Autor Wątek: Powrót do życia ekosystemów zniszczonych w pożarach-materiały do pracy  (Przeczytany 3174 razy)

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Witam
Mam prośbę do wszystkich którzy mają doświadczenie z pożarami lasów, traw i torfowisk.
Piszę pracę naukową do szkoły na temat:
Powrót do życia różnych ekosystemów zniszczonych klęską pożaru i działań gaśniczych.

Potrzebuję informacji na temat jak się gasi, jak długo, czym, jakie są wady i zalety poszczególnych środków gaśniczych, jakie są największe przeciwności walki z tego typu pożarami i jak i po jakimś czasie i w jaki sposób odradzają się wyżej wymienione ekosystemy.
Interesują mnie wszelkiego typu informację, refleksję i ciekawostki!
z góry dziękuję wszystkim za pomoc
 
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 23:01:05 wysłana przez bulon »
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Prośba o informacje do pracu naukowej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2009, 22:53:47 »
Witam

jeśli masz dostęp do biblioteki SGSP to polecam takie coś
Wpływ przyziemnych pożarów lasów na biomasę, dynamikę rozwoju wybranych grup mikroflory, mikro- i mezofauny oraz aktywności dehydrogenazy w glebie [praca naukowo-badawcza] / kpt. mgr inż. Anna Prędecka
Warszawa : Szkoła Główna Służby Pożarniczej, 2007. - 17 s.: rys.; 30 cm
SYGNATURY (1 egz.): PN-B-298;

a jeśli nie to skontaktuje się z Panią kpt. Anną Prędecką z SGSP
http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibc/o_wydziale/katedra/zmb/pracownicy_zmb/p.php

pani jest bardzo przyjazna i miła więc myślę, że nie powinna stwarzać problemów

pozdrawiam

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Prośba o informacje do pracu naukowej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2009, 23:01:11 »
dzięki ;) na pewno się odezwę i skorzystam ale chciałbym także umieścić kilka opinii strażaków którzy uczestniczyli w tego typu akcjach jako punkt zaczepienia o różne źródła bowiem jest to praca o charakterze badawczo reporterskim i jednak muszę jednak mieć kontakt z ludźmi i ich opiniami na ten temat
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Napisz do tego kolegi @paliwoda http://www.strazak.pl/forum/index.php?action=profile;u=3455
Pisał w SAP pracę pożary łąk i torfów , może ma ją jeszcze w wersji elektronicznej .Temat jest trudny bo w brew pozorom , jest mało materiałów w formie pisanej na ten temat .

Akurat to praktyk z 20 paroletnim doświadczeniem od torfów , lasów i łąk

Pozdrawiam MIKO

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Może te informacje będą pomocne:
Pirofity, Wypalenie łąki, Badania.


Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Skontaktuj się z tą szkołą. Jest to jedna z najlepszych szkół leśnych w naszym kraju.
http://www.zsl-zagnansk.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=37
a także znajdź RDLP w swoim województwie i tam poproś o pomoc i wskazówki.

I pamietaj że ogień to nie tylko zniszczenie ale i ogromna szansa rozwoju ekosystemu
Pożary lasów, łąk itp. z punktu widzenia racjonalnej gospodarki człowieka są kleską ale dla przyrody są jednym z wielu etapów jej rozwoju i ewolucji.

 
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 11:22:18 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
ok dziękuje wszystkim;) ale nadal potrzebuje osoby która napisała by komentarz o jakimś swoim pożarze na którym była lub coś a wypowiedz oliwiera mnie zaciekawiła i pozwól mi ją opublikowac bo jest trafione w sedno a ja nawet o tym nie pomyślałem dzięki
Straż to nie hobby to moje całe życie!