Autor Wątek: Dodatek za brak lokalu ?  (Przeczytany 5490 razy)

Offline 998PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Dodatek za brak lokalu ?
« dnia: Luty 11, 2009, 22:13:24 »
Witajcie, dopiero co sie zarejestrowałem i nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem ten post (jesli nie prosze sie nie denerwować).
Chciałbym sie dowiedzieć czy przysługuje mi dodatek za brak lokalu mieszkaniowego jeżeli 2 lata temu ojciec przekazał mi na podstwaie darowizny 1/2 domu.
Z mojej komendzie mówią że nie i tylko jakaś kasa na remonty ale chłopaki mówią ze jest jakaą możliwośc, proszę o podpowiedz.

A czy kasa na remont jest wypłacana co miesiąc czy raz w roku i jaka to jest kwota?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 22:27:22 wysłana przez 998PSP »

Offline baracuda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2009, 15:04:46 »
Jeżeli masz tytuł prawny do zajmowanego lokalu, w Twoim przypadku połowy domu to nie należy Ci się równoważnik za brak lokalu.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2009, 20:09:37 »
tytuł prawny nie przesądza sprawy - lokal musi jeszcze spełniać normy powierzchniowe.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2009, 15:45:24 »
Mam pytanko do jurystów.
Właśnie szykuję się do wojenki. Nie pobieram "za brak mieszkania", ponieważ twierdzą w KM, że mi się nie należy. Posiadam rodzinę 4 osobową, i mieszkamy w lokalu komunalnym o powierzchni 24m2. Jak to ugryźć?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:42:27 »
Czy KM wydał ci decyzję w sprawie nie przyznania równoważnika za brak lokalu mieszkalnego.
Co roku (raz na początku roku) każdy strażak składa oświadczenie mieszkaniowe ciebie powinna interesować część II.
Na podstawie tego oświadczenia Komendant wydaje decyzję o .....
O tej decyzji, jeżeli jest nie zgodna z prawem w określonym terminie można się zawsze odwołać.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2009, 17:21:03 »
Kwity wypełniałem, i tylko kadrowa mnie wzywała chyba ze dwa razy bo nie takie jak trzeba. Może faktycznie złe druki wypełniam? I dla tego z rozdzielnika kwalifikują mnie do remontowego? Ten jak go nazwałeś "część II" ma jakiś numer? Bo one wszystkie maja swoje oznaczenia taktyczne ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2009, 18:57:54 »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2009, 21:55:53 »
Wszystko oki. Tylko te kwity nie pasują do mojej sytuacji. Mam 24m kwaterunku na 4 osoby. Czyli niby prawo do lokalu jest, ale nie ma metrażu. Tu na forum poczytałem sobie wyroki NSA które nakazywały wypłatę należności w takim przypadku. Tylko jak to ugryźć? Iść do prawnika? Napisać raport?

Offline ginads 66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek za brak lokalu ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:11:06 »
http://www.lex.com.pl/czasopisma/bpkgp/lozinsk.html   
               przeczytaj  tekst który tematycznie pasuje do twojego przypadku.