Autor Wątek: Konkurs fotograficzny 2009  (Przeczytany 49824 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Konkurs fotograficzny 2009
« dnia: Marzec 31, 2009, 14:07:47 »
Witam zaczęła się wiosna i już się odnotowuję zwiększenie wyjazdów do różnych zdarzeń a jak wiadomo przy zdarzeniach robimy różne foty więc taki pomysł może by zrobić ponowny konkurs foto? Co wy na to myślę że to dobry  termin tak dać ludziom  3 miesiące czasu a później pod koniec roku może znów coś, niewiem daję tylko pomysł a nie jestem tu sam więc piszcie:)
Pozdrawiam

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2009, 15:01:13 »
może warto by było zrobić np. ankietę i szybko sprawdzić ile osób chce aby był zorganizowany konkurs. Ale pewnie największy problem będzie już z ewentualną nagrodą. Choć na forum działa kilku przedstawicieli różnych firm więc może coś się załatwi. Ja jestem jak najbardziej za.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2009, 15:04:23 »
bardzo dobry pomysł!
Na fali zeszłorocznych niedociągnięć organizacyjnych, nauczeni doświadczeniem, na pewno uda się "nam" przeprowadzić go w pełni profesjonalnie.
Za nami pierwsze roztopy, przed nami pożary traw, lasów, zbóż, wieżowców, stacji paliw  :rofl: .
 Na pewno uda się zrobić niezłe zdjęcia. Więc następny konkurs, mamy nadzieję, będzie się cieszył jeszcze większą popularnością i będzie wywoływał jeszcze większe emocje (oczywiście tym razem pozytywne) niż ten "pierwszy".

Co do nagrody - myślę, że nie będzie z tym większych problemów - pomimo pewnych niejasności (które na szczęście wyjaśniono) nasz sponsor z pierwszego konkursu nie zawiódł się w żaden sposób na forum i na Klubie strazak.pl więc zapewne znajdą się chętni następcy.

Ale rzeczywiście czas by myśleć o konkursie aby dograć go na 100%


W tej chwili ruszyła w Klubie "weryfikacja" (tfu, brzydkie słowo) aktywnych Klubowiczów - myślę, że jak tylko się skończy będzie można wykrystalizować kilku chętnych Klubowiczów do pilotowania konkursu...
Jak rozumiem Rafał998 się już zgłasza....

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2009, 15:09:30 »
@mario68 w ostatnim konkursie na pewno były nie dociągnięcia to fakt ale było też dużo negatywnych słów głównie z powodu głównej nagrody. Każdy chciał wygrać, komu się nie udało zaczął wytykać co jest nie tak. Czemu on? Czemu nie ja? Kto? Po co? i dlaczego? Myślę że warto by było załatwić np. mniejsze nagrody a dla większego grona uczestników.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2009, 15:18:23 »
Myślę, że nie warto wracać już do zeszłorocznego konkursu. Wszystko zostało wyjaśnione zarówno na ogólnym forum jak i między zainteresowanymi osobami. Miejmy nadzieję, że podczas tegorocznej edycji nie będzie takich nieporozumień. Chociaż może i rzeczywiście masz rację - nagroda była za duża i dlatego wywołała takie emocje.

W kwestii nagród na rok bieżący decyzję podejmie Rada Klubu ale jest bardzo prawdopodobne że będzie jak piszesz - więcej nagród i "mniejsza" nagroda główna

Przy okazji (bo takiej do tej pory nie było) zapraszam na stronę KP poprzedniego zwycięzcy  :rolleyes:
http://straz.boleslawiec.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=150

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2009, 15:58:45 »


W tej chwili ruszyła w Klubie "weryfikacja" (tfu, brzydkie słowo) aktywnych Klubowiczów - myślę, że jak tylko się skończy będzie można wykrystalizować kilku chętnych Klubowiczów do pilotowania konkursu...
Jak rozumiem Rafał998 się już zgłasza....

Aż strach się bać  :o

Co do konkursu - fajnie, że po całej aferze są jeszcze chętni do jego organizowania - cóż może i sam wezmę udział....

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2009, 17:09:41 »
...................................................
Jak rozumiem Rafał998 się już zgłasza....

@mario68 no powiem szczerze nie znam się na rzeczach takich jak redagowanie stronki czy coś ale chętnie służę pomocą w różnych innych rzeczach więc jeśli zapadnie decyzja że mam w czymś pomóc oczywiście jak najbardziej a tym bardziej wiem że jak coś będzie nie tak to mogę liczyć na pomoc :)
POzdro wszystkim :)
 :rofl:

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2009, 20:31:32 »
Zapraszamy wszystkich do robienia zdjęć  podczas wakacji. 
Już w niedługim czasie zostanie ogłoszony II Konkurs fotograficzny KLUBU Strazak.pl !


Wszystko to co się kojarzy i charakteryzuje z wizerunkiem straży, będzie  tematem tego konkursu.
Akcje ratownicze PSP i OSP w ciekawym ujęciu, przedstawiających sprzęt ratowniczy zarówno samochody jak każde inne narzędzia wykorzystywane do ratowania życia i mienia, wykorzystywane w strażach pożarnych.
Zdjęcia przedstawiające strażaków podczas działań.
Zdjęcia przedstawiające codzienną pracę funkcjonariuszy PSP, służbę w koszarach, konserwację sprzętu, zawody w sporcie pożarniczym.
Zdjęcia przedstawiające kulisy OSP, imprezy okolicznościowe, zawody sportowo-pożarnicze, MDP, strażackie śluby itp itp.

Za kreatywne, oryginalne, ciekawe, zaskakujące fotografie organizatorzy przygotują bardzo cenne nagrody.
Konkurs zostanie ogłoszony na przełomie lipca i sierpnia !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2009, 21:34:33 »
Nareszcie coś drgnęło w konkursach..... :)  Bravo !!

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 18:36:11 wysłana przez Geddeon »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2009, 07:23:01 »
II edycja Konkursu Fotograficznego 2009r rozpoczęta!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Na zwycięzców Konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2009, 12:04:49 »
Na zwycięzców Konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

No właśnie, a kwestia nagród nie została wg. mnie dokładnie określona w regulaminie. Nie mogę dojść do tego, jakie znacznie ma podział na kategorie główne - amator/zawodowiec? Przecież w regulaminie jest mowa o jednej nagrodzie głównej - bez względu na to czy ktoś jest amator czy zawodowiec. Co z pozostałymi nagrodami za kategorie tematyczne? Czy będą nagrody w każdej kategorii dla amatorów i w każdej dla zawodowców (łącznie 6 nagród)?

I jeszcze kwestia samej nagrody, co nią będzie? Przeważnie w różnych konkursach jest to dokładnie precyzowane. A "atrakcyjna nagroda" to pojęcie bardzo zawiłe i nieprecyzyjne. Dla jednego taką nagrodą będzie budzik na nocną szafkę, dla drugiego dobrej klasy aparat, a trzeciego samochód osobowy.

Proszę o doprecyzowanie regulaminu tak, by nie pozostawiał żadnych wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2009, 12:08:26 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2009, 14:43:49 »
Troszkę może jest to zagmatwane, ale chyba nie zrozumiałeś do końca ;), mianowicie:
Cytuj
Zdjęcie które otrzyma najwięcej punktów zwycięży w kategorii.
czyli widać że są albo będą 3 miejsca zwycięskie kategoriach tematycznych, nie znaczy to wcale że wygrywają cały konkurs:
1.  Sprzęt ratowniczy.
2.  Akcje.
3.  Z życia straży.
Cytuj
Spośród wszystkich prac nadesłanych na konkurs zostanie wybrana przez jury jedna, która będzie zwycięską w całym konkursie.
i tego się trzymamy, ponadto Jury zastrzega sobie prawo do nagrodzenia prac nadesłanych kategoriach tematycznych.

Mam odczucie że najważniejsza jest nagroda a nie zabawa, czyżby tylko dla "atrakcyjnej nagrody"  :huh:

Nagrody już są i w niedługim czasie zostanie wszystko napisane, żadnego matactwa.

Mogę tylko napisać że dla pierwszych kilkudziesięciu uczestników SKLEP OGNIOWY ufundował koszulki na tą okoliczność.


Pozdrawiam

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2009, 15:04:10 »
Troszkę może jest to zagmatwane, ale chyba nie zrozumiałeś do końca ;), mianowicie:
Cytuj
Zdjęcie które otrzyma najwięcej punktów zwycięży w kategorii.
czyli widać że są albo będą 3 miejsca zwycięskie kategoriach tematycznych, nie znaczy to wcale że wygrywają cały konkurs:
1.  Sprzęt ratowniczy.
2.  Akcje.
3.  Z życia straży.
Cytuj
Spośród wszystkich prac nadesłanych na konkurs zostanie wybrana przez jury jedna, która będzie zwycięską w całym konkursie.
i tego się trzymamy, ponadto Jury zastrzega sobie prawo do nagrodzenia prac nadesłanych kategoriach tematycznych.

No dobrze, po co zatem podział na kategorie główne amator/zawodowiec? Jakie to ma znaczenie kto do której grupy się zalicza, skoro w trzech kategoriach zostaną wybrane najlepsze zdjęcia + nagroda główna?  :huh:

Mam odczucie że najważniejsza jest nagroda a nie zabawa, czyżby tylko dla "atrakcyjnej nagrody"  :huh:

A mi się wydaje, że dobra zabawa jest pochodną nagrody. Jasno określona, "atrakcyjna nagroda" skłoni do udziału większą liczbę użytkowników, którzy będą wiedzieli, że walczą np. o aparat cyfrowy a nie breloczek z długopisem. Większa liczba użytkowników to lepsza zabawa, czyż nie?

Nagrody już są i w niedługim czasie zostanie wszystko napisane, żadnego matactwa.

Świetnie :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam również  :straz:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2009, 15:36:10 »
Regulamin II Edycji Konkurs fotograficzny 2009

Narazie mało osób pobrało kartę i regulamin, co prawda jest jeszcze sporo czasu do terminu zakończenia przyjmować, zdjęć i zawsze lepiej poczekać do ostatniej chwili bo może akurat trafi się coś fajnego, ale ponieważ Feuerwehrmann zaczął dopytywać się o szczegóły techniczne jak i nagrody myślę, że jest to dobry moment, żeby wyjaśnić sobie wszelkie kwestie nim zaczną napływać prace konkursowe.

Dlatego jeśli macie jakie kolwiek pytania odnoście ogłoszonego konkursu, regulaminu i nagród to je zgłaszajcie teraz, aby uniknąć nie jasności jakie wyniknęły przy pierwszej edycji.

Jednocześnie aby rywalizacja była ciekawsza a jury miało więcej pracy rozpropagujcie informację o konkursie na swoich stronach internetowych, wśród znajomych i symatyków ratownictwa.
Im więcej prac konkursowych tym większa szansa na wybór ciekawego zdjęcia.

Jednocześnie rada dla uczestników wybierając swoje zdjęcia lub planując kadry na konkurs myślcie z perspektywy fotoreportera prasowego. Szukajcie w swoich zbiorach zdjęć ukazujących ludzi i emocje.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2009, 17:25:38 »
osobiście to właśnie robię tak jak mówi Łukasz, czekam też może uda się zrobić jeszcze lepsze zdjęcia.
Kartę i resztę dokumentacji będę pobierał jak będzie wszystko gotowe....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2009, 17:59:38 »
A mi właśnie aparat odmówił posługi.....  :angry: chyba zasnął na zawsze.....
Moze ktoś mógłby mi poradzić ( na PW) czy warto go reanimować ?? (to tylko Canon A60)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2009, 18:49:44 »
witam wszystkich po długiej przerwie

Geddeon - ja właśnie wczoraj swojego utopiłem w rzece na spływie kajakowym. To dobrze bo przynajmniej nie narobię zdjęć do konkursu foto'2009. Jeszcze bym wygrał (znowu....  :rofl: )

ale już namierzyłem nową miłość: nikon d5000


Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2009, 00:26:46 »
Oj.. dla mnie to za wysokie progi...
Ale gdybym sprzedał samochód i trochę dołożył..... to kto wie.....  :rolleyes:

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2009, 00:43:32 »
Warto reanimować tego canona, a nawet dokupić drugiego! A to dlatego, że mają one bardzo atrakcyjną możliwość. Po wgraniu odpowiedniego oprogramowania można wykonywać zdjęcia 3D.

http://stereo.jpn.org/eng/sdm/index.htm
Choć po małym śledztwie modelu A60 nie widzę u hakerów.
http://chdk.wikia.com/wiki/P-ID a raczej jest, tylko nie rokuje... za mało cyferek po A
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 00:56:44 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2009, 01:03:03 »
Ale prawdopodobnie padła matryca....  :-\ po uruchomieniu jest biała ..... i tyle...

No trochę mi żal bo przywiązałem się do niego jak ekolog do drzewa... :'(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 01:16:17 wysłana przez Geddeon »

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2009, 00:20:02 »
Jednocześnie rada dla uczestników wybierając swoje zdjęcia lub planując kadry na konkurs myślcie z perspektywy fotoreportera prasowego. Szukajcie w swoich zbiorach zdjęć ukazujących ludzi i emocje.

Co oczywiście nie znaczy, że na każdym zdjęciu konkursowym ma być ludzka twarz i emocje :mellow: Być może Łukasz tym właśnie będzie się kierował podczas wyboru. Dla mnie ważniejsze są warunki oświetleniowe, gra cieni, ciekawe barwy itp. Każdy juror jest inny i o to chodzi. Nie kierujcie się wskazówkami, tylko róbcie to, co wg Was jest dobre. Nie ma recepty na sukces i wygraną, a każde zdjęcie może zaskoczyć, nawet jeśli z pozoru złamie wszystkie reguły prawidłowej fotografii. Na to właśnie czekam. Na pozytywne zaskoczenie. Chciałbym zobaczyć w końcu coś innego, nowego... Najważniejszy jest ciekawy punkt widzenia - nie aparat, nie umiejętności, tylko chęć pokazania czegoś inaczej, po swojemu.

Powodzenia !

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

fotograf

  • Gość
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2009, 09:57:49 »
Ciekawe czy juz są jakieś zdjęcia konkursowe, bo nagrody są bardzo ciekawe.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:07:02 »
Pierwsze zdjęcia napłynęły. W przeciwieństwie do pierwszej edycji nadesłane zdjęcia nie zostaną opublikowane do czasu zakończenia terminu nadsyłania zdjęć.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2009, 19:39:21 »
Łukasz Telus wysyłacie może jakieś potwierdzenie otrzymania zgłoszenia?
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Konkurs fotograficzny 2009
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2009, 19:45:33 »
Łukasz Telus wysyłacie może jakieś potwierdzenie otrzymania zgłoszenia?
Oczywiście że masz rację, dziś zgłosimy to do admina aby wysyłał potwierdzenia.
 My jako Jury nie wiemy, nie mamy wglądu kto przysyła zdjęcia , tylko dostajemy "tytuł" zdjęcia i oczywiście zdjęcie :).

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 20:54:38 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk