Autor Wątek: jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP  (Przeczytany 3854 razy)

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP
« dnia: Luty 24, 2009, 10:34:38 »
Witam. MAM ukończony kurs nurka na chilę obecną pierwszy stopień ale planuje pogłębiać swoję umiejętności i robic kolejne kursy. Jakie muszę spełnić warunki aby stać sie członkiem grupy  specjalistycznej wodno - nurkowej. Czy to zależy od komendanta czy mnie przydzieli ?? Każda informacja będzie dla mnie ważna. PZDR

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2009, 10:40:26 »
W twojej JRG musi być grupa wodno-nurkowa, lub chociaż w komendzie. Co to za kurs nurka? moze dokładniej?  Generalnie musisz zrobić kurs w Bornym-Sulinowie na poczatek mł. nurka MSWiA. Choć w niektórych JRG ( jak moja) w akcjach biorą ludzie i bez tego kursu ( tylko CMAS lub LOK ).
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2009, 11:13:47 »
Witam. Jeżeli w jednostce lub komendzie masz grupę to wystarczy złożyć raport o przynależność do grupy, ale zazwyczaj jak wiedzą że jest ktoś taki co ma uprawnienia to sami proponują. Masz uprawnienia nurka czy płetwonurka ??.
Można jeszcze złożyć akces o przynależność do OSP które są lub będą w KSRG a mają grupy. Jeśli masz płetwonurka to  czeka jeszcze się egzamin i kurs w Bornym lub ponoć niedługo u Konkurencji w Bydgoszczy coś będzie podobnego nad zalewem Koronowskim. Fajne miejsce.  Pozdrawiam wodniaków

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2009, 11:52:29 »
mam uprawnienia płetwonurka. jest w mojej JRG  owa grupa.  czyli poprsaru musze napisać raport o wciągnięcie mnie do tej grupy i czekac aż komenda mnie na kurs do bornego wyśle. dobrze WAS zrozumiałem?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2009, 12:00:17 »
Po prostu spytaj komendanta lub dowódcę Twojej JRG, na pewno na miejscu uzyskasz odpowiedź. A nawet kogoś z kolegów będących w tej grupie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: jak dostać się do grupy nurkowej pracując juz w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2009, 20:24:52 »
a wiecie może czy jak juz bym był w tej sekcji to przeskakuje awansem na wyższą grupę?a jak to teraz bedzie po wejsciu w zycie tej ustawy emerytalnej , jak to będzie naliczane?