Autor Wątek: Nowa strona KG PSP  (Przeczytany 29223 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 31, 2009, 18:12:49 »
Nie przesadzaj..... przecież  co rusz się słyszy że jesteśmy bardzo dobrze zinformatyzowani, ciągle przybywa nam komputerów itp , a biedni policjanci ciągle stukają paluszkami po klawiszach maszyn do pisania  :rofl:

Tylko, że w przypadku PSP liczba komupterów w stosunku do ogółu strażaków w słuzbie jest dużo niższa niż w policji.

Dajmy już spokój z tym Krotoszynem. Wygrali za ilość, nie za jakość. Nie są jednak winni, bo takie zasady rywalizacji wymyślił ktoś w KG PSP, a oni tylko spełnili wymogi. Konkurs był pomyłką z założenia i oby się więcej nie powtórzył w takiej formie.

Tu bym polemizował. Wszystko zależy co uznajemy za jakość. Poprawność i lotność wypowiedzi czy jej temat.

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 31, 2009, 18:53:24 »
Dobrze zinformatyzowane to u nas jest SWD, chociaż ten system też ma całe mnóstwo wad, których nie powinno w nim być, a serwis i obsługa techniczna to kpina. Podobne systemy ma policja (CEPiK, KSIP), które też mają wady, może nawet więcej wad. Różnica polega na tym, że w straży komputery stoją na stanowiskach kierowania, w pokojach dowódców zmian, w biurach i nigdzie więcej. W policji natomiast komputer powinien stać w prawie każdym pokoju na każdym komisariacie. Skala bez porównania. U mnie w powiecie są 2 jednostki organizacyjne PSP (w uproszczeniu), podczas gdy policja ma tych jednostek 6 (w uproszczeniu).

A tak poza tym, to mówimy o stronach internetowych, czyli o tym z czym PSP i policja wychodzą do ludzi, a nie jak działają sobie wewnątrz.

Nie przesadzaj..... przecież  co rusz się słyszy że jesteśmy bardzo dobrze zinformatyzowani, ciągle przybywa nam komputerów itp , a biedni policjanci ciągle stukają paluszkami po klawiszach maszyn do pisania  :rofl:

Trzeba też zawsze brać poprawkę na dziennikarskie "wydaje mi się, że... więc tak napiszę".

A co do naszej świetnej informatyzacji - wystarczy spojrzeć np. na centrum dyspozytorskie numeru 911 w przykładowej mieścinie w USA (Evergreen, Colorado - ludność niecałe 10 tys. osób, cały "powiat" ma 500 tys. mieszkańców) http://www.youtube.com/watch?v=59E4r-5ptCk
Linie ISDN zintegrowane z komputerowym SWD, radio obsługiwane z komputera, po 4 monitory ze zintegrowaną mapą satelitarną, statusy z samochodów, automatyczne powiadamianie podległych jednostek bez użycia telefonu, rejestrator rozmów jednocześnie z kilku linii telefonicznych, pełna integracja wszystkich służb + śmigłowiec itp. itd. Można wymieniać godzinami. U nas takie coś dopiero raczkuje i w większości powiatów jest to nieosiągalny jak na razie kosmos. Temat łączności i informatyzacji jest bardzo ciekawy, ale chyba na osobny wątek.


http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 31, 2009, 19:54:05 »
Chyba zbyt mało uśmieszków dodałem na końcu swej poprzedniej wypowiedzi - to miała być ironia ;)
Nie trzeba mi tego wszystkiego tłumaczyć , doskonale zdaję sobie sprawę z różnic pomiędzy PSP a Policją. Chodziło mi raczej o to że my (strażacy) chwalimy się dość powszechnie, często nawet nieco na wyrost - z zakupu najdrobniejszego sprzętu czy wyposażenia robi się temat na stronę jednostki centralnej ( chyba wiecie co mam na myśli ;) ). Tworzymy ogólne wrażenie jesteśmy świetnie wyposażeni itp.  natomiast jak jest naprawdę  sami doskonale wiemy.
 Policja natomiast nadal pokazuje owego funkcjonariusza stukającego na starej maszynie do pisania ..... a bez wielkiego rozgłosu potrafią zrobić całkiem sporo rzeczy  o czym już wspominaliście. Sam tez się kilka razy przekonałem jak szybko potrafią ustalić np właściciela samochodu. Nie jest więc wcale u nich tak źle, ale stereotypu maszyny do pisania wcale nie zwalczają.
Mam więc wrażenie że w dwóch służbach z tego samego ministerstwa panuje zupełnie inne podejście do tych spraw ;) 

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 31, 2009, 20:16:28 »
Tak się właśnie zastanawiałem czy to ironia :)

Mam więc wrażenie że w dwóch służbach z tego samego ministerstwa panuje zupełnie inne podejście do tych spraw ;) 
No i w zasadzie to jest cała konkluzja z tej dyskusji. Policja ma wiele rozwiązań (m.in. politykę medialną), które moglibyśmy od nich zapożyczyć, a z niewiadomej przyczyny tego nie robimy. I vice versa. Nie wiem dlaczego tak jest, ale niestety tak jest.

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 17, 2009, 12:07:03 »
Kolejny newsy z Dolnego Śląska :)

Dolny Śląsk/ Groźne skutki niefrasobliwości (2009-11-17 08:18)
Cytuj
Było pół godziny przed północą, kiedy poderwani w trybie alarmowym wrocławscy strażacy przyjechali na ulice Chwałkowską i zatrzymali samochód przed jednym z wielorodzinnych budynków. Na miejscu była już karetka pogotowia a w niej dwójka dzieci, którymi zajmował się lekarz. Obok karetki znajdowały się pozostałe osoby ewakuowane z budynku – jedna dorosła i ośmioro dzieci.

Jak wkrótce stwierdzili strażacy, w mieszkaniu nr. 6 , z którego ewakuowano lokatorów, występuje stężenie tlenku węgla. Z wykorzystaniem urządzeniem TETRA 3 dokonano także pomiarów w sąsiednim mieszkaniu. Tam również strażacy stwierdzili obecność CO w powietrzu. Decyzja ratowników była natychmiastowa. Trzeba ewakuować także lokatorów tego mieszkania – kolejne dwie osoby. Zostały one przekazane pracownikom pogotowia ratunkowego.

Straży pootwierali okna w mieszkaniach , w których stwierdzono CO w powietrzu, aby przewietrzyć pomieszczenia. Następnie ponownie dokonali pomiarów CO. Sprawdzali też kolejno następne lokale budynku. Nie stwierdzono w nich obecności dwutlenku węgla w powietrzu. Niemniej wszyscy mieszkańcy zostali poinstruowani o potrzebie sprawdzenia instalacji wentylacyjnej i spalinowej.

Od początku tegorocznego sezonu grzewczego niemal każdego dnia strażacy dolnośląscy odbierają zgłoszenia o zdarzeniach związanych z wadliwym funkcjonowaniem instalacji grzewczych. Często przy tym bywa, że lokatorzy nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zdarzyło się ostatnio m.in. i tak, że doszło do zadymienia mieszkania i całej klatki schodowej w budynku wielorodzinnym dlatego, że jeden z lokatorów palił w piecu...bez drzwiczek. To spowodowało powstanie zagrożenia pożarem. Sprawca został zatrzymany przez policję. (L) Fot. arch.

Zaczyna się w porzadku. Dowiadujemy się że w mieszkaniu nr 6 występuje stężenie tlenku węgla. Potem pan Lech Lewandowski pisząc używa wzoru chemicznego. Nagle autor stwierdza, że nie stwierdzono obecności dwutlenku węgla w powietrzu. Dziwne, wszak CO2 jest składnikiem powietrza atmosferycznego.

Tutuł newsa odnosi się od ostatniego akapitu, w którym autor wymienia jakieś tam zagrożenia. Autor jednak tworząc tytuł i opisując akcję z Wrocławia nie zadał sobie nawet odrobiny trudu by tytułową niefrasobliwość wskazać w tym konkretnym przypadku.

Cóż po prostu kolejny post do statystyki w konkursie na najbardziej płodnego autora newsów na stronie KGPSP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 12:14:26 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 17, 2009, 14:33:46 »
bo CO to centralne ogrzewanie - i wszystko jasne ;)

Offline kiki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 18, 2009, 19:11:53 »
panowie a co takiego na tej stronie jest ?  same sukcesy odznaczenia i cenzurowane przez KG wiadomości z Komend Miejskich i Powiatowych paranoja w tej słuzbie jeszcze widać Komunizm.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 18, 2009, 19:27:43 »
panowie a co takiego na tej stronie jest ?  same sukcesy odznaczenia i cenzurowane przez KG wiadomości z Komend Miejskich i Powiatowych paranoja w tej słuzbie jeszcze widać Komunizm.

A czego ty byś oczekiwał od tej strony?

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 18, 2009, 19:30:09 »
To chyba było pytanie retoryczne, bo każdy dobrze wie, że możemy tu nawet w stu punktach napisać czego byśmy chcieli, a nikt tego nie zrealizuje, dopóki ktoś odpowiedzialny nie zajmie się tą stroną.

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline kiki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 18, 2009, 19:57:46 »
czego bym oczekiwał ?  :o   więcej obiektywizmu prawdy niech pisza tak jak jets naprawde w służbie !  a ci panowie przedstawiaja tylko sukcesy a o strażakach podzialowych to tam się wcale nie pisze i o problemach w służbie. A wiadomo że nie jest tak pieknie jak to nasi przełożeni przedstawiają ! :tuba:  nadgodziny, brak etatów, nie wypłacanie w terminie świadczęń itd. :gwiazdki:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 18, 2009, 22:23:07 »
to chyba coś ci się pomyliło

nie takie ma zadanie jak opisujesz ma strona kgpsp, od takich spraw jest m.in to forum

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 19, 2009, 23:42:04 »
Dolny Śląsk/ Szkolenie z unijnym wsparciem (2009-11-19 09:51)

Cytuj
Na Dolnym Śląsku jest aktualnie realizowane współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, szkolenie kierowców samochodów pożarniczych.
Rzecz polega na tym, że z najpierw, w ramach unijnego projektu „PALI SIĘ ”, odbyły się kursy prawa jazdy kat.C. Jednak na tym nie koniec. Oto bowiem po kursie świeżo upieczeni kierowcy samochodów pożarniczych, mają możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia. W tym celu organizowane są specjalne specjalistyczne szkolenia prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Cytuj
Jak mówią uczestniczący w tym szkoleniu strażacy – kierowcy, m.in. Ryszard Patora, Andrzej Szymański , Wojciech Huk i Wojciech Baran, jest to znakomita okazja do podniesienia swoich praktycznych umiejętności.

KMPSP w Legnicy
Naczelnik Wydziału Operacyjnego- Szkoleniowego - mł. bryg. mgr Andrzej Szymański
Z- ca Naczelnika Wydziału Operacyjnego- Szkoleniowego - mł. kpt. mgr Wojciech Baran
Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 - st. kpt. inż. Ryszard Patora
Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 - kpt. mgr inż. Wojciech Huk     
 
Ciekawe jak się odnosi wyżej zacytowane zdanie Oto bowiem po kursie świeżo upieczeni kierowcy samochodów pożarniczych, mają możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia. W tym celu organizowane są specjalne specjalistyczne szkolenia prowadzone przez doświadczonych instruktorów. do zdania Jak mówią uczestniczący w tym szkoleniu strażacy – kierowcy, m.in. Ryszard Patora, Andrzej Szymański , Wojciech Huk i Wojciech Baran, jest to znakomita okazja do podniesienia swoich praktycznych umiejętności. oraz  funkcji zajmowanych przez tych oficerów?

Na zdjęciach widać uczestników kursu i i instruktorów. Ci pierwsi w KDSach...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 23:49:02 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 20, 2009, 06:52:50 »
To jest właśnie straż pożarna :):):)
A może mi ktoś powiedzieć po co tym Panom kategoria C..??
Zapewne po to ich wysłali aby w 100% zdali egzaminy, bo czrnuch z podziału mógłby im wstyd przynieść w rak prestiżowym kursie na ta kategorię.
A co najciekawsze to tak jest ze wszystkimi ciekawszymi i przydatnymi kursami w cywilu, najpierw komenda i dowódctwo a dopiero potem plebs.
I kto tu powie że gdzieniegdzie w biurze nie mają lepiej niż na podziale...
Za coś takiego KW powinień z miejsca odwołać KP, ale ... kolega kolegę przez bibułkę ten teges...
A to Polska PSP właśnie....
GRATULACJE PANOM OFICEROM UKOŃCZENIA KURSU I ZDOBYCIA KWALIFIKACJI !!!!
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 22, 2009, 13:51:39 »
Dzisiejszy news w "wydarzeniach w kraju" mnie rozłożył:
http://straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=34134

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 22, 2009, 15:48:53 »
Kazali wrzucać wszystko to wrzucają...

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 30, 2009, 21:10:20 »
Kazali wrzucać wszystko to wrzucają...

Dosłownie wszystko... Ostatnie perełki:

Kot na drzewie - http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=34206
AF z monitoringu - http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=34203
30-lecie klubu HDK - http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&offset=40&id=34148

Z niecierpliwością wyczekuje na news z Krotoszyna, o tym jak układa się pożycie nowożeńców... :rofl:

Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 30, 2009, 21:26:20 »
Zamiast znów krytykować, to może poświęciłby Pan swoją energię na tworzenie lepszych newsów.

Gratuluje panu Lechowi Lewandowskiego ukrywającemu się pod (L) za kolejne newsy i bez ładu i składu dołączone do nich fotografie. (Zagrożenie w Nowej Rudzie, a zdjęcie z Jeleniej Góry). Pechwoy turysta a foty z Manewrów w Jeleniej Górze.

A jak już przy tej akcji to jaki sens jest pisania
Cytuj
Policjanci natychmiast zawiadomili o zdarzeniu strażaków i jednocześnie sami ruszyli na poszukiwania pechowego turysty. Po pewnym czasie udało im się zlokalizować zaginionego, więc odwołali strażaków. [...] Policjanci natychmiast zawiadomili o zdarzeniu strażaków i jednocześnie sami ruszyli na poszukiwania pechowego turysty. Po pewnym czasie udało im się zlokalizować zaginionego, więc odwołali strażaków. [...] Policjanci natychmiast zawiadomili o zdarzeniu strażaków i jednocześnie sami ruszyli na poszukiwania pechowego turysty. Po pewnym czasie udało im się zlokalizować zaginionego, więc odwołali strażaków.

Ja chyba bym się nie pokusił, żeby na stronie oficjalnej tak wkopywać kolegów z bratniej służby, no chyba, że wkopanym jest dyżurny powiatu, bo zawrócił jednostki, a jakby nie patrzyć policja nie jest służbą ratowniczą.

No a jak już przy tym jesteśmy to może warto byłoby zderzyć medialne doniesienia a w nich ocenę policji i lekarza.

http://www.wroclaw24.net/news.php?id=31880
Cytuj
- Wysłaliśmy tam w sumie 4 zastępy – opowiada oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. - Ratownik spuścili się na linie do poszkodowanego i przywiązał go do deski transportowej.

- Wezwaliśmy helikopter ratunkowy z Wrocławia, który zabrał rannego – mówi Mirosław Kozak. - Obficie krwawił, ale chyba nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

- Jest mocno poobijany, ale jego stan jest stabilny - powiedział lekarz dyżurny z Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ul. Weigla we Wrocławiu. - Ma połamaną miednicę.

No cóż połamana miednica jest obrażeniem nie zagrażającymi życiu to tylko chyba w policji.

O tym jak policja potrafi zbagatelizować ifnormację przekazywaną do ZRM i PSP to ja chyba wam nie muszę przypominać.

Tak czy inaczej wg mnie grafoman z KWPSP we Wrocławiu nieświadomie znów komuś zrobił dobrze.

anchem

  • Gość
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 01, 2009, 14:33:58 »
Tak zgadzam się, to jest właśnie straż pożarna.
Nie wiadomo co było powodem, że "panowie oficerowie" robią kategorię C
ale można obrzucić błotem
przecież jestem anonimowy
Otóż strażnikom sprawiedliwości wyjaśniam,
że podczas pełnienia już 15-letnie służby
kilkakrrotnie zmuszony byłem prowadzić
SRChem oraz SRT
powodem tego był brak wystarczajączej liczby kierowców.

Uważam, że dowódcy jednostek powinni posiadać kwalifikacje
umożliwiające prowadzenie samochodów powyżej 3,5 tony.

W chwili obecnej większość strażaków przyjmowanych do służby posiadają kategorię co najmniej C
Z tego powodu zgłoszony został tylko jeden strażak z JRG Chojnów

Mam prośbę
do wypowiadających się na forum
Szanujmy się wzajemnie
Pozdrawiam
A. Szymański

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 01, 2009, 15:02:57 »
Tak zgadzam się, to jest właśnie straż pożarna.
Nie wiadomo co było powodem, że "panowie oficerowie" robią kategorię C
ale można obrzucić błotem
przecież jestem anonimowy
Otóż strażnikom sprawiedliwości wyjaśniam,
że podczas pełnienia już 15-letnie służby
kilkakrrotnie zmuszony byłem prowadzić
SRChem oraz SRT
powodem tego był brak wystarczajączej liczby kierowców.

Uważam, że dowódcy jednostek powinni posiadać kwalifikacje
umożliwiające prowadzenie samochodów powyżej 3,5 tony.

W chwili obecnej większość strażaków przyjmowanych do służby posiadają kategorię co najmniej C
Z tego powodu zgłoszony został tylko jeden strażak z JRG Chojnów

Mam prośbę
do wypowiadających się na forum
Szanujmy się wzajemnie
Pozdrawiam
A. Szymański

W pełni popieram twoją odpowiedź na "zarzuty" stawiane przez
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12319.msg140348.html#msg140348
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12319.msg140355.html#msg140355

W dobie sejmowych komisji śmiesznych każdy w newsie szuka podtekstów aferalnych, politycznych i biznesowych, a rzeczywistość w PSP jest zgoła odmienna, np.: sytuacja opisana przez ciebie (niski stan kierowców na zmianie).

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 08, 2009, 23:56:41 »
Co sądzicie o nowej stronie Komendy Głównej PSP - http://www.kgpsp.gov.pl/

Mnie osobiście podobała się bardziej "stara"
Strona do bani.
Panuje na niej chaos. Układ strony fatalny, bardzo mało przejrzysta.
Pstrokata i nie miła dla oka. Bez ładu i składu. Podobne zagadnienia należy umieścić blisko siebie. Wogóle be.

Henryk

  • Gość
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 09, 2009, 01:41:03 »
Tak zgadzam się, to jest właśnie straż pożarna.
Nie wiadomo co było powodem, że "panowie oficerowie" robią kategorię C
ale można obrzucić błotem
przecież jestem anonimowy
Otóż strażnikom sprawiedliwości wyjaśniam,
że podczas pełnienia już 15-letnie służby
kilkakrrotnie zmuszony byłem prowadzić
SRChem oraz SRT
powodem tego był brak wystarczajączej liczby kierowców.

Uważam, że dowódcy jednostek powinni posiadać kwalifikacje
umożliwiające prowadzenie samochodów powyżej 3,5 tony.

W chwili obecnej większość strażaków przyjmowanych do służby posiadają kategorię co najmniej C
Z tego powodu zgłoszony został tylko jeden strażak z JRG Chojnów

Mam prośbę
do wypowiadających się na forum
Szanujmy się wzajemnie
Pozdrawiam
A. Szymański

W pełni popieram twoją odpowiedź na "zarzuty" stawiane przez
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12319.msg140348.html#msg140348
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12319.msg140355.html#msg140355

W dobie sejmowych komisji śmiesznych każdy w newsie szuka podtekstów aferalnych, politycznych i biznesowych, a rzeczywistość w PSP jest zgoła odmienna, np.: sytuacja opisana przez ciebie (niski stan kierowców na zmianie).

To może należałoby pomyśleć o zwiększeniu ilości kierowców na zmianie przez wysłanie ich na kurs.
O ile w przypadku dowodców i z-ców JRG mogę wyobrazić sobie potrzebę posiadania kat. C i szkolenia z prowadzenie pojazdów w warunkach ekstremalnych to jakoś nie mogę sobie wyobrazić pracownika biurowego jakim jest Nacz Wydz. Operacyjnego, który jadąc z domu w środku nocy wsiada w SRCHem czy SRt i jedzie do zdarzenia. Jeżeli Nacz Wydz. Operacyjnego sam robi takie szkolenie bo nie może zapewnić odpowiedniej liczby kierowców to może powinien zastanowić się czy powinien zajmować w dalszym ciągu swoje stanowisko.

straz98

  • Gość
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 09, 2009, 07:36:56 »
Tylko co ma do powiedzenia Naczelnik Wydziału Operacyjnego w sprawie liczby kierowców ???

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 09, 2009, 19:20:15 »
Wątek "Nowa strona KG PSP", a tematów 100 różnych.
Czy w jednostach jest tak samo jak na forum? Byle jak i byle gdzie?
Sami robimy bałagan, nie można potem znaleść konkretnego tematu i zakładamy nowe podobne wątki. Moderzy się pieklą i mają rację.
No, ale skoro już jestem w wątku o stronie KG to napiszę o kierowcach.
Na pewno nie zaszkodzi, jeżeli oficer ma C i wszelkie inne uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Tylko taki d-ca raz na 10 lat wskoczy za kółko i do nieszczęścia już blisko.
Uważam, że na kierowców należy przyjmować ludzi, którzy jeździli intensywnie zawodowo przez okres 2 lat. W straży czasami i po 30 latach służby nie nabierze się praktyki.
 

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 09, 2009, 20:04:02 »
Ale burdel.... syf, kila i mogiła. Czasem nie wierze ze to jest Zawodowa Straż....

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 09, 2009, 20:34:44 »
to jakoś nie mogę sobie wyobrazić pracownika biurowego jakim jest Nacz Wydz. Operacyjnego, który jadąc z domu w środku nocy wsiada w SRCHem czy SRt i jedzie do zdarzenia. Jeżeli Nacz Wydz. Operacyjnego sam robi takie szkolenie bo nie może zapewnić odpowiedniej liczby kierowców to może powinien zastanowić się czy powinien zajmować w dalszym ciągu swoje stanowisko.

akurat w tym przypadku ja akurat jestem w stanie sobie to wyobrazić bo ten który zabrał głos jest jednym z lepszych chemików w woj. dolnośląskim. I to chemików z wykształceniem ściśle kierunkowym.
I rzeczywiście niejednokrotnie zdarzało mu się być na akcjach "chemicznych"...