Autor Wątek: Haix???  (Przeczytany 4007 razy)

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Haix???
« dnia: Lipiec 19, 2009, 11:39:33 »
Witam
Zakupiłem na allegro buty Haix Fire Flash (poniżej zdjęcia)
Buty wyglądają trochę dziwnie ponieważ jest to rozmiar 48
Moje pytanie dotyczy podeszwy - czy miał ktoś do czynienia z haixami z taką cienką podeszwą - podeszwa jest identyczna (grubość) jak w lubelskich protektorach.
Po drugie: posiada może ktoś rozmiarówkę haix porównanie numerów z długością wkładek - w normalnej numeracji rozmiar 48 to wkładka 31,5cm a w tych butach wkładka to 33cm :gwiazdki:








OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Haix???
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:21:01 »
sprawdzałem swoje Haix-y i mam grubszą podeszwę, tj śródstopie i stopy mają grubszą podstawę, reszta jest taka sama.
Producent jest markowy, może uznał, że nie trzeba tyle gumy na spód; nie wiem, nie miałem takich cienkich więc też nie mam doświadczenia jeśli chodzi o ich użytkowanie.
A może to jakaś wersja dla sztabowych? Na stronach producenta nic nie pisze?
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Szkwaras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Haix???
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:30:21 »
Witam.

Ja mam dwie pary Haix-ów i ani w Fire Flash-ach i Fire Flash-ach Pro nie ma takiej cienkiej podeszwy i jest diametralnie inny protektor. Na podeszwie powinno być logo HAIX i napis "oel u. benzinfest oraz antystatisch". Te wyglądają jak gdyby się popsuły i ktoś przykleił inną podeszwę, chociaż w tego typu butach to jest raczej niemożliwe bo podeszwy się porostu nie odklejają bo przecież to Haix-y.

Pzdr. :straz:
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Haix???
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2009, 13:24:47 »
Może to jakaś stara partia bo buty robione teraz przez Haixa mają zupełnie inną podeszwę o tej twojej, poszukałem na ebayu ale z taką podeszwą nie znalazłem  żadnej pary butów. A co do rozmiarówki to napisz do Devy oni są przedstawicielem Haixa na polskę z ramienia firmy Deva.

http://www.haix.com/eng/imagefilmhigh_en.php

a tu masz na dole strony rozmiarówke obuwia
http://www.haix.com/eng/downloads/503002_fire_flash.pdf
możesz im napisać swoje pytanie powinni pomóc
Ps. jak byś napisał do nich to napisz co ci odpowiedzą
Pozdrawiam RAFKA


SCALONO – proszę używać  funkcji modyfikuj
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 14:09:33 wysłana przez MIKO »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Haix???
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:22:34 »
Jakieś trefne te Haixy. Buty z protektora mają nawet grubsza podeszwe. Widać że te buty nie są też pierwszej młodości. Czasem na e-bay można kupić różnego rodzaju pseudo sprzęt strażacki, więc może i one zostały tam zakupione;) made in turkish??

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Haix???
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2009, 08:09:49 »
z tego co wiem haixy sa produkowane w niemczech i słowenii. rozmawiałem z kumplem z bielska i opowiadał mi ,ze ok rok temu oddali do reklamacji cała partie tych butów bo było z nimi cos nie tak , moze to chodziło o podeszwy? buty te własnie były ze słowenii. moze tam wpadli na pomysł - ekonomicznej wersji.
ja osobiscie z butami jak na zdjeciu sie nie spotkałem. widziałem na magazynie buty zdane przez chłopaków co idą na emkę (9-letnie) i tez maja inny grubszy protektor. tak wiec nie jest to raczej kwestia zaszłości.
skłaniałbym sie raczej ,że ten but to jakies hand made.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Haix???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2009, 18:05:59 »
haixy strazackie podkreslam strazackiesa produkowane w 2 zakladach
- w bosni
- i na chorwacji
miejsce produkcji nie jest wazne bo sie odbywa pod nadzorem producenta
w zakladzie w bosni sa produkowane buty membranowoe rowniez dla innych producentow nie tylko haixa

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Haix???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2009, 13:40:10 »
Witam
Przeglądając www.ebaya.de natknąłem się na fajną ofertę obuwia Haix Sonderm. "Fire Hunter" Feuerwehrstiefel w rewelacyjnej cenie 89euro +8,5 transport
http://stores.shop.ebay.de/x-schuh59__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ378550010
może nie są to haixy sznurowane, ale zawsze to haix.
Ciekawy jestem waszych opinii.
Pozdrawiam RAFKA
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline 1982tomek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Haix???
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2010, 14:06:37 »
Witam  chentnie nabyl bym jakies buciki w stanie bdp. rozmiar 42-43
haix lub JOLLY . jak cos macie to piscie na  aniele@interia.pl dzieki:) :straz:

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Haix???
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:06:28 »
Witam
Przeglądając www.ebaya.de natknąłem się na fajną ofertę obuwia Haix Sonderm. "Fire Hunter" Feuerwehrstiefel w rewelacyjnej cenie 89euro +8,5 transport
http://stores.shop.ebay.de/x-schuh59__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ378550010
może nie są to haixy sznurowane, ale zawsze to haix.

Haix stał się synomimem jakości. I słusznie. Bo to bardzo dobre buty. Te buty co wskazujesz z pewnością są dobrej klasy, ale ze względu na brak sznurowadeł i ssuwaka jednak to inna liga. Wydaje mi sie, że zastanawiasz się nad ich zakupem, dlatego powiem Ci, że nie ma co popadać w skrajności i kupować coś tylko dla marki na metce. Przecież nie kupuje się marki ale funkcjonalność. Potrzebujesz z suwakiem - takie kupujesz.
Alternatywnie, np. w razie problemów z czasem realizacji, polecam inne buty z najwyższej półki: Rosenbauer Tornado. Dobrze znane, dobre opinie, tutaj na forum sporo się o nich pisało.
Informacje i karta katalogowa:
http://www.horpol.com/news/71,Sprz%C4%99t,Buty-specjalne-Rosenbauer-TORNADO
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.