Autor Wątek: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim  (Przeczytany 78833 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 15, 2009, 21:29:22 »
Artykuł - wylane na to. Ale - 90% komentarzy, na jakie trafiłem (może mam takiego pecha) - aż mi się głupio zrobiło, że dziś na dźwięk smsa "POZAR!!!" zapier.... jak oszalały do jednostki, żeby zdążyć i umożliwić wyjazd jak najszybszym. Trzeba było się nie spieszyć, przecież co ma się spalić i tak się spali, a to co "zalejemy wodą" - zniszczymy jeszcze mocniej.

Przepraszam społeczeństwo za działalność mojej jednostki, za to, że oblaliśmy komuś dom podczas pożaru sąsiednich zabudowań, że naruszaliśmy mir osób, które dla przyjemności złożyły się jak harmonijka (i jęczały z dla zabawy, nie z bólu, lub były takie dowcipne, że nie reagowały na jakiekolwiek bodźce, dla naszego dobra rzygały nam na ręce) w rozbitych autach, zostawiliśmy odcisk wew. części dłoni na czyjejś klatce piersiowej. Przepraszam, że się do tego posunęliśmy. A ludzie, gapie - byli tylko jurorami w tym maratonie uśmiechu, zrobiliby przecież wszystko sami, gdyby... gdybyśmy nie przeszkadzali. I nie zasnę chyba przez tę Panią, którą otrąbiliśmy, gdy stanęła na środku skrzyżowania (zapewne dla naszego dobra) uniemożliwiając nam przejazd. Może pora zacząć używać sygnałów dźwiękowych podczas wyjazdów w okolicach godzin 0:00-5:00? Może więcej ludzi chce się przyłączyć do tej zabawy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 21:35:53 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:27:03 »
Wiecie co? Ostatnią rzeczą jakiej się spodziewałem na łamach tego wątku to dyskusja na temat PSP kontra OSP.
No k... rąki opadajo. Media, połowa społeczeństwa, własny minister skaczą nam po pagonach, i jeszcze wy sobie nawzajem. Brawo!!! Poproście Moda niech otworzy osobny wątek tylko w tym celu, i lejcie na siebie co tam chcecie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
TVP INFO - teraz - 22:45 Rozmowa ze strażakmi biorącymi udział w akcji w Kamieni
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:46:14 »
TVP INFO - teraz - rozmowa ze strażakmi biorącymi udział w akcji w Kamieniu Pom.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 22:53:19 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:50:30 »
Dzięki, Łukasz, za info.
Po kilku minutach oglądania - widać, że chłopaki nadal nie mogą dojść do siebie. Nie dziwię się. Trzymajcie się, nie jesteście sami.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pesek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:51:53 »
Chociaż rozumiem Wasze wk…zdenerwowanie znaczy, to może sobie dalszą dyskusję odpuścić?! Zawsze tak jest – media pożerują sobie na słabości ludków /krótkotrwałej zresztą/ do oglądania wielkich tragedii, w tym czasie ustawią pod ścianą i rozstrzelają wszystkich winnych /właściwi już to zrobili/ i z braku zainteresowania publiki znajdą sobie lepszy temat….poseł X powiedział, że poseł Y to…Do Kamienia Pomorskiego wrócą za rok, jak ktoś napiszą, że rządzący nie wywiązali się z obietnic i…już to kiedyś nie raz przerabialiśmy.

Offline how

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 15, 2009, 23:06:34 »
Dzięki, Łukasz, za info.
Po kilku minutach oglądania - widać, że chłopaki nadal nie mogą dojść do siebie. Nie dziwię się. Trzymajcie się, nie jesteście sami.

Oglądałem ten wywiad. Chłopacy rozbici, ale temu nie ma się co dziwić. Powtórzę za prowadzącą. Wierzcie w to robicie i nie poddawajcie się. W poniedziałek uratowaliście wiele ludzkich istnień. Swój obowiązek spełniliście wzorowo. Trzymajcie się.
get up, stand up

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 15, 2009, 23:16:15 »
Oglądałem ten wywiad. Chłopacy rozbici, ale temu nie ma się co dziwić. Powtórzę za prowadzącą. Wierzcie w to robicie i nie poddawajcie się. W poniedziałek uratowaliście wiele ludzkich istnień. Swój obowiązek spełniliście wzorowo. Trzymajcie się.

Pewnie nie podzielacie mojego zdania, ale powtórzę. Żyjemy w czasach mediów elektronicznych gdzie przepływ informacji jest z sekundy na sekundę. Potrzeba czasu na pewien ogląd sytuacji jej przeanalizowanie, wyciągniecie wniosków i wyprostowanie spraw, które na żywca zostały źle zinterpretowane.

Pracowałem z tvn24 podczas katastrofy Ratownika-13. Mimo, że puściliśmy do Wawki "nowe" materiały rozmowy ze świadkami, mieszkańcami wsi, którzy odnaleźli śmigłowiec i udzielili pomocy była pewna zwłoka. W tym czasie wałkowano materiały z początku akcji lub ze statywu plan ogólny miejsca zdarzenia.

W mediach panuje podobno hierarchia jak u was. Podział bojowy i WSKR/KCKR.
Pierwsci chociażby robili co w ich mocy, to i tak są w pewien sposób zależny od tej góry. Dziennikarze robią swoja na miejscu, a to wydawca w Warszawie decyduje to co pójdzie w świat.

I teraz odpowiedźcie sobie na pytanie czy wy macie wpływ na decyzje podejmowane przez WSKR/KCKR ??

Myślę, że gdyby te same pytania zadano im odrazu po akcji, to po pierwsze media zostałyby nazwane hienami i ta rozmowa wyglądałaby zupełnie inaczej.

P.S.
Z żałobą narodową prezydent "przegiął"?
Żałoby narodowe w Polsce
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 01:04:46 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 16, 2009, 00:39:45 »
Zgadzam się, przecież podobne relacje pojawiały się w trakcie akcji zawalonej hali w Chorzowie, że chaos, że brak przepływu informacji, dlaczego działają w ten czy inny sposób, przecież można to zrobić inaczej, tak jak JA uważam, bo to najlepsze rozwiązanie..
Ja zauważyłem obniżanie się poziomu kultury medialnej w rozumieniu rzetelności pracy dziennikarzy, kiedy w latach 90-tych pojawiać się zaczęły w Polsce nowe dzienniki, które zarazem wprowadziły nowy agresywny trend - bicie informacją w oczy, krzykliwy tytuł+gówniany artykuł+niska cena gazety+ słaby papier=duża sprzedawalność, czyli zysk, a w dzisiejszych czasach bogami są Orzeł i Reszka, wyścig szczurów, jak mnie zauważą po kilku publikacjach w fakcie, to może wezmą do GW, Rz, co z tego,że się nie zanam na meritum opisywanej sprawy, jutro najwyżej się druknie gdzieś w środku sprostowanko, a jak i to nie wystarczy, to ewentualny pozew do sądu jest darmową reklamą..ale nie o tym, w tym wątku.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 16, 2009, 00:58:54 »
Emocje odrobinkę opadłwszy więc może zaczniemy pracę od podstaw?

Zgodnie z art. 4 Ustawy o ochronie przeciwpożarowej z dnia 24 sierpnia 1991 r (z późniejszymi zmianami) właściciel budynku, obiektu budowlanego lub terenu, zapewniając ich ochronę przeciwpożarową, jest obowiązany:

    * przestrzegać przeciwpożarowych wymagań techniczno - budowlanych, instalacyjnych i technologicznych,
    * wyposażyć budynek, obiekt budowlany lub teren w wymagane urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice,
    * zapewnić konserwację oraz naprawy urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic w sposób gwarantujący ich sprawne i niezawodne funkcjonowanie,
    * zapewnić osobom przebywającym w budynku, obiekcie budowlanym lub na terenie, bezpieczeństwo i możliwość ewakuacji,
    * przygotować budynek, obiekt budowlany lub teren do prowadzenia akcji ratowniczej,
    * zapoznać pracowników z przepisami przeciwpożarowymi.
    * ustalić sposoby postępowania na wypadek powstania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

Odpowiedzialność za realizację obowiązków z zakresu ochrony ppoż. stosownie do obowiązków i zadań powierzonych w odniesieniu do budynku, obiektu budowlanego lub terenu, może przejąć w całości lub części ich zarządca lub użytkownik, na podstawie zawartej umowy cywilnoprawnej ustanawiającej zarząd lub użytkowanie.


Ciut racji jest w tym?

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Cyrek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Ochotnicza Straż Pożarna SZCZECIN
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:02:36 »
Tutaj jest omawiany materiał telewizyjny z wczoraj

rozmowa z komendantem Cegiełką i strażakami mniej więcej od 24 minuty

http://ww6.tvp.pl/View?Cat=6555&id=899486

Chwała bohaterom!
Mariusz Cyrulewski
www.osp.szczecin.pl

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:33:56 »
jest już stenogram ze zgłoszenia zdarzenia do PSK
za chwilę na pewno pojawią się fragmenty w TVN24.
Poza tym dziś ma pojawić się wstępna analiza prawidłowości działania strażaków przy pożarze. Przydałoby się też wstępne określenie przyczyn wybuchu pożaru - coraz bardziej słyszalne są głosy skłaniające się ku celowemu podpaleniu...

W dolnośląskim pojawiła się jakaś dziwna akcja zbierania danych odnośnie liczebności obsady stanowisk kierowania w KP/KM - czyżby następne pokłosie tragedii w Kamieniu Pom.?
Tego problemu jak na razie chyba nikt nie podnosił - sposób i możliwości działania POJEDYNCZEGO dyżurnego/dyspozytora w  obliczu tego rodzaju zdarzeń czyli możliwości dysponowania i "panowania" nad zadysponowanymi SIS przy bezustannie dzwoniących telefonach alarmowych....


Właśnie TVN cytował stenogram - w zasadzie "nie najgorzej" - zgłaszająca kobieta (mieszkanka budynku) konkretnie podaje fakty - duże zadymienie, ze trzy razy powtarza adres, w tle słychać inne wzburzone głosy, precyzuje duże zagrożenie dla mieszkańców w tym dzieci.... Dyspozytorka w "międzyczasie" ma drugi telefon, który uznaje za mniej istotny i powraca do rozmowy ze zgłaszającą. Upewnia się do adresu i potwierdza zgłaszającej dysponowanie zastępów

"Na oko" - mogło to trwać z 40sek - niestety nie odtworzono oryginału
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 11:04:00 wysłana przez mario68 »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:16:56 »
Wiecie co? Ostatnią rzeczą jakiej się spodziewałem na łamach tego wątku to dyskusja na temat PSP kontra OSP.
No k... rąki opadajo. Media, połowa społeczeństwa, własny minister skaczą nam po pagonach, i jeszcze wy sobie nawzajem. Brawo!!! Poproście Moda niech otworzy osobny wątek tylko w tym celu, i lejcie na siebie co tam chcecie.
O OSP wspomniałem nie po to aby kogogolwiek  konfrontować, ale aby przypomnieć że ochotnicy tez tam byli i działali razem z innymi .  Skoro rozwodzimy sie nad losem strażaków to pamiętajmy o wszystkich bioracych udział w tej akcji.

"Na oko" - mogło to trwać z 40sek - niestety nie odtworzono oryginału
Nie niestety , ale na szczęście - przecież te rozmowy nie są rejestrowane po to aby je odtwarzać w mediach.  Ci co powinni poznać treśc tej rozmowy juz ją znają , a po co wszyscy mają ją odsłuchiwać ?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:30:23 »
Może już dajmy spokój tej całej nagonce medialnej, która generuje liczne wpisy na forach krytykujące strażaków.
Tak naprawdę mam gdzieś poparcie społeczne osób, które wypowiadają się pod adresem strażaków jedynie na podstawie tego, co wyczytają w prasie czy w internecie.
Jeżeli koleś straci do mnie zaufanie to szczerze - spłynie to po mnie.
Bo jak jemu zapali się mieszkanie to, chciał nie chciał, zadzwoni do mnie i poprosi o pomoc. I ja mu tej pomocy udzielę i nadal będzie mnie waliło czy i tym razem krytycznie będzie patrzył na moją pracę.

Róbmy swoje najlepiej jak potrafimy i nie przejmujmy się opiniami osób trzecich.
Nie zostaliśmy ratownikami dla poparcia społecznego, ale by wykonywać tą pracę której się nauczyliśmy.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:39:05 »
Przed chwilą na TVN24 wypowiadał sie pan Paweł Frątczak rzecznik prasowy KG PSP. Uważam, że to właściwy facet na właściwym miejscu.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:49:41 »
Może już dajmy spokój tej całej nagonce medialnej, która generuje liczne wpisy na forach krytykujące strażaków......
Róbmy swoje najlepiej jak potrafimy i nie przejmujmy się opiniami osób trzecich.
Nie zostaliśmy ratownikami dla poparcia społecznego, ale by wykonywać tą pracę której się nauczyliśmy.

pozdr.

popieram w 100% moim skromnym zdaniem wszystko zostało już powiedziane a dyskusje powoli przechodzi na inne tory.

Jak to się u nas mawia są ludzie i parapety:)
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:09:00 »
Widzę, że w tym wątku jest wiele nowych osób które na co dzień nie wiele mają do czynienia z pożarnictwem oraz "wielu" specjalistów z mediów, więc może ku uściśleniu i rozwadze warto pokazać co potrafi zrobić zwykła świąteczna choinka w 50 sekund

http://www.youtube.com/watch?v=IwBiZtfjioU
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 12:12:01 wysłana przez Raddemenes »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 16, 2009, 16:17:24 »
Emocje opadły i wychodzi, że STRAŻACY TO BOHATEROWIE co oczywiście było wiadomo od samego początku... Przynajmniej dla nas.

Szkoda ich, bo ciężko im się będzie pozbierać, a dodatkowe oskarżenia pod ich adresem na pewno im w tym nie pomagały. Przykre jest, że co niektórzy zaczęli już swoją wojenkę w tym wątku... no, ale przykład idzie z samej góry od Prezydenta i Premiera.

Co do wypowiedzi KG sam powiedział, że gdyby było więcej strażaków to by więcej ludzi uratowano niepotrzebnie wprowadził zamęt słowami o 100% stanach, bo 100% to może być 2, 5 czy 10 strażaków! Zależy od osoby, która ustala, że 100% = X strażaków.
Nie wiem tez jak chce oszukać matematykę skoro chce zwiększyć stany bez kosztów dla budżetu? Może zamiast matematyki chce oszukać Nas?

Przykre jest też to, że żyjemy w takim biednym kraju, w którym wszystko jest prawie najdroższe na świecie i przykre, że rządzą nami idioci... Zamiast tych wycieczek trzeba było kupić jakąś drabinę lub dorzucić się do remontu jakiegoś auta... Kupić cokolwiek lub zrobić dla strażaków cokolwiek (zapłacić za nadgodziny) a wtedy bezpieczeństwo, by choć trochę wzrosło a nie lansować się, w tv i przekazywać obietnice bez pokrycia!

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 16, 2009, 16:20:25 »
słusznie piszesz PROMETEUSZ tyko czy stać bedzie na  słowa PRZEPRASZAMY ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 16:26:00 wysłana przez romiwe »

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 16, 2009, 16:30:36 »
W sprawie tragedii powiedziano juz wiele. Wspolczucie dla ofiar, chwala niosacym pomoc.

Na marginesie dyskusji, chcialbym poruszyc dwie sprawy:

1) wojenki miedzy OSP i PSP i odwrotnie - mysle, ze nalezy pogrzebac topor(ek) wojenny, bo nie czas i miejsce na klotnie. Jako ochotnik wiem, ze nie dorownam zawodowcom chociazby ze wzgledu na to, ze ja wyjezdzam na zdarzenie kilka czy kilkanascie razy mniej w roku niz koledzy z JRG, mimo, ze nosimy ten sam mundur i dzialamy tym samym sprzetem. Porownywanie PSP i OSP jest abstrakcyjne jak porownywanie noza i widelca - OSP moze byc pierwsze na miejscu, ochotnikow bedzie wiecej - ale nigdy nie osiagna takiej wprawy jak zawodowcy, i tyle. System potrzebuje i jednych i drugich, wiec jakiekolwiek wypowiedzi "bez nas..." sa nie na miejscu.

2) wypowiedzi dla mediow - nie mieliscie wrazenia, ze prowadzaca program telewizji szczecinskiej atakuje zaproszonych strazakow, dlaczego tak pozno skoro tak blisko, dlaczego "dyzurujacy" ani nikt nie widzial pozaru ?

Otoz nie, prowadzaca nie atakuje, nie jest hiena - to jej praca i za to jej placa, zeby stawiac zaproszonych pod sciana. Nam moze sie to nie podobac, ale my jestesmy od ratowania a nie od gadania. Prowadzaca zadaje pytania z punktu widzenia strazaka dosc zenujace... niemniej jednak, z calym szacunkiem dla Kolegow zaproszonych do studia, pamietajmy - ze wypowiadajac sie publicznie, dla widza reprezentujemy soba cala straz pozarna, ze opowiadajac o naszej pracy ludziom z zewnatrz nalezy uzywac jak najmniej terminow fachowych, nalezy opowiadac tak, zeby i oni byli zadowoleni, i my.

Przyklady - nie przytocze doslownie, ale z zachowaniem sensu

prowadzaca: dlaczego dyzurujacy strazak nie dostrzegl pozaru, skoro palilo sie 200 metrow od remizy ?
strazak: bo nic nie bylo widac

tak mozna odpowiedziec, ale lepiej byloby:

odpowiedz powinna brzmiec: pani redaktor, nie mozemy prowadzic obserwacji terenu dookola straznicy, bo na caly powiat jest tylko osmiu strazakow, do pozaru musimy czesto jechac 20 czy nawet 30 kilometrow, wiekszosc zdarzen - wypadki samochodowe, pozary wewnatrz budynkow nie bylaby widoczna. To dziala tylko w przypadkach pozaru lasu. Zastanawia nas, dlaczego nikt nie przybiegl nas powiadomic! Wyjazd strazy trwa mniej niz minute.

...

prowadzaca: jak czesto strazacy cwicza w takich warunkach
brygadier: no... w takich to nie cwicza... eee

plama - strazacy wprawiaja sie w swoje rzemioslo codziennie, przecietny strazak bierze udzial w xxx akcjach rocznie, poza tym regularnie uczestniczy w cwiczeniach na specjalnych urzadzeniach. Szkolenia strazakow sa prowadzone regularnie, w warunkach zadymienia symulujacych pozar. Polscy strazacy zajmuja wysokie miejsce w zawodach pozarniczych, sa wyszkoleni tak samo jak ich amerykanscy czy niemieccy koledzy.

...


"Siedzac" na codzien w danej dyscyplinie, nabieramy mimowolnego przekonania, ze kazdy zrozumie nasze specjalistyczne terminy. Nalezy wiec mowic obrazowo, w ogolnym ujeciu - widza nie obchodzi, czy przyjechales srednim czy ciezkim, widz nie odrozni pradownicy pianowej od wytwornicy - widz musi wiedziec, ze strazacy dali z siebie wszystko, wykorzystujac wszystkie sily i srodki. Tak przeciez jest, ja widze to na codzien po kolegach zawodowych i ochotniczych, i tak nalezy o naszej pracy mowic, a nie odpowiadac kropka w kropke na pytania redaktorki, ktora konstruuje je w ten sposob, ze nielatwo jest odpowiedziec na nie bez poslizgu.

Na codzien pracuje w dosc medialnej branzy, gdzie podobnie jak w pozarnictwie (tfu), media pojawiaja sie glownie, jak pojawiaja sie trupy - a dzieje sie to dosc czesto. Wniosek mam z tego jeden: z mediami sie nie wygra i dlatego nie ma sensu nastawiac ich przeciwko sobie ! Dziennikarz, podobnie jak podzial bojowy, wyslany na miejsce, musi dzialac niezaleznie od zastanych warunkow - musi wrocic z mocnym niusem - taka praca "hieny". To sa normalni ludzie, czy sie to nam podoba czy nie. I teraz wyobrazcie sobie, przyjezdzacie na miejsce akcji z aparatem czy kamera, ochotas kierujacy ruchem mruczy "nie puszczamy bo sie poli", z pomoca przychodzi mu zawodowiec i wygania reportera z miejsca, przez co ten bedzie sie skradal z boku i wypisywal o strazakach zajmujacych sie pilnowaniem, a nie gaszeniem.

Rzeczywistosci sie nie przeskoczy. Ale mozna ja ksztaltowac. Apeluje o pokazywanie SP takiej, jaka jest naprawde, jaka powinien widziec ja zwykly czlowiek, widz.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 16, 2009, 16:32:39 »
Sztuka polega teraz na tym aby nie zaprzepaścić sytuacji jaką z jednej strony śmierć tych niewinnych ofiar i zarazem bohaterstwo naszych sześciu kolegów (oczywiście tych z pierwszej fazy działań).
To teraz trzeba pokazać że nam nie zależy na tym aby odchodzić ze służzby po 15 latach. Że chcemy mieć dobry sprzęt, godziwe uposażenie ale w zamian za to służyć i chronić społeczeństwo.
Niech media rekompensując to co do tej pory o nas "nasmarowałY" przyjrzą się OBIEKTYWNIE sytuacji w PSP i wytłumaczą społeczeństwu że nie jesteśmy młodymi darmozjadami na super-emeryturach ale ludźmi dla których straż pożarna to cząstka życia. a to że przechodzimy na emeryturę po 15 latach jest winą ciągłej groźby zmiany przepisów. Przepisów, które , także wg nas samych trzeba zmienić ale zrobić to w sposób cywilizowany i nie krzywdzący funkcjonariuszy w czynnej słuzbie

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:24:02 »
@ hary

Cytuj
Witam Pan Rzecznika z Kamienia Pomorskiego mam do Pana tylko jedno pytanie, Jak długo jest Pan rzecznikiem prasowym i ile ma Pan kontaktu z mediami. Nie spotkał się Pan jeszcze z tym że media kłamią przekręcają i wkładają komuś w usta słowa nie wypowiedziane tylko po to by podkręcić atmosferę wywołać skandal. Może najpierw dowiedział by się Pan u źródła co i jak a nie wypisywał o kimś coś chyba nie problem podnieś telefon i zadzwonić. Najlepiej kogoś obrażać i to jeszcze w waszym środowisku własne brudy pierze się między sobą a nie na forum. Ps Znam Pana Koksanowicza i wiem co mógł powiedzieć i jakim jest Starzakiem na pewno tych słów nie wypowiedział Pan Koksanowicz tego jetem pewien.
Osobiście nie znam st. kpt. Koksanowicza, ale to co napiane jest na forum to PRAWDA!!!!

Przyjąłem służbę w wielkanocny poranek i w TVP INFO Sam słyszałem ( jak pisałem już wcześniej) jak ww. udzielił szczegółowych informacji na temat drabin ( że każda drabina ma 10m) oraz że straż w Opolu lepiej by zadziałała.!!!!!!!!!!!!

Przestań bronić kolegę a poszukaj prawdy. Prawdy o braku samooceny, samouwielbieniu i zachwycie nad własnym ego.

Mam do Kamienia dwa rzuty beretem. Często spotykam tych chłopaków, i wiem że zrobili wszystko co było w ich mocy.

Pozdrawiam Kamień, szczególnie koleżankę co miała służbę na PSK.

Kamień Pomorski - Szacunek

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:55:16 »
Odbiegając nieco od tematu..
chodzi o wywiad ze strażakami biorącymi udział w tej akcji i aspekt dziennikarzy.
rozumiem, że pani redaktor prowadząca rozmowę musiała zadawać pytania z punktu widzenia zupełnego laika a nie kogoś, kto zna się na rzeczy. stąd też takie pytania: czemu tak? a czy można np. było? nawet jej pytanie: jak często strażacy ćwiczą w sytuacjach, kiedy ogień zagląda im w oczy i jej zdziwienie na odpowiedź komendanta, że takich ćwiczeń się nie prowadzi (no może poza kontenerem rozgorzeniowym, ale nie wszędzie jest to możliwe oczywiscie) - można również zrozumieć.

No ku...a, ale pytanie do chłopaków mających 2-3 lata służby w stylu: czy już kiedykolwiek zdarzyła wam się tak tragiczna akcja? to już moim zdaniem brak jakichkolwiek kompetencji dziennikarskich. No kto jak kto, ale dziennikarka chyba powinna wiedzieć, że w tym województwie podobnej skali zdarzenia nie było w ciągu ostatnich kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu lat podobnej tragedii. Można to porównywać z zawaleniam hali w Chorzowie, czy wypadkiem i pożarem autobusu z dziećmi pod Białymstokiem ale to nie ten region - dziennikarze chyba znają topografię kraju.
Aż się prosiła zaczepna odpowiedź - A czy pani słyszała o podobnej tragedii?? No to jaka z pani dziennikarka, jaki zasób informacji skoro o to pyta??
Pytanie świadomie postawione by nadać wypowiedzi strażaków jeszcze większy wydźwięk i podkreślić skalę tragedii. Kosztem chłopaków pani próbowała pokazać jak największe emocje.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:47:15 »
http://m.onet.pl/_m/3d299a482780c4a4c7dc510c76ade8c8,9,1.jpg

Wiadomo gdzie znaleziono ofiary (białe kółka) i skąd ewakuowano ocalonych (kolor żółty).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 19:17:16 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Sadzik222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 16, 2009, 19:07:23 »
I z raportu wynika że w tym budynku nie powinni  mieszkać ludzie że nie spełniał żadnych norm  .   i jeszcze podobno koś widział ogień 30 minut wcześniej od przyjazdu straży  lecz nie zadzwonił bo stwierdził że ktoś już to zrobił .   Gdyby zadzwonił to najprawdopodobniej nikt by nie stracił życia . !!!!!!!
Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go.

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 16, 2009, 19:36:10 »
Czy jest już może wstępna ekspetyza oględzin miejsca zdarzenia lub raport? Bo ponoć miał być dziś przedstawiony dziś ale jakoś [może tylko ja] go nie zauważyłam  :-\ z góry dziękuję za odpowiedź  -_-
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.