Autor Wątek: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009  (Przeczytany 55144 razy)

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 22, 2009, 21:30:57 »

Społeczeństwu trzeba uświadomić, że każdy funkcjonariusz musi być sprawny w działaniu, dlatego też musi być granica wieku / predyspozycji do służby > dziadek może np. zabezpieczać z "lizakiem" przejście dzieci przez jezdnię na pasach a nie nadaje się do działań wymagających kondycji. Stres występujący w służbie był i póki co jest rekompensowany w pewnym stopniu pewnymi "przywilejami", w tym możliwością wcześniejszego odejścia na emeryturę. A nade wszystko kwestia konstytucyjnej zasady ochrony praw nabytych i wiarygodności władzy. Takie zmienianie zasad może skutkować odejściami ze służby i w związku z tym zwiększonym zagrożeniem dla społeczeństwa, bo nie będzie kto miał pełnić służby i może się okazać że bez tego nielubianego policjanta jest jeszcze gorzej, pożar należy gasić samemu itp. itd.
Nie ma co też wskazywać jako winnego tylko JNP Grzesia, bez przyzwolenia innych rządzących nic by nie zrobił i nie jest sprawą jego odejście, lecz odejście od tych chorych pomysłów tych wszystkich, którzy o tym decydują.


zaczne od końca..po pierwsze trzeba obarczyc konkretna osobę za zło które sie dziej.rozmywanie odpowiedzialnosci prowadzi do tego, że ...nikt się nie poczuje odpowiedzialny a protest sie rozmyje...dlaczego schetyna ? ano dlatego, że to on jest naszym głównym zaraz po premierze i to on jest za nasze słuzby odpowiedzialny..konkretnie ten a nie inny polityk (premier odpowiada nie tylko za nas ale za cały bajzel w kraju)...poza tym obrócenie sie przeciwko konkretnie jednemu z głównych polityków PO daje nam lepsze pole manewru poniewaz donio nie bedzie chciał poświęcic schetyny...wiec będzie skłonny za jego spokój zapłacić naszymi przywilejami...

po drugie : o jakich prawach nabytych mówisz. wg wiekszości prawników nie nabylismy jeszcze prawa do emerytury . prawo takie nabędziesz z chwila odejścia ze słuzby. dlatego jest to dosc delikatna kwestia jesli chodzi o prawo więc moga nam to prawnie wytłumaczyc- bezsens takiego żadania.
po trzecie - tak!! własnie społeczeństwo musi sie zacząć bać, że strażak nie wyjedzie...ża policjant nie dojedzie...nie wiem jak tam u was ale w policji własnie juz możecie sie tego bać..gen. tusiński za ujawnienie tego faktu wyleci z roboty.
po czwarte : mówisz o wieku, że starsi goscie nie będa już tak sprawni...wiesz co na to cywile ? ja pytam bo sie z nimi stykam i oni mi mówią- przeciez nie musisz pracowac na ulicy..na ulicy beda młodzi a stari w dochodzeniach itp. poza tym kto ci kaze pracowac całe zycie w policji ?? nie dajesz rady to sie zwolnij i pracuj dalej w cywilu...i co im odpowiesz ?
ja im mówie- niewazny wiek...w niemczech pracuja i 60latkowie...w ochronie takze pracuja starsze osoby...wazne sa WARUNKI PRACY- ZADOWOLENIE Z ROBOTY I MOZLIWOŚCI WYKONANIA ZADAŃ. tego na dzień dzisiejszy u mnie nie ma i dlatego obywatelu zacznij sie sam bronic bo policja moze nie dac rady ;)..

dlatego takie a nie inne zadanie postawiłem sobie na mnifestację.
i juz wczesniej wspominałem - straz ludzie lubią i szanuja..policję tylko niektórzy natomiast większość nas nienawidzi dla zasady..I NIE MA COLICZYĆ ŻE SPOŁECZEŃSTWO NAS POPRZE W ŻADANIACH WCZESNYCH EMERYTUR ALBO WIĘKSZYCH PIENIEDZY. tym bardziej że kazdy teraz musi oszczędzać...moim zdaniem szacunek do słuzby wzrasta z chwila gdy potrzebujesz jej pomocy albo uswiadomisz sobie ze tej pomocy mozesz nie otrzymać....cos na zasadzie"szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz az sie zepsujesz"...

i jeszcze ps. istnieje cała rzesza ludzi którym zalezy na spokoju...zero manifestacji..a jęlsi juz to pomachac flagą..pogwizdac gwizdkiem i do domu...czy w ten sposób cos załatwimy ?? NIE !
POLICJA TAK PROTESTUJE ODKĄD PAMIETAM...i co ? jest lepiej ?

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 22, 2009, 21:56:00 »
Dla rządu i takich jak grzesio liczy się tylko ich własne koryto i na pewno nie będą dbać onasze interesy oto MUSIMY ZAWALCZYĆ SAMI WSPÓLNIE w marcu .żeby nie było za póżno .w gd. byłem a do w-wy weżniemy więcej prowiantu MOŻE KTOŚ NAS W KOŃCU ZAUWAŻY :straz: :straz: :straz: :pyt:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 22, 2009, 22:08:41 »
@ MAXIM
Dlaczego młodzież nie nawidzi policji??
1)Przykład z życia:Idziemy na mecz z kosza, kumpel 195cm wzrostu, 19 lat idzie i pali papierosa. Zatrzymują go tajni i robią na miejscu przeszukanie, bo twierdzą, że może być potencjalnym dilerem. Później kazali mu połamać wszystkie papierosy...
2)Był link na youtube do filmu, w którym mężczyzna dostał mandat, za to, że przy wyciąganiu ludzi z wypadku autokaru powiedział jakieś słowo z łaciny kuchennej
3)Pałowanie kibiców na stadionach-takie coś media są w stanie rozsławić w 5 minut na necie pełno takich filmików np. http://www.youtube.com/watch?v=2Idyv-rKn7E Może to pozostałości po ZOMO.
4)Według społeczeństwa policja praktycznie nie reaguje przy przestępstwach o niskiej szkodliwości (powiedzmy tak to nazwę) takich jak kradzieże telefonów, portfeli, radii samochodowych itp, itd.
5) Polska ma już w swojej historii zapisane lekki stosunek do prawa. Np. Potop:Szwedzi przyszli, Polska była Szwecją, a szlachta i tak robiła swoje i miała wszystkie obowiązki gdzieś. Dopiero po Jasnej Górze się ruszyli...
     Osobiście znam kilku policjantów i mam z nimi bardzo dobry kontakt. Ja do policji nic nie miałem i narazie są w moich oczach pozytywnymi osobami, mimo tych wszystkich przeciwności.
Spróbuję się wybrać do Warszawy i dołożyć coś do własnej przyszłości.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 22, 2009, 22:19:22 »
W życiu tak już jest, że policje się lubi do momentu kiedy zwróci na nas swoje oczy. Jak będziesz siedział w domu przed telewizorem, i nie wyściubiał nosa, to masz jakiś procent prawdopodobieństwa,że się z nimi nie spotkasz. Jak będziesz łaził po meczach, to nawet pałą możesz zarobić, i tyle. Bo gdzie drwa rąbią... itd.
Takie życie. Pała, wytrzeźwiałka, i dołek, też jest dla ludzi. Kiedyś było znacznie gorzej. U mnie jak na dzielnicę wpadał "Grucha" to nie pytał, tylko lał.
Nie narzekaj, będziesz miał co wnukom opowiadać. Jaki to dziadek był "Gangsta".  :wacko:

A co do tego filmiku... To wiesz. Grzeczny kibic idzie na meczyk, i jakoś nic mu się nie dzieje. Tylko te biedaki "Kibole", zawsze pobici, zwyzywani, sprowokowani. Za moich czasów, to "ścieżka zdrowia" była lekiem na podobne dolegliwości. Tyle, że nie było telefonów z kamerami, tylko ocet na półkach.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2009, 22:28:01 wysłana przez ZawodowyPolewacz »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 22, 2009, 22:39:59 »
Nie wiem czemu ma służyć te wywody na temat czemu młodzież nie lubi Policji.....?
Nie rozumiem całej tej doktoryzacji....  Za chwilę ktoś napiszę że Policja spałowała jezuitów albo jakąś inna sektę... bo przecież mamy wolność słowa
Co do kiboli to sam nim byłem w latach 80-tych i wtedy było jeszcze ZOMO. Więc nie było tak kolorowo jak dzisiaj chłopcy mają i jakoś nikt z nas nie skarzył się ani nie napinał.... I nikt nikogo nie zabijał.... Dzis środowiska kiboli są pełne przestępców, a gówniarstwo chce im dorównać....  A jak dostanie pałą to mamusia zaraz się do sądu zwróci że jej synusia pobili.... jak widzę te filmiki na youtube to wydaje mi się że teraz ci "twardziele" to zwykłe płaczki....

Skończmy ten nie potrzebny wątek i zajmijmy się walka o sprawy pracownicze i prawa nabyte.

PS. O strażakach też można by wiele napisać.... jesteśmy wszyscy tylko ludźmi i zawsze się zdarza jacyś nadgorliwcy lub nie uczciwi.....

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 22, 2009, 23:10:19 »
Tylko, zobacz jak patrzy na strażaków społeczeństwo, a jak na policję. Tu jest różnica. Moje wywody były po to, aby uświadomić, że policja musi się z nami wymieszać w Warszawie, żeby ludzie nie patrzyli na samą policję, tylko na całą mundurówkę.
Co do ptk 3) Rozsławienie takiego filmiku to moment, a głośno o nim przez tydzień. O tym, że ostatnio policja zlikwidowała kilka tłoczni nielegalnych płyt powiedzieli tylko dwa razy w wiadomościach...

Musimy walczyć w Warszawie. Może miasteczko mundurowe wzorem pielęgniarek??

Kolego ZawodowyPolewacz: Ja się po meczach nie szlajam, tylko grywam  -_-
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 22, 2009, 23:12:38 »
Choć bardzo szanuję kolegę Piotra998 myślę że MAXIM  ma sporo  racji. Skomplikowane wywody zostawmy dla siebie...uświadamianie społeczeństwa to praca na lata a może i pokolenia ....a my potrzebujemy efektu prawie natychmiastowego. Możemy je osiągnąć tylko prostymi przekazami zrozumiałymi dla KAŻDEGO obywatela. Bierzmy przykład ze strony przeciwnej...jaki jezyk preferuje GS.... 15 lat i EMERYTURA.... TRZYDZIESTOKILKULETNI EMERYCI... i już sobie obywatel wyobraża młode, lekko spasione byczki które siedzą na emce i się smieja z tych co robią do 65 lat. Taki przekaz rozumie nawet kloszard po 5 buzonach..... my również powinniśmy takiego używać. OBYWATELU TWOJE BEZPIECZEŃSTWO JEST ZAGROŻONE....TWOJE DZIECI SĄ ZAGROŻONE.... GS DZIAŁA NA SZKODĘ TWOJĄ I TWOICH BLISKICH.... RATOWNICTWO GINIE , KTO URATUJE CIEBIE? .... to z pewnością trafi do każdego i pewnie ten czy tamten zacznie sie zastanawiać dlaczego.... i kto jest za to odpowiedzialny....

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 22, 2009, 23:17:08 »
Bezsensowne są dywagacje na temat wsparcia w społeczeństwie. Lud zawsze będzie przeciwny prywilejom nielicznych i tego się nie zmieni, to kwestia socjologiczna. Większość właśnie uważa w myśl zasady, czemu inni mają mieć lepiej niż ja.
Na szczęście politycy zmuszeni są podejmować niepopularne decyzje i utrzymywać prawa tych nielicznych, gdyż ważniejsze są efekty w skali makro a więc rachunek ekonomiczny ale przede wszystkim bezpieczeństwo i jego wpływ na funkcjkonowanie państwa. Nie ma więc powodu by zanadto przejmować się opinią społeczną, gdyż, jak to już kiedyś napisałem: nie zawsze większość ma rację. Oczywiście należy uświadamiać ludzi, ale nie oszukujmy się - z mediami nie wygramy a media mówią to co ludzie chcą usłyszeć.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 22, 2009, 23:34:54 »
kolego rafal.bula
Społeczeństwo jest same sobie winne. Wszyscy chcą przywileji, to dlaczego całe społeczeństwo nie robi w mundurówkach?? No właśnie...
Większość nigdy nie ma racji!
Kto wybrał nasz obecny rząd-większość. Takich przykładów można mnożyć w nieskończoność...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 22, 2009, 23:42:39 »
małą poprawka: my nie walczymy o przywileje (jak napisałeś) tylko o swoje ciężko zapracowane i zasłużone prawa.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 22, 2009, 23:51:54 »
Bezsensowne są dywagacje na temat wsparcia w społeczeństwie. Lud zawsze będzie przeciwny prywilejom nielicznych i tego się nie zmieni, to kwestia socjologiczna. Większość właśnie uważa w myśl zasady, czemu inni mają mieć lepiej niż ja.
Nie do końca się zgodzę. Jak rozmawiasz z jednostką, kimś znajomym, to ten ktoś przyzna, że w mundurze musi być lepiej- lepsza płaca i dobre warunki pracy, ze względu na oczywiste ryzyko. Ale... jeżeli stajesz przed rozentuzjazmowanym (uff) tłumem, to zlinczują Cię i każą tankować GBA za swoje, bo masz robić i nie pyskować, a jak nie to wypad z baru. Społeczeństwo jako grupa jest za odebraniem "przywilejów", ale każdy pojedynczo jest w stanie zrozumieć nasze problemy. Wniosek: pojęcie jakieś w ludności może nawet i jest, teraz tylko trzeba to przypieczętować, powiedzieć jasno: mundurówka ma mieć lepiej jak cywil, i tyle. W całej UE strażak i policjant zarabiaja 1,5 raza tyle, co cywile i nikt nie pyskuje. Uznane to jest za normę. A nazywanie tego przywilejem jest niegodziwe. Nie każdy naraża życie kilkanaście razy w miesiącu.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 23, 2009, 09:14:12 »
tym razem moglo by to byc lepiej zorganizowane juz wysylac listy do komed zeby chetni sie wpisywali czy to zwiazkowcy czy nie i potem mozna organizowac przejazd itp juz takie lisy powinny isc do kazdej komedy wypisac wszystkich funkcjonariuszy i wyraza chec wyjazdu badz nie.protest w krakowie i gdansku wogole nie byl propagowany w mojej komedzie :pyt: :huh:

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 23, 2009, 13:47:38 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6308090,Rapacki_odejdzie_z_MSWiA_.html

TOK FM "20 lat służby i ukończony 50. rok życia - jak nieoficjalnie dowiedział się reporter radia TOK FM takie warunki uzyskiwania przez służby mundurowe praw emerytalnych forsuje w MSWiA wiceminister odpowiedzialny za policję, gen. Adam Rapacki. Nie zgadza się z nim jednak szef resortu, a cała sprawa może zakończyć się dymisją Rapackiego.

Forsowane przez Rapackiego progi są o 5 lat mniejsze od zaproponowanych we wstępnych założeniach reformy emerytur mundurowych.

W przeciwieństwie do zaprezentowanych przez MSWiA pomysłów, generał Rapacki chce, by nowe zasady objęły jedynie funkcjonariuszy rozpoczynających służbę teraz."

Widać, że pan wiceminister Generał Rapacki zasługuje na nasz szacunek. Myślę, że na manifestacji Warszawskiej trzeba będzie o tym pamiętać - o ile nie ulegnie GS'owi.

Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 23, 2009, 13:58:16 »
GieeS juz przebąkuje o dymisji generała..zdaje się , ze zamordyzm panuje nie tylko w partii plemienia tusku-tusku ale także w ministerstwie...rapacki to stary zasłuzony policjant szanowany przez policjantów jako praktyk...tym stanowiskiem wobec grzesia GieeSa ma szansę odejść z tego bagienka zachowując swój policyjny honor i dobre wspomnienie o nim obecnych policjantów...
toi jest zdrowe stanowisko- 20 lat, z 50ma mozna dyskutować ale DLA NOWYCH . jesli ktos chce to prosze bardzo...

do zobaczenia 27 marca w stolicy...

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 23, 2009, 14:09:27 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 23, 2009, 14:14:01 »
i tu  się zgadzam i uważam że należny poprzeć pana generała Rapackiego, jednak ciekaw jestem kiedy  pan g.s. go  na łopacie powiezie za ten pomysł, no bo na pewno jego propozycja była efektem niewiedzy  :szalony:
A tak poważnie to uważam że im bliżej sezonu wyborczego to nawet pan Grzegorz "z niewiedzy" Schetyna będzie topniał proporcjonalnie z topniejącymi  słupkami PO. Z nie oficjalnych wypowiedzi już od jakiegoś czasu słychać że  zaczynają myśleć o zmianie warunków.

Dwa postulaty: reforma emerytalna mundurówki TAK ale:

 :kwit: Nowe zasady dla nowo przyjętych, !

 :kwit: Reforma dla całej mundurówki łącznie z wojskiem  !

Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 23, 2009, 18:00:16 »
Naszym problemem nie jest Rapacki , czy Tusk my mamy problem z Grzesiem on zachowuje się tak jakby toczył prywatna walkę z Mundurowymi (może policjanci dali mu mandat ;kiedyś'   ^_^) nie wiem ale człowiek  normalnie jest uparty jak osioł i nie chce się ustąpić ze swojego projektu .Nawet  Tusk łagodził spięcie ale nie Grzesio  on jakby  mówił ni hu.....  Nie zmienię zdania oni muszą zapłacić że na mnie rękę podnieśli .Nikt rozsądny  by nie  walił swoje gniazdo ...Ciężko mi gościa zrozumieć ....Nie życzę takiego szefa nikomu  :huh:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 23, 2009, 19:24:55 »
Jeśli ma być 20 sł. i wiek 50 to trzeba zaczynać mając 30 ,bo jak ktoś przyjdzie  mając 20 latek do 50-tki musi 30 zasuwać .MIODZIO prawda?  chyba że się mylę ? CO O TYM MYŚLICIE?bo ja już sam nie wiem ??? :huh:  :gwiazdki:

Offline mariutekk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 23, 2009, 19:56:04 »
Miodzio miodzio. Ja zacząłem prace w wieku 19 lat i według założeń do 55 roku życia będę musiał pracowac 36 lat :) takie miodzio. A kolega ze zmiany chcą sobie w przeszłości polepszyć poszedl do przeczkola rok wcześniej i może mu sie przydażyć nawet 37 lat służby. Ale jak ktoś juz kiedyś powiedział to wynika z niewiedzy:)

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 23, 2009, 22:30:16 »

Winnetou

  • Gość
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2009, 09:49:32 »
Do cholery - ten złotousty nasz niby mini-ster niby (nie)rządu chrzani androny napuszczając na nas niedoinformowane społeczeństwo, a przeważnie różnej maści gawiedź i frustratów. Gawiedź i frustratów, bo większość społeczeństwa ocenia nas nader pozytywnie – zobacz:
1.   http://www.praca.senior.pl/114,0,Profesor-i-strazak-najbardziej-prestizowe-zawody,5638.html;
2.   http://www.idg.pl/news/80803/Strazak.i.informatyk.zawody.godne.zaufania.html;
3.   http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5176919.html;
4.   http://news.money.pl/artykul/tusk;dziekuje;strazakom,95,0,339807.html;
5.   http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/dzis;swoje;swieto;maja;strazacy,81,0,339793.html
A tak na marginesie ten niby nasz mini-ster mógłby wreszcie przy tej kasie, którą dysponuje zrobić coś z zębami, bo naprawdę fatalnie z nimi w telewizji wygląda - szczególnie jak przyklei do buźki ten uroczy, ale jednak sztuczny uśmieszek.
Chrzaniąc te androny ani razu nie zająknie się o uwarunkowaniach całego problemu służb mundurowych, które przecież łatwo zweryfikować i o których do cholery jako nasz minister powinien przecież wiedzieć, a mianowicie:
1.   Na emeryturę po 15 latach służby odchodzi ok. 7 % mundurowych (kilkuset rocznie spośród 5 – 7 tysięcy ze wszystkich służb) ze średnią  emeryturą cząstkową (40 %) w wysokości ok. 900 zł, którzy i tak by odeszli, tylko na rentę lub dlatego że są zwykłymi nygusami, jak w każdej zbiorowości. To taki sam odsetek, jak i w innych zawodach, gdzie odchodzą na renty.
2.   Z wysługą co najmniej 20 lat i wyższą odchodzi od ok. 66 do 75 %, przy czym ze stażem powyżej 25 lat od 25 do 29 %.  Tak więc z wysługą do 20 lat na emeryturę cząstkową odchodzi nas nie więcej niż 25 - 34 %, a średnia wysługa emerytalna w służbach mundurowych wynosi więc przeszło 26 lat. Pełną emeryturę (75 %) otrzymujemy po 28,5 roku służby, a przecież wielu z nas służy znacznie dłużej (najstarszy funkcjonariusz PSP pozostający w służbie skończył przecież 72 lata.... sic!). Tak więc te 15 lat jest tylko po to, aby nam na komisjach lekarskich nie musiały odrastać nogi i ręce, jak to się nieraz dzieje na ZUS-owskich.
Źródło: http://www.nszzp.pl/pliki/inne/Prezydium/Projekty_/Zalozenia_do_projektu_ustawy_emerytalnej.pdf
3.   Emeryt mundurowy dożywa statystycznie 61 lat - fakt do weryfikacji, a więc żyje o co najmniej 10 lat krócej niż przeciętny mężczyzna i 20 lat mniej niż przeciętna kobieta w Polsce. Źródło: http://www.egospodarka.pl/37591,Rozwoj-demograficzny-Polski-2008,5,39,1.html.
4.   Przyczyną powyższego są warunki służby, stres i jego skutki - trauma, która taśmowo z nas produkuje ludzkie wraki, świrów, zawałowców, innych dewiantów oraz inwalidów - wystarczy sięgnąć po wyniki badań na ten temat Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Źródło: http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/Kon3-03m-01.pdf .
5.   Wśród mundurowych jest znacznie wyższy odsetek samobójów i przejawów przemocy niż w innych zawodach. Dobrze jeżeli pod lufę albo w stryczek trafi nam nasz własny łeb, a nie naszych najbliższych, sąsiada lub całkiem obcego człowieka. A przecież idąc do służby przyjmowani jesteśmy, jako najzdrowsi, najbardziej zrównoważeni psychicznie, odporni na stres i najsprawniejsi fizycznie spośród kandydatów (testy sprawności fizycznej i szczegółowe badania psychologiczno - lekarskie).Źródło: http://www.gazeta.policja.pl/portal/997/626/28577/Samobojstwa_policjantow.html.
6.   Wypadkowość w służbach mundurowych jest kilkakrotnie wyższa aniżeli w gospodarce, łącznie z górnictwem. Co roku kilkunastu - a w latach niefartownych – kilkudziesięciu, z nas ginie na służbie i wielu set zostaje rannych i doznaje obrażeń, często kończąc karierę zawodową na wózku inwalidzkim.
7.   Będąc w służbie pomimo kiepskich uposażeń (sprawdźcie ile zarabia np. strażak czeski, czy słowacki i wcale nie chodzi nam o płace w krajach tzw. zachodnich) godzimy się na ograniczenia praw obywatelskich, m.in. zaniechanie aktywności politycznej, zakaz dodatkowego zarobkowania, pełnej dyspozycyjności i nienormowany czas służby, np. każdy ze strażaków wysługuje ponad dopuszczalną normę rocznie ok. 150 - 250 godz., jak na razie za pocałuj mnie w d...pę. Od lipca 2005 r. obowiązuje unijna dyrektywa dotycząca normy czasu pracy. Od tego czasu każdemu strażakowi budżet wisi za nadgodziny po kilka, a nieraz kilkanaście tys. zł. Na ile go państwo zrobi w konia przez cały czas służby i tylko dlatego, że nasi ministrowie do tej pory przez prawie 4 lata nie wymyślili przepisów.
8.   Przechodząc na dziadowską emeryturę i podejmując jakąkolwiek pracę w cywilu opłacamy wszystkie składki na ZUS-y, SRUS-y, PIT-y, SRYT-y itp., nic z tego w konsekwencji nie mając, a więc zarabiamy na czysto na konto budżetu, w tym i na was oraz emerytów cywilnych.
Jeżeli jest nam tak cacy, fajnie i przyjemnie, to do cholery czemu trzeba wydawać kasę publiczną na kampanie reklamowe, plakaty, ulotki, gadżety i inne bajery zachęcające kandydatów do wstępowania w szeregi służb mundurowych i wojska, gdzie ciągle są wakaty.
Wszyscy frustraci, którzy się tak na nas „darmozjadów” oburzacie, tak nam zazdrościcie i plujecie jadem na wszystkie służby mundurowe i niby nasze przywileje, walcie drzwiami i oknami w mundur i korzystajcie całą gębą z tych przywilejów i kokosów. Jedźcie do Afganistanu odrobinę sobie postrzelać, pomoczcie dupy zimą w lodowatej wodzie nurkując pod lodem i wyciągając trupy z głębokości 10, 20 czy 30 m w styczniu ubranych w slipki, a latem w lipcu z łyżwami, właźcie w najgorsze dziury i syfy w tym chemiczne, wycinajcie po kawałku trupy z wraków samochodów i zbierajcie flaki z jezdni narażając się na HIV-y, SRYF-y, żółtaczki, tężec i inne cholerstwa, miejcie oczy z tyłu głowy w ciemnych zaułkach i innych kątach, czy was kto nie odpali albo nie sprzeda w czachę łomu zza winkla, czy kosy pod żebra, szarpcie się z obsranymi, zarzyganymi i zasmarkanymi pijakami, znoście opluwanie i obelgi, mówcie w pierdlu do wytatuowanego złodzieja, czy gwałciciela dzieci  - „Proszę Pana”, po tym jak przed chwilą zza kraty napluł wam między oczy. Kto wam tego komfortu pracy, luksusów, dobrobytu, kariery i przywilejów do cholery zabrania ? Dlaczego, według was, tylko my mamy mieć lepiej od was? Miejcie i wy. Wszystkie służby mundurowe czekają – we wszystkich są wakaty i będzie ich jeszcze znacznie więcej, bo wielu z nas będących jeszcze w służbie, przy takim nas traktowaniu zrobi wam miejsce. I na zakończenie okrutna prawda dla gawiedzi. Wszędzie na świecie funkcjonariusze służb mundurowych zarabiają więcej od przeciętnego pracownika i korzystają z pewnych przywilejów, bo to jest kręgosłup państwa, na którym ten cały większy czy mniejszy bajzel zwany państwem się opiera według zasady "bezpieczeństwo nic nie znaczy, nie można go pomacać, powąchać, posmakować, ale bez bezpieczeństwa wszystko pozostałe co nas otacza jest niczym". Pan GS powinien to rozumieć, a jeżeli nie rozumie, nie nadaje się na ministra SW, a tym bardziej na premiera.

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 24, 2009, 10:17:08 »
Nie wiem czy czytaliście wypowiedzi szefa Solidarności

http://www.tvn24.pl/12692,1581748,0,1,solidarnosc-chce-likwidacji-krus-i-mundurowek,wiadomosc.html

"...W rozmowie z "Polską" Janusz Śniadek zapowiedział, że związkowcy będą domagać się zniesienia KRUS i emerytur mundurowych."

Do żadnego z naszych związków jeszcze nie należę choć nie wykluczam tego w przyszłości a nawet ostatnio pod wpływem protestów zacząłem mieć ochotę by się zapisać.

Nasz największy związek należy do Solidarności więc proszę niech mi ktoś wyjaśni dlaczego centrala związkowa staje zawsze w obronie wszystkich praw pracowniczych wcześniej nabytych jakiekolwiek by one nie były a w naszym przypadku staje po przeciwnej stronie wręcz wychodząc przed szereg i mówiąc ustami Śniadka - "będziemy domagać się zniesienie emerytur mudnurowych". Byłem w Krakowie i wszędzie widziałem flagi Solidarności - co na takie wypowiedzi Śniadka mówią nasze solidarnościowe związki policyjny i strażacki?

Takie samo pytanie zadałem policjantom na ifp no bardzo mnie to zaczelo nurtowac.
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 24, 2009, 10:59:16 »
PO-TVN chyba się zepsuła!!!
Stacja, która nie zauważyła prawie mundurowych, od rana bębni o protestach górników. Może dlatego, że demonstrują pod siedzibą spółek węglowych, a nie pod przedstawicielstwem superrządu?
Może w wawce nie demonstrować pod sejmem (przecież tam w zasadzie większość nas popiera tzn. PIS, LSD, nawet po cichu ferajna Pawlaka) tylko od razu walić do Geesa ? Tam jest nasz wróg nr 1.

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 24, 2009, 14:52:06 »
pewnie pokazują górników żeby ludzie zaczeli powoli obracac sie przeciwko tym WICHRZYCIELOM I WYKORZYSTYWACZOm.. ja słyszałem w radio PO czyli tok fm, że górnicy DOMAGAJA SIE PODWYŻEK...czyli oni sa ci źli - wszyscy bieduja w kruzysie a górnicy chca wiecej...

zaraz po mundurówce przyjdzie kolej na górnika ;)..już robimy grunt..

w końcu mi tez chodzi o silne państwo, bogate...ale NIE KOSZTEM WYZYSKU obywatela. rozumiem podatki, daniny,opłaty ale bez przesaaady.a nasz obecny rząd niestety działa w mysl złotej zasady liberała:

najedzony głodnego nie zrozumie. i grabi do siebie nie zwracając uywagi na drobiazgi jak emerytury mundurowe, pomostówki,minister czuma który sądzi sie z państwem o 700 tys odszkodowania za krzywdy doznane za komunizmu (w dobie kryzysu), czy smiejący sie w nos wszystkim podwładnym schetyna o palikocie nie wspomnę...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 24, 2009, 15:12:39 »
minister czuma który sądzi sie z państwem o 700 tys odszkodowania za krzywdy doznane za komunizmu (w dobie kryzysu), czy smiejący sie w nos wszystkim podwładnym schetyna o palikocie nie wspomnę...

Skoro się sądzi to i pewnie wygra, w końcu będzie się sądził sam ze sobą hehehe
a tak na powaznie to akurat ten Pan jest kolejnym przykładem kolesiostwa. Człowiek jak chce coś ważnego załatwić tu na samym dole to jest prześwietlany od góry do dolu - a tu proszę czuma po cichu z wyrokami zostaje prawym tego kraju.... tylko w polsce !