Służba > Forum ochotników

Ospratownik

(1/3) > >>

strażak sam-olsztyn:
...

osposie:
W naszym powiecie istnieje taka jednostka. Powstała ona w ramach kultywowania tradycji OSP z naszego miasta powiatowego, które przestało istnieć ładnych pare lat temu. OSP ta powołana została m.in w takim celu. Sprzęt, który dostali był na podziale JRG. Teraz mają GCBA 6/32 i GLM 8 w niedługim czasie również (słyszałem) SOp na Ładzie. Swoją siedzibę mają w bocznym garażu JRG. Co do ich istnienia to wydaje mi się, iż właśnie zostali powołani tylko dla tradycji, bo w 2004 roku wyjechali na akcje 6 razy ;)  :lol:  

strażak sam-olsztyn:
...

paciek:
no ciekawe co to bedzie...  Mam nadzieje ze bedą w jakikolwiek sposób spełniac cele statutowe A nie przerodzą sie w sklep z art. strazackimi :-)

Swoją droga napisałem do nich @ zobaczymy czy bedzie jakas reakcja jak by co to sie pochwale

 

SenseY:
Dziwne to stowarzyszenie. Ja widzę że mają jak na razie sklep i stare samochody które na siłę nam wciskają ci z zachodu. A Polacy biorą bo to wg nich lux samochód. Czyżby coraz mniej ich sprzedawali i w związk uz tym założyli stowarzyszenie?
Nie znam żadnych konkretów na temat szkoleń itp, o których piszą. Ceny wcale takie rewelacyjne nie są - kadimex i horpol maja podobne. A samochody "te super" to ja zawsze będe krytykować. Mamy u nas takiego dafa z 1979r który się sypie, części nie są do kupienia już od dawna. Stale jakieś z nim utrapienie.

Początkowo myślałem że pojawia się jakaś konkurencja dla ZOSP RP dlatego się zainteresowałem. Ale jak na razie to cel tego stowarzyszenia niewiele mi mówi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej