Autor Wątek: Torby R1 Za Darmo!  (Przeczytany 15787 razy)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2007, 09:11:10 »
to co da mi ktos wzor takiego pisma? bopoki co zignorowaliscie tylko moja prosbe... :(  :angry:

Cały myk jest w tym, że jeśli faktycznie potrzebujesz takiej torby to będziesz potrafił napisać wniosek bez problemu. Jeśli macie przeszkolonych strażaków w zakresie ratownictwa medycznego to oni powinni wiedzieć z czego się składa taki zestaw i czy faktycznie Wasza jednostka jest kierowana do działań gdzie taki zestaw jest potrzebny. Jeśli nie macie przeszkolonych ludzi to wpierw trzeba ich przeszkolić i później starać się o sprzęt. Jeśli macie pożary wewnętrzne to napiszcie na przykład , że potrzebujecie zestawu na oparzenia i tlenoterapii, jeśli jeździcie do wypadków to napiszcie że potrzebujecie jeszcze kołnierzy, opatrunków, szyn, udrożnienie dróg oddechowych i sztucznej wentylacji poszkodowanego. Jeśli nie wiecie, czego potrzebujecie to znaczy że po prostu tego nie potrzebujecie.

Oczywiście, jak napisał Antonio08 opinia z pieczątką PSP alo kogoś jeszcze jest bardzo wskazana.

Nie ma gotowych druków, każda jednostka ma trochę inne potrzeby i możliwości. Pokombinuj a na pewno Ci się uda i będziesz miał doświadczenie na przyszłość.

Pozdrawiam, Sylwek

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2007, 16:30:10 »
Witam!
Złożyliśmy taki wniosek do KRUS-u o taka torbę, jest nadzieja że otrzymamy taką torbę.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline MC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2007, 16:54:27 »
możecie podać adres www stroy KRUS-u bo WOSP odmowil nam przekazania takiej torby i czym motywowaliscie swoje prosby w pismie do KRUS-u?

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 02, 2007, 07:17:34 »
Witam!
Podaj namiary na siebie to podeślę Ci te pismo do KRUS-u.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 02, 2007, 12:26:01 »
Mam prośbę czy ktoś posiada link do strony na której znajduje sie tekst porozumienia KRUS i ZOSP. Chce wysłać podanie do KRUS ale najpierw wole się upewnić o co tak naprawdę chodzi w tym porozumieniu. Dzięki

Offline Puszkin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 02, 2007, 18:32:12 »
Witam!
Podaj namiary na siebie to podeślę Ci te pismo do KRUS-u.
Pozdrawiam

Witam jesli mógłbyś mi także przesłać takie pismo był bym wdzięczny. To mój adres puszkin88@poczta.fm   Wielkie dzięki:)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 02, 2007, 19:35:15 »
czy wy naprawde nie umiecie napisac prstego pisma?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 02, 2007, 20:47:36 »
Tak wogóle to takie prośby raczej na PW powinny być pisane inaczej to forum będzie wyglądało jak forum ZOSP RP: temat na pięć stron, pół strony na temat, a reszta to same prośby żeby coś przesłać.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 04, 2007, 12:57:04 »
Czy ktoś z Was kupował w tym roku ze Związku Zestaw R-1 ?
Bo jest z dotacją do zapłaty przez OSP 3600 zł tylko niewiem czy to PSP R-1 czy OSP R-1 ?

Co się zawiera w tym aktualnie dostępnym zestawie  ?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2007, 14:11:54 »
Czy ktoś z Was kupował w tym roku ze Związku Zestaw R-1 ?
Bo jest z dotacją do zapłaty przez OSP 3600 zł tylko niewiem czy to PSP R-1 czy OSP R-1 ?

Co się zawiera w tym aktualnie dostępnym zestawie  ?

Kupowaliśmy - napis jest OSP R-1 ale zestaw jak PSP-R1 (torba, kołnierze, materiały opatrunkowe deska, tlen itp) szczegółowy przykład masz >>tu<<. Mam tylko wrażenie, że trochę jest jakościowo gorszy od tych które wcześniej widziałem w PSP ale może tylko mi się tak wydaje.

Nie wiem czemu polegasz na opinii z forum zamiast pojechać i poprosić żeby Ci to pokazali - może u Was mają jakieś inne?

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2007, 14:42:31 »
akurat mam zbyt daleko żeby jechać to oglądać, dlatego spytałem czy ktoś może kupował, wydaje mi się żę Związek kupuje w przetargu na wszystkie oddziały ( chyba że się mylę).
Kobitka poinformowała mnie że zestaw jest OSP R-1 ale myślałem że własnie jest tak jak napisałeś ...
Przez kogo jest wyprodukowany zestaw ?
I w jakiej specyfikacji ? http://www.nopex.com.pl/zestawy_reanimacyjne.html

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2007, 15:19:51 »
To jakaś ściema . Sama butla z reduktorem to ok. 1000 zł , Też kiedyś zamówiłem w Zarządzie ZOSP zestaw R1 , a dostałem zestaw dla ubogich i potem wszystko uzupełniałem , nawet butla dostarczona z zestawem słabo mieściła się do torby .

PZDR   

PS Zreszą piałem tu już o tym

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2007, 16:08:40 »
Producent tego, który kupiliśmy to chyba MEDLINE (głowy nie dam - jak sprawdzę to napiszę).
Cena 3600 w naszym przypadku była po uwzględnieniu dotacji - wyjściowa to było ponad 6000 zł.

_______Dodane________

MIKO tak zestaw odpowiada pełnemu PSP - R1-  z szynami deską, stabilizatorem głowy i zestawem do tlenoterapii (tzn butla reduktor rurki maseczka, bo tlen to sobie trzeba oddzielnie kupić).
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2007, 11:51:34 wysłana przez Sylwek »

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2007, 22:28:41 »
U mnie w jednostce tez od niedawna mamy właśnie zestaw OSP-R1 zakupiony z dotacja ze związku i jest to dokładny odpowiednik PSP-R1 różnica jedynie w nazwie i to wszystko.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 04, 2007, 22:38:51 »
U mnie w jednostce tez od niedawna mamy właśnie zestaw OSP-R1 zakupiony z dotacja ze związku i jest to dokładny odpowiednik PSP-R1 różnica jedynie w nazwie i to wszystko.

To albo PSP u was też ma OSP R1 , albo macie po prostu R1 – bo tak nie rozumiem  stosowanego nazewnictwa – OSP-R1  / PSP-R1 , jak już pisałem zdarzyło mi się że zestawy dla OSP z uwagi na chęć ograniczenia ceny były dostarczane zestawy R1 w zamarłych torbach i np. bez ssaka , z butlą 2 l zamiast 2,7 l oraz z beznadziejną deską polskiej produkcji , potocznie mówiło się na to OSP R1 , ale tak naprawdę jest tylko PSP-R1
Sylwek te 6000 zł to rozumiem za kuplet R1+ deska + szyny , bo jak nie ,to chyba tam pozłacany reduktor jest ha ha ha

Pozdrawiam kolegów     

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 05, 2007, 10:21:45 »
a myslicie ze jest sens pisac do WOSP PO ZBIóRCE W STYCZNIU 2008 PODANIE O TORBE R-1??? ciekawe na co w tym roku pójdzie zbiórka???

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 08, 2007, 17:16:49 »
WITAM KOLEDZY MAM TAKIE PYTANKO CZY KTOŚ SKŁADAŁ WNIOSEK O DOFINANSOWANIE Z UE NA STRONACH STOWAYSZENIA RATOWNIK ? JAK TO WYGLĄDA CZY SĄ KOŻYŚCI  POZDRAWIAM

Regul.Forum>>>  7.   Nie pisz WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk). Przestrzegaj zasad ortografii.
8.   Nie otwieraj za każdym razem nowego tematu. Przeglądnij najpierw Forum i spróbuj dopasować swą wypowiedź do istniejących już tematów.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2007, 17:25:38 wysłana przez Ajax »

Offline Guma16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 02, 2007, 21:00:30 »
Mam pytanie, czy jak jestem zwykłym strażakiem bez żadnej funkcji w OSP to te mogę wysłać takie pismo??

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 03, 2007, 00:27:58 »
nie mozesz pismo musi zaakceptowac i wysłac zarząd danej OSP

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 04, 2007, 00:19:12 »
nie mozesz pismo musi zaakceptowac i wysłac zarząd danej OSP
Dokładnie tak jak wyżej i z pieczątką , żeby było wszystko ok.
hmmm nom ale na torbe to sobie poczekacie .. niektóre jednostki otrzymały te torby dopiero po 2 latach.. Ale zawsze warto napisac i ich troszke ponekac :)) a nóż sie uda :)

zycze powodzenia i pozdrawiam :)
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 03, 2008, 23:23:45 »
Witam :) czy mógłby ktoś  podesłać  wniosek o pozyskanie R1 od Fundacji WOŚP???  (jakaś kopia do przerobienia we własnym zakresie,wzór itp) mój e-mail  pietro3006@op.pl  z góry dziękuję i pozdrawiam

Dop. moderatora: bardzo proszę nie pisać tego typu postów - wystarczy prześledzić dyskusję, żeby się dowiedzieć o doświadczeniach kolegów i ewentualnie można poprosić kogoś na PW o pomoc/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 23:34:39 wysłana przez Sylwek »

Offline doshin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 08, 2008, 12:57:14 »
Witam
Z tego co udało mi się dowiedzieć w  fundacji WOŚP u Pani Magdaleny Szalskiej cyt:

"W imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uprzejmie informuję, że niestety nie jesteśmy w stanie Państwu pomóc.
Środki z XVI Finału zamierzamy przeznaczyć na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi i nie przewidzieliśmy w tym roku kupna sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych. "
...nie ma szans na torby R1 w tym roku dla OSP

Pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 08, 2008, 14:16:00 »
I jeszcze długo czasu minie zanim będzie taka możliwość, aby coś pozyskać z WOŚP.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Torby R1 Za Darmo!
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 10, 2008, 13:14:20 »
hmm doshin kurcze no to żeś mnie zmartwił a ja włąsnie zamierzałem napisać do WOŚP i już miałem na brudno wniosek skonstruowany, a to peszek..

I jeszcze długo czasu minie zanim będzie taka możliwość, aby coś pozyskać z WOŚP.

Porta kurcze nawet nie strasz, chyba spróbuję gdzie indziej
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.