Służba > Prawo w służbie

Komendant Gminny

(1/2) > >>

Dzumsi:
Witam. Mam pewien problem. Czy mógłby mi ktoś podać jakie przywileje ma komendant gminny? Czy może on np. Dojechać na akcje prywatnym samochodem i przejąć dowodzenie nad akcją do czasu dojazdu PSP? 2. Czy może on posiadać prywatną radiostację i podsłuch na kanały PSP? I mam jeszcze jeden problem gdyż komendant jest członkiem innej OSP załóżmy A a Mieszka w miejscowości B gdzie jest inna OSP załóżmy B i nie jest jej członkiem. I teraz czy jako Komendant Gminny mieszkający w miejscowości B może jechać na akcje oraz dowodzić z OSP B? Zaznaczam że nie jest członkiem OSP B. Przepraszam że nie wyraziłem się dość jasno ale nie potrafie tego tak opisać ładnie:D

zeusss:
Witam
może to coś pomoże http://www.zosprp.pl/?q=node/370
a co dy pytań

--- Cytuj ---Czy może on posiadać prywatną radiostację i podsłuch na kanały PSP?
--- Koniec cytatu ---
każdy może nasłuchiwać wystarczy mieć skaner albo rtf zaprogramowany

z poważaniem

Dzumsi:
@zeus ja rozumiem że każdy może bo w tym filozofii nie ma ale coś mi się zdaję że to nie legalne a mi tu chodzi o nasłuch w świetle prawa czy komendant może sobie podsłuchiwać kanałów bo jest komendantem

zeusss:
w świetle prawa  :pyt: proszę bardzo  :mellow:
USTAWA
z dnia 16 lipca 2004 r.
Prawo telekomunikacyjne1)
(Dz. U. z dnia 3 sierpnia 2004 r

Art. 144. 1. Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru.

Rafał998:
Według mnie komendant gminny nie może tak jak ty mówisz przejać sobie tak ooo kierowanie działaniami ratowniczymi przyjezdza jednostka OSP przed przyjazdem PSP oczywiście i jest z tej jednostki naczelnik i to on kieruje dzialaniami do czasu przyjazdu PSP

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej