Autor Wątek: Motopompa Tohatsu  (Przeczytany 11710 razy)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Motopompa Tohatsu
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2009, 12:31:08 »
akurat się nie zgadza że mamy przerobioną pompę .
Niezgodne jest to że P-05 są podawane przerabianiu.
Nikt mi nie powie że bez przeóbek p-05 + dwa ssawe + smok  zasie  poniżej 8 sek.
A czas ssania i sprwanienie linni sawnej ma ogramne znaczenie

A dlaczego tylko 3 minuty - 2 konkuerncje to około 1,5min.
a rozruch odpowiednia temperatura pomy silnika .
A Tohatsu to pompa innej generacji .
Motopompa M 8/8 TOHATSU V72AS o lekkiej i zwartej konstrukcji, łatwa w przenoszeniu przez dwie osoby. Większość elementów pompy wykonano z antykorozyjnego stopu aluminium. Silnik o dużej mocy i wysokiej niezawodności z automatycznym dozownikiem oleju do paliwa. Posiada wskaźnik niskiego poziomu oleju. Niski poziom hałasu. Wysokosprawna pompa z powiększoną wysokością ssania. Obudowa zapewniająca całkowitą ochronę pompy. Bezolejowa pompa próżniowa. Zamknięty system wody chłodzącej. Scentralizowane sterowanie na panelu sterowniczym. Gaźnik z automatycznym zasysaniem. Spust paliwa. Czujnik zabezpieczający silnik przed przegrzaniem, który automatycznie zatrzymuje silnik, kiedy temeratura pracy osiąga 80oC. Niezawodny rozrusznik elektryczny oraz rezerwowy rozrusznik z wykorzystniem reakcji. Nierdzewny zbiornik paliwa. Obrotowe wyjście tłoczne.
Wyposażenie standardowe:

1. Typ pompy - jednostrumieniowa, jednostopniowa pompa turbinowa
2. Nasady tłoczne 2 x storz B (75)
3. Nasada ssawna 1 x storz A (110)
4. Zalewanie (ssanie) - pompa próżniowa łopatkowa
5. Wydajność dla wysokości 1,5m
- przy ciśnieniu 10 bar - 700 l/min
- przy ciśnieniu 8 bar - 1200 l/min
- przy ciśnieniu 4 bar - 1900 l/min
6. Wydajność dla wysokości 7,5m
- przy ciśnieniu 8 bar - 790 l/min
Silnik
7. Typ silnika Silnik benzynowy, 2-suwowy, 2-cylindrowy, chłodzony wodą
8. Model 2WT76AM
9. Średnica, skok i liczba cylindrów 76mm x 68mm x 2
10. Ogólna pojemność skokowa 617 cm3
11. Moc nominalna 40,8KM / 30,0kW
12. Moc maksymalna 50KM / 35,3 kW
13. Pojemność zbiornika paliwa ok. 18 l.
14. Układ rozruchowy Rozrusznik, automatyczny układ reakcyjny, linka rozruchowa
15. System zasysania paliwa Automatyczny
16. Smarowanie mieszankowe (mieszanie automatyczne)
17. Zapłon iskrownik w kole zamachowym
itp tyle o tej pompie .
A poczciwe P-05 .....to nie to samo .
Juz pisałem wcześniej że komisja sędziwska może dopusić do zawodów .

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Motopompa Tohatsu
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 29, 2009, 21:03:09 »
Wg mnie i wg regulaminu to komisja nie ma prawa nie dopuścić Tohatsu do zawodów. Głupotą dla mnie jest ładowanie pieniędzy w przeróbki PO-5, które po takim zabiegu nadają się tylko na zawody, a więc są używane raz lub dwa w roku. No ale niestety jest tak dlatego bo sędziowie na to pozwalają. I tyle w tym temacie.
Zawody gminne u mnie coraz bliżej a nie dostałem jeszcze żadnych rad dotyczącących ewentualnej poprawy działania pompki Tohatsu. No i oczywiście najważniejsza sprawa czy wreszcie będziemy mieli równe szanse z jednostką, która ma mocno kombinowaną PO-5?

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Motopompa Tohatsu
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:34:20 »
po pierwsze wydaję mi się (a nawet jestem tego pewien) że na zawodach wg. regulaminu można używać tylko PO5 M8/8. Tak stanowi regulamin, więc nie wiem jak jest u was. Pamiętam, że u nas kiedyś na zawodach można było używać w sumie dowolnych pomp, ale na szczęscie się to zmieniło i teraz tylko Polinia PO5.



Powiat olsztyński startował na pompach Tohatsu, każdy na postawionej przez dystrybutora lub na swojej.

O ile mnie pamięć nie myli to pompy PO 5 nie są typowymi pompami. Typowe  w moim rozumowaniu znaczy mające certyfikat z Józefowa.

A co do samej pompy to super sprzęt w wielu pojazdach gasniczych sprawdza się jako autopompa przy czym jest bardzo łatwa w obsłudze.

A jak ta pompa sprawdza się podczas pompowań brudnej wody i zanieczyszczeń??