Autor Wątek: www.moja-remiza.pl  (Przeczytany 4115 razy)

Offline flamis

• Moderator
  • *
www.moja-remiza.pl
« dnia: Maj 26, 2009, 09:29:21 »
Zastanawiam się nad nowym projektem: www.moja-remiza.pl
Zasady projektu:
1) Moja remiza to jakby nasza klasa. Zbieramy wszystkie osp jrg i km i kw i kg i zamieszczamy to na mapce.
2) Użytkownik wchodzi na mapkę naklikuje swoje woj. potem powiat i potemwybiera swoje osp czy jrg
3) Zakłada virtualną remizę i staje się naczelnikiem (virtualnym :) )
4) Wrzuca foty remizy samochodów i sprzętu potem członków osp
5) Do niego dopisują się jego druhowie których może usuwać i edytować w zależności od tego czy są prawdziwi czy nie.
6) W przypadku gdyby ktoś dla żartu zablokował remizę to możliwość zaraportowania i usunięcia fałszywego "zarządu"
7) W ten sposób uda się uzbierać w jednym miejscu wszystkie osp i jrg z bazą sprzętu i różnymi zdjęciami. (uda albo i nie uda of course)
 W ten sposób może udałoby się stworzyć wirtualne remizy. Nie wiem ciekawiłoby Was możliwość sprawdzenia jakim sprzętem dosyponuje okoliczne osp albo dalekie osp albo nawet jrg chociaż tutaj pewnie mało będzie chętnych do rozwijania.

« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 11:22:37 wysłana przez flamis »

Offline MEWA88

• Weteran
  • *
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: www.moja-remiza.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2009, 15:02:52 »
pomysł super życzę powodzenia w realizacji  :straz:

Offline Raddemenes

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2009, 19:33:47 »
A jak sprawa wygląda z aktualizacją? Bo tu będzie kłopot zapewne...

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline flamis

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2009, 20:30:54 »
No jeśli naczelnicy nie będą zmieniać swoich remiz to żadnej aktualizacji nie będzie bo to ci wirtualni naczelnicy mieliby rozwijać swoje remizy i pokazywać je innym. Patrząc jednak jaką burzę zainteresowania to wywołało :p to temat wydaje mi się z góry skazany na niepowodzenie a co za tym idzie i moje straty. Dlatego pomysł pomysłem może ktoś się tego podejmie z oczekiwanym skutkiem, ale mój słomiany zapał właśnie wygasa dla tego projektu.   
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 20:44:39 wysłana przez flamis »

Offline rafal.bula

• VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2009, 21:04:42 »
Nie łam się. Pomysł jest dobry a słaby odzew wynika raczej z tego, że mało kto ma umiejętności techniczne i organizacyjne wystarczające by się tego podjąć. Natomiast pisanie przez każdego "dobry pomysł" nic by do wątku nie wniosło, więc każdy raczej sobie daruje takie wypowiedzi.

Offline Firefighter Ireland

• Bywalec
  • *
  • Fire Brigade Poland
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2009, 22:09:35 »
W jaki sposób ma wyglądać pomoc przy tworzeniu projektu?  Potrzeba dużej wiedzy informatycznej czy wystarczy podstawa inf. i chęć pomocy? Może jak przybliżysz szczegóły to znajdą się chętne osoby :komp: Pomysł jest dobry więc warto go zrealizować :rolleyes:

Offline flamis

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2009, 22:35:45 »
Pomoc ograniczałaby się do moderowania i nadzorowania, nie potrzeba do tego większej wiedzy informatycznej.
Rzucając pomysł tutaj na forum chciałem zobaczyć reakcje forumowiczy i to czy moja koncepcja mogłaby mieć polot. Teraz tak sobie jeszcze raz wszystko układam i wydaje mi się że to byłaby kolejna dziwna stronka nikomu nie potrzebna, chociaż mogę się mylić i ludzie zaczeliby zakładać swoje remizy i chwalić się zdjęciami (ale od tego mają także swoje strony www).

Offline witul

• Bywalec
  • *
    • OSP KSRG Sosnówka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2009, 23:35:51 »
nie no, Panie kolego nie poddawaj się! dla mnie pomysł portalu jest rewelacyjny, a nawet sam miał bym kilka pomysłów oraz chętnie podejmę się pomocy przy tworzeniu tego dzieła. Powiedział bym nawet, że właśnie takiego czegoś mi brakowało, albo chociaż czegoś właśnie na ten wzór.

Pomogło by to zbliżyć jednostki, ułatwiło by przepływ informacji między OSP.
Pomyślcie sobie jaką można by nawiązać współpracę! Ja nie wiem nic o jednostkach z poza naszej gminy. Zresztą, o tych z gminy też za wiele nei wiem. A tak można by wymienić sie doświadczeniami, pomagać sobie, czy wymienić/sprzedawać/przekazywać sobie sprzęt!

Poza tym przy takim portalu mogło by powstać kilka innych projektów, które mogły by usprawnić pracę jednostek OSP.

Jestem ZA i (w miarę czasu) jestem w stanie pomóc. Wiem, że może się to skończyć fiaskiem, a problemów będzie pewnie masa, ale nie poddawajmy się! :)

Offline flamis

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2009, 11:19:01 »
Temat oddalam o pół roku. Wyjaśnienie: podobny projekt ma powstać na innym portalu. Temat więc zamykam.

Pozdrawiam
Waldek