Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 217883 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 27, 2017, 21:49:04 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 15, 2017, 17:44:02 »
Prezydent RP podpisał ustawę, która ma przeciwdziałać blokowaniu numerów alarmowych.

http://strazacki.pl/prezydent-rp-podpisa%C5%82-ustaw%C4%99-kt%C3%B3ra-ma-przeciwdzia%C5%82a%C4%87-blokowaniu-numer%C3%B3w-alarmowych

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 19, 2018, 15:48:34 »
https://www.facebook.com/firerescuePL/?hc_ref=ARQUIlYGm8TINL0l7sPn7KDTjVo4IZnWsCkGCMi2Eqc7YUqAe47hkzLG6knu0XJwOjw&fref=nf

Cytuj
Około godziny 8.20 SKKP w Piasecznie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gołków. Po dojeździe zastępów na miejsce nie stwierdzono zagrożenia, okazało się się zdarzenie miało miejsce w dniu wczorajszym a zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło z opóźnieniem.

Na miejsce zadysponowano:

561M21 JRG Piaseczno
561M40 JRG Piaseczno
569M52 OSP Jazgarzew


Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 06, 2018, 20:35:53 »
https://wiadomosci.wp.pl/dostali-wezwanie-o-pozarze-pomylili-miejscowosci-6227211650623105a?src01=6a4c8&src02=facebook_wp   

Cytuj
Strażacy z Tarnowa dostali zgłoszenie o płonącym domu w Ciężkowicach. Podczas podróży okazało się, że sprawa nie dotyczy miejscowości pod Tarnowem, a osiedla w Jaworznie na Śląsku o tej samej nazwie.
 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 06, 2018, 22:19:17 »
https://wiadomosci.wp.pl/dostali-wezwanie-o-pozarze-pomylili-miejscowosci-6227211650623105a?src01=6a4c8&src02=facebook_wp   

Cytuj
Strażacy z Tarnowa dostali zgłoszenie o płonącym domu w Ciężkowicach. Podczas podróży okazało się, że sprawa nie dotyczy miejscowości pod Tarnowem, a osiedla w Jaworznie na Śląsku o tej samej nazwie.


Takie sytuacje są co raz częstsze. Pół biedy, gdy to jest jakaś błachostka, gorzej gdy chodzi o ludzkie życie.

Mnie tylko interesuje odpowiedzialność operatorów za takie numery, bo u nas to na notatce wyjaśniającej nie skończyłoby się ...

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 07, 2018, 09:32:57 »
No niestety system ewoluuje, a sytuacje ciągle te same. Ze swojego przykładu najechalem kiedyś na wypadek drogowy. Jako, ze nie był bardzo poważny, ale osoba poszkodowana wymagała pomocy PRM, postanowiłem zadzwonić na 112 celem weryfikacji opowieści o długich zgloszeniach. Na pytanie co się stało, podałem ulicę w danej miejscowości, opisalem dokładnie co się stało, a także obrażenia osoby poszkodowanej. Pojawia się problem bo konieczny jest numer domu. Ulica niedluga, ale był w pobliżu punkt charakterystyczny w postaci pomnika ofiar wojny, dom kilkadziesiąt metrów dalej i zwyczajnie numeru nie widać z daleka.  Na początku dla dyspozytora problem nie do przejścia, mimo że ulica 300 m i zdarzenie na srodku drogi. Dalej pytania o to co już mowilem, więc podawałem też jeszcze raz. Po trzech minutach rozmowy tekst ,, teraz przelacze Pana do pogotowia, a straz i policję wysylam". Pani grzecznie wyjaśniła, ze nie może wysłać formatki do pogotowia, a przecież ona nie może zadzwonić i przekazać sytuacji. Po chwili odbiera dyspozytor PRM przekazuje dokładnie to co na początku powiedziałem na 112 i jest odpowiedź ,,dziękuję, wysyłam zespol" - czas rozmowy 30 sekund.
Reasumując, od początku wiedziałem co należy przekazać na etapie zgłoszenia i nie panikowalem, jak wiekszosc osob, ktore mie maja stycznosci z takimi zdarzeniami. Mimo to laczny czas zgloszenia to 3:30, a spanikowana osoba to minimum pięć minut rozmowy. Mało tego, jeśli byłoby to np. NZK  to zamiast pomagać bym rozmawiał. Patologia. Wyobraźcie sobie zdarzenie na lodzie, gdzie piec minut ktoś przyjmuje zgłoszenie... . Dlatego jeśli potrzebna straż, to lepiej dzwonić na dziewiątki, a w JRG zaswieca cyfry jeszcze w trakcie zgłoszenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 09:36:43 wysłana przez daiman998 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 26, 2018, 20:14:35 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 20, 2018, 21:58:34 »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 20, 2018, 22:03:17 »
Zobaczcie. Listopad testy - kwiecień grudzień przepięcie reszty. Do końca roku 997 w WCPR. Obstawiam wiosna przyszłego roku i 998 pójdzie do WCPR. Zaczną od testów potem z górki. Do końca 2019 PSP nie bezie ich obsługiwać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 21, 2018, 07:57:28 »
Zastanawia mnie dlaczego nie pierwsze 998 przecież mniej obciążony a z 7 będą się gimnastykować na 112

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 21, 2018, 18:49:41 »
Myślę że nas wciągną bez sprawdzania jak im pójdzie z 7 to 8 moment

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #311 dnia: Grudzień 28, 2018, 14:35:46 »
https://dziennikzachodni.pl/policjanci-z-katowic-maja-dosc-operatorzy-nr-112-to-cywile-wystraszeni-odpowiedzialnoscia-cpr-w-katowicach-odpowiada/ar/13769423 

https://strazacki.pl/akcje/dachowanie-dwóch-pojazdów-7-osób-poszkodowanych?fbclid=IwAR3-xaVfBqzb1WB0kOI60QZgV-Gq5WR_e5Za9FloObeBvzW5-FEx2BXdm6Q

Cytuj
30.12.18 roku o godzinie 20:52, strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka zostali zadysponowani do kolizji drogowej w Januszkowie, w której według zgłoszenia z numeru alarmowego 112 nie ma osób poszkodowanych.

Na miejsce udaliśmy się zastepem GBA (309[C]32). - mówią strażacy.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że oba pojazdy dachowały, a 7 osób jest poszkodowanych. Dwie osoby były uwięzione w pojeździe, do ich wydobycia konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Ze względu na dużą liczbę poszkodowanych, przeprowadzona została wstępna segregacja osób poszkodowanych.

A miało być tak pięknie .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2019, 21:27:58 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 12, 2019, 15:02:56 »
Myślę że nas wciągną bez sprawdzania jak im pójdzie z 7 to 8 moment
Na ostatniej odprawie w KW przekazano nam że przełączenie numerów nastąpi w połowie tego roku.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 12, 2019, 17:58:33 »
Przełączenie 8 juz miało być w pierwszej połowie 2018 , przynajmniej wg mojej kw , myślę że już tak mało osób pamìęta ten numer że on sam wygaśnie, a co do formatek ze 112 u nas coraz żadziej dysponują jeżeli są w niej wpisane numery rej pojazdów tylko DOP dzwoni i dopytaj o szczegóły , jedynie P idzie z klucza i MZ jak wynika z niej że są poszkodowani ... i się to sprawdza, widzę również że chłopaki na skkp odrazu po zadysponowaniu odsłuchują zgłoszenia i często idzie korekta w dysponowaniu.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 20, 2019, 12:53:21 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 20, 2019, 15:40:14 »
Już dzisiaj około 80% zgłoszeń wpływa z CPRu więc nie wiem z skąd ta panika z numerem 998.
Pomyłki są i będą się zdarzały bez względu na to, która służba przyjmuje zgłoszenie.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 20, 2019, 15:59:49 »
Dokładnie. Moim zdaniem operatorzy 112 całkiem dobrze sobie radzą, a to przecież cywile!!! Można mieć czasem uwagi co do treści/jakości formatek, ale sądziłem że będzie gorzej...Ogarneli 997 to i nasz nr dźwigną.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 20, 2019, 16:05:32 »
Już dzisiaj około 80% zgłoszeń wpływa z CPRu więc nie wiem z skąd ta panika z numerem 998.
Pomyłki są i będą się zdarzały bez względu na to, która służba przyjmuje zgłoszenie.

Nie panikuje tylko wspominam , coraz częściej zdarzają się problemy z dokładna lokalizacją . Zgłaszająca tłumaczyła dyspozytorce , no cóż  :wall:  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 16:15:45 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 26, 2019, 16:46:58 »
Tak, bez paniki... tylko, że nie zawsze musi wiać wiatr w oczy. A tak naprawdę to przez 112 i te formatki to mamy pod górkę. Nie wspominając o tych, którzy potrzebują pomocy. Technologia powinna w końcu nam pomagać, a jest jak jest..
Skoro do wysłania pierwszego rzutu wystarczy nam informacja czy to pożar czy wypadek, to po co te wszystkie procedury z ilością kondygnacji płonącego budynku, ilością poszkodowanych, numerami ONZ..? Po co te wszystkie teczki na SK? Po co strażacy biegają na alarm do wozu, skoro te kilka minut (stracone na przyjmowanie zgłoszenia 112) nie jest jednak tak istotne skoro "wszyscy" tak ten system chwalą.
Najgorsze jest to, że na początku (wdrażania systemu) mówili, ze operatorzy, system,.., to wszystko musi się dotrzeć. Tak naprawdę to chyba na początku było lepiej.
A policjanci też niezbyt są z tego zadowoleni... :wall:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 27, 2019, 13:27:14 »
Ja pracuję w SK gdzie jest jednoosobowa obsada, mam 11 gmin, ekspresówkę, 2 drogi krajowe, 5 wojewódzkich, 3 kilkutysieczne miasteczka i 50 tysięczne miasto powiatowe, rzekę Wartę, ogromny zbiornik retencyjny, masę lasów i gospodarstw rolnych. Wiesz jak wygląda robota w takim powiecie gdy musisz sam ogarnąć telefony, dysponowanie, łączność, korespondencję z zastępami itd.
Dla mnie 112 jest wybawieniem zwłaszcza w sezonie na trawy czy podczas wichur. Czy są problemy? Oczywiście że są ale niech się każdy dyżurny uderzy w pierś czy zawsze dobrze przyjął zgłoszenie.
W najlepszym systemie najgorszy jest czynnik ludzki ale tego nie jesteśmy w żaden sposób zmienić.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 27, 2019, 14:19:46 »
Mam wrażenie że dużo osób wypowiada się o formatkach z CPR pracując na podziale bojowym. Pracuje na SK gdzie jest jednoosobowa obsada i muszę powiedzieć że formatki odciążają dyżurnych. Najwięcej krzyczą Ci którzy nie pracowali nigdy na SK. A praca na PA JRG a na SK to dwie zupełnie inne bajki.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 02, 2019, 07:05:36 »
Mam wrażenie że dużo osób wypowiada się o formatkach z CPR pracując na podziale bojowym. Pracuje na SK gdzie jest jednoosobowa obsada i muszę powiedzieć że formatki odciążają dyżurnych. Najwięcej krzyczą Ci którzy nie pracowali nigdy na SK. A praca na PA JRG a na SK to dwie zupełnie inne bajki.
Ok może i Wam ułatwia , nam utrudnia pracę skąpa informacja typu : kajakarz wypadł z kajaka - miejscowość - nazwa rzeki -koniec  :-\   dla mnie to duża strata czasu na poszukiwanie i dopytywanie osób postronnych  :wall:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)