Służba > Prawo w służbie

Czy na Stażu należy się tzw."sufitówka" lub równow. za brak mieszkania?

(1/2) > >>

Iceman:
Czy na Stażu należy się tzw. "sufitówka"? wypłacana raz w roku lub gdy ktos nie ma swojego mieszkania tzw. równoważnik za brak lokalu mieszkalnego?

Butel:

--- Cytuj ---Art. 77. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe oraz strażakowi w służbie przygotowawczej przysługuje równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego lub domu, zajmowanego na podstawie przysługującego mu tytułu prawnego, zwany dalej "równoważnikiem za remont", z uwzględnieniem norm zaludnienia przysługujących strażakowi oraz członkom jego rodziny.
Art. 78. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany dalej "równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego", jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek określony w art. 82 ust. 5.
--- Koniec cytatu ---

Iceman:
Czyli sprawa jasna. Dziękuję i Pozdrawiam.

MITTI:
Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie odnosnie "sufitówki" otóz niby po przeczytaniu tematu dla mnie wszystko jest jasne ale po kolei
jestem jeszcze na stażu nie mam mieszkania (mieszkamy u teściów) w zeszłym miesiacu płacona była sufitówka i niestety jej nie dostałem , poszedłem wyjaśnić sprawę do kwatermistrzostwa i dostałem takie tłumaczenie :
Nie nalezą mi się pieniadze na remont mieszkania dlatego że żadnego nie posiadam bede mógł brac jak nic sie nie zmieni pieniazki z tytułu  braku lokalu ale to dopiero po stażu .
1.czy to jest właściwa interpretacja przepisów przez kwatermistrzostwo?
2.czy ewentualnie jezeli jednak naleza mi sie pieniążki za remont a na tej samej podstawie nie otrzymałem ich rok temu jest jakaś szansa wypłaty zaległej remontówki ?

bart73:

--- Cytat: MITTI w Listopad 12, 2009, 19:15:22 ---Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie odnosnie "sufitówki" otóz niby po przeczytaniu tematu dla mnie wszystko jest jasne ale po kolei
jestem jeszcze na stażu nie mam mieszkania (mieszkamy u teściów) w zeszłym miesiacu płacona była sufitówka i niestety jej nie dostałem , poszedłem wyjaśnić sprawę do kwatermistrzostwa i dostałem takie tłumaczenie :
Nie nalezą mi się pieniadze na remont mieszkania dlatego że żadnego nie posiadam bede mógł brac jak nic sie nie zmieni pieniazki z tytułu  braku lokalu ale to dopiero po stażu .
1.czy to jest właściwa interpretacja przepisów przez kwatermistrzostwo?
2.czy ewentualnie jezeli jednak naleza mi sie pieniążki za remont a na tej samej podstawie nie otrzymałem ich rok temu jest jakaś szansa wypłaty zaległej remontówki ?

--- Koniec cytatu ---
Art. 77 & 1 czyli jak jesteś na stażu i nie masz tytułu prawnego do zajmowanego lokalu to remontówka ci się nie należy. proste. :straz:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej