Służba > Forum zawodowców

Projekty Przepisów

(1/2) > >>

ogniomiszcz:
W projekcie nowej ustawy o PSP komendant główny ma wyznaczone za zadanie ustalanie ramowego regulaminu służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oraz regulaminu musztry i ceremoniału pożarniczego. Jeśli projekt przejdzie to będziemy mieli 3 "nowe" przepisy.

Projekty nowego "Ceremoniału Pożarniczego PSP", "Ramowego Regulaminu Służby" oraz "Regulaminu Musztry" można pobrać TU
uwagi i opinie na temat projektów można wysyłać TU
Może warto mieć wpływ na to co prawdopodobnie niedługo będzie obowiązywać. Możemy podyskutować i tutaj a potem jako opinię przesłać autorom link do forum.

Quelle:
;) Jako żywo zerżnięte z regulaminów sprzed 1992r. tzn.plagiat,wstyd,głęboka KOMUNA.Nie stać pomysłodawców na własną RADOSNĄ twórczość?Pozostaje mi z szacunkiem pogratulować pomysłowości. :D  

Mark1:
Quelle - podzielam twoją opinię projektodawca nie wniósł nic nowego do dawnego regulaminu. Pominął tylko sekretarzy pzpr. Po przeczytaniu projektu nasunęły mi się takie same wnioski.  

bartek6:
podzielam przedmówców- dobrwe jest to ale dla szkół bo w powiatówkach czy też na wyższym szczeblu i tak nie potrafią się zachować w wielu sytuacjach
ja pamiętam jak na uroczystościach szkolnych był ubaw gdy na trybunie stała cała świta i różnie byli ubrani np. czapka przechylona na prawo u innego na lewo, sznur zapięty na ostatni guzik u drugiego na przedostatni,jeden w rękawiczkach drugi bez lub jeden w białych drugi w czarnych  a już ordey odznaczenia to kolejna historia zreszta o tym był ciekawy artykuł w pp

BROKS:
Poczytałem echhh...i zdanie mam podobne!!!!Zmiany typowo kosmetyczne!!!!
Autorom projektu chyba nie chciało się specjalnie wysilać lub ktoś z GÓRY kazał jak ma być!!!! Zresztą nie ma się co dziwić, że w terenie mało kto jest obeznany z ceremoniałami bo nie bywa tak często na imprezach jak komendant główny z resztą generałów. W terenie strażacy poważniejszymi sprawami się zajmują i nikt nie rozprawia nad regulaminami w tej kwestii....stąd bierze się niewiedza z tego zakresu ale i brak obycia na imprezach gdzie pewne przyjęte zasady zachowań według ceremoniałów obowiązują!!!!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej