Autor Wątek: Gminne Zawody 2003  (Przeczytany 17041 razy)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2003, 08:48:06 »
a może ktoś mi powie jakich węży ssawnych używacie? PCV, gumowych... a moze jakichś specjalnych, coś przy nich majstrujecie żeby było szybciej i łatwiej i czy coś robicie ze smokiem, kiedyś słyszałem że niektórzy wymontowują grzybek (chociaż tego to akurat regulamin zabrania) żeby były mniejsze opory przy zasysaniu i podawaniu wody, ale to przy takim wrzucaniu linii ssawnej do zbiornika jak Wasze chyba to jest złe bo to co wpłynie zaraz ucieknie

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 24, 2003, 14:08:49 »
Witam

no i już losowanie na zawody powiatowe odbyło się!
NA 10 drużyn w grupie A wylosowaliśmy 4 miejsce. Tylko mamy jeden duży błąd, bo postanowiono że nikt nie będzie podtrzymywał ssawnej w basenie i przy mocnych motopompach ssawna wyskoczy. Co innego na wojewódzkich gdzie zbiorniki sa brezentowe. A filmik możesz zassać z stąd.

A co do przerobionych motopomp - to są wyłącznie na zawody  ;)  ale mogą dłużej chodzić.

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2003, 00:31:19 »
Sylwek, my smoka zrobilismy tak ze, dalismy tam taka tuleje gumowa zeby usosila grzybek, i przez to opory byly mniejsze, a ze ssawna co robimy??? hmm napewno trzeba oznaczyc sobie gdzie sa kly, lekko mozna zeszlifowac kly i przesmarowac laczniki, ale trzeba pozniej  uwazac zeby ssawna sie nie rozpiela

a co do pomp, to do zawodow powinna byc pompa i nie powinna byc uzywana do niczego innego  :rolleyes:  

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2003, 09:44:01 »
no to że jak komuś zależy na zawodach to musi mieć do tego specjalny sprzęt to jest jasne ale nie mogę zrozumieć dlaczego nie można używać nowych motopomp np PO-8 albo innych firm np. zachodnich albo japońskich... przynajmniej u nas nie można, co roku są wielkie kłótnie przed zawodami na jakich motopompach startować no i jak do tej pory jednostki które mają dobrze przerobione stare motopompy przekrzykują pozostałych i wygrywają PO-5, my mamy prawie nową PO-8 która bez żadnych przeróbek naszym zdaniem jest lepsza od starej i nie chcemy się ładować w dodatkowe koszty związane z remontem i przerobieniem starej PO5 po to żeby raz czy dwa razy do roku wystartować
a jak jest u Was?  
czytałem regulamin i tam to nie jest napisane że trzeba startować na PO-5 tylko że na sprzęcie dopuszczonym do stosowania w Polsce bez widocznych przeróbek

a co do ssawnej to chodzi mi konkretnie o to jakich węży ssawnych używacie? , w sprzedaży są gumowe i PCV no i kiedyś widziałem w "Strażaku" ogłoszenie że mają jakieś specjalne do zawodów na sprzedaż ale nie wiem jakie to są... może się same skręcają?  ;)  

Młodzik

  • Gość
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2003, 11:41:19 »
Hehe tak pewnie same sie skrecaja  :P    A co do pomp to akurat u nas rowniez sa PO5, tez mi sie to zabradzo nie podoba... najlepiej byloby gdyby wszyscy startowali na 1 pompie, wkoncu rywalizacja ma sie odbywac pomiedzy ludzmi a nie rzeczami martwymi..., wiem ze takie rozwiazanie sie stosuje np na opolszczyznie  

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2003, 12:16:41 »
w życiu!!! już to raz próbowaliśmy zrobić na gminnych mało nam nie zajeździli nowiutkiej motopompy bo się nie chciało skręcicć porządnie ssawnych i zobaczyć w instrukcji (która jest na panelu sterowania) że pompa próżniowa to powinna być uruchamiana przy ok 1/3 maksymalnych obrotów silnika - chodziła na maksa!
a potem jeszcze wszyscy o wszystko mieli pretensje i była wielka kłótnia
każdy powinien startować na własnym sprzęcie najlepszym jaki ma

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2003, 22:21:59 »
A jakby tak przekonać wszystkich na odprawie i dokonać pewnej zmiany w regulaminie?

Słyszałem że gdzieś na zawodach pożarniczych na szczeblu gminnym burmistrz czy tam wójt (tego akurat nie wiem) przedstawił taką propozycję.

Czas mierzony jest od momentu startu do wykanania całej linii wężowej. Po wykonaniu linii na sucho zatrzymuje się pierwszy stoper który przedstawia główny czas wykonania zadania bojowego, natomiast drugim stoperem (który też włącza się w momencie startu) odmierza się 3 minuty, w ciągu tych trzech minut nalezy podać wodę i postrącać te pachołki i obrócić tarczę, jeżeli się nie uda to dyskwalifikacja.

Strażacy przystli na to dzięki temu motopompy nie były zajeżdżane i po zawodach nie trzeba było ich remontować.

Widzę że macie problemy z niedopuszczaniem do zawodów motopomp PO-7 i PO-8. W ww przypadku nie miałoby to znaczenia która motopompa stoi na podeście.
 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Gminne Zawody 2003
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 11, 2003, 12:58:02 »
Myślę że to by było najlepsze rozwiązanie
Cytuj
Czas mierzony jest od momentu startu do wykanania całej linii wężowej. Po wykonaniu linii na sucho zatrzymuje się pierwszy stoper który przedstawia główny czas wykonania zadania bojowego, natomiast drugim stoperem (który też włącza się w momencie startu) odmierza się 3 minuty, w ciągu tych trzech minut nalezy podać wodę i postrącać te pachołki i obrócić tarczę, jeżeli się nie uda to dyskwalifikacja.
i na pewno najbezpieczniejsze dla sprzętu. Rozmawiałem już o tym z ludźmi z mojej OSP i też im się to spodobało trzeba jeszcze przekonać resztę gminy. Mam nadzieję, że się uda i na wiosnę Wam napiszę jak to wszystko wyszło.
Pozdrawiam