Autor Wątek: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???  (Przeczytany 21988 razy)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« dnia: Lipiec 16, 2009, 13:18:08 »
Witam!
Moje pytanie brzmi: "jak uczyliście się na testy do tych szkół?"
Chodzi mi o to aby każdy kto probował tam sie dostać lub dostał się , uczył się na te testy, zdradził swoje tajniki uczenia się tego wszystkiego? Za rok kończę LO i już teraz dużo myślę o szkole ponieważ zamierzam dostać się do CS PSP, jednak gdy czytam pytania testów z fizyki/chemii, poprostu mnie przerażają, w szkole z tych przedmiotów miałem w 1 i 2 klasie spokojnie 3 lecz w 3 klasie juz tych przedmiotów na moim profilu nie ma, i zamierzam uczyć się czegoś pod kątem właśnie tych testów i dostania się do szkoły. Może macie jakieś książki które moglibyście polecić lub materiały z czego się uczyliście, każda informacja myślę będzie dla mnei na wagę złota, więc proszę was drodzy strażacy o jakąś konkretną pomoc jak uczyć sie na te testy i z czego? Bo chyba nie będę teraz czytać od początku ksiązki z fizyki i chemi z klas 1-3  :wacko:

Pozdrawiam Serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi  :straz:

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2009, 17:44:12 »
Ale dlaczego nie chcesz czytać tego? Ja jestem po technikum ekonomiczym, fizyki i chemi miałem tylko podstawy i to bardzo ograniczone. Uczyłem się sam, przerabiając właśnie książki z zakresu szkoły średniej.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2009, 17:45:50 »
Przejrzyj sobie testy z ostatnich lat, a z fizyki polecam książkę wydawnictwa Zamkor, autorstwa Jadwigi Salach. Miałem tą książkę w liceum i posiada wszystko co potrzebne do testów. Te książki są bodajże dwie do 1 i do 2 klasy jak dobrze pamiętam. A do chemii to nie wiem co, bo się uczyłem z zeszytów z liceum od siostry...miała wszystko :P A jak się nie chcesz uczyc z tych książek co miałeś w szkole to jesteś leń i tyle. Widocznie Ci tak bardzo nie zależy.
Pozdro:)

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2009, 18:20:51 »
wkuwaj testy:) wez jakies korepetycje i przerabiaj kazde zadania osobno i przy okazji wszytskie zagadnienia ktore w nim wystepuja
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 08:27:59 wysłana przez franklinn »

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2009, 19:25:37 »
Powiem Ci jak to u mnie wyglądało. Uczyłem się nieco ponad miesiąc, jednak po kilka godzin dziennie. Zakupiłem książeczkę z testami z ostatnich 9 lat i sciągłem z neta jeszcze z 3 poprzednich lat. Bierzesz po kolei test i jedziesz z każdym zadaniem. Rozwiązujesz je, piszesz jak to zrobiłeś i do tego co wykorzystałeś. Dany wzór, prawo, zależność itd. Mnie niektóre zadania zajmowały prawie dwie strony w zeszycie :P Przerobiłem tak wszystkie te testy, choć pare zadań nie potrafiłem i wpisałem tlyko prawidłową odpowiedź. Do tego oczytałem troszkę książek i wikipedii :rofl: Nauczyłem się materiału z tych zadań i dostałem się. Aa pamiętaj jak przerobisz zadania to nauczysz się odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, a co roku powtarza się około 20... Także przelicz sobie, że to już spora zaliczka aby dostać się. Nie martw się, Ty będziesz miał rok aby się przygotować, ja miałem 2 miesiące z czego uczyłem się ponad miesiąc. Sam jestem w szoku, że tak dałem radę, ale jeśli się chce to można. Uwierz w siebie :straz:

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2009, 20:00:22 »
robilem podobnie jak koledzy zalatw sobie testy z lat poprzednich powtarza sie srednio polowa pytan  :rofl: do tego wypisuj sobie wzory z fizyki i chemii dodatkowo przegladalem zeszyty ze szkoły sredniej a nawet gimnazjum ;)
tu masz link do testow ktore kiedys posciagalem z neta testy z lat 1994-2008 czesc jest bez karty odpowiedzi format word i pdf
http://www.speedyshare.com/852474872.html
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2009, 20:20:18 »
Witam Wszystkich jeszcze raz:)

@Józiu
Moze nei jestem aż taki leń ale poprostu jak mam wziąśc te 3 ksiązki do ręki i na nowo przerabiać fizyke czy chemie to troszeczke mnie to przeraża, bo przecież nie wystarczy to przeczytać lecz trzeba jeszcze się wyuczyć i coś z tego zrozumieć :)

@lampart
Dzięki wielkie kolego :) wezmę sobie rady głęboko do serca :straz:

Już sobie pościągałem wszystkei testy z lat 1994-2008 i do tego na stronie Krakowskiej stronie zamówiłem sobie  książki:

1) Red. K.T.  Kociołek  "Testy egzaminacyjne do Szkół Aspirantów PSP z lat 2000 - 2008"

oraz

2) M. Pofot-Szczepańska.  ,,Wybrane zagadnienia z chemii ogólnej, fizykochemii spalania i wybuchu oraz rozwoju pożarów”

Myślę że ta druga nieco pomoże mi w nauce testów  -_-

Myślę już także aby pojść gdzieś na korepetycje z chemii i fizyki (kasa nie gra roli kiedy chodzi o moje marzenia i przyszłość) i przerabiać każde pytanie na korkach  -_-

A co do testów sprawnościowych zaczołęm ćwiczyć od niecałego tygodnia i mam postanowienie by codziennie biegać metodą 2 minuty spokojnego biegu i 2 minuty marszu i tak na przemian z 5-7 razy, co myślicie?
A jeśli chodzi o drążek to na pierwszy raz 9 razy, dobrze czy źle jak na początek?

Muszę jednak też myśleć o maturze, bo nie chce jej oblać  :wacko:

Pozdrowienia dla strażaków i wszystkich zafascynowanych tym zawodem! :straz:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 20:24:59 wysłana przez Gustav »

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2009, 21:12:32 »
Więc tak, jesteś przed maturą, więc zastanów się czy czasem nie chciałbyś spróbować do SGSP w Warszawie. Jeśli nic nie wiesz o tej szkole to poczytaj forum. Jest bardzo dużo info o tym jak się dostać i co masz po tej szkole. Jeśli ściągłeś testy z tych wszystkich lat to nie potrzebnie zamówiłeś książke z Krakowa z testami bo to jest to samo. Choć książeczka jest dużo wygodniejsza i bardziej podręczna.

Co do sprawności, to spokojnie dasz radę... Sprawność tak nadprawdę to tylko formalność, testy są najważnieszje  :P Tak samo nie przejmuj się punktami prferencyjnymi. Drążek 9 razy? To już bardzo dobrze, ale pamiętaj musisz opuszczać się do prostych rąk. Jak poćwiczyć rok to spokojnie zrobisz maxa. Ucz się a spełnisz swoje marzenia :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:46:49 »
Z tym drążkeim to właśnie tak ćwiczę, broda ponad drążek a rece opuszczone  -_-
A co do Szkoły w Warszawie to nei czuję się na siłach żeby tam się dostać, idą tam napewno ludzie z bardzo dobrymi wynikami maturalnymi z fizyki i chemii, a ja np nie mam zamiaru nic zdawać na maturze z tych przedmiotów ponieważ nie czuję się na siłach...
A podręcznik sobie zakupiłem właśnie po to aby wygodnie mi się z niego uczyło i zebym nie musiał brać stosu kartek A4 na korki na które zamierzam chodzić  :P


Co do samego zawodu to czuję ogromny respekt i szacunek do tego zawodu i gdy widzę strażaka na ulicy/w akcji to czuję ze to jest moje powołanie, sam w 1 niedziele lipca uczestniczyłem w zawodach OSP gminnych w seniorach ( na sztafecie biegłem na ostatnim odcinku a w bojówce jako łącznik na 1-szej rocie) i czułem się bardzo dumny mogąc nosić mundur strażacki!  :straz:

Moje marzenie... być STRAŻAKIEM w PSP  :straz:

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2009, 18:44:23 »
kolego druhu w rocie jest przodownik i pomocnik przodownika

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2009, 21:55:30 »
Oj nie czepiaj się szczegółów... Kazdy i tak wie o co kaman...  :P

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2009, 09:29:43 »
Gustav nie czepiam się;)Tylko poprostu tłumacze Ci żeby później nikt się z Ciebie nie śmiał bo w tym zawodzie lubią się nabijać z młodych i szczegóły są ważne;)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2009, 20:24:24 »
Ok, zamapiętam  :straz:

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2009, 11:40:07 »
Witam za rok jak kolega startuje do SA PSP w Poznaniu dlatego chcialbym sie poradzic co do zakupu jakis ksiazek do nauki fizyki i chemi z fizyki ogladalem pozycje z wydawnictwa Scripta oraz ta oto ksiazke link juz podaje: http://komputeks.pl/product_info.php/products_id/571?osCsid=4825c27ea132b160f11d7952d30f8439 czy ktos z was moze uczyl sie z tych lub innych ksiazek??????? Niestety nie wiem co wybrac z chemi....
Prosze o pomoc i propozycje materiałow.
Pozdrawiam

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:32:47 »
ja swoje przygotowania zacząłem od stycznia... na egzaminy sprawnościowe rozpisałem sobie plan treningowy z pomocą kolegów z awf-u.... drążek ćwiczyłem planem armstronga... na korepetycje również zacząłem chodzić od stycznia... rozwiązywałem zadania z poprzednich lat z pomocą nauczycieli... dodatkowo w domu sam je przerabiałem i uczyłem się ich na pamięć... jeśli chodzi o książki to kupiłem tylko vademecum operonu z fizyki... większość jednak i tak uczyłem się z materiałów z korepetycji...

efekt: 10 miejsce na liście w Poznaniu i od września unitarka :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2009, 17:35:50 »
@nykol

nono tylko pogratulować kolego  :straz: ja startuję za rok i do CSPSP i mam nadzieję, że z wynikiem pozytywnym :)
Pozdrawiam :straz:

h^

  • Gość
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2009, 23:30:51 »
mogłby ktos mi zapodać ten link z testami 1994-2008 ? bo link wygasł. z góry dziekuje :)

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2009, 00:03:24 »
http://fireman.prv.pl/

wejdź w dział szkoły a następnie testy
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2009, 11:46:00 »
Witam potrzebuje testów i odpowiedzi do nich z lat 2007 az do najnowszego jesli ktos ma ;)

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2009, 15:18:06 »
http://fireman.prv.pl/

wejdź w dział szkoły a następnie testy

a masz może testy 2007 - 2009 w formacie worda?

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:35:53 »
Witam,
mam małe pytanko do was...

Za tydzień rozpoczynam korepetycje z fizyki i chemi pod kątem szkoły CSPSP, umówiłem się z moimi nauczycielkami, że będę przychodził co 2 tygodnie, tzn. 1 tydzień chemia - 2 tydzien fizyka i tak na zmiane, planuję na nie uczęszczać az do samych testów do szkoły... Myślicie że wystarczy mi 1 godzina na 2 tygodnie dobrej nauki z nauczycielem danego przedmiotu?

Czekam na odp i z góry dzięx  :straz:

PS. Chodzę także na matmę więc mam trochę zawalony czas w tym roku...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:51:47 »
to zależy czy będziesz sam też w domu siedział i przerabiał materiał.
W moim odczuciu to by wyglądało tak, że robił byś większość, ba, praktycznie wszystkie zadania w domu, a gdybyś czegoś nie rozumiał, to w tę godzinkę by Ci właśnie to wszystko pani wytłumaczyła, czego nie rozumiesz. Ja to tak widzę. ;)
pzdr.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 12, 2009, 20:04:55 »
no dokładnie, ja mam na maturce rozszerzoną matmę, rozszerzoną fizykę i rozszerzoną chemię. I chemii mam 120 minut tygodniowo korków + 100 zadań tygodniowo, jak się czegoś nie rozumie to następnym razem na spotkaniu się podchodzi do tych zadań, matmy 4 godziny w szkole, 120 minut na zajęciach poza szkołą i zbiory Kiełbasy - rewelacyjna książki, a fizyka 3 godziny w szkole i 60 minut po lekcjach + 150 zadań testowych z działu i 50 otwartych. Myślę że wszystko będzie dobrze dzięki takiemu układowi:) Wszystko zależy od Twojego pojęcia i pracy w domu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 15:47:49 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2009, 20:28:02 »
Jasne, że zamierzam rownież uczyć się tego w domu i rozwijac zagadnięcia :)

Pani od chemi (moja była nauczycielka z chemi-rewelacyjna!) po przeglądnięciu mojej ksiązeczki z testami z poprzednich lat zaproponowała mi, żebyśmy na samym początku zrobili taką powtórkę z tego wszystkiego, a dopiero poźniej zaczeli zadania. Myślę, że będzie ok :)

PS. Ja niestety skończyłem już fizyke i chemie jako lekcje w szkole nad czym bardzo ubolewam... Jednak gdy wybierałem profil klasy nie maiłem najmniejszego pojęcia, że kiedyś moim marzeniem będzie zostać zawodowym strażakiem... Ehh, mam nadzieję, że mi się uda:)

@UP będziesz się gdzieś starać dostać do szkoły pozarniczej?

@Topic, jeszcze małe pytanko, wydaje mi się do do aspirantek stara się dostać dużo osób które np. nie zdały maturę jako do tych szkół nie jest wymagana matura lub były po jakiś rolniczakach etc. ogolnie slabiej się uczących lecz np dobrze wysportowanych-sprawnościówka (nie mówie że wszyscy)  Teraz pytanie: czy tak np jest? Czy realia są inne?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2009, 21:42:12 »
Cytuj
@Topic, jeszcze małe pytanko, wydaje mi się do do aspirantek stara się dostać dużo osób które np. nie zdały maturę jako do tych szkół nie jest wymagana matura lub były po jakiś rolniczakach etc. ogolnie slabiej się uczących lecz np dobrze wysportowanych-sprawnościówka (nie mówie że wszyscy)  Teraz pytanie: czy tak np jest? Czy realia są inne?

ojjj tu się grubo mylisz, najczęściej to są chłopaki po biol-chemach, z wysoko zdanymi maturami a tylko w dodatku wysportowani, wiadomo są po technikach, po liceach, ale zdecydowane jednostki są takie jak piszesz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 15:48:20 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Jak uczyliście się na testy do Szkoły Aspirantów???
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:22:22 »
Mam kolege który jest absolwentem CSPSP i akurat w tym roku ją ukończył

Gdy z nim rozmawiałem, to mówił mi że z chemi i fizyki w liceum na swiadectwie miał 3 a chemi i fizy nawet nie zdawał na maturce,

Jego rezultat w rekrutacji: był w 40 zakwalifikowanych wstępnie do szkoły (wtedy było akurt 40 miejsc - 2 lata temu)

Mowił także ze wtedy około 100 osób nawet nie dojechało na same egzaminy...

Więc może jakaś część jednak jest tam z przypadku?  :rofl: