Autor Wątek: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.  (Przeczytany 10730 razy)

Offline ZIKO178

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:23:20 »
W woj. Pomorskim i pewnie kilku innych do tej pory nie zostały jeszcze wprowadzone nowe regulaminy komend. Jak wiadomo wprowadzenie nowych regulaminów wiąże się z nowymi wyższymi grupami i stanowiskami dla niektórych a co za tym idzie pieniążkami. Dlaczego skoro służymy w jednej PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ, w niektórych województwach już dawno wprowadzono nowe regulaminy, osoby dostały awanse na dzień strażaka i dostają wynagrodzenie tak jak im się należy. Natomiast w innych województwach ze względu na opieszałość Komendantów Wojewódzkich wszystko się  wstrzymuje i opóźnia. Nikt nie wie kiedy KW łaskawie podpisze i zatwierdzi nowe regulaminy. Wszyscy Komendanci, którzy nas okradają powinni zostać odwołani a należne nam zaległe pieniądze wypłacone. Wiem, że to czcze życzenie, ale dziś jest dzień dziecka -_-

 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 22:06:35 wysłana przez ZIKO178 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2009, 05:23:41 »
Potwierdzam , w Pomorskim jeszcze nie podpisano i nie zatwierdzano nowych regulaminów ,nawet podobno nie jest wymagana konsultacja z ZZ które działają w danej jednostce ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:09:03 »
Też dołączam sie do tych w pełni zasadnych stwierdzeń :krzyk: .........i potwierdzam w małopolsce jest to samo.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:30:12 »
Nie zapominajcie jednak o jednym - przy reorganizacji mozliwe są regulacje płacowe, bez zgody organizacji związkowej i wtedy potencjalna podwyżka może stać się powodem obniżki dodatku, tak aby delikwent nie odczuł podwyżki.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2009, 21:01:07 »
Nie wiem dlaczego to tak wygląda u was w komendach, ale u mnie w KP (małopolska) regulamin został napisany i wysłany do KW także na dzień strażaka Ci co mogli dostali awanse. Nasz 01 szybko zareagował więc teraz kto może cieszy się.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2009, 12:39:54 »
Potwierdzam , w Pomorskim jeszcze nie podpisano i nie zatwierdzano nowych regulaminów ,nawet podobno nie jest wymagana konsultacja z ZZ które działają w danej jednostce ...

Jest dużo zapisów które powinny się zmienić w regulaminach komend obligatoryjnie i czy ZZ się wypowiedzą w tych niektórych sprawach jest całkowicie obojętne dla sprawy. Choć sam jestem w ZZ to nie podlega dla mnie dyskusji zapis który będzie się zmieniał w regulaminach KP/KM dotyczących etatowego stopnia na SK w tych komendach. Do tej pory dyzurny operacyjny etat aspirancki lub podoficerski obecnie oficerski zmiana ewidentnie na plus dla tych stanowisk i gdzie tu miejsce na wypowiadanie się ZZ no chyba, że tylko ze słowem "jesteśmy za". Oczywiście istnieją zmniany, w których można zająć zdanie ale większość tych zmian jest p[lusem dla ludzi. Wprowadzenie nie istniejącego etatu z-cy d-cy zmiany też. :)

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2009, 09:59:23 »
Te "KIC" skad ty się wziąłeś :o. chyba jesteś jakimś bliskim lub zausznikiem o1. wpisałeś sie na forum chyba tylko na potrzebę tego tematu i aby podważyć to co wczesniej napisałem. Chłopie jako nowicjuszowi powiem Tobie.Dostali tylko Ci co mogli. I w zaden sposób nie przyczynił sie do tego nowy regulamin (bo w woj. jeszcze 1.06 sprawy nowych regulaminów były w toku, jeszcze nie uzgodnione) Nie rób tego więcej i nie schlebiaj 01. nie rób z niego zbawcy województwa. Co tu sie będzie jeszcze działo to sam zobaczysz. Na razie nasz 01 wpisał się w kolejną "dobrą" zmianę tj. przewrót i objęcie władzy jako prezesa przez posła obecnej koalicji w Oddziale Wojewódzkim ZOSP.

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:24:52 »
Może i się źle wyraziłem, coś przeoczyłem. Dostali Ci co mogli stanowiska i awanse. A  01 nie jestem zausznikiem bo sam z nim walcze w pewnej sprawie

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:16:59 »
"KIC" życzę Ci powodzenia, ale masz poważny problem. Ten 01 to nie jest człowiek kompromisu  :wall:, zapytaj związkowców lub lepiej ludzi z KM Tarnów. Wiem, że z wielka ulgą odetchneli kiedy poszedł do Krakowa i tam może wprowadzać swój wzorcowy autokratyzm :milcz:.

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2009, 09:12:03 »
Sync coś chyba żeśmy się nie zrozumieli, ja walcze ze swoim 01 w KP. A o Panie o którym piszesz to ja też wiele słyszałem, niekoniecznie dobrego...

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 14:57:34 wysłana przez Ajax »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2009, 20:21:30 »
Cytuj
zapytaj związkowców lub lepiej ludzi z KM Tarnów.
Był czas kiedy się pytano tych co mieli coś do powiedzenia a oni zaprzeczyli i pytający wyszedł na idiote......
Więc lepiej nikogo nie pytać......

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2009, 09:57:50 »
W pełni się zgadzam z moimi przedmówcami (Geddeon ty wiesz chyba najlepiej :krzyk:), ale uważam, że w sprawach ludzi i służby należy się pytać. Tylko pytajacy powinni mieć "kręgosłup" a nie "witkę" na wietrze. Wracając do głównego wątku, dziś nie dano możliwości awansu ludziom nie tylko w małopolsce, ale jak widzę i w wielu innych województwach :stop:. Teraz w temacie "okradania ludzi" - pod hasłem kryzys, oszczędności JW 01 nie wypłaca lub daje takie wskazania  :stop:w województwie delegacji, dojazdów, za brak lokalu itp. Ciekaw jestem czy potem naliczy ludziom odsetki (sic!) :kwit:. I jeszce jeden rodzynek - słynna IV zmiana - też, nie dać ludziom, a miało to być w Krakowie jak chciał KM. I zwodzi się ludzi do samego końca, jak planować urlopy, jak tu planować czas :gwiazdki:. nie tylko kasę ale i ten czas JW 01 nam kradnie.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2009, 19:38:23 »
Panowie!!!!, Komendant mazowiecki też okrada strażaków - nie przekazał np. kasy na odprawy emerytalne, przez co 20 ludków odeszło na emeryturę i nie dostali odpraw, a wiadomo, że emerytury naliczą i wypłacą dopiero w okolicach sierpnia - więc 3 miechy zęby w kołek....
Ale jest jedno ale.... takiech odsetek nie dostaniemy w żadnym banku....a ja osobiście nie odpuszczę - już wysłałałem imiennie wezwanie do zapłaty do Stołecznego 01, a za miesiąc składam pozew do sądu.
Jak się bujać to się bujać....a tłumaczenie księgowej z KW jest jedno - no wie Pan nie ma kasy w budżecie, jest kryzys.....
Stać Schetynę i Tuska na płacenie odsetek????
Przecież te odsetki zapłaci każdy obywatel...z podatków.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2009, 23:25:20 »
witam panowie, nie chciałbym być odebrany jako "obrońca" KW ale szczerze to nie do końca tylko oni są odpowiedzialni za obecną sytuację, raczej o parę szczebli wyżej... Dostają  za mało kasy i muszą wybierać na co ją przeznaczą, a i tak nie starcza na podstawowe funkcjonowanie komend... Mam wrażenie,ze nie potrwa to jednak długo, niestety dopóki sytuacja się nie nagłośni, nie damy rady tego zmienić... " Dół" mówi że nie starcza kasy, "góra",że to tylko opóźnienia w przelewach, chwilowe zastoje, trwają prace nad usprawnieniem sytuacji i takie tam...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2009, 06:54:11 »
witam panowie, nie chciałbym być odebrany jako "obrońca" KW ale szczerze to nie do końca tylko oni są odpowiedzialni za obecną sytuację, raczej o parę szczebli wyżej... Dostają  za mało kasy i muszą wybierać na co ją przeznaczą, a i tak nie starcza na podstawowe funkcjonowanie komend... Mam wrażenie,ze nie potrwa to jednak długo, niestety dopóki sytuacja się nie nagłośni, nie damy rady tego zmienić... " Dół" mówi że nie starcza kasy, "góra",że to tylko opóźnienia w przelewach, chwilowe zastoje, trwają prace nad usprawnieniem sytuacji i takie tam...
Fajnie piszesz, i wszyscy wiemy że to jest prawda... jadnakowoż, czy to strażak szarak, lub wręcz emeryt ma się zajmować "nagłaśnianiem" tego że rząd ma nas w d...pie???
Czy to sam zainteresowany nie powienien wystąpić na forum rządu, przed kamerami i powiedzieć że nie ma kasy... ???
Tylko szarakowi nic nie zrobią, a Pana KW odstrzelą za takie wypowiedzi, bo jak szarakowi brakuje, to jest zupełnie normalne i media się tym nie zainteresują, ale jak KW Mazowieckiego powiedziałby to w mediach to odpaliliby go następnego dnia. Łatwiej zwalać wszystko na kryzys i nie wypłacać wymagalnych świadczeń pracowniczych - bo my możemy poczekać....
A czy ja i inni w czasie swojej służby mówiliśmy , że nie przyjdziemy do pracy świadczyć usłgi na rzecz społeczeństwa bo jest KRYZYS??? bo nie stać nas na dojazd do pracy, na bułkę do jedzenia????
My stawialiśmy się każdorazowo, a teraz możemy poczekać...
Tak społeczeństwo dziękuję swoim pracownikom... to żałosne i deprymujące.
Nie zapominaj, że nie jeden KW liczy na stanowisko KG i godną emeryturę i pyska nie otworzy...
A poza tym rząd obiecywał , że na płace i płacówkę nie zabraknie kasy i co???
Nie użalam się....to tylko wnioski...szczęście , że lato mokre i trawy duużo...jest czym gębę sobie i dzieciom zatkać.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2009, 08:48:06 »
Ogniowy tak trzymaj ,zachowanie nie których 01 jest żenujące , 01 powinien z Tobą  uzgodnić termin wypłaty kasy (o ile ty się na taki termin zgadzasz) Dziwi mnie fakt że  twój 01 olał sprawę i nie wypłacił ci kasy ,na pewno liczył że się nie odwołasz -podejrzewam że kasa wpłynie ci błyskawicznie.Pozdrawiam i miłej emki     

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2009, 15:49:44 »
Ogniowy tak trzymaj ,zachowanie nie których 01 jest żenujące , 01 powinien z Tobą  uzgodnić termin wypłaty kasy (o ile ty się na taki termin zgadzasz) Dziwi mnie fakt że  twój 01 olał sprawę i nie wypłacił ci kasy ,na pewno liczył że się nie odwołasz -podejrzewam że kasa wpłynie ci błyskawicznie.Pozdrawiam i miłej emki   
Jak na razie przyszła zwrotka, 16.06.2009 doszło wezwanie do Komendy....a dziś 22 i kasy jak nie było tak nie ma...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 07:57:27 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2009, 07:09:22 »
Hehehehe, dostałem odpowiedź Warszawskiego 01:
lakoniczne stwierdzenia, że z powodu ogólnych trudności budżetowy nie zostały wypłacone należne swiadczenia i , że to to wina Komendy Wojewódzkiej, bo nie przelała pieniędzy na odprawy.
Kasa zostanie wypłacona jak tylko KW prześle pieniądze....sic
o odsetkach ani mowy, o terminach nie ma mowy...- ale jak mniemam należy to traktować jako uznanie długu.
Mam pytanie, z pozwem o nakaz zapłaty należy się wybrać do sądu pracy, czy cywilnego???
Poproszę o radę, bo za 14 dni mija termin wskazany przeze mnie jako termin założenia sprawy.
Ktoś wie jak to poprowadzić???.
Szybciej chyba dostanę 1 emeryturę niż należną odprawę :(
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fortis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:16:13 »
W małopolsce 01 wymyslił że bedzie okradal każdego z wolnych służb zgodnie z art. 35 wyznacza kazdemy dodatkowa służbe za darmo bez oddawania godzin. Dostajesz do podpisu raporcik i wszystko ok To tak jak bys poszedl na budowe i powiedzial swojemu szefowi dwa dni w miesiacu robie za darmo.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:27:17 »
W małopolsce 01 wymyslił że bedzie okradal każdego z wolnych służb zgodnie z art. 35 wyznacza kazdemy dodatkowa służbe za darmo bez oddawania godzin. Dostajesz do podpisu raporcik i wszystko ok To tak jak bys poszedl na budowe i powiedzial swojemu szefowi dwa dni w miesiacu robie za darmo.

Czy to jest RAPORT? DECYZJA? Co to jest? Co w nagłówku pisze? W straży obowiązują jakieś standardy pism urzędowych, więc coś to musi być. Wg. mnie jest to INFORMACJA dla strażaka że ma się stawić do służby? Wg mnie jest to pismo nielegalne, bo w informacji można poinformować strażaka że ma katar a nie to, że ma się stawić do służby. Na podwyżkę czy obniżkę dodatku strażak dostaje decyzję a w tym przypadku czy to jest decyzja? Może się mylę, więc niech się wypowiedzą osoby z większym doświadczeniem prawniczym.
EGO = 1 / wiedza

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 06, 2009, 21:13:01 »
To jest fakt.....  jak jesteś ściągnięty z dyżuru to Ci WS po prostu przepada.... fajnie co ?

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2009, 23:50:45 »
Cytuj
W małopolsce 01 wymyslił że bedzie okradal każdego z wolnych służb zgodnie z art. 35 wyznacza kazdemy dodatkowa służbe za darmo bez oddawania godzin. Dostajesz do podpisu raporcik i wszystko ok To tak jak bys poszedl na budowe i powiedzial swojemu szefowi dwa dni w miesiacu robie za darmo.

Albo kiwasz albo bujasz. Najlepiej zamieść wzór tego czegoś na stronie. Wtedy podyskutujemy. Jak 01 będzie chciał to bez raportu zwiększy ci normę służby, tylko po co i w jakim celu. Minimalne stany osobowe są ustalane niezależnie od tego czy procentowo czy osobowo i są uwzględniane w harmonogramie służby. Słyszałem o pisanych raportach w celu odbioru ponad normatywnych godzin służby, ale w drugą stronę ? co jest na tym raporcie, że zwracasz się do K-ta z prośbą o zezwolenie na przyjście do służby  w godzinach ponad normatywnych i jednocześnie zrzekasz się odbioru ewentualnych nadgodzin.
@fortis oj popraw się.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fortis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:27:23 »
Nie znam sie na tych wszystkich przepisach ale wyglada to tak Stan minimalny ustalony jest na 8 osób, i dodatkowo jeden jest z art. 35 Dostaje do podpisu raport w ktorym jego przelożony informuje komendanta ze Jasio Kowalski dzis sluzy dodatkowo i tych godzin nie ma zwracanych bo np jest powodz.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:38:02 »
a co ma mieć powódź do "zwracania" ponadnormatywnych godzin? przeciętnie 40h/tydz. w okresie rozliczeniowym, maks. 48h/tydz. i koniec pieśni; do wielu jeszcze nie dociera że nie można iść do służby trzy razy pod rząd...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Okradani przez Komendanta Wojewódzkiego.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 08, 2009, 23:24:39 »
W małopolsce 01 wymyslił że bedzie okradal każdego z wolnych służb zgodnie z art. 35 wyznacza kazdemy dodatkowa służbe za darmo bez oddawania godzin. Dostajesz do podpisu raporcik i wszystko ok To tak jak bys poszedl na budowe i powiedzial swojemu szefowi dwa dni w miesiacu robie za darmo.

Czy to jest RAPORT? DECYZJA? Co to jest? Co w nagłówku pisze? W straży obowiązują jakieś standardy pism urzędowych, więc coś to musi być. Wg. mnie jest to INFORMACJA dla strażaka że ma się stawić do służby? Wg mnie jest to pismo nielegalne, bo w informacji można poinformować strażaka że ma katar a nie to, że ma się stawić do służby. Na podwyżkę czy obniżkę dodatku strażak dostaje decyzję a w tym przypadku czy to jest decyzja? Może się mylę, więc niech się wypowiedzą osoby z większym doświadczeniem prawniczym.
W komendzie stołecznej województwa śląskiego strażacy mają zaplanowaną jedną lub dwie R-ki w miesiącu (czyt. dyżury domowe) na których mogą do nich zadzwonić i ściągnąć do służby jak jest taka potrzeba o każdej porze (np. wypadek jednego strażaka)Czy to jest normalne??Bez żadnych pism, decyzji i dodatkowego wynagrodzenia (choćby wziąść pod uwagę motywacyjny którego na dole nie ma od 2009 bo trzeba dać w biurach za wyjazdy służbowe,na szkolenia do Zakopanego)po prostu przepada wolna służba i...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 00:13:32 wysłana przez Fanatyk »