Autor Wątek: oszukany na OTWP  (Przeczytany 16350 razy)

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
oszukany na OTWP
« dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:30:28 »
witam panowie mam problem. Trzy tygodnie temu były u nas eliminacje powiatowe OTWP. Zajełem w nich 2 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Przegrałem z chłopakiem, który jak sie wczoraj dowiedziałem nie powinien brać w nich udziału, bo nie startował w eliminacjach gminnych. Zaznaczam, że jego ojciec jest kimś ważnym w zarządzie powiatowym oraz prezesem jednostki, w której się odbywał konkurs !! I wiem to z źródeł, które nie kłamią...co mam teraz z tym zrobić..?pomóżcie prosze...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 22:37:29 wysłana przez meli »
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:55:13 »
Jeżeli masz potwierdzone informacje, to napisz pismo do ZOW, który jest organizatorem eliminacji wojewódzkich.
Z eliminacji powiatowych jest sporządzana dokumentacja, którą zawsze można sprawdzić i potwierdzić twoje przypuszczenia.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2009, 23:45:56 »
w kategoriach szkol ponad gimnzjalnych czesto nie ma rozgrywanych eliminacji na szczeblach gminnych ze wzgledu na mala ilosc takowych szkol, ktore by byly zainteresowanne na terenach gminy.
Przyklad na terenie powiatu pod ktory podlegalem w liceum do eliminacji powiatowych byly dopuszczone po 3 osoby z kazdej z zainteresowanych szkol z terenu powiatu. wsumie to uczestniczylo okolo 4-5szkol z kilkunasty ktore byly na terenie powiatu.
Natomiast w powiecie w ktorym mieszakam sa 2szkoly ponadgimnazjalne(z tej samej gminy w pozostalych brak) i nie ma sensu organizowac eliminacji gminnych w tej grupie (po 3osoby ze szkoly na powiatowych)
wszystko zalezy od decyzji ZP ZOSP poniewaz on jest organizatorem.
a tak na marginesie
swego czasu braklo mi 2punktow do zwyciescy na tescie na powiatowych, nie odbyl sie etap ustny i zwyciezca byl wyloniony po pierwszym etapi. Na pismo nawet nie raczyli odpowiedziec, ale od tego czasu drugi etap sie odbywa, tak wiec roznie to bywa...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2009, 00:58:50 wysłana przez malpa151 »

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2009, 09:57:28 »
ale dla mnie było podejrzane już to, że nawet z podstawówek ani z gimnazjum nikogo nie było z tej gminy...
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:11:56 »
no to widocznie nie było chętnych..., ja znam przypadek że chłopak zawsze jeździ na wojewódzkie to ma zapewnione miejsce z gminy (może dlatego że nie ma tam żadnej szkoły ponadgimnazjalnej i tylko on reprezentuje tą gmine -_- )

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2009, 12:00:31 »
ja miałem raz dogrywkę na wojewódzkich o 5 miejsce żeby wejść do ustnych.w dogrywce miałem tyle samo punktów  co ten drugi ale że on oddał pierwszy test to on sie dostał do finałowej piątki!bo jury nie chciało się dawać kolejnego testu albo paru pytań ustnych

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2009, 13:16:59 »
Egon: na Twoim miejscu walczyłbym o Swoje, bo przecież to jakiś kretynizm że wygrywa ten kto oddaje prace wcześniej. Może akurat dostałbyś się na część ustną a tam poszłoby Ci Lepiej i kto wie czy nie pojechałbyś na Wojewódzkie?

Pozdrawiam.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2009, 14:55:47 »
ja wygralem i gminne i powiatowe,ale drugie miejsce zajal chlopak ktorego nie bylo na gminnych.Walka byla sprawiedliwa i to sie liczy kazdy etap odchodzi w nie pamiec mialby wieksza wiedze aby ze mna wygrac to nie mialbym pretensji ze nie bylo go na gminnych

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2009, 21:50:37 »
fireman15 a myślisz że nie próbowałem!nic nie dało.I to właśnie były już wojewódzkie.W ustnych wiadomo że coś się tam zawsze powie.a co najlepsze w tym wszystkim ten gościu siedział w pierwszej ławce a ja w drugiej więc wiadomo kto miał bliżej do biurka.

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2009, 15:14:53 »
Parodia poprostu  :szalony: tak to jest, przyjdzie jeden z Drugim który jest kochanym syneczkiem kogoś "Z góry" i dupa...cała reszta ma po zabawie :straz:

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2009, 20:03:19 »
takie rzeczy sie dzieją że nawet filozofą sie nie sniły.najlepsza to jest komisja na ustnych!jeden patrzy na drugiego jaką dać ocene.czasem komuś zdarzy sie przysnąć.a najważniejsze jest żeby dużo mówić.po jury  idzie na ilość nie na jakość i treść:)niestety ale taka jest smutna prawda.I tak właśnie promuje sie zasady fair play i oszukuje sie dzieci

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:44:28 »
Co do sprawiedliwośći tego Turnieju i tych wszytskich przekrętach możemy rożłożyc na forum całą debate :/. Tak jak kolega wyżej napisał taka jest smutna prawda. Ale co my możemy zrobic? Jedyne walczyć do końca i mimo wszystko jeśli zauwazamy takie 'przekręty' zwracać jawnie na to uwage komisji, jeśli ktoś z góry się tym zainteresuje na pewno w kolejnym roku to się już nie powtórzy.
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:22:21 »
za bardzo w to nie wierze(bo trudno to udowodnić a w protokołach nikt nawet nie pisze o takich rzeczach) ale próbować trzeba.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2009, 18:51:54 »
wtrace sie ponownie jak bedziesz mial zaj.... wiedze to dojdziesz na centralny,na ustnym slucha Cie nie tylko komisja ale takze reszta strazakow i jak powiesz dobrze a komisja CI tego nie uzna to mozna sie odwolac,a jak ktos nic nie umie i sciemnia tylko ilosciowo to wtedy moze miec pretensje sam do siebie

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2009, 19:27:52 »
takie rzeczy sie dzieją że nawet filozofą sie nie sniły.najlepsza to jest komisja na ustnych!jeden patrzy na drugiego jaką dać ocene.czasem komuś zdarzy sie przysnąć.a najważniejsze jest żeby dużo mówić.po jury  idzie na ilość nie na jakość i treść:)niestety ale taka jest smutna prawda.I tak właśnie promuje sie zasady fair play i oszukuje sie dzieci

czytaj ze zrozumieniem

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:56:16 »
Słuchajcie, a ja mam takie pytanko: jak u Was liczone są punkty na powiatach ? Tj czy punkty z pisemnych są sumowane  z punktami z ustnych ?

np. 30 pkt. z testu + 9 z  ustnych,
i na tej podstawie wynik końcowy ? Czy jest inny system?

A i jeszcze jedno: Czy prawdą jest, ze ilość miejsc na etap wojewódzki jest przyznawana powiatom, w zależności od wyskokości miejsc zajętych przez przedstawicieli tego powiatu w roku poprzednim ?

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:03:44 »
u mnie w powiecie do koncowego wyniku sa brane tylko punkty z etapu ustnego.niestety jest to prawdą :(

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:33:22 »
czyli u Ciebie egon_eg jest tak liczone jak są zapisy w regulaminie...a [ i tu nie ukrywajmy] w powiecie koszalińskim tak nie jest, fakt zapis w Regulaminie podanym na stronie Z OSP RP, mówi, że "Organizatorzy na poszczególnych szczeblach poniżej krajowego na własą odpowiedzialność mogą wprowadzać odpowiednie modyfikacje w niniejszym regulaminie", ale wątpie by te zmiany były tu wprowadzone. Dlatego też zamierzam ten "koszaliński regulamin" zobaczyć, bo jesli mam racje to ... nie będę używała wulgaryzmów....

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:34:59 »
u mnie w powiecie do koncowego wyniku sa brane tylko punkty z etapu ustnego.niestety jest to prawdą :(

Słuchajcie, a ja mam takie pytanko: jak u Was liczone są punkty na powiatach ? Tj czy punkty z pisemnych są sumowane  z punktami z ustnych ?


Regulamin OTWP mówi jednoznacznie:

Cytuj
Za najlepszego zawodnika w danej grupie wiekowej uważa się tego, który uzyskał największą łączną liczbę punktów za odpowiedzi ustne.
W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników z danej grupy uzyska jednakową liczbę punktów, o kolejności zajętego miejsca decyduje liczba punktów uzyskanych w eliminacjach pisemnych.
Gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia – jury ogłasza dogrywkę, zadając dodatkowe pytania, aż do wyłonienia zwycięzcy.
Decyzje jury są ostateczne.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:40:04 »
Dobra grzela zgadzam się, ale jeśli wprowadzili zmiany w systemie rozgrywania eliminacji to mają do tego prowao jak mówi regulamin. Jednakze na ile ich znam to, tego nei zrobili, a komisja...

Pożal się Boże normalnie... 6 czy 7 rok startuje i tak mnie załatwili... Wszyscy byli pewni wyniku, a potem na ogłoszeniu taki zonk, jeszcze przewodniczący mi potem powiedział,ze ona ma taki regulamin... że też go odrazu nie poprosiłam o pokazanie mi go...

Z drugiej strony jeśli będę walczyła o swoje to będę walczyła z kumplem z jednostki, a i matura w tym roku... [dobra nie zmienia to faktu,że mnei  najprawdopodobniej wy****li]

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2009, 00:38:47 »
Jak sie juz wszyscy zala to jeszcze zwroce uwage na niesprecyzowane pytania co jest powaznym problemem zwlaszcza w I i II grupie, pytania czesto sa tak skonstruowane, czasami naprawde trzeba sie zastanowic o co konkretnie chodzi i pod jakim katem.
Druga rzecz, komisja czesto ocenia po lebkach, i nie zwraca uwagi na odpowiedz a dzieciaki (I i IIgrupa) czesto nie    rozmumieja niektorych pojec, zasad (spowodowane brakiem wiedzy z powodu wieku) i odpowiadaj  w swoj sposob, w jaki to rozumieja, w jaki czasami im na "chlopski rozum" wytlumaczono w remiazach i chociaz sens jest wlasciwy to traca punkty.
I jeszcze jedna rzecz i smutna ale braki wiedzy u komisji, parokrotnie juz widzialem ze komisja uznala nie ktore fragmenty odpowiedzi za bledne a byly poprawne.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:22:10 »
Co do oceniania odpowiedzi ustnych to u nas w tym roku było naprawdę ok. Brakiem wiedzy wykazali sie 3 lata temu i im to zostało wytknięte. Tyle,że nie znają regulaminu... Co roku coś jest nie tak....

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:19:28 »
Z drugiej strony jeśli będę walczyła o swoje to będę walczyła z kumplem z jednostki
Tym bardziej trzeba pokazać kto jest lepszy!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:41:11 »
regulamin!?u mnie chyba nie wiedzą co to jest:)kiedyś miałem egzekwo 1 miejsce z kumplem po tescie i ustnych.ale zamiast zrobić dogrywkę wpadli na inny sposób miejsca były przyznane na zasadzie nazwiska od alfabetu niestety byłem drugi bo kolega miał nazwisko na W a ja n Z. 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: oszukany na OTWP
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2009, 16:35:37 »
Tylko nie spróbuj powiedzieć, że odpuściłeś i takie zakończenie sprawy było jej całkowitym finałem?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!