Autor Wątek: Sprzęt - ciekawostki  (Przeczytany 130417 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:12:26 »
Koledzy dodam tylko – że smoki, jak i inny sprzęt powstaje z potrzeby chwili i doświadczenia ratowniczego oraz chęci zaoferowania czegoś innego ratownikom – niechęcę się tu przepychać z firmami handlowymi -  ja to produkuje za możliwie niską cenę . Ale również dostarczam pełną wiedzę jak można zrobić sobie samemu taki smok . Opisałem wiele spraw na forum – dzwonili do mnie ludzie z jednostek OSP których nie stać, a chcą sobie taki smok zrobić -  nikogo nigdy nie wygoniłem wręcz podpowiadałem jak z prostych elementów to wykonać by podobnie działało .  Nie ukrywam że nie mogę się opędzić od pracy ( zajmuje się również innymi tematami) - a za bardzo cenię kolegów by nie pomóc . Smoków nowej serii ( tych o podstawie koła pracuje już w Polsce ponad 100 w 2 miesiące . Nie wierzę,  że ktoś to kupuje na magazyn . Opinie Hoorpolu  mnie po prostu bawią – ale to firma handlowa której może odbieram klientów i musi ona walczyć o rynek . Ja nie muszę żyje z czego innego – to bardziej firmy mnie atakują o nowe rozwiązania – jest ich woreczek – w tym jak wspominałem nie powiedziałem ostatniego słowa w smokach – tylko czas czas – to jest dziś wymiernik tego co mogę pokazać . Bo mimo że smoki teoretycznie kute są poparte obliczeniami , projektami i testami które są niestety pracochłonne .
 
Nie mi się wypowiadać już o klapach zwrotnych dla pompy szlamowej  i uszkach by trzymać smok który stoi na podłożu – ale to świadczy tylko o tym kto sprzedaje nam sprzęt . Nie ukrywam również że najwięcej moich smoków sprzedają firmy które prowadzą strażacy – i to też o czymś świadczy .

W każdym razie nadal pozwolę sobie zgodnie z życzeniem kolegów , które było powodem założenia tematu umieszczać tu nowe rozwiązania i dyskutować na ich temat . Jak wspomniałem na zlecenie firmy handlującej w EU przygotowuje prosty ‘kuty’ smok pływający – może już za kilka dni tutaj go umieszczę i poddam się krytyce – niekoniecznie jednak firmy Hoorpol.

Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 20, 2010, 07:44:43 »
Niektórzy chcą aby ich rozwiązania były najlepsze i "najpierwsze". Panu z Horpolu przypomnę sprawę dotyczącą membrany w ich S-Gardach. Ubrania są bardzo dobre. Tylko, że kiedyś zapytałem tu na forum dlaczego AirLock jest taki dobry jak go reklamują, chciałem znać problem od środka. Niestety nie doczekałem się odpowiedzi....
Piszę o tym tylko dlatego, że jeżeli jest się firmą handlową, to tacy ludzie jak na przykład MIKO (strażak) są ich potencjalnymi klientami. Zatem, handlowiec (często bez odpowiedniego przygotowania) musi bardzo dobrze znać produkt który sprzedaje.
Zmierzam do tego, że MIKO wyjaśnił wszystkim aspekt własnej pracy i wyjaśnił po co powstały smoki. Po co wprowadzać rozwiązanie skoro jest głupie albo zbędne?
Problem polskich firm handlowych polega na tym, że wprowadzają produkty, szybko "szkolą" handlowców, którzy w ostateczności pieprzą banialuki, albo nie znają zalet tego co oferują (spotkałem się z tym wiele razy w wielu firmach).
Zatem, skoro MIKO wyjaśnił zalety swoich wyrobów, to może pofatygujcie się i wyjaśnijcie dlaczego strażak ma płacić 2 tysiaki za Wasz towar (nie produkt)??? Wtedy porównamy ocenimy i zobaczymy... po tez jest to forum...

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:11:06 »
Widać nigdy nie pracowałeś ze "smokami" w praktyce, wiedziałbyś wtedy że zawór zwrotny do niczego ci nie jest potrzebny!

oj Panie specjalisto strażaku, przy szlamówkach grzechem jest NIE UŻYWAĆ smoka z zaworem zwrotnym.



[...] niekoniecznie jednak firmy Hoorpol.
Pozdrawiam

Chciałem zwrócić uwagę by kolega się nie rozpędzał tak szybko. Jako pasjonat pożarnictwa prezentuję tu swoje prywatne opinie, a nie opinie firmy w której pracuje. Nie mam zamiaru z nikim walczyć, a taka konkurencja jak Pan nie jest dla mnie (powtarzam: DLA MNIE jako handlowca) żadną konkurencją, tylko z jednego powodu: nie przyjmę nigdy argumentacji, że Polonez jest tak samo dobry jak Mercedes tylko dlatego, że jest zdolny poruszać się z tą samą dozwoloną prędkością, też nie pada na głowę deszcz, też ma koła itp. I patrzę w ten sposób także jako konsument, gdy prywatnie coś kupuję dla siebie.
Są różnice techniczne, konstrukcyjne w sprzęcie, które muszą kosztować. To co Pan oferuje to substytut, mniej lub bardziej udany, ale w jakiejś części spełniający szeroko pojęte wymagania. Jednak nie zastąpi on pełnowartościowego produktu i należy się z tym pogodzić, a nie twierdzić, że jest tak samo dobre albo i lepsze od tych "niezrozumiale" drogich produktów (czytając między wierszami).



Niektórzy chcą aby ich rozwiązania były najlepsze i "najpierwsze". Panu z Horpolu przypomnę sprawę dotyczącą membrany w ich S-Gardach. Ubrania są bardzo dobre. Tylko, że kiedyś zapytałem tu na forum dlaczego AirLock jest taki dobry jak go reklamują, chciałem znać problem od środka. Niestety nie doczekałem się odpowiedzi....
Piszę o tym tylko dlatego, że jeżeli jest się firmą handlową, to tacy ludzie jak na przykład MIKO (strażak) są ich potencjalnymi klientami. Zatem, handlowiec (często bez odpowiedniego przygotowania) musi bardzo dobrze znać produkt który sprzedaje.
Zmierzam do tego, że MIKO wyjaśnił wszystkim aspekt własnej pracy i wyjaśnił po co powstały smoki. Po co wprowadzać rozwiązanie skoro jest głupie albo zbędne?
Problem polskich firm handlowych polega na tym, że wprowadzają produkty, szybko "szkolą" handlowców, którzy w ostateczności pieprzą banialuki, albo nie znają zalet tego co oferują (spotkałem się z tym wiele razy w wielu firmach).
Zatem, skoro MIKO wyjaśnił zalety swoich wyrobów, to może pofatygujcie się i wyjaśnijcie dlaczego strażak ma płacić 2 tysiaki za Wasz towar (nie produkt)??? Wtedy porównamy ocenimy i zobaczymy... po tez jest to forum...

Zgadzam się z tym, że handlowiec winien znać bardzo dobrze produkty, które sprzedaje. Sam dążę do tego i zawsze to powtarzam swoim kolegom. Zgadzam się  także z faktem częstej niekompetencji handlowców, nawet na płaszczyźnie współpracy między firmami. Ale odwracając sytuację, strażacy też nie są niewiadomo jakimi orłami  w zakresie wiedzy o sprzęcie. Błędy w wiedzy są często na takim poziomie, że aż dziw, że dany człowiek jest strażakiem, nierzadko wieloletnim...
W temacie S-Gardów - nie wiedziałem tego w wątku, dlatego nie było odpowiedzi. Nie zaglądam tu zbyt często. Myślę, że firma GORE potrafi także na to odpowiedzieć, internet też ma pewne zasoby. Nie trzeba czekać aż ja albo kto inny wyjaśni dlaczego Airlock jest lepszy/skuteczniejszy/bezpieczniejszy od innych membran. Na naszej stronie jest nawet artykuł firmy GORE, który wiele wyjaśnia o membranach.
W kwestii zalet smoka za "dwa tysiaki" - wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w karcie produktu, do której link tutaj został podany. Zresztą znając mentalność ludzi, nawet najlepsze argumenty zawsze można zbić, mówiąc, że straż nie ma pieniędzy i kupi tańsze.
Osobiście koncentruję się na produktach najwyższej klasy, a nie masowych. Sprzedawać dużo i tanio nie jest teraz żadną sztuką, powtarzam - ŻADNĄ. Niestety raczej nie zawsze da się te dwa aspekty połączyć, dlatego jestem świadom, iż wiele towarów, które oferuję klientom są "niszowe" ze względu na cenę, lub jeszcze nie naszedł czas na nie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 19:23:02 wysłana przez Butel »
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 22, 2010, 18:33:09 »
Kolego nie lawiruj bo to staje się żałosne,  jak sam z sobą piszesz i łamiesz regulamin forum .

A jak jesteś już takim pasjonatem , fachowcem-handlowcem to pokaż mi który smok fabrycznie sprzedawany z pompami szlamowymi w firmie Horpol ma zawór zwrotny ( może poświęć się zdejmij garnitur i rozpakuj kilka kartonów ) . Potem zobacz , lub doczytaj jak mój smok jest reklamowany – „Smok do pompy szlamowej”,  na końcu weź sobie ten swój substytut i puknij się nim w głowę – ciężki jest to na pewno zaboli i dobrze.

Nie mi się mieszać w politykę firmy Horpol , ale za taką reklamę dawno bym Cię pożegnał na miejscu szefostwa, szczególnie że przyjmując za Nick nazwę firmy po prostu ją ośmieszasz przed strażakami .

Przypomnę tylko, że dość jawnie solidaryzujesz się z tą firmą :

Może współpraca?? jakieś konsorcjum??

A może korporacja, monopol i kolejne afery?

Bez urazy ale to jest typowe polskie myślenie. Jak firma strażacka chce zatrudnić strażaka to zapewne po to by korzystał ze znajomości i zapewne sypał łapówkami pod stołem, że ho ho.
Nie praktykujuemy takich działań, potrafimy robić sprzedaż innymi, handlowymi mechanizmami. I to się udaje. 6 lat temu mało kto o nas słyszał, dzisiaj mało kto nie słyszał, a wsród firm z ogólną ofertą dla straży jesteśmy w ścisłej czołówce. I to bez znajomości, bez łapówek. Można?
A teraz zadośćuczynię ciekawości: poszukujemy strażaka tylko z jednej przyczyny. Zna branże, temat i sprzęt. I wszystko co się z tym wiąże. Dotychczasowi nowi handlowcy mogli być dobrymi handlowcami, ale mieli trudności z przyswajaniem wiedzy technicznej. To trwa, a na to nie ma czasu. 2-3 pracowników na rok, którzy się nie wdrożyli zajęli przez rok cały wakat, który sporo kosztował. A nie przyniósł nawet zwrotu poniesionych kosztów. Etap szkolenia sprzętowego i branżowego chcemy w ten sposób pominąć. Tyle wyjaśnienia.
A ponieważ to było ogłoszenie, a nie wątek do dyskusji czy też brzydkich insynuacji, zamykam go.
Info o pracy dostępne jest także na naszej stronie http://www.horpol.com/news/62,Wydarzenia,Praca-dla-stra%C5%BCak%C3%B3w! do 15 listopada b.r. włącznie.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 22, 2010, 20:22:34 »
Hmm, problem w tym, że ja nie kupuję tego co mówi Gore, bo jest to jedna wielka kupa (jeszcze ciepła) marketingu.
za to jako potencjalny klient chętnie poczytam Waszej argumentacji na ten temat....

Proponuję także wziąć na wstrzymanie, bo publiczne obrażanie własnych potencjalnych klientów może nie wyjść na dobre firmie Horpol.... coż jak to się mówi? klient nasz Pan?

PS: tylko proszę coś od siebie a nie cytaty ze strony Gore...

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:47:55 »
Hmm, problem w tym, że ja nie kupuję tego co mówi Gore, bo jest to jedna wielka kupa (jeszcze ciepła) marketingu.
za to jako potencjalny klient chętnie poczytam Waszej argumentacji na ten temat....

Proponuję także wziąć na wstrzymanie, bo publiczne obrażanie własnych potencjalnych klientów może nie wyjść na dobre firmie Horpol.... coż jak to się mówi? klient nasz Pan?

PS: tylko proszę coś od siebie a nie cytaty ze strony Gore...

Nie bardzo rozumiem do czego to zmierza. Od kiedy to opinia pośrednika jest ważniejsza od opinii producenta ? Skoro nie czytasz tego co pisze GORE, to moje zdanie tutaj nic nie "uratuje" w Twoich oczach.
W kwestii obrażania - nie wiem o czym piszesz. Chyba pomyliłeś adresata, bo to ja zostałem tutaj obrażony co najmniej dwukrotnie.

Nie mi się mieszać w politykę firmy Horpol , ale za taką reklamę dawno bym Cię pożegnał na miejscu szefostwa, szczególnie że przyjmując za Nick nazwę firmy po prostu ją ośmieszasz przed strażakami.

Proszę dać mi tu spokojnie pisać i wyrażać swoj opinie. I nie czepiać się nicka. Gdybym pisał to samo pod innym nickiem byłbym posądzony zapewne o bycie na prowizji Horpolu. Proszę się zajmować merytoryczną sprawą forum, a nie właśnie ingerowaniem w cudze sprawy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 12:01:09 wysłana przez horpol »
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 02, 2010, 23:20:01 »
Ciekawy ford, przynajmniej jeżeli chodzi o oświetlenie
http://www.youtube.com/watch?v=8HS_Oa0GEIo

Chyba jeszcze nie było, teraz jak najbardziej przydatne:
http://www.rudpol.pl/html/strona/stale_elementy/sniegowe/pozarnicze.php
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 09:18:03 wysłana przez max[] »

Offline zlywilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Czerwonesamochody

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 24, 2010, 11:16:40 »

Chyba jeszcze nie było, teraz jak najbardziej przydatne:
http://www.rudpol.pl/html/strona/stale_elementy/sniegowe/pozarnicze.php

Widziałem dokładnie takie rozwiązanie w pobliskiej OSP. Mają Iveco z Francji ściągnięte coś koło 1996r

Offline zlywilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Czerwonesamochody
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 24, 2010, 22:43:38 »

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:19:04 »
Bardzo interesujące rozwiązanie. Jestem ciekaw czy ktoś z was używa w swoich przecinarkach tego typu tarczy oraz jak się nią pracuję. Pomysł chyba całkiem przyzwoity ponieważ mamy jedną uniwersalną tarczę, a nie jak do tej pory robi się przekładkę pomiędzy tarczą do betonu i do stali.
http://www.youtube.com/watch?v=p9QJ4YuvMOQ


Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:49:05 »
Bardzo interesujące rozwiązanie. Jestem ciekaw czy ktoś z was używa w swoich przecinarkach tego typu tarczy oraz jak się nią pracuję. Pomysł chyba całkiem przyzwoity ponieważ mamy jedną uniwersalną tarczę, a nie jak do tej pory robi się przekładkę pomiędzy tarczą do betonu i do stali.
http://www.youtube.com/watch?v=p9QJ4YuvMOQ
No właśnie czegoś takiego szukam . Jakieś dane gdzie można kupić?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 02, 2010, 00:33:21 »
Proszę bardzo : www.reca.pl model tarczy RECA dia Fe

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:53:11 »
Proszę bardzo : www.reca.pl model tarczy RECA dia Fe

RECA diaFlex ?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 02, 2010, 10:24:33 »
Folder reklamowy http://www.reca.pl/recapl/resources/277111701028994876_483312630711197897.pdf , na stronie szóstej znajdziesz opis tarczy reca dia-Fe . Dia-flex jest standardową tarczą diamentową do betonu.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:10:03 »
z tego co mi wiadomo tarcze uniwersalne są właśnie powszechnie stosowane w służbach ratowniczych, a tarcze dedykowane wykorzystywane są głównie w przemyśle itp.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline marker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 03, 2010, 00:21:01 »
Raczej powszechnie w PSP/OSP nie są stosowane...

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:12:16 »
Proszę bardzo : www.reca.pl model tarczy RECA dia Fe

Uprzejmie informuję, że Horpol nawiązał współpracę handlową w zakresie tych tarcz. Mimo, że ceny są jak na strażaków wysokie, możemy udzielić dobrych zniżek. W ofercie tarcze 300-350 mm z wrzecionem 20-25,4 mm. Zapraszam zatem serdecznie.
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 25, 2010, 07:29:40 »
No i wypada mi pierwszy raz pochwalić firmę  @horpol , takie podejście uważam jest oczekiwane – jest temat coś nowego firma zaopatrująca straż wprowadza do oferty .  :brawo:

Ps. Dawno tu nic nie pokazywałem – testujemy teraz kilka nowych rzeczy może za kilka dni coś nowego , jak zawsze zaskakującego pokaże .  :szalony:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:31:20 »
MIKO czekam na efekty pracy i ja myślę że za pare dni wstawię model 3D mojego "robocika"

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 30, 2010, 14:38:28 »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 24, 2010, 16:24:32 »
Witam. Moje pytanie dotyczy węży. Ile wody zmieści się w poszczególnych wężach tłocznych W52, W75, W110? :huh: oraz ile ważą one, wypełnione wodą :szalony: Ostatnio kolega podał mi dane , ale wydały mi się trochę dziwne  :gwiazdki:
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 24, 2010, 16:39:15 »
najlepiej sprawdź to sam: weź litrowy słoik po kiszonych ogórkach i wlewaj wodę do węża (i będziesz miał odpowiedź na pytanie ile wody się zmieści), a potem połóż wąż na wagę (i będziesz miał odpowiedź na pytanie ile ważą)

a tak na serio

ze wzoru na objętość walca obliczysz sobie "ile wody się zmieści", a potem wykorzystując wzór na gęstość wody obliczysz "ile one ważą wypełnione wodą"

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 24, 2010, 16:44:36 »
Heh, lenistwo...lenistwo...

Odpowiednio 42, 88 i 190 dm3 ~ tyle samo kilogramów + masa samego odcinka ( 5,4kg; 9,6kg; 16,5 kg)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 17:06:53 wysłana przez rafal.bula »

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt - ciekawostki
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 24, 2010, 21:22:58 »
hmmm

Podobno wypełniony wodą  W52 waży około 170 kilo... a w W75 mieści się 100litrów wody :gwiazdki:
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania