pożarnej obejmują badania lekarskie oraz badania pomocnicze, w tym badania laboratoryjne. Ponadto lekarz przeprowadzający badania może poszerzyć ich zakres o dodatkowe konsultacje lekarzy posiadających specjalizację w określonych dziedzinach medycyny oraz o dodatkowe badania, a także wyznaczyć wcześniejszą datę następnych badań, jeżeli stwierdzi, że jest to niezbędne do prawidłowej oceny i monitorowania stanu zdrowia członka ochotniczej straży pożarnej (vide: § 2 ust. 3 przedmiotowego rozporządzenia). Zakres badań lekarskich obowiązujących członków ochotniczej straży pożarnej określa załącznik do przedmiotowego rozporządzenia. Badania przeprowadza się ponadto w każdym przypadku czasowej niezdolności z powodu choroby dłuższej niż 30 dni, skutkującej niemożliwością udziału w działaniach ratowniczych (vide: § 3 ww. rozporządzenia). Stosownie do § 4 ust. 1 przedmiotowego rozporządzenia badania przeprowadza się nie rzadziej niż raz na 3 lata, na podstawie skierowania przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na siedzibę ochotniczej straży pożarnej.
Jednocześnie pragnę poinformować, iż zgodnie z art. 32 ust. 3 pkt 3 ustawy o ochronie przeciwpożarowej gmina ma obowiązek ponoszenia kosztów badań lekarskich członków ochotniczej straży pożarnej.
Z poważaniem

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 30, 2010, 10:35:14 »
Następna ciekawa interpelacja w sprawie nowych badań lekarskich członków OSP biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych:

Cytuj
Interpelacja (nr 14510) do ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie obowiązku przeprowadzania badań lekarskich członków ochotniczych straży pożarnych.
Szanowny Panie Ministrze! Na podstawie art. 28 ust. 7 ustawy o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380) minister zdrowia wydał rozporządzenie z dnia 30 listopada w sprawie przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośrednio udział w działaniach ratowniczych. Obowiązek skierowania członka ochotniczej straży pożarnej na badania nałożono na gminy.
Podczas spotkań z wójtami gmin zgłaszane są wątpliwości co do zgodności z konstytucją powyższego rozwiązania, gdyż nie zapewnione zostały gminom środki finansowe na ten cel.
Sprawa jest bardzo poważna, gdyż w opinii wójtów tego typu wydatki nie były kalkulowane w projektach budżetu samorządów gminnych, które obowiązkowo sporządza się do 15 listopada. Wiadomo, że wiele jednostek ochotniczych straży pożarnych działa w ramach krajowego systemu ratowniczo gaśniczego i oczywistym jest, że bez tych jednostek skuteczna działalność krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego zostałaby sparaliżowana lub co najmniej stałby się on niewydolny. Warto zwrócić uwagę, że w okresie wiosennym może czekać nas wiele zagrożeń powodziowych, gdzie pomoc strażaków ochotników będzie niezbędna, a zgodnie z najnowszymi przepisami powinni mieć oni aktualne badania lekarskie. Szczególnie pomocne będą także jednostki ochotniczych straży pożarnych, które nie są włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, a których członkowie także będą musieli posiadać ważne badania lekarskie, chcąc uczestniczyć w akcjach ratowniczych.
Szanowny Panie Ministrze:
1. Czy w akcji ratowniczej może brać udział członek ochotniczej straży pożarnej, który nie posiada ważnych badań lekarskich?
2. Czy ministerstwo posiada środki na refundację dla gmin za przeprowadzone badania lekarskie strażaków ochotników i czy planuje takiej pomocy gminom udzielić?
3. Czy krajowy system ratowniczo-gaśniczy jest przygotowany na ewentualność, że może w nim zabraknąć wystarczającej ilości strażaków ochotników z aktualnymi badaniami lekarskimi?
4. Czy brak wystarczającej ilości strażaków ochotników z ważnymi badaniami lekarskimi stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli?
Z poważaniem
Posłowie Zdzisław Czucha
i Witold Namyślak
Warszawa, dnia 10 lutego 2010 r.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 30, 2010, 11:49:23 »
grzela ja Cię podziwiam za wyszukiwanie takich informacji :) choć muszę przyznać ze interpelacje ciekawe, sam już po nowych badaniach jestem.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

badania

  • Gość
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 02, 2010, 23:05:50 »
to co piszecie to pół prawdy,na 35 członków badania robi 10 i gmina jest kryta że jednostka ma badania wszyscy zadowoleni a gdzie reszta do ognia jadą rózni członkowie osp  nikt nie ma przecież służby dyżurującej członków wyszkolonych i badanych żadna gmina nie jest w stanie wyszkolić i przebadać wszystkich strażaków osp to są koszty oraz duża rotacja członków te wszystkie prawa uchwalają ludzie nie mający zielonego pojęcia o osp a niektórzy strażacy jeszcze ich w tym utwierdzają już teraz widać jak osp upadają ograniczony wiek 60 lat wyrzuca kupę sprawnych dla osp ludzi. młodych coraz mniej ich nie ma, brakuje kierowców  po co te joty same paranoje wymyślają ,będzie trzeba sekretarki zatrudniać,raporty po co to komu potrzebne i inne bzdury dajcie za te pieniądze sprzęt nowoczesny i na pewno  strażak go obsłuży to przecież nie są głupki niektóry taki sprzęt posiada w swoim gospodarstwie a może i lepszy szkoda pisania na ten temat bo i tak nikt z nas tego nie zmieni za 20 lat cienko widzę osp

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:43:56 »
Gościu a ty się skąd urwałeś? Chyba z wielkanocnej pisanki.
Są takie gminy, np moja. Ale pewnie straż oglądałeś z za okna wiec dlatego takie teksty piszesz.
A kupę to się robi w toalecie.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:26:56 »
Przy okazji pytanie: czy mając zrobione badania w PSP i wydane orzeczenie to trzeba to wszystko powtarzać dla OSP?

Na podstawie wielu dyskusji zapadła decyzja - moja KP honoruje te badania - potwierdzone ksero orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA załatwia sprawę.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

badania

  • Gość
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 03, 2010, 23:11:00 »
kwas--- z choinki to ja się nie urwałem w osp jestem ponad 30 lat przeszedłem drogę w straży od koni żuków do magirusa i stara266  20 lat jestem kierowcą ,naczelnikiem i prezesem ZG i nie jedną jednostkę widziałem dawniej i obecnie w gminie na 13 wsi posiadamy 8 samochodów w tym 30 tonowego STAERA sam w jednostce mam 2 samochody średnie..Jeżdże po innych strażach w województwie i rozmawiam z strażakami i zarządami.widziałem jednostkę KSRG która posiada salę tradycji wypełnioną po brzegi dyplomami i pucharami a teraz nie mają pełnej obsady jadą 2-3 osoby do akcji a sprzęt 1 -klasa .. więc nie mów mi że bzdury piszę to jest fakt. byłem w jednostce gdzie nie ma kierowcy z wymaganymi papierami skończyli 60 lat i koniec  jazdy a młodych nie ma  samolikwidacja..U nas w gminie w każdej osp mają badania ,szkolenia tylko mi chodzi oto że to mało .Oczywiście straż  utrzymywana w małym mieście to inna sprawa to inne warunki do tych które są w małych miejscowościach a mnie chodzi właśnie o nich.Na zawody 10 lat temu miałem wystawiany komplet drużyn i jeszcze zostawało kilku a teraz 1 seniorów nie ma młodzieży  żeby skompletować drużynę.. próbujemy mieszać chłopcy -dziewczęta aby mogła chociaż część z nich wystąpić, duża część młodych jest w Angli takie nastały czasy. Może akurat u ciebie w straży jest bardzo dobrze bo i takie jednostki widziałem patrząc z zazdrością że im się dobrze pracuje chwała takim tylko jak długo??Też byłem zachwycony że jest wszystko w porządku i nagle bęc..Robi się nam wszystkim problem tylko na górze tego nie chcą widzieć, jakoś to będzie,żal mi się robi że mając w obecnych czasach taki sprzęt brakuje ludzi-- temat woda tylko się nie dajmy, może komuś na tym zależy by jeszcze i to ochotnictwo zniszczyć przepisami

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 29, 2010, 14:16:31 »
Odpowiedź na interpelację nr 14510:

Cytuj
Szanowny Panie Marszałku! W nawiązaniu do pisma z dnia 17 lutego 2010 r. (sygn. SPS-023-14510/10) przekazującego interpelację posłów na Sejm RP pana Zdzisława Czuchy oraz pana Witolda Namyślaka w sprawie obowiązku przeprowadzania badań lekarskich członków ochotniczych straży pożarnych uprzejmie przedstawiam następujące informacje.
Na wstępie wskazać należy, iż obowiązek posiadania aktualnych badań lekarskich
członków ochotniczych straży pożarnych nałożony został ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t.j.: Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380).
Zgodnie z art. 19 ust. 1b ww. ustawy, bezpośredni udział w działaniach ratowniczych mogą brać członkowie ochotniczych straży pożarnych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 60 lat, posiadają aktualne badania lekarskie dopuszczające do udziału w działaniach ratowniczych oraz odbyli szkolenie pożarnicze, o którym mowa w art. 28 ust. 1 tej ustawy.
W związku z powyższym członek ochotniczej straży pożarnej, który nie posiada aktualnych badań lekarskich, nie może brać bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych. Realizacja czynności ratowniczych wymaga odpowiednich predyspozycji osobistych, w tym odpowiedniego stanu zdrowia. Powyższe wiąże się z podejmowaniem dużego wysiłku fizycznego, a także występującą potrzebą realizacji zadań na wysokościach. Nie bez znaczenia jest także konieczność korzystania ze sprzętu ochrony dróg oddechowych. Zły stan zdrowia w takich warunkach podnosi ryzyko wypadków i nagłych zachorowań podczas wykonywania działań ratowniczych.
Zgodnie z art. 32 ust. 3 pkt 3 ww. ustawy o ochronie przeciwpożarowej, gmina ma obowiązek ponoszenia kosztów okresowych badań lekarskich, o których mowa w art. 28 ust. 6 tej ustawy. Przepis ten, wprowadzony ustawą z dnia 27 lutego 2003 r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 52, poz. 452), obowiązuje od dnia 12 kwietnia 2003 r. Obowiązek ponoszenia kosztów badań lekarskich członków ochotniczych straży pożarnych przez gminy istnieje zatem od szeregu lat i dotychczas nie wpływały żadne zastrzeżenia w przedmiotowym zakresie.
W odniesieniu do kwestii refundacji przeprowadzonych badań lekarskich członków ochotniczych straży pożarnych uprzejmie informuję, iż minister spraw wewnętrznych i administracji nie posiada możliwości przyznawania dotacji celowych w tym zakresie.
Nadmienić przy tym należy, iż minister spraw wewnętrznych i administracji w ramach zlecania realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2009 r. przekazał dotację w wysokości 30 314 000 zł na rzecz ochotniczych straży pożarnych, natomiast komendant główny Państwowej Straży Pożarnej przeznaczył na rzecz zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochotniczych straży pożarnych działających w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego kwotę w wysokości 36 123 290 zł.
Niezależnie od powyższego uprzejmie informuję, iż zgodnie z art. 29 ww. ustawy o ochronie przeciwpożarowej, koszty funkcjonowania jednostek ochrony przeciwpożarowej (w tym ochotniczych straży pożarnych) pokrywane są z:
— budżetu państwa;
— budżetów jednostek samorządu terytorialnego;
— dochodów jednostek instytucji ubezpieczeniowych ubezpieczających osoby prawne i fizyczne;
— środków własnych podmiotów, o których mowa w art. 17 ww. ustawy, które uzyskały zgodę ministra właściwego do spraw wewnętrznych na utworzenie jednostki ochrony przeciwpożarowej.
Ponadto, zgodnie z ww. ustawą, budżet państwa:
— ponosi koszty związane z udziałem, na wezwanie Państwowej Straży Pożarnej, jednostek ochrony przeciwpożarowej (w tym ochotniczych straży pożarnych) w działaniach ratowniczych poza terenem własnego działania;
— uczestniczy w kosztach funkcjonowania jednostek ochrony przeciwpożarowej (w tym ochotniczych straży pożarnych), jeżeli jednostki te działają w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego;
— pokrywa inne koszty funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych i ich związków związane z ochroną przeciwpożarową, o ile na podstawie odrębnych przepisów zostaną przekazane gminom jako zadania zlecone.
Jednocześnie informuję, iż – w opinii komendanta głównego Państwowej Straży
Pożarnej – nie istnieje zagrożenie związane z potencjalnym brakiem członków ochotniczych straży pożarnych w związku z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 30 listopada 2009 r. w sprawie przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych (Dz. U. Nr 210, poz. 1627). Przedmiotowe rozporządzenie usunęło szereg wątpliwości dotyczących dopuszczania członków ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczych, które istniały w poprzednim stanie prawnym.
Pragnę jednocześnie zapewnić, iż wielopoziomowy system zabezpieczeń zapewniających sprawne i efektywne funkcjonowanie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego nie pozwala na powstanie jakiegokolwiek zagrożenia dla bezpieczeństwa obywateli w przypadku zmniejszenia liczby członków ochotniczych straży pożarnych mogących brać udział w działaniach ratowniczych z powodu braku aktualnych badań lekarskich.
Z poważaniem

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 29, 2010, 21:18:02 »
Cytuj
wielopoziomowy system zabezpieczeń zapewniających sprawne i efektywne funkcjonowanie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego nie pozwala na powstanie jakiegokolwiek zagrożenia dla bezpieczeństwa obywateli w przypadku zmniejszenia liczby członków ochotniczych straży pożarnych mogących brać udział w działaniach ratowniczych z powodu braku aktualnych badań lekarskich
Bardzo piękne zdanie , warte zapamiętania - szczególnie świetnie brzmi w zestawieniu z postem @badania

Offline darcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Darek- Dowódca OSP
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 28, 2011, 19:34:51 »
arturze sam lekarza to nie interesuje , takie ma wytyczne że musisz być zdrowy jak koń i ma to gdzieś że masz małą wade jednego oka czy w lewym uchu słabiej słyszysz , musisz być glanc genau jak do państwowej wiem co gadam bo kupa ludzi nie przeszło . pozdro

Moderator: Można wiedzieć komu odpowiadasz? Warto dodać cytat wypowiedzi do której się odnosisz. Zwróć uwagę, że nikt w tym wątku nie rozmawiał od ponad roku.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 21:28:21 wysłana przez Sylwek »

Offline ratownikksrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 08, 2012, 20:12:31 »
Witam!
Mam pytanie czy któraś jednostka druhów robiła badania wg nowego załącznika z 2009 roku, a jeśli tak to w jakiej formie to się odbywało (każdy sam, czy może udało się grupowo i jakie były koszty). 

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 08, 2012, 20:46:23 »
U nas w gminie na dniach badania robiło 4 jednostki. Gmina załatwiała termin w przychodni. Okulista, laryngolog, neurolog, laboratorium, spirometria i  na koniec z  wynikami do lekarza medycyny pracy. W sumie zajęło to 3-4 dni ze względu na to że w inny dzień laboratorium na czczo z rana i spirometria w innym miejscu i czasie. W przyszłym tygodniu będzie leciała druga tura tych co ze względu na pracę nie dali rady być. Z tego co wiem to koszt powyżej 300 zł na głowę. Jak dowiem się dokładniej to postaram się napisać. Każdy doktorek osobno chce mieć zapłacone....

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Badania członków OSP
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 09, 2012, 12:28:05 »
W naszej gminie udało się prawie wszystko zrobić w jednym dniu (sobota), w jednej przychodni, dla wszystkich jednostek - przynajmniej dla wszystkich osób robiących wówczas 1-szy st., część w innym terminie. Wyjątkiem było chyba laboratorium i neurolog, do którego każdy musiał się udać we własnym zakresie. Koszt tez ok. 300 PLN na głowę.