Autor Wątek: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH  (Przeczytany 80627 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 16, 2009, 18:55:37 »
braku waloryzacji uposażeń policjantów w roku 2010

Właśnie  w tej sprawie między innymi powinniśmy tam być ,aby czasem nas  znowu nie zostawili w tyle , oczywiście postulatów byśmy mieli więcej chociażby nadgodziny nadliczbowe : więc  czasu mało  a zorganizować  się trzeba .... :tuba: to jak będzie ....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sztacheta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • www.ifp.pl
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 19, 2009, 12:35:47 »
http://img197.imageshack.us/i/ptotgr.jpg/
zawsze jedność zawsze razem przeciw złu
JEŚLI MY NIE BĘDZIEMY SIĘ SZANOWAĆ TO NIKT NAS NIE BEDZIE SZANOWAŁ

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 19, 2009, 13:19:24 »
http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1233
Cytuj
ZALEGŁE WYPŁATY DLA POLICJI CHCEMY UREGULOWAĆ

Do końca roku policjanci powinni otrzymać wszystkie zaległe świadczenia - powiedział dziennikarzom w Szczecinie Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk. 1 grudnia NSZZ Policjantów zamierza zorganizować pikietę przed kancelarią premiera, domagając się wypłaty zaległości.

"Jestem przekonany, ale nie mogę gwarantować, że do końca roku nie będziemy mieć zaległości w stosunku do policjantów" - powiedział Matejuk. Dodał, że to czy tak się stanie, zależy głównie od zasilenia policji środkami z budżetu państwa. Policjanci domagają się wypłaty zaległych pieniędzy z tytułu świadczeń dodatkowych - obecnie jest to ok. 130 mln zł. Służby mundurowe mają ok. 20 świadczeń dodatkowych, m.in. dodatek za brak mieszkania, dopłata do wypoczynku, zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby czy delegacje. Matejuk powiedział, że zaległości nie są duże i wynoszą 20 proc. w skali kraju. Na 530 milionów przeznaczonych na dodatkowe świadczenia wypłacono już 376 mln. Matejuk podkreślił, że zaległości wobec policjantów są jedynymi, jakie ma obecnie policja. Formacja nie zalega z żadnymi innymi płatnościami. Komendant dodał, że na przyszły rok udało się zabezpieczyć środki na bieżącą działalność policji, m.in. na przejazdy. "Oszacowaliśmy, że polska policja przejeżdża 350 mln kilometrów rocznie i będzie miała na to środki również w przyszłym roku"- powiedział. NSZZ Policjantów planuje na 1 grudnia w Warszawie protest z udziałem kilku tysięcy funkcjonariuszy policji z całego kraju oraz przedstawicieli Europejskiej Konfederacji Policji EuroCOP.

Przewodniczący związku Antoni Duda powiedział PAP w czwartek, że odwołanie decyzji o pikiecie będzie możliwe tylko, jeśli strona rządowa przedstawi "mocne gwarancje", że świadczenia zostaną wypłacone w tym roku. Matejuk przebywał w Szczecinie w związku z objęciem przez Wojciecha Olbrysia stanowiska komendanta głównego zachodniopomorskiej policji. Poprzedni szef zachodniopomorskiej policji Tadeusz Pawlaczyk został we wrześniu zdymisjonowany.

Stenogram ze spotkania w MSWiA w dniu 10 listopada 2009 roku. w załączniku

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 15:36:10 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 20, 2009, 10:03:45 »
A co Wy na to?

"Kochanowski kontra mundurowi i górnicy

Rzecznik Praw Obywatelskich rozważa, czy nie odebrać przywilejów emerytalnych górnikom, policjantom i wojskowym.

Janusz Kochanowski przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie odebrania przywilejów emerytalnych górnikom, policjantom i wojskowym - ustaliła Gazeta Wyborcza.

- Mamy poważne wątpliwości, czy takie świadczenia są sprawiedliwe w stosunku do innych Polaków - usłyszał dziennik w biurze RPO.

By wywalczyć prawo do odchodzenia na emeryturę niezależnie od wieku po 25 latach pracy pod ziemią, cztery lata temu górnicy stoczyli pod Sejmem regularną bitwę z policją. Dzięki temu przy wyliczaniu wysokości emerytury jeden rok pracy liczy się im jak 1,5-1,8 roku. Takiego przywileju nie ma żadna grupa zawodowa - przypomina gazeta.
Z kolei mundurowi mogą zrezygnować z pracy już po 15 latach służby. W efekcie w 2007 r. co piąty emerytowany policjant i co czwarty żołnierz nie miał nawet 40 lat.

- Nie ma zgody na zmiany, a rzecznik nie powinien się zajmować sprawą. Nasza praca jest o wiele cięższa niż innych. Coś nam się za to należy - replikuje Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Co na to rząd? Minister pracy Jolanta Fedak zapewniła wczoraj gazetę, że jest zwolenniczką systemu powszechnego - jednego dla wszystkich, i że wyjątków powinno być jak najmniej. Czeka więc na wyrok Trybunału - pisze dziennik."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 20, 2009, 20:37:35 »
Coś mi się zdaje ze Pan Kochanowski zostanie moim nowym "ulubieńcem"...

Widzę ze założenie jest proste.
Zbuntować wszystkich przeciw prawom emerytalnym mundurowych a za przyzwoleniem społeczeństwa mozna zrobić wiele...

Proponuję panu Kochanowskiemu zrównać miesięczne wynagrodzenie  z wynagrodzeniem (przeciętnym) strażaka, policjanta czy nawet górnika...
A tak... dla "sprawiedliwości społecznej"....
(nie mylić ze zwykłą sprawiedliwością)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 20, 2009, 22:50:07 »
Coś mi się zdaje ze Pan Kochanowski zostanie moim nowym "ulubieńcem"...

Widzę ze założenie jest proste.
Zbuntować wszystkich przeciw prawom emerytalnym mundurowych a za przyzwoleniem społeczeństwa mozna zrobić wiele...

Proponuję panu Kochanowskiemu zrównać miesięczne wynagrodzenie  z wynagrodzeniem (przeciętnym) strażaka, policjanta czy nawet górnika...
A tak... dla "sprawiedliwości społecznej"....
(nie mylić ze zwykłą sprawiedliwością)

Popieram, najlepiej do najniższej krajowe, w końcu dlaczego strażak ma zarabiać więcej za leżenie na wozie niż robol pracujący ciężko przy łopacie 8 h na dobę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 22:58:31 wysłana przez Butel »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 24, 2009, 12:00:08 »
Ciekawe czemu to PAN KOCHANOWSKI nie zajmie się tymi nierobami z sejmu, senatu, ministerstw, biur poselskich, itp. Może tam trzeba poszukać oszczędności i popatrzeć im na ręce co i jak robią i dać im chociaż 1/10 odpowiedzialności jaka maja służby mundurowe albo niech stanął sie mięsem armatnim jak górnicy którzy zjeżdżają codziennie pod ziemię i nawet nie są świadomi że ich prezesi czy dyrektorzy coś ukrywają bo musi byc wydobycie odpowiednie. A tak po za tym to jestem ciekaw czy zna on chociaż jakie obowiązki ma PSP i czy kiedy kolwiek spotkał się ze strażakami (i nie chodzi mi tu o komendantów)

subiekt

  • Gość
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 24, 2009, 15:36:44 »

Witam
mam nadzieje, że jednak manifestacja w dniu 1 grudnia 2009 r, w Warszawie przed Kancelarią Premiera RP jednak się odbędzie.
Nie chodzi przecież tylko o spłatę zaległych należności.
Po ostatnich wystąpieniach Rzecznika Praw Obywatelskich sprawa dotyczy już wszystkich służb mundurowych, a nie tylko Policji.
Komunikat o manifestacji jest tu:
http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1227
dyskusje na temat akcji protestacyjnej prowadzimy tu:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=31764&postdays=0&postorder=asc&start=3435
apel do mediów jest tu:
http://www.sendspace.pl/file/a22b99d5bf2ed562d4c3f80
apel do społeczeństwa jest tu:
http://www.sendspace.pl/file/007b6b07108f5ace1910d4d

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 24, 2009, 21:26:36 »
Bezwzględnie trzeba wspólnymi siłami stawić się pod URMem
Tak jak pisze @subiekt - to już nie jest tylko sprawa Policji.
Jak tak dalej będzie obudzimy się z ręką w nocniku bo nas pewnej ciemnej nocy Donek z ekipą wyru..ają w trybie pilnym. I nawet nikt nie kwiknie....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 25, 2009, 19:59:20 »
Informacja !


ZZ-1090/2009


Zarządy Wojewódzkie
i Szkolne NSZZ Policjantów

    W nawiązaniu do decyzji nr 66/V/2009 Prezydium ZG NSZZ Policjantów w sprawie pikiety protestacyjnej pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w dniu 1 grudnia 2009 roku, informujemy, że zgodnie ze zgłoszeniem zgromadzenie publiczne odbędzie się w godz. 12.00 – 15.30. O godzinie 11.00 nastąpi zbiórka uczestników na ul. Agrykola - Szwoleżerów, a o godz. 11.50 przemarsz ulicą Agrykola w lewo Al. Ujazdowskimi przed budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zostanie wręczona petycja Premierowi RP. Zbiórka przewodniczących zarządów wojewódzkich odpowiedzialnych za poszczególne grupy jest przewidziana o godzinie 11.30 na Placu na Rozdrożu (autobus z nagłośnieniem). Po zakończeniu pikiety planowane jest rozśrodkowanie w kierunku ul. Bagatela, skąd nastąpi odjazd autokarów.
Podczas posiedzenia Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w dniu 25.11.2009 r. wszystkie organizacje zadeklarowały poparcie oraz solidarnościowy udział w pikiecie.

Na stronie internetowej ZG NSZZ Policjantów www.nszzp.pl można pobrać wzór tabliczki na autokary oraz mapkę.
W załączeniu przesyłam również regulamin zgromadzenia publicznego i instrukcję określającą zadania dla służb porządkowych. Proszę o zapoznanie z regulaminem wszystkich uczestników pikiety.

Zarząd Główny NSZZ Policjantów zwraca się z prośbą o pilny kontakt przedstawiciela Internetowego Forum Policyjnego.

Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
Antoni DUDA
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

subiekt

  • Gość
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 25, 2009, 22:01:13 »
mam nadzieje, że będzie nas więcej jak w Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Ze strony ifp zapowiada się większy udział niebieskich jak ostatnio.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 26, 2009, 07:16:02 »
Donek z ekipą wyru..ają w trybie pilnym. I nawet nikt nie kwiknie....
Donek sronek... Wszyscy narzekają a jakoś w sondażach tego nie widać. No chyba, że nam ciemnotę wciskają.
Pan i Władca ma wielkie plany skoro Pan Bielas zrezygnował z fuchy za taką kasę i tu cytuję... "Z kolei Jan Krzysztof Bielecki, szef Pekao, największego polskiego banku oprócz 1,4 mln zł pensji dostał 1,7 mln zł bonusu." Ot wynik za rok 2008 !
A co tu dopiero strażak....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 27, 2009, 22:24:16 »
ZZ-1098/2009

Zarządy Wojewódzkie i Szkolne NSZZ Policjantów

Informuję, że w dniu 27.11.2009 roku w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy odbyło się spotkanie uzgodnieniowe w sprawie pikiety 1.12.2009 roku.

Zgodnie z ustaleniami manifestacja rozpocznie się o godzinie 12.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Zbiórka uczestników od godziny 11.00 na skrzyżowaniu ulic Agrykola i Szwoleżerów. Wszystkie autokary bezwzględnie muszą być oznakowane tabliczkami z logo NSZZ Policjantów i nazwą województwa. Autokary, po opuszczeniu przez uczestników pikiety, zostają przepilotowane na wyznaczone parkingi przez policjantów ruchu drogowego KSP, a po zakończeniu manifestacji rozśrodkowanie uczestników nastąpi z ulicy Gagarina. W myśl zaleceń władz miasta i kierownictwa KSP, konieczne jest zwiększenie służb porządkowych w ramach poszczególnych delegacji. W związku z tym proszę wyznaczenie dodatkowych przedstawicieli odpowiedzialnych za porządek podczas zgromadzenia (jedna osoba na stu uczestników) oraz przesłanie do 30.11.2009 roiku godz. 12.00 do biura ZG NSZZP ich imiennego wykazu wraz z numerami telefonów komórkowych.

Przypominam, że o godzinie 11.30 odbędzie się odprawa wszystkich odpowiedzialnych za grupy (Plac na Rozdrożu, przy autobusie z nagłośnieniem), na którą zapraszam również osoby odpowiedzialne za pozostałe organizacje (NSZZ FSG, związki zawodowe straży pożarnej, służby więziennej i pracowników Policji) oraz IFP.

Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
Antoni DUDA
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 30, 2009, 13:43:10 »
Panowie jedno małe pytanko z kim jutro spotkam się na manifie w Wawce ???? Bo po ostatnich wypowiedziach naszego szanownego ministra chyba mamy o co walczyć??
Licze że nie będe jedynym strażakiem.

PS. u mnie w miejscowości nikt nic nie mówi i nic nie wie o jutrzejszej akcji :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 30, 2009, 13:47:48 »
U mnie wręcz przeciwnie, zabrakło miejsc w autobusie. Niektórzy jada swoimi samochodami.
Z pewnością się spotkamy znak rozpoznawczy logo  :tuba: Klubu strazak.pl  :elvis:

Nie wiem jak u was ale u mnie;
Cytuj
Podczas posiedzenia Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w dniu 25.11.2009 r. wszystkie organizacje zadeklarowały poparcie oraz solidarnościowy udział w pikiecie.
wszyscy zostali poinformowani zgodnie z w/w cytatem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2009, 13:51:07 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 30, 2009, 13:54:13 »
Więc Stasiu szukaj mnie ze smyczą na szyi :) i jak mi się uda to druhne wezme :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 30, 2009, 14:01:36 »
Mnie niestety nie będzie. Co najwyżej będę prowadził w tym dniu na służbie strajk włoski :p

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 30, 2009, 14:03:51 »
Niee! Tylko nie włoski! Chcę spokojnie przeżyć jutrzejszy dzień  ;p
Planowałem bycie tam, ale niestety "siła wyższa", sytuacja jak wyżej :-(
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 30, 2009, 17:12:48 »
Nie opuszczę takiej imprezy. Coż z mojej KP w Krakowie byłem sam, Poznaniu byliśmy w 5 osób a do Warszawy znów jadę sam. I za żadne skarby nikt nie zaciągnie mnie do związków bo skoro w KP są dwa związki i nigdzie nie pojechał nawet jeden związkowiec to ja tu kó..wa czegoś nie rozumiem. Dobrze że Policjanci zawsze znajdują dla mnie miejsce w autokarze.
Do zobaczenia jutro w WARSZAWIE !!!
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 30, 2009, 17:51:02 »
W dobie totalnego kryzysu musimy się jednoczyć i się wspierać na wzajem.
Dzisiaj dotyczy to policji jutro będzie dotyczyć to pozostałe służby mundurowe (mowa tu o zaległościach finansowych).
Ja (nie znam dokładnego planu przemarszu) bym jeszcze zahaczył o Biuro RPO i podrzuciłbym skierowanie do psychiatry p. Kochanowskiemu.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 30, 2009, 19:30:39 »
dolnośląskie dotrze na pewno.....

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 30, 2009, 20:17:49 »
Szkoda ,że mnie tam nie będzie. Cóż siła wyższa dodatkowa służba.
dolnośląskie dotrze na pewno.....
Mam nadzieję Mario  , że wreszcie się ruszysz, a nie jak poprzednimi razy .... .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:13:30 »
No i jestem już w domu!!!
Jeszcze lekko w głowie szumi (od gwizdów oczywiście  :rofl: ) a już chcę na gorąco opowidzieć jak było.
Impreza była naprawdę fajna. Poznań wydaje mi się że był lepiej zorgnizowany  ale  co Wa-wa to Wa-wa. Szkoda że nigdzie nie znalazłem nikogo z logo strazak.pl ale i tak strażacy dobrze się prezentowali. Szczególnie dużo było ludzi z Floriana. (Koledzu z KP Brzeg pamiętajcie co macie do oddania  ^_^ )
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:28:54 »
Oliwier no szkoda żeśmy się nie stykneli też szukałem kogoś z logo Strażak.pl i się zawiodłem ale wytłumaczyłem sobie że pewnie nikt nie chce ze mną gadać :) Oczywiście żartuje ale impreza byłą przednia tylko krótka i szkoda że nikt nie wspomniał że też tam byliśmy

PS obraziłbym jakbym nie nadmienił że był jak obiecał ten jeden od butelek w IPN zapisany jako BUTEL + ekipa :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 21:39:15 wysłana przez ognista fala »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:46:12 »
Być może ze sobą rozmawialiśmy bo do wielu chłopaków zagadałem. Może na foto mnie rozpoznasz.
Właśnie jestem w trakcie obrabiania zdjęć i myślę że jutro rano podam link. Na razie spijam ostatniego dzisiaj browarka i zaraz idę spać bo dzień zaczął się bardzo wcześnie.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)