Autor Wątek: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet  (Przeczytany 26047 razy)

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2009, 22:17:50 »
Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: jak sie uczysz to ucz się od najlepszych by zostać najlepszym...
Dlatego kolego lang wiele osób wybiera SGSP. Na kursie na specjalistę nie zobaczyłbym oraz nie poznałbym tak szczegółowo zachowania się konstrukcji budowlanych w warunkach normalnych oraz w warunkach ponad granicznych /np.pożar/, nie zobaczyłbym elektroenergetycznych zagrożeń pożarowych na własne oczy /np. słynne spalenie izolacji kabli :) / nie poznałbym teorii pożaru oraz jego całej kwintesencji, praw jakimi się rządzi /teoria pożarów/, nie zobaczyłbym na własne oczy jak korek wylatuje w powietrze /laborki z fizykochemii spalania/, jak wybuchają pyły i jaki przyrost ciśnienia mogą powodować, nie nauczyłbym sie pierwszej pomocy /pomimo, że ją od dawna umiałem/ :) nie poznałbym podstawowych zasad działań gaśniczych a hydromechanika płynów, a termodynamika, a przepisy wałkowane przez kpt. Ogrodnika?? i mógłbym tak jeszcze długo wymieniać ale po co?? Teraz już wiesz dlaczego niektórzy wybierają "4-letnią mękę" na SGSP niż kilkutygodniowy kurs na specjalistę.
Nie ten poziom wiedzy kolego... 
ja nie chcę wyjść na mądralę, ale specjalista po kilku tygodniach nauki ma sie nijak w porównaniu do inżyniera bezpieczeństwa w specjalności bezpieczeństwo pożarowe

Na koniec: pokonać ogień może tylko ten, który go wcześniej pokocha...!!!
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

barwa

  • Gość
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 12, 2009, 22:44:31 »
I dlatego właśnie to jest kurs na inspektora, a po SGSP jest się inżynierem
A jeśli ktoś ma problem z potencjalnym zleceniodawcą lub brakiem odpowiedniej wiedzy potencjalnego zleceniodawcy to jego problem. I jako człowiek z wyższym wykształceniem powinien potrafić odpowiednio dobrze przekonać każdego o słuszności decyzji w zatrudnieniu inżyniera miast inspektora.
Nas uczyli kiedyś wszyscy na każdym przedmiocie, że skrót inż. przed nazwiskiem zobowiązuje również do odpowiednich zachowań i komunikacji społecznej.

A taki kurs jest jak liceum dla pracujących. I to i to przyda się osobom, które już wykonują czynności tylko brakuje im papierka. Pewnie sporo znajdzie się osób, które mają zlecenia związane z czynnościami odpowiednimi dla inspektorów/specjalistów p.poż i z powodu braku udokumentowanych upoważnień potrzebują jeszcze kogoś kto im przybije pieczątkę.

Offline SamSamSam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2009, 11:32:25 »
Cała dyskusja ma się nijak do rzeczywistości... Kurs ISP w e-learningu powstał, ze względu na przeładowanie wszystkich instytucji prowadzących tego typu kurs stacjonarny. A wszystko ze względu za zawirowanie w prawie dot. przedsiębiorców w odniesieniu do Ochrony Przeciwpożarowej. Jeżeli chodzi o zasadność takiego szkolenia, to również nie rozumiem tych gotujących się na purpurowo forumowiczów - dokładnie takie szkolenie tylko w formie tradycyjnej od dawna oferuje SGSP i wiele ośrodków w Polsce. I nie trwa to szkolenie 4 lat, a kilkadziesiąt godzin.

Polecam artykuł: http://edustacja.pl/pl/e_learning_aktualnosci/strazak_xxi_wieku_

A swoje zaściankowo-staroświeckie podejście do rozwijającego się Świata zachowajcie dla wnuków jako opowieści historyczne.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2009, 15:15:23 »
No... Bardzo ciekawy artykół - tacy też pewnie bendą <inspektorzy>.  :rofl:
Nawet nie chce mi się już komentować.  :krzyk:
Życzę powodzenia - bo wpływu i tak nie mam... M.in. MEN na pseudo szkoły średnie w PSP tylko pogroził palcem, więc i teraz zapewne będzie podobnie ze strony podobnych instytucji.
Ech!
Ps.
Cytuj
A swoje zaściankowo-staroświeckie podejście do rozwijającego się Świata zachowajcie dla wnuków jako opowieści historyczne.
Faktycznie trzeba to gdzieś... W archiwach zachować!  :szalony:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2009, 15:16:02 »
A tak przy okazji to co ma wspólnego tytuł tego artykułu 'Strażak XXI wieku' z jego treścią? I czy błędy ortograficzne w treści, to też część XXI wieku?
Cytuj
Taką możliwość daje nam e-learning, który poza oszczędnością czasu zatrzymuje w naszych portfelach pieniądze i daje nam możliwość realizacji szkolenia w dowolnym, dogodnym dla nasz momencie.


Nie wiem, pewnie zaściankowo-staroświecki jestem, ale nie widzę wielkiej różnicy między czytaniem z komputera od czytania z kartki. Włożenie treści kursu w kopertę i wysłanie do kursanta jest gorsze od robienia z tego strony WWW? Ja tu żadnego XXI w. nie widzę. A nawet uważam, że jest to znacznie wygodniejsze. Nie trzeba sobie psuć oczu przed ekranem, czytać można nawet w wannie.

Zresztą obie metody mają z uczeniem się niewiele wspólnego. Bardzo jestem ciekawy jak wygląda korespondencyjny kurs pierwszej pomocy, która zdaje się powinna być jednym z tematów. Jest dokładnie odwrotnie. To epoka e-learningów wszelkiej maści powoli (na szczęście) przechodzi do historii. Po fazie zauroczenia, oczywiście nie chodzi o efekty nauczania (nie bądźmy naiwni) - a jedynie nieprawdopodobne zyski finansowe dla placówek, przyszło już wyraźne otrzeźwienie tej postępowej części świata. My tkwimy nadal w końcówce XX w. Nadal wystarczy użyć magicznych słów: multimedialny, internetowy, elektroniczny, żeby nadać odpowiednią rangę - postęp. Na szczęście już niedługo i u nas wszelkie internetowe dziwadła odzyskają pozycję im należną, nie wychodząc ponad kursy pisania CV, wymiany koła w samochodzie, smażenia jajecznicy i wyrobu ozdób choinkowych.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline spb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2009, 22:21:24 »
ja nie komentuje formy internetowej kursu, ponieważ prace pisemną trzeba złożyć i egzamin zdać więc wychodzi na jedno, natomiast inspektor nigdy nie będzie miał wiedzy inżyniera-specjalisty, bo nawet 2 tyg kursu nie są wstanie zastąpić 4 lat studiów, chcąc nie chcą kto skończył choćby zaoczne cywilne w SGSP to wie że troche wysiłku to kosztuje a jak ktoś podchodzi do sprawy poważnie to wyniesie dużą wiedzę nie dość że ogólną techniczną to jeszcze specjalistyczną pożarniczą w szerokim zakresie !

SGSP celowo zawiesiła kursy na specjalistów i nie sądze aby teraz je wrócili właśnie dlatego aby dać szansę absolwentom studiów, byle jaki gość zrobi inspektora i musi mu to wystarczyć a jak ktoś ma ochote być fachowcem to niech uczy się 4 lata i płaci ciężką kase! a jak ktoś kończy studia wyższe np. polibude i tam dostaje tytuł inż. to może skorzystać ze studiów poddyplomowych bądź magisterskich

tak więc inspektorów będzie cała masa, ale 70% z nich nie będzie miało żadnej wiedzy i będą tylko figurantami no i cwaniaczkami z tytułem. SGSP można mieć tylko za złe jedno po co takie hasła: zostań strażakiem na miarę 21 wieku ??? to jest tylko budowanie przekonania laików że po kursie będą mogi wszystko ale niestety odpowiedzialność w temacie jest tak duża że poważne tematy zostają dla prawdziwych fachowców a reszta będzie robić pierdoły.

Niech tylko pamiętają że inspektorzy mają okrojony zakres możliwości bo nawet nie mogą prowadzić szkoleń, i jeśli nie będzie tu porządku to będzie niezły burdel !
 

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2009, 10:12:03 »
Cytuj
ja nie komentuje formy internetowej kursu, ponieważ prace pisemną trzeba złożyć i egzamin zdać
To ten egzamin można nie zdać?

Dla mnie całe to zamieszanie z e-inspektorami ma wydźwięk czysto ekonomiczny. Więcej inspektorów = mniej pracy dla mnie, absolwentów SGSP.
Spieranie się o to czy inspektor czy specjalista ma większą wiedzę jest bezsensowna. Większość potencjalnych pracodawców i tak tego nie zweryfikuje, ponieważ ich stan wiedzy na temat pożarnictwa kończy się na rozróżnianiu koca gaśniczego i gaśnicy. 

Co do odpowiedzialności, tego się nie chce komentować. Zaskarżcie mnie, będąc inspektorem robiłem audyty zewnętrzne, prowadziłem szkolenia zewnętrzne, robiłem oceny zagrożenia wybuchem i wszystko inne co nie powinienem robić.
Co do oceny zagrożenia wybuchem- podczas mojej obecności przy kontroli PSP, prewentysta poprosił mnie o sporządzenie oceny zagrożenia wybuchem. Spytałem- czy mogę to zrobić? (p)- a gdzie jest napisane, że Pan nie może?.
i na dzień dzisiejszy mój stan wiedzy wygląda tak:
-z ustawy o ochronie ppoż. art 4 wynika że NIE MOGĘ
-prewentysta mówi że mogę (kopia oceny zagrożenia została wysłana do komendy, tam też nikt tego nie cofnął)
-a wykładowca z sgsp mówi mi, że jedyna tolerowana ocena zagrożenia wybuchem to taka zrobiona przez rzeczoznawcę.
Komu wierzyć?- oczywiście przepisom, ale skoro organ odpowiedzialny za ich przestrzeganie sam tych przepisów nie egzekwuje- to kogo wina?

Bezwzględnie należy zmienić (uzupełnić) przepisy w sprawie wymagań kwalifikacyjnych. Dopóki nie będzie odpowiedniej hierarchii osób wykonujących czynności z zakresu ochrony ppoż, dopóty będzie w tym kraju burdel.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2009, 10:15:14 »
Cytuj
ja nie komentuje formy internetowej kursu, ponieważ prace pisemną trzeba złożyć i egzamin zdać
To ten egzamin można nie zdać?

Dla mnie całe to zamieszanie z e-inspektorami ma wydźwięk czysto ekonomiczny. Więcej inspektorów = mniej pracy dla mnie, absolwentów SGSP.
Spieranie się o to czy inspektor czy specjalista ma większą wiedzę jest bezsensowna. Większość potencjalnych pracodawców i tak tego nie zweryfikuje, ponieważ ich stan wiedzy na temat pożarnictwa kończy się na rozróżnianiu koca gaśniczego i gaśnicy. 

Co do odpowiedzialności, tego się nie chce komentować. Zaskarżcie mnie, będąc inspektorem robiłem audyty zewnętrzne, prowadziłem szkolenia zewnętrzne, robiłem oceny zagrożenia wybuchem i wszystko inne co nie powinienem robić.
Co do oceny zagrożenia wybuchem- podczas mojej obecności przy kontroli PSP, prewentysta poprosił mnie o sporządzenie oceny zagrożenia wybuchem. Spytałem- czy mogę to zrobić? (p)- a gdzie jest napisane, że Pan nie może?.
i na dzień dzisiejszy mój stan wiedzy wygląda tak:
-z ustawy o ochronie ppoż. art 4 wynika że NIE MOGĘ
-prewentysta mówi że mogę (kopia oceny zagrożenia została wysłana do komendy, tam też nikt tego nie cofnął)
-a wykładowca z sgsp mówi mi, że jedyna tolerowana ocena zagrożenia wybuchem to taka zrobiona przez rzeczoznawcę.
Komu wierzyć?- oczywiście przepisom, ale skoro organ odpowiedzialny za ich przestrzeganie sam tych przepisów nie egzekwuje- to kogo wina?

Bezwzględnie należy zmienić (uzupełnić) przepisy w sprawie wymagań kwalifikacyjnych. Dopóki nie będzie odpowiedniej hierarchii osób wykonujących czynności z zakresu ochrony ppoż, dopóty będzie w tym kraju burdel.

Mądrze powiedziane tylko czy do cholery możesz wyjasnić po co w kiosku ruchu inspektor?

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2009, 14:31:26 »
Mądrze powiedziane tylko czy do cholery możesz wyjasnić po co w kiosku ruchu inspektor?

"Art. 2091. § 1. Pracodawca jest obowiązany:
1) zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych
wypadkach, gaszenia pożaru i ewakuacji pracowników,
2) wyznaczyć pracowników do:
a) udzielania pierwszej pomocy,
b) wykonywania czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji
pracowników, zgodnie z przepisami o ochronie przeciwpożarowej,"


Pracując w kiosku, na ogół prowadzi się własną działalność, a wtedy nie zachodzi relacja pracodawca - pracownik. A co za tym idzie nie ma obowiązków wyznaczenia kogoś do wykonywania czynności.....

Offline spb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2009, 17:45:41 »
Wąski wcale nie podważam twoich umiejętności ani wiedzy, bo znam kilku mądrych inspektorów ale i znam specjalistów i rzeczoznawców którzy niedość że nie mają wiedzy to tworzą operaty w których są totalne głupoty...

ale kolego pamiętaj o jednym ! że wszystko jest dobrze dopóki nic sie nie stanie bo jak coś się stanie to dobiorą się do każdego szczegółu i nie chodzi tylko o prokuratora, większy problem będziesz miał jeżeli w sprawie karnej bierze udział firma ubezpieczeniowa bo oni zrobią wszystko żeby odszkodowań nie wypłacać. Wtedy każdy szczegół się liczy !

Ja jestem specjalistą ale z dystansem podchodzę do sprawy, nie walcze o każde zlecenie byle wziąć i zarobić tylko każdą sprawe analizuje z głową bo jak jest duża odpowiedzialność to trzeba wziąć dużą kase za opracowania!

A PRAWDA JEST TAKA JAK KTOŚ MA WIEDZĘ W ZAKRESIE POŻARNICTWA KTÓRĄ UMIE PRZEŁOŻYĆ NA  RZECZYWISTOŚĆ TO ROBOTY DLA NIEGO NIGDY ZABRAKNIE !!! BO PANOWIE W NASZEJ BRANŻY NIE MA KRYZYSU, OWSZEM KANCIARZE I KOMBINATORZY BĘDĄ ODPADAĆ BO LICZY SIĘ CORAZ BARDZIEJ WYSOKA JAKOŚĆ.

WĄSKI ŻYCZE TOBIE POWODZENIA, I ABSOLUTNIE WIERZE ŻE JESTEŚ DOBRYM INSPEKTOREM ALE UWIERZ MI ŻE CZASEM WARTO POMYŚLEĆ DWA RAZY ZANIM COKOLWIEK SIĘ PODPISZE SWOIM NAZWISKIEM !

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2009, 20:05:27 »
Nie oskarżam nikogo o podważanie umiejętności. Ja tylko pokazuję stosunek do osób posiadających uprawnienia ppoż w Polsce. Nawet najniższy stopień uprawnień jakim jest inspektor ppoż, daje prawie nieograniczone możliwości. Dopóki nie będzie wyraźnej hierarchizacji uprawnień, lub stanowczego sprzeciwu odpowiednich organów (nie mylić z wnętrznościami ;) ) - inspektorzy będą robić to co robią do dnia dzisiejszego, czyli wszystko.

Jeżeli chodzi o dochodzenia po pożarowe, nie jest prosto oskarżyć inspektora ppoż. ... Załóżmy, że budynek, który obsługuje spalił się. Powołują biegłego pożarnictwa, który ustalił przyczynę pożaru niech to będzie podpalenie, albo pożar w wyniku wadliwej instalacji elektrycznej albo cokolwiek innego. Załóżmy, że dokumentacja ocalała, i dowiaduje się z jej treści, że sprawy ppoż. prowadził inspektor, który nie powinien tego robić. Jeżeli inspektor robił wszystko zgodnie z etyką zawodową i posiadaną wiedzą- to o co go oskarżyć? Nie wiem jakie zarzuty może mi postawić prokurator? Pożar musiałby powstać w wyniku moich zaniedbań. Zgodnie z polskim orzecznictwem karnym "nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego, jeśli nie można mu przypisać winy w czasie czynu, a zatem winę należy sprawcy udowodnić. Przyznam, że osobiście czuję się bezpieczny.
Jeżeli chodzi o firmy ubezpieczeniowe, to większość zatrudnia zewnętrznych specjalistów (często z najwyższej półki) którzy mogą być powołani co najwyżej w charakterze świadka. Warto pamiętać, że w przypadku sprawy sądowej mającej na celu ustalenia kosztów odszkodowania, ubezpieczyciel występuje w roli poszkodowanego.

Offline prawie emeryt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 19, 2009, 12:28:13 »
Kto jest kim w "cywilnej" ochronie przeciwpożarowej określa rozp. MSWiA z dnia 25 października 2005 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej i osób wykonujàcych czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej (Dz. 215 poz. 1823) :kwit:. Streszczenie zostało przedstawione w jednej z powyższych notatek.

Osobiście ubolewam nad masowymi szkoleniami dla inspektorów, bo odbiera to potencjalne zajęcie dla przyszłych i obecnych emerytów PSP oraz tych, którzy mają zgodę na dodatkowe zatrudnienie.
Owszem - wielką chochlą nabiorą wykładowcy ośrodków szkolenia ale nawet małą łyżeczką nie wystarczy dla pozostałych :stop:.

Nikt zapewne nie będzie podważał przepaści pomiędzy doświadczeniem i wykształceniem oficera lub aspiranta z wieloletnim stażem a inspektora po 10-cio dniowym kursie.
Dla pracodawcy jednak tańsze jest szybkie przeszkolenie własnego pracownika za 1200 zł (często pracownik płaci 50% i zobowiązuje się pracować przez 3 lata) niż zatrudnienie specjalisty ze stażem (chyba, że ktoś się wyprzedaje za grosze).

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 19, 2009, 19:57:37 »
Dla mnie to rozporządzenie nie określa jasno zakresu czynności jakie mogą wykonywać osoby zajmujące się ochroną ppoż.
To nie powinno byc rozporządzenie "w sprawie wymagań kwalifikacyjnych" tylko "rozporządzenie w sprawie zakresu czynności jakie mogą wykonywać jednostki ochrony ppoż"

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 19, 2009, 20:04:32 »
Zakres czynności masz w ustawie o ochronie ppoż. Dokładnie Art 4

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 19, 2009, 20:50:35 »
... z których wynika, że inspektor może praktycznie wszystko. Tym 7 pkt. można przypisać dowolną usługę z zakresu ochrony ppoż. (dotyczącą działu prewencji) A ja w dalszym ciągu mówię o wyraźnym podziale.

yogi_mis

  • Gość
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2009, 21:29:46 »
Edi.. nie rób sobie jaj. Od 10 lat mam papierek inspektora, pracuje nawet jako inspektor ds. ppoż w dużej firmie. Czyli mam praktyke, napisalem stosik instrukcji bezp. pożarowego, ekspertyz itp., dla potrzeb różnego typu chałtur zrobiłem sobie pieczątkę "specjalista ds. zabezpieczeń pożarowych" i tyle... Czy to znaczy, że rok studiów na SGSP to był chory wymysł, bo mam od 10 lat to o czym marzycie?

Pozdrowionka dla PC8

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2009, 08:09:05 »
A może od razu podbijaj się jako rzeczoznawca?

Nie jestem przekonany do tego, że osoba która wylatuje po pierwszym roku studiów w SGSP tytułuje się jako specjalista. To w dalszym ciągu potwierdza moje wcześniejsze wypowiedzi.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2009, 09:31:22 »
Mądrze powiedziane tylko czy do cholery możesz wyjasnić po co w kiosku ruchu inspektor?

"Art. 2091. § 1. Pracodawca jest obowiązany:
1) zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych
wypadkach, gaszenia pożaru i ewakuacji pracowników,
2) wyznaczyć pracowników do:
a) udzielania pierwszej pomocy,
b) wykonywania czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji
pracowników, zgodnie z przepisami o ochronie przeciwpożarowej,"


Pracując w kiosku, na ogół prowadzi się własną działalność, a wtedy nie zachodzi relacja pracodawca - pracownik. A co za tym idzie nie ma obowiązków wyznaczenia kogoś do wykonywania czynności.....

A co jeżeli Pan/Pani zatrudnia pracownika? To wtedy też ma w narożniku posadzić inspektora ? Gdzie logika?

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 24, 2009, 10:36:33 »
Nowelizacja art. 207(1) i 209(1) Kodeksu pracy
Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak wysłała do komisji sejmowej Przyjazne Państwo propozycję nowelizacji art. 2071i 2091 Kodeksu pracy (tzw. „przepisy przeciwpożarowe”). MPiPS zależy na jak najszybszym znowelizowaniu zapisu, dlatego zdecydowało się na ścieżkę sejmową.
 
Proponowane przez ministerstwo zapisy są zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej, ale nie narażają małych i średnich przedsiębiorców na wysokie koszty.

http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=339&news_id=1395

Poprzednia nowelizacja kodeksu pracy była wielkim bublem prawnym, i nie ukrywajmy tego. W tej chwili w sejmie jest już nowelizacja nowelizacji kodeksu pracy, miejmy nadzieje, że zakończy się to czymś konkretnym.
Wracając do e-inspektorów.... przyglądałem się tutaj Waszym wypowiedzią. Przyszedł mi do głowy taki pomysł..... zaświadczenie o odbyciu szkolenia inspektora jest ważne przecież na 5 lat. Czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem uzupełnianie - przedłużenie uprawnień inspktora właśnie w formie e-learningu?? A dla osób, które pierwszy raz zdobywają te uprawnienia wymogiem byłoby ukończenie szkolenia stacjonarnego.
W tym temacie nie miałem zamiaru nikogo oskarżać, ani inspektorów ani SGSP. Wśród znajomych związanych z ppoż wynikło po prostu bardzo duże oburzenie związane z uruchomieniem tego kursu. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego poglądu, i z góry wiedziałem, że zdania będą tu znacznie podzielone.... inaczej widzi to student-absolwent SGSP, inaczej inspektor (lub "specjalista na pieczątce") a inaczej pracodawca, który ma zatrudnić nowego pracownika "strażaka". Zachęcam do dalszej wymiany poglądów, bez obrażania innych. Każdy ma prawo wyrażenia swojego zdania na konkretny temat. Niech to jednak odbędzie się w granicach zdrowego rozsądku.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:33:25 »
A ja mam takie wrażenie że te szkolenia inspektorów ppoz sa jakim wielkim przewałem: nie tylko internetowe, ale wszystkie. Przede wszystkim - jakim prawem SGSP prowadzi szkolenia inspektorów, jeśli rozp. MSWiA z 2005 na to nie pozwala. Po drugie - dlaczego SGSP prowadzi szkolenia niezgodnie z programem szkolenia z 2006 r - brak wycieczki dydaktycznej i ćwiczeń (chyba że ćwicza wirtualnie:). po trzecie - wiele prywatnych firm prowadzi te szkolenia podając że współpracuje z SGSP lub innymi szkołami i ośrodkami PSP - czego rozp. MSWIA nie przewiduje. Po czwarte - grupa może liczyc do 25 osób - a w rzeczywistości grupy licza ponad 100 osób także. Trzeba więcej???

I mówimy o państwie prawa - kto to prawo chociażby w tym zakresie przestrzega???

A gdy bedzie kolejne nieszczęście i oskarżą inspektora ppoż po takim kursie o zaniedbania - czy wtedy taki inspektor nie bedzie mógł powiedzieć, że on skończył kurs organizowany przez jednostke nieuprawniona lub niezgodnie z programem szkolenia i ma nieprawnie nadane uprawnienia. I co wtedy? czy Pan Prokurator nie zgłosi się do osoby podpisanej pod świadectwem przeszkolenia inspektora???

No właśnie. Czyli coś tu nie gra.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 25, 2009, 15:45:14 »
No i trafiłeś Blacha w sedno - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi... A uczestnicy niektórych szkoleń inspektorów nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, że taniej kupić zaświadczenie na Różyku, a warte prawdopodobnie tyle samo co wydane przez instytucją nieuprawnioną.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 25, 2009, 16:12:50 »
... czy Pan Prokurator nie zgłosi się do osoby podpisanej pod świadectwem przeszkolenia inspektora??? ...
Jak pokazuje życie prokurator może również zainteresować się osobą posługującą się dokumentem wystawionym w sposób niezgodny z prawem.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline witold.b

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Patykiem pisana ochrona przeciwpożarowa? :)
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2009, 18:00:27 »
Szperając w internecie, wynalazłem coś takiego. Do poczytania w wolnych chwilach, dla poprawienia sobie humoru? Jak kto woli. Jak dla mnie ok, i chłopak ma trochę racji.

http://mlodszy-sikawkowy.blog.onet.pl/


   przeniosłem i scaliłem z istniejącym wątkiem - lang
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 19:41:55 wysłana przez lang »

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:09:11 »
nie ma co się denerwować ponieważ wczoraj Prezydent podpisał nowelizację KP, mówiącą że w zakładach owszem muszą być pracownicy odpowiedzialni za ochr. p.poż oraz ewakuację i pierwszą pomoc ale nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień inspektorów.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 17, 2009, 08:17:16 »
skąd wiemy że podpisał?