Rozwój osobisty i zawodowy > Szkoły

Niestacjonarne studia II stopnia na wydziale IBP

(1/2) > >>

adix998:
Witam!!!
Proszę o informacje osób, które studiują, bądź zamierzają studiować na niestacjonarnych studiach II stopnia na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Proszę o informację czy po studiach cywilnych na tym kierunku i zaczynając służbę w PSP dostaje się stopień mł. kpt? Czy również zaczyna się służbę 3 letnim stażem i kursami na szeregowców bądź później podoficerów. Pozdrawiam

omc:
broń mnie Boże przed "takimi"

ślizki:
Co mi dadzą takie studia i na co mogę liczyć po ich skończeniu? może ktoś jest na tym forum, kto je ukończył i może coś na ten temat powiedzieć?

darek:
Kolego. Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć sobie na to podstawowe pytanie i nie potrafisz tej informacji znaleźć na forum, to...
szkoda pisać. Aha! ukończone studia dadzą Ci tytuł inżyniera (w zakresie bezpieczeństwa pożarowego).

fubu:
Po zaocznych studiach IBP na SGSP dostajesz tytuł inżyniera pożarnictwa i stopień młodszego kapitana. Ale żeby się tam dostać musisz mieć tytuł technika pożarnictwa i co za tym idzie być w stopniu przynajmniej mł. asp.. To są studia na które kieruje Cię Twój komendant -> to są studia dla mundurowych.
Przypuszczam że chodziło Ci o IBC Inżynierię Bezpieczeństwa Cywilnego. To takie same studia, ten sam materiał, tylko że dla osób cywilnych i po ukończeniu dostajesz Inżyniera bezpieczeństwa cywilnego, nie jak w poprzednim przypadku inżyniera bezpieczeństwa pożarowego. Jest tak dlatego, ponieważ KG musiałby cywilom dawać stopień mł. kpt. a tak nie jest i inżynierowe po ukończeniu różnią się tylko nazwą podobnie jak te dwa kierunki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej