Autor Wątek: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych  (Przeczytany 8813 razy)

strażak220

  • Gość
rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« dnia: Luty 04, 2009, 12:04:26 »
witam wszystkich!!!
mam pytanko?
czy kotos wie kiedy zostanie wprowadzone nowe rozporzadzenie w sprawie stanowisk słyżbowych?
podobno związki zaakceptowały????????

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2009, 23:15:33 »
Po "akcji awansowej", przed rozporządzeniem płacowym.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2009, 23:28:06 »
dodam tylko, przełom marca - kwietnia ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

strażak220

  • Gość
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2009, 09:35:22 »
dzięki! a wie ktoś może jakie kwalifikacje są potrzebne na stanowisko D-ca zmiany i zastępcy d-cy zmiany! według tego nowego rozporządzenia???

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2009, 14:12:21 »
Wie, ale nie chce Ci nakłamać. Projekt rozp. dostępny na stronach ZZ. Poszukać, poczytać i tyle.

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2009, 15:39:13 »
Podajcie link do tego projektu jakos nigdzie na niego nie wpadlem, a szukalem.pozdrawiam
...życie depcze wyobraźnię...

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2009, 12:06:30 »
Panowie, a czy ktoś się orientuje jak rozpatrywane będą takie przypadki:
wg. obecnego rozp. komuś przysługuje awans. wnioski awansowe pisane są do ...powiedzmy końca marca.
i nagle w kwietniu wchodzi nowe rozp. na zasadach którego awans już ci nie przysługuje.
Czy wtedy KG odrzuca wniosek awansowy? Czy kieruje się terminem składania wniosków i obowiązującymi wtedy aktami prawnymi??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2009, 18:25:43 »
Panowie, takie pytanie: czyli wychodzi na to, że po ukończeniu dziennej SGSP i przeniesieniu do służby stałej - jedyną możliwością trafienia na podział będzie konieczność uzyskania na wstępie posady dowódcy zastępu/sekcji?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 18:31:08 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2009, 21:48:31 »
To było by najbardziej rozsądne rozwiązanie. Ale pewnie będzie tak, jak dotychczas - z braku etatów młodszy ratownik. Nawet w obowiązujących przepisach jest to stanowisko podoficerskie, a jednak znane są przypadki, że lądował na nim oficer po SGSP.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2009, 22:07:58 »
Panowie, takie pytanie: czyli wychodzi na to, że po ukończeniu dziennej SGSP i przeniesieniu do służby stałej - jedyną możliwością trafienia na podział będzie konieczność uzyskania na wstępie posady dowódcy zastępu/sekcji?
a o czym kolega na marzy jak przyjdzie na podział? o jakim stanowisku?
EGO = 1 / wiedza

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2009, 23:34:08 »
To było by najbardziej rozsądne rozwiązanie. Ale pewnie będzie tak, jak dotychczas - z braku etatów młodszy ratownik. Nawet w obowiązujących przepisach jest to stanowisko podoficerskie, a jednak znane są przypadki, że lądował na nim oficer po SGSP.

z całym szacunkiem do oficerów, ale przecież korona z głowy mu nie spadnie, a przynajmniej pozna robote w rocie

pozdr

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2009, 00:20:04 »
Pojeździć na rocie może (a w zasadzie powinien przez jakiś czas) też mając stanowisko d-cy zastępu/sekcji zgodnie z przepisami, kwalifikacjami i przyzwoitością.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2009, 08:51:19 »
Panowie, takie pytanie: czyli wychodzi na to, że po ukończeniu dziennej SGSP i przeniesieniu do służby stałej - jedyną możliwością trafienia na podział będzie konieczność uzyskania na wstępie posady dowódcy zastępu/sekcji?
a o czym kolega na marzy jak przyjdzie na podział? o jakim stanowisku?
O jak najniższym, żeby zdobyć jak największą wiedzę i doświadczenie, a dopiero później móc wskoczyć na wyższe (ale nadal podziałowe).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2009, 08:52:09 »
z całym szacunkiem do oficerów, ale przecież korona z głowy mu nie spadnie, a przynajmniej pozna robote w rocie
pozdr

Z całym szacunkiem, ale przez te 4 lata szkoły to ten człowiek jeździł na taczkach czy właśnie w rocie?? i to do najczarniejszej roboty.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kirurocker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2009, 10:57:01 »
Widać, że wielu nie ma pojęcia nawet jak SGSP wygląda, ale na temat systemu pełnienia służby oraz sposobu szkolenia to wiedzą wszystko  :dance:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2009, 11:24:38 »
Witam ! A ja mam takie pytanie . Czy w myśl tego rozporządzenia , w prostym przełożeniu ,będziemy mieli do czynienia z taką oto sytuacją ?
Trzech gości : dwóch d-ców zminany , jeden starszy ratownik - wszyscy po aspirantkach . Jeden d-ca zmiany i ratownik skończyli studia cywilne ,więć d-ca otrzymuje stopień oficerski ( ma odpowiednie stanowisko ) a dla st.rat.droga się zamyka , bo nie ma stanowiska i jeśli w okresie przejściowym go nie uzyska to koniec . Bo po upływie czasu przejściowego zabraknie mu znowu kwalifikacji ( stopnia ) i kółko się zamyka . Pozostaje jeszcze jeden d-ca zmiany : czy jemu wystarczy skończyć turbo-college i też ma szlify w kieszeni ? W świetle powyższego , wg. mnie , zlikwidowanie niektórych stanowisk łamanych będzie błędem . Pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 14:41:12 wysłana przez 112 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2009, 23:06:42 »
Kolego sheldon, a co ci stanowisko dcy zastepu/sekcji przeszkadza w zdobywaniu wiedzy i doswiadczenia? Skoro miałbys kwalifikacje do jego zajmowania to tylko trzeba się cieszyć. A od razu i tak być zapewne na przedni fotel nie wskoczył więc wszystko gra.
Zapewne kieruje Tobą skromność (co się chwali) lub też  boisz się krytyki kolegów z forum (że od razu chciałby wysoko) ale u oficera wskazane są też jakieś ambicje i przekonanie o własnej wartości. Oczywiście do wszystkiego zdrowe podejście też.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2009, 00:06:02 »
Ten temat z moim przypadkiem był już przerabiany ;-) Chodzi mi po prostu o nabranie zaufania w "zespole" co do mojej osoby. Zresztą, najpierw trzeba się dostać i ukończyć.
Rafał - w sumie w poprzednim poście rozwiałeś moje wątpliwości, dzięki za odp ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2009, 08:27:29 »
Widzę że odbiegacie całkowicie od tematu jaki rozpoczął ten wątek i zaczynacie wykłócać się czy SGSP jest spoko i przygotowuje do podziału czy nie więc ja skoro ukończyłem ową szkołę myślę że również mogę na ten temat się wypowiedzieć  ^_^ Więc skoro jeden mówi że jeździł do najbrudniejszej roboty, inny mówi że chciałby zdobyć zaufanie, a jeszcze inny że korona nie spadnie, to wszyscy macie rację ale jak zwykle jest jakieś ale. Tak jak wspomniałem na początku ukończyłem tą szkołę i jestem 9 rok na PB i uważam, iż nauka w szkole jest w jakimś stopniu przydatna ale jest to stopień znikomy, ponieważ będąc na podziale bojowym stare wilki wiedzą duuuuuuużo więcej niż ci oficerowie czy inni wykładowcy ze szkoły którzy nigdy (albo sporadycznie) poczuli dym w płucach i to właśnie z pokora należy przyjąć do wiadomości co oni mówią i sugerują. Sam osobiście znam przypadki gdzie oficerowie którzy skończyli SGSP dziennie uważają że zjedli wszystkie rozumy i noszą głowę wyżej a tak naprawde to jakby im dać możność dowodzenia porządną akcją to by się zesr...li bo nawet prze śmiesznym śmietniku potrafią sie pogubić. Dlatego uważam że każdy bez względu na to jaką szkołę ukończył i jakie ma plecy powinien trafić na PB i zacząć od jazdy w tzw. koszyku przez okres kiedy stwierdzi dowódca zmiany że nadaje się do innych bardziej czy mniej odpowiedzialnych zadań.

ps. jako oficer jestem na d-cy zastępu (żeby mi tu nie było że się wywyższam )

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2009, 11:47:30 »
Więc nie odbiegając ot tematu..
W myśl nowego rozp. absolwent szkoły będzie mógł pełnić funkcję d-cy sekcji czy zastępu. To, czy będzie jeździł z tyłu, w "koszyku", czy z przodu w "koszyku", czy z przodu jak każdy inny dowódca to sprawa drugorzędna i umowna. Pokora do życia przede wszystkim. Jedni mają predyspozycje zawodowe inni nie. Jedni mają respekt inni są rządni władzy, a przez szkołę się "prześlizgnęli" dzięki protekcji. Tak samo ten "stary wyga" może być najbardziej doświadczonym strażakiem w jednostce, a może być też leserem, który przez 10 lat służby na PB przychodził do pracy z nadzieją, że bezstresowo minie mu dzień.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2009, 17:40:37 »
Napisałem z „całym szacunkiem do oficerów” bo nie chciałem nikogo urazić a już na pewno nie  rozpoczynać bezsensownej dyskusji -w jakim stopniu SGSP przygotowuje do służby w PB.
Widzę że ruszyło to kolegę zero-11, zapewniam że nic złego nie miałem na myśli. W naszym fachu doświadczenie zbieramy przez cały okres pełnienia służby i na pewno nigdy go za wiele. Uważam że nawet jest wskazane żeby oficer zanim zajmie miejsce dowódcy mógł nabierać wprawy z tylnej kanapy, przez co najmniej rok czasu.
Co do oficerów po SGSP z którymi współpracuję nie mam najmniejszych zastrzeżeń i uważam że są dobrze przygotowani (a podobno jeździli też i na taczkach).

Wracają do tematu największe zastrzeżenia jakie mam do to kapelanów, -tylko i wyłącznie stanowiska cywilne!

pozdr

Offline baracuda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2009, 18:16:37 »
Mam pytanko odnośnie stanowiska- st.operator sprzętu specjalnego. Otóż jest ono w korpusie aspiranckim .A więc czy jest możliwość awansowania ze stopnia st. ogn. na stopień aspiranta bez ukończenia szkoły aspirantów .Tak właśnie zrobiono w policji .Funkcjonariusze zajmujący etaty aspiranckie dostali stopień bez ukończenia szkoły.Tym samym posterunkowi i sierżanci zostali aspirantami.Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2009, 20:10:01 »
Mam pytanko odnośnie stanowiska- st.operator sprzętu specjalnego. Otóż jest ono w korpusie aspiranckim .A więc czy jest możliwość awansowania ze stopnia st. ogn. na stopień aspiranta bez ukończenia szkoły aspirantów .Tak właśnie zrobiono w policji .Funkcjonariusze zajmujący etaty aspiranckie dostali stopień bez ukończenia szkoły.Tym samym posterunkowi i sierżanci zostali aspirantami.Pozdrawiam

Nie. Znaczy tyle, że będąc teraz st. ogn. na stanowisku st. operator sprzętu specjalnego po 31.12.2013 obniżą ci grupę, jak nie skończysz wcześniej SA.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2009, 22:53:05 »
Grzela nie masz racji. Nie obniżą nikomu grupy po 31.12.2013. TYLKO już NIKT ze stopniem st.ogn. po tej dacie nie będzie mógł dostać tej grupy. PO tym okresie tylko aspiranci będą mogli awansować do "tej" grupy. St. ogn. bedzie ją miał do samej emki. :kwit:
Nabytych grup nie cofną.
Rafaello

Offline rochyl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2009, 14:56:33 »
Witam, jestem podoficerem, zajmuje stanowisko operatora sprz. specjalnego, na razie na awans w grupie się nie zanosi, moje pytanie brzmi: czy po wejściu nowego rozporządzenia mogę dostać st. operatora sprzętu specjalnego będąc w korpusie podoficerskim np. w przyszłym roku? Wnioskuje że data od wejścia w życie nowego rozporządzenia do 31.12.2013 jest okresem przejściowym w takiej właśnie sytuacji. Czy dobrze rozumie? Pozdrawiam.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: rozporzadzenie w sprawie nadawania stanowisk służbowych
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2009, 21:08:58 »
okres przejściowy dotyczy tylko niektórych stanowisk - patrz załącznik nr 6. (ostatnia tabela).
i na st. OSS-a możesz awansować spełniając wymagania z tabeli: staż itd.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!