Autor Wątek: Kurs podstawowy  (Przeczytany 1435 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Kurs podstawowy
« dnia: Maj 17, 2009, 15:12:59 »
Czy można zrobić kurs podstawowy w innym powiecie niż ten, do którego się podlega? Jeżeli tak, to gdzie udać się z tym wnioskiem? Jesteśmy z województwa małopolskiego i działa u nas system e-learningowy także jedyną rzeczą, którą należałoby zrobić to zdać egzamin na powiatowej, nauka prowadzona przez internet także wydaje mi się że ułatwia to bardzo sprawę, jednak czy jest w ogóle taka szansa? Pytam bo mamy kilka osób do przeszkolenia a w naszym powiecie nie zapowiada się na organizację podstawowego, no może pod koniec roku albo na początku następnego

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Kurs podstawowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2009, 15:05:10 »
też jestem z małopolskiego, ale u nas tylko egzamin był robiony w wersji e-learningowej, natomiast wykłady przeprowadzają chłopaki z PSP więc zastanawiam się w czym może tkwić problem.

ta wersja stosowana u nas wydaje mi się najlepsza, bo nawet jeżeli samemu się nie chce uczyć, to wykłady były obowiązkowe i słuchając uważnie wiele można było się nauczyć (chodzi mi o teorię), natomiast praktycznie ćwiczyliśmy na JRG.

PS. czytając jeszcze raz twój post wnioskuję, że taki termin "może, albo" kursu wynika z małej ilości chętnych do przeszkolenia


Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Kurs podstawowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2009, 22:26:24 »
No nie wiem w naszym powiecie to jest nowosądeckim było 100 chętnych. Czyli mniej więcej na 3 JRG wyszły ok 30 osobowe grupy. Było dokładnie tak jak napisał wolszczanin. Jeździliśmy na JRG i były wykłady z praktyką.