Autor Wątek: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"  (Przeczytany 13469 razy)

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 17, 2009, 22:08:10 »
W sprawie dopłat zapoznajcie się z uchwałami ZOSP RP - uchwała z 31 maja 2007 można ją znaleźć w biuletynie 11: http://www.zosprp.pl/files/biuletyn/Kopia%20Biuletyn%20nr%2011.pdf

Ciekawe czemu to nie weszło do stosowania? A może są jakieś nowe uchwały... ale już po 11 nie ma żadnych biuletynów opublikowanych.
No właśnie. Czemu? ... Kto odpowiedź zna?
Z tego co wiem powodem były problemy ze stosowaniem zamówień publicznych, jakieś ZOW się przejechały. Ostatecznie MSWIA zakwestionowało taki sposób rozdziału.
Polska to jednak dziwny kraj, właśnie w 2007 Kom. Główny relacjonował posłom z zespołu strażaków, że kasa na KSRG w niektórych rejonach jest wypłacana do ręki prezesom OSP, bo OSP nie mają kont, no i niektórzy "zainwestowali" ją w m. in. emigrację zarobkową do Irlandii.
Cytuj
Zdziwienie inspektorów budzą procedury przyznawania dotacji w MSWiA - nikt tam nie sprawdza, czy straż pożarna zamawia to, co rzeczywiście jej niezbędne. Potrzeb strażaków nie analizuje ani resort spraw wewnętrznych i administracji, ani komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy dostają więc to, o co poproszą
.
A czy to nasza wina, że PSP ma w d... OSP? Od dawna piszę i mówię przy każdej okazji, że należy określić sieć jednostek ustalić kategorie i standardy wyposażenia i wyszkolenia. Kto to ma zrobić, związek? Na jakiej podstawie? Wszystkie narzędzia są w rękach PSP.

Cytuj
NIK wszczęła kontrolę po interwencji posłów PiS oburzonych medialnymi doniesieniami, że sopocka spółka Combidata, do niedawna związana z Ryszardem Krauzem, otrzymała od OSP 46 mln zł na organizację szkoleń.
Czy wiecie o jakie szkolenia chodzi?
Czy to w związku z tym, że PSP nie robi, co do niej należy?
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 22:30:47 wysłana przez Fredek »

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 18, 2009, 20:29:32 »
Czytam sobie Strażaka, nr 3. I na stronie 11 w dziale "Z działalnosci Zwiazku OSP RP" zatytułowanym O budżecie i planie działalnosci - znajduję taki tekst:
"Druh ... zaproponował, aby w projekcie planu podziału środków z firm ubezpieczeniowych zwiekszyć kwote przeznaczoną na zakup sprzętu i umundurowania z 6,5 mln zł o 1,8 mln zł, zmniejszajac środki przeznaczone na inne wydatki, na przykład na odznaczenia. I dalej jest zapis, że ten wniosek nie przeszedł. Więc zacząłem sie zastanawiać, czy na przykład odznaczenia mieszczą sie w celu określonym w Art. 38 i 39 ustawy o ochronie przeciwpożarowej - czyli kwoty uzyskanie od firm ubezpieczeniowych są przeznaczone wyłącznie na cele ochrony przeciwpozarowej. A może ja czegos nie rozumiem. A potem się nie dziwie, że dziennikarz opisuje pewne sytuacje w mediach. Ale ja to chyba taki czepialski jestem. Wiec może mi to ktoś wytłumaczy.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 18, 2009, 20:35:54 »
albo ze by na pisali ze z tych 19tys mundurow to srednio przypada 1,12 mundura na jednostke.  o tym ilu nas wszytskich ochotnikow w sumie jest tez nie wspomnieli. Te 19tys. to nie jest taka wielka ilosc.
Zaczelo sie od Pawlaka, teraz zaczynaja coraz glebiej w zwiazek wchodzic, za nie dlugo to zaczna sie nas zwyklych strazakow czepiac
Łudzę się, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym funkcja rat-gaś OSP zacznie dominować nad obstawami świąt kościelnych.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2009, 21:44:43 »
Łudzę się, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym funkcja rat-gaś OSP zacznie dominować nad obstawami świąt kościelnych.
Ja łudzę się już od wielu lat i zaczynam tracić nadzieję...

A odnośnie medali to warto przypomnieć to o czym każdy wie, ale zazwyczaj się nie zwraca na to uwagi.  Medale są Związkowe, więc to Związek ponosi koszty (jak widać wcale nie małe) ich produkowania, przydzielania itp.  Jednak są one przyznawane nie tylko  druhom OSP.  Od kilku lat miewam wrażenie że na różnego rodzaju imprezach coraz więcej medali jest przypinane na piersiach  ludzi nie noszących mundurów OSP. Czasami jest ich nawet więcej niż tych przypinanych do mundurów OSP :) 

Offline Lesio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2009, 21:59:28 »
U mnie w jednostce dopiero w tym roku zostały przyznane pieniądze na mundury, wcześniej każdy dostawał medale "do łapy" bo nie było do czego przyczepić.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2009, 22:33:50 »
Ten "mundur OSP" w mojej wypowiedzi miał znaczenie symboliczne - na imprezach na których bywam zazwyczaj orientuje się kto jest druhem z OSP , a kto nie - bez względu na to czy jest w danej chwili w mundurze czy w zupełnie innym stroju ;)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 23, 2009, 14:26:45 »
no niby nic szczególnego ale w końcu po 10 latach rówież doczekaliśmy się dotacji na 7 mundurów słuzbowych - bo to tak sie niby określa mundur wyjściowy.
Ale racja jest taka że kupuj w sklepie Zosp  :ksmut:
szkoda ponieważ u konkurencji taniej i te same
 

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 25, 2009, 19:30:23 »
Pierwsze "filmowe" odpowiedzi internautów na tą sytuację http://www.youtube.com/watch?v=Glqxkcj_ss4

Offline Karmach27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 29, 2009, 13:47:39 »
http://www.dziennik.pl/foto/article338459/Obchody_Dnia_Strazaka.html       Patrze sobie na pana Pawlaka , i widzę,że ma dwa sznury galowe przypięte do munduru dziwne?

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 29, 2009, 14:35:24 »
http://www.dziennik.pl/foto/article338459/Obchody_Dnia_Strazaka.html       Patrze sobie na pana Pawlaka , i widzę,że ma dwa sznury galowe przypięte do munduru dziwne?
Proponuję regulaminy!
Porównaj generalski: https://kmpsp-zamosc.netbip.pl/bip/pob_siwz.php?id=80
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 14:48:03 wysłana przez Fredek »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 29, 2009, 14:46:26 »
Problem w tym , że Prezes mam sznur prawidłowo  – nie wczytałem się w regulaminy co prawda ale zawsze ma tak założy sznur .
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 14:56:35 wysłana przez MIKO »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:04:16 »
Informacja w sprawie zarzutów prasowych podnoszonych wobec ZOSP RP i Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP:

http://www.zosprp.pl/?q=node/1190

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:12:13 »
I wszystko jasne. Kontrole wykazały że jest cacy więc jest cacy. :wall:

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 18, 2009, 06:19:50 »
Czyli Zarząd Główny skontrolował sam siebie, i uznał że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dobrze rozumiem?

inspektor gadzet

  • Gość
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 21, 2009, 20:03:10 »
 Panowie z pełnym szacunkiem dla ZOSP ale i tak mi tu coś śmierdzi ta kontrola chyba była przeprowadzona po "ciemku" zobaczcie               http://www.zosprp.pl/?q=node/1190

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 29, 2009, 14:21:19 »
Cytuj
Wydatkowanie tych pieniędzy co roku sprawdzane jest przez kontrole prowadzone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przez Główną Komisję Rewizyjną Związku OSP RP. W 2008 roku kontrolę trwającą kilka miesięcy prowadziła także Najwyższa Izba Kontroli. Żaden z wymienionych organów kontrolnych nie stwierdził nieprawidłowości.

http://www.strazak.org.pl/content/view/1145/432/

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Artykuł w gazecie "DZIENNIK"
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 29, 2009, 15:59:45 »
Szczerze to nic z tego tekstu nie wynika...