Autor Wątek: Rękawice Bojowe  (Przeczytany 81922 razy)

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 01, 2007, 17:29:29 »
Skoro pożądani są również przedstawiciele JOT OSP – jeśli jeszcze się łapię - chętnie wezmę udział w testach.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 01, 2007, 17:50:49 »
Ja takze jestem zainteresowany testem rekawic. Więcej o mojej jednostce na www.osp.olsztyn.pl

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 02, 2007, 08:16:09 »
Dziękuję za wszystkie zgłoszenia. Przyszło ich dużo i wszystkie są naprawdę interesujące. Myślę, że to dobry moment na wstrzymanie zapisów.
Wkrótce wymienię tutaj wybrane osoby oraz poproszę o dokładne namiary adresowe oraz jakie rozmiary mamy przygotować.

Osoby wybrane do testowania poinformowałem już za pomocą PW. Wysłanych zostanie 5 zestawów po 3 pary rękawic oraz 2 x jedna para.
Tak więc mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni i za kilka tygodni poznamy pierwsze opinie.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2007, 13:56:31 wysłana przez Glover »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 18, 2007, 20:25:18 »
temat ucichł trochę ale mam pytanie: co producenci mówią na temat prania (bądź czyszczenia) rękawic bojowych, jakie są zalecenia i czy pranie w pralce (temp 30-40 st. C. + proszek) nie powoduje utraty gwarancji?
W jaki sposób (do Was koledzy pytanie) czyścicie rękawice?
Ja to robię tak jak wyżej napisałem (pralka + proszek do prania), pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 25, 2007, 14:06:05 »
Wkrótcę chętnie wypowiem się na temat powyższego, ale jestem właśnie między zebraniami i wyjazdami.

Tymczasem chciałem tylko poinformować, że wczoraj rękawice do testowania zostały wysłane :)

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2007, 09:12:02 »
Witam,

1. Co do suszenia:
Poniższe informacje dotyczą naszych rękawic, ale na pewno mają też odniesienie do konkurencyjnych, które posiadają membranę, kevlar, nomex, garbowaną specjalnie skórę.
Mocno zabrudzone rękawice można prać mechanicznie, do 40'C, dla delikatnych tkanin, bez wirowania, mydlane srodki piorące o pH neutralnym. Pranie mechaniczne niszczy jednak bardzo rękawice i mozna je zastosować jedynie około 5 razy podczas całego użytkowania.
Lekko zabrudzone rękawice najlepiej myć nalóżone na ręce, ciepłą wodą z mydłem. Wycisnąć wodę, ale nie wykręcać.
W obu przypadkach pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Nie używać suszarek itp.

2. Mam nadzieję, że rękawice do testów dotarły do wszystkich biorących udział.

Pozdrawiam!

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2007, 21:04:19 »
 KOLEDZY A CO SĄDZICIE O REKAWICACH FIRE 7000 ZE STRZET-POŻ WŁAŚNIE SOBIE ZAMÓWILEM BEDE MIAL JE DOPIERO W STYCZNIU . JAK TAM SIE SPRAWUJA W AKCJACH ? :huh:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:29:48 »
Zastanawiam się co dalej z rękawicami, które zostały przekazane do testów? temat umarł, czy zainteresowani drążą go dalej ale poza forum?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 11:00:46 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:57:29 »
ja swoje odesłałem na drugi dzień z prośbą o większy rozmiar (niestety zamówiłem za małe) i czekam na nie, ale na pierwszy rzut oka i pierwsze dotknięcie poprzednich to wyglądały fajnie i dobrze się sie prezentowały. Jak dostanę to odpisze co do użytkowania. Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:04:20 »
Robert_n - są gotowe, jutro wychodzą :) Jak wspomniałem w grudniu z powodu nawału pracy, nie było takiej możliwości.

Mam nadzieję, że pozostali użytkownicy są zadowoleni.

Pozdrawiam noworocznie!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 03, 2008, 17:34:19 »
Robert_n - są gotowe, jutro wychodzą :) Jak wspomniałem w grudniu z powodu nawału pracy, nie było takiej możliwości.

Mam nadzieję, że pozostali użytkownicy są zadowoleni.

Pozdrawiam noworocznie!

Ja raczej czekam za wynikiem tych testów ...

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 04, 2008, 14:34:34 »
No ja też..  :mellow: I wkrótce przypomnę się co do ankiet.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 04, 2008, 14:44:02 »
Glover.... pytanie:
Co producent mówi na temat zabrudzenia, zamoczenia rękawic w oleju (np podczas spinania węży przy pompie hydraulicznej), jak je wg producenta należy wyczyścić.
Czy są też czasookresy użytkowania rękawic? czy są do tzw. śmierci technicznej (zniszczenia)? pozdr 
EGO = 1 / wiedza

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 04, 2008, 14:48:04 »
Glover.... pytanie:
Co producent mówi na temat zabrudzenia, zamoczenia rękawic w oleju (np podczas spinania węży przy pompie hydraulicznej), jak je wg producenta należy wyczyścić.
Czy są też czasookresy użytkowania rękawic? czy są do tzw. śmierci technicznej (zniszczenia)? pozdr 

Teoretycznie nic nie powinno się stać i wystarczy je wyprać... wszystko zależy z czegą są wykonane...

Jeśli nie jest to skóra, to problem jest mniejszy, ponieważ surowce są zazwyczaj impregnowane na takie sytuacje.

Jeżeli chodzi o czasokresy, to pewnie i @Glover będzie mial problem z udzieleniem odpowiedzi...
Tak długo, dopóki rękawice nie zaczną przemakać...

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:19:57 »
W sumie odpowiedź co do prania, czyszczenia i suszenia jest 9 postów wyżej. Wolę się nie powtarzać, żeby jakiejś uwagi do dzienniczka od admina nie dostać... ;)

A co przemakania, to każde rękawice wyposażone w membranę nie mają prawa przemakać. Jeśli tak się dzieje, oznaczałoby to uszkodzenie membrany, a to oznacza koniec spełaniani załozonych funkcji takiej rękawicy.

Pozdrower!

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:35:25 »
witam serdecznie
panowie dyskutujac o rekawicach musicie pamietać tez o nieszczęśliwym przepisie pod tytułem ,,swiadectwa dopuszczenia,, na rynku jest sporo rekawic, które różne komendy i osp kupują jednakze na dzien dzisiejszy ...dopuszczone są 3 firmy
- galaskór z modelem http://www.galaskor.pl/1/reka3.php , poz świadectwa dopuszczenia cnbop -15
miałem okazje testować... powiem ...ładne...ale co do wartosci uzttkowych...to raczej niebardzo strasznie sztywne , ciężko sie w nich pracuje po kilkunastu minutach bolą palce. o np...zapięciu zamka w nich mozna zapomnieć. plus bardzo dobrze izolują temperaturowo... - ale to nie wszystko niestety.
- holik http://www.kadimex.pl/index.php?module=produkty&id=77 ,poz św dop cnbop - 28
całkiem niezłe...lecz za krótkie ,ciepło konwekcyjne zapierdziela w rekawy... i uwaga patrzcie na ściągacze kewlarowe( kewlar jest koloru żółtego) w jednej z komend wojewódzkich firma kadimex chciała sprzedać rekawice ze ściągaczem.... z bawełny przeplatany nitkami gumowymi jako element sciagający.... - pod wpływem temp fajnie przykleja sie do skóry.(kolor granatowy... czyli holik ze sciagaczem innym niż żółty - jest beee!!!)
-rękawice z brzezin...  niestety nic nie powiem , bo tylko widziałem a podobanie sie czy nie nie jest ... odpowiednim wskaznikiem..ha ha  http://www.zosprpwus.com.pl/products/rekawice.jpgha ,poz św dop cnbop- 45

dla przypomnieniea podam kolegom stronke z dopuszczeniami http://www.cnbop.pl/certyfikaty/swiadectwa/wykaz_sd.pdf

miłych zakupów
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2008, 09:44:00 wysłana przez intruder »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 10, 2008, 11:53:17 »
a to kolega widział: http://www.cnbop.pl/certyfikaty/wykazy/baza/show_certs.php?podgrupa=0104 ?

To w końcu jak to jest, że w jednym miejscu umieszczają jedna a w drugim co innego?
A może CNBOP coś nie daje rady z aktualizacją bazy...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:24:13 »
a to kolega widział: http://www.cnbop.pl/certyfikaty/wykazy/baza/show_certs.php?podgrupa=0104 ?

To w końcu jak to jest, że w jednym miejscu umieszczają jedna a w drugim co innego?
A może CNBOP coś nie daje rady z aktualizacją bazy...


Sylwek nie obciążaj ścisłych umysłów CNBOP takimi sprawami - bo im "chełmy" z głowy pospadają ...

hehehe :wacko:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:45:08 »
niestety widziałem... ale ...jak to co poniektórzy interpretuja ..to ; certyfikat ? a co to jest?...
swiadectwo doposzczenia i naczej...weg z przetargami...
taaa... ten cnbop to... ,,kreowalnia,, monopoli na sprzęt... bo są równi (np deva na dopuszczenie czekała - ubranie spec... ok 3 miesiecy ) i równiejsi (wus brzeziny - dostają na co chcą i prawie od reki) ha ha ha ...bo sa sprzety szybciej i wolniej badalne (w tym samym asortymencie)
pozdro

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 15, 2008, 10:50:09 »
Uzupełnienie wpisu Intrudera. Świadectwo dopuszczenia na swoje rękawice posiada takze Rek-Swed. Nr 0073/2007.

Pozdrawiam!

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 20, 2008, 13:42:16 »
a ja obecnie mam RB-90 bo takie dostaliśmy, jak na razie mogę powiedzieć że są wytrzymałe, ale wymieniłbym jeden zasadniczy minus... otóż zewnętrzna warstwa materiału jest za duża na końcówkach palców, wewnątrz czuć że palce przylegają dobrze. uniemożliwia to wykonanie wielu bardziej precyzyjnych prac. nomex posiadam z rzepą na rękawie jednak jest ona ok. 15cm od jego krawędzi, co przy mankietach w rękawicy niemal uniemożliwia zaciągnięcie go na rękaw

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 20, 2008, 15:43:08 »
a ja obecnie mam RB-90 bo takie dostaliśmy, jak na razie mogę powiedzieć że są wytrzymałe, ale wymieniłbym jeden zasadniczy minus... otóż zewnętrzna warstwa materiału jest za duża na końcówkach palców, wewnątrz czuć że palce przylegają dobrze. uniemożliwia to wykonanie wielu bardziej precyzyjnych prac. nomex posiadam z rzepą na rękawie jednak jest ona ok. 15cm od jego krawędzi, co przy mankietach w rękawicy niemal uniemożliwia zaciągnięcie go na rękaw

RB-90, to produkt firmy REK-SWED... niech na ten temat wypowie się głębiej kolega GLOVER... być może jest to kwestia, którą można "naprawić".
Aczkolwiek, problem ten potwierdza fakt, iż na wyposażeniu powinny być 2 rodzaje rękawic...

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 21, 2008, 10:07:09 »
Witam rastafarai: co do palców, to jest to tylko kwestia dobrania odpowiedniego rozmiaru.
A jeśli chodzi o mankiet, to zdążyłem zaobserować, że jest to kwestia indywidualnych preferencji. RB90D jest dostępny z kilkoma rodzajami mankietu (węższy, szerszy), oraz także ze ściągaczem. Rodzaj mankietu można sprecyzować podczas składania zamówienia.
Istotne jest to, że rękawica to część od palców do nadgarstka. To co powyżej, czyli mankiet, może występować w wielu wersjach i my tu jesteśmy elastyczni. Zdaję sobie jednak sprawę, że ta informacja nie jest / nie była dostacznie jasno przekazywana do kupujących. Czas to zmienić  -_-

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 21, 2008, 22:46:03 »
właśnie odnośnie palców to przy każdym rozmiarze jest ta sama sytuacja że palce są jakby za długie i problem ten ma znaczna większość moich znajomych, którzy również mają te rękawice. nie mieliśmy niestety wyboru co do mankietu bo taką wersję nam zamówiono i taką dostaliśmy (SGSP), ale możliwe ze szerszy mankiet faktycznie rozwiązałby problem, ja go osobiście czasem podwijam i wychodzi na to jakby był ściągacz ;)

Offline Glover

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rękawice Bojowe
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 22, 2008, 08:57:34 »
Fajny ten ściagacz ;) A tak serio, to proszę zgłaszajcie do osób odpowiedzialnych za zakupy, że chcecie ze ściągaczem i takie zostaną wykonane.
A co do palców, to ciekawe. Zgłoszę, sprawdzę. To w sumie pierwsza tego typu uwaga. Każda jest cenna.

Mam jeszcze pytanie: zastanawiamy się nad wprowadzeniem do rękawic czegoś w rodzaju karabińczyków - zaczepów, tak aby rękawice można było połączyć w parę. Zapobiegnie to sytuacji, że nagle okazuje się, że jest tylko jedna rękawica, a druga gdzieś się zagubiła. Rękawice po zdjęciu zapinamy razem i jest OK. Co o tym myślicie? Byłoby to przydatne? Czy moze niepotrzebny dodatek?