Autor Wątek: Buty firmy HAIX  (Przeczytany 11277 razy)

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2009, 20:19:52 »
Witam
Otrzymałem odpowiedź od producenta.
Są to oryginalne buty firmy Haix.
Moje Haixy zostały wyprodukowane przed rokiem 2001 i dlatego ze jest to numer 50 czyli numeracja ponadnormatywna (48,49,50) to kilka partii zostało wyprodukowanych z cieńszymi podeszwami.

P.S. Buty są na sprzedaż, kontakt pw
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 18, 2009, 07:41:34 »
A jakiego pochodzenia są te buciki. Masz jakiś paragon zakupu czy są to buty z przydziału służbowego?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 18, 2009, 09:12:30 »
A jakiego pochodzenia są te buciki. Masz jakiś paragon zakupu czy są to buty z przydziału służbowego?

A jakie to ma znaczenie? To są nowe nieużywane buty.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 18, 2009, 11:28:02 »
A ma znaczenie i to zasadnicze. Bo jeśli są to buty z przydziału służbowego chyba nie powinno się ich sprzedać nie sadzisz? Czasy komuny już upadły. Może niedługo zaczniemy wyprzedawać inny sprzęt jaki mamy na stanie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 18, 2009, 17:51:41 »
A ma znaczenie i to zasadnicze. Bo jeśli są to buty z przydziału służbowego chyba nie powinno się ich sprzedać nie sadzisz? Czasy komuny już upadły. Może niedługo zaczniemy wyprzedawać inny sprzęt jaki mamy na stanie.

Twoi koledzy z firmy mnie już uświadomili , że nie ma to najmniejszego znaczenia czy to buty państwowe czy inne. Liczy się sztuka.

Więcej informacji w dyskusji BUTY FIRMY HAIX

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 18, 2009, 20:25:05 »
To koledzy się bardzo rozczarują jak będą odchodzić na emeryturę. Nie wiem jak u nich funkcjonuje gospodarka magazynowa, ale w większości komend strażak ma tzw. kartę mundurową gdzie są wpisywane rzeczy jakie dostaje od Państwa. Podaje się tam też nazwę, model, rozmiar i ewentualnie numer takiego przedmiotu. Więc jeśli ktoś to prowadzi sumiennie to może się okazać na koniec że będzie od niego zadał Haixów a nie opinaczy, Galeta a nie Kalisza. Skąd wtedy weźmie. Czasy Komuny widzę nadal obowiązują. Skoro coś jest państwowe tzn. że niczyje i można to sprzedać. Za takie coś powinno się zwalniać ze służby. Kiedyś kradli i pewnie gdzie nie gdzie kradną paliwo z samochodów. Teraz widzę wyprzedają sorty mundurowe.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2009, 22:25:18 »
wiesz, w niektórych komendach jest tak, że jeżeli nie przyniesiesz "starego" to nie dostaniesz nowego.
Tutaj widocznie jest inaczej - gość dostał nowe choć stare jeszcze ma "niczego-sobie".
Szkoda, że decyduje się na sprzedaż otrzymanych butów ale widocznie sytuacja go do tego zmusza. Nie potępiałbym go na Waszym miejscu bo gdyby zarabiał tyle żeby mu starczyło to nie musiałby sprzedawać butów - zawsze fajnie jest mieć buty suche na zmianę jak się wróci z baaaardzo mokrej akcji. Co nie?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2009, 22:38:30 »
Więc jeśli mój pracodawca płaci mi za mało to mogę go z czystym sumieniem okradać?

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:42:55 »
Nie zawsze zgadzam się ze zdaniem Łukasza , ale akurat w tym przypadku uważam że ma całkowitą racje. I kwestia zarobków nie ma tu zupełnie nic do rzeczy.
Jeśli dostaje sie coś za darmo to należy to oddać również za darmo temu kto potrzebuje ( na zmianie, w jednostce itp) , albo nie pobierać jeśli nie jest to potrzebne. Pogląd że mozna sprzedać coś co w danym momencie jest mi niepotrzebne jest coraz powszechniejszy - najwyżej sie napisze protokół zużycia za kilka miesięcy i stwierdzi że nie ma się w czym chodzić ....
Nie uważacie że coś tu jest nie tak ? Że kłoci się to z tym czym się tak szczycimy jako strażacy ?
PS Ostatnio podpisywałem kwatermistrzowi odbiór nowego komputera, ale ten stary jeszcze działa... myślicie że mogę sprzedać ten nowy , a gdy tamten się zepsuje to napisać raport o wymianę ?  ;)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Buty firmy HAIX
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 19, 2009, 09:46:04 »
Cytuj
Nie zawsze zgadzam się ze zdaniem Łukasza , ale akurat w tym przypadku uważam że ma całkowitą racje
ale z którym zdaniem kol Łukasza się zgadzasz?
z tym w którym w zasadzie chyba nie widzi nic złego w fakcie sprzedaży butów:
Cytuj
A jakie to ma znaczenie? To są nowe nieużywane buty.               
czy też zdaniem:
Cytuj
Więc jeśli mój pracodawca płaci mi za mało to mogę go z czystym sumieniem okradać?
 

ja wcale nie pochwalam faktu sprzedaży tych butów. Jeżeli kolega je sprzedaje tzn że musi wybrać pomiędzy marnymi 550 zł a komfortem posiadania zapasowych butów. A ponieważ sprzedaje dwie pary tzn że jeszcze ktoś od niego zdecydował się na podobne posunięcie.
Ale to tylko czyste teoretyzowanie - nie wiemy jaka jest sytuacja...

a tak wogóle jest to dział "ogłoszenia" więc nie nam deliberować skąd kol. ma te buty .... jeżeli ktoś chce to je kupi, jeżeli nie chce to nie kupi pozdro mario
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 09:57:03 wysłana przez mario68 »