Autor Wątek: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany  (Przeczytany 23277 razy)

Offline janek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2009, 20:17:50 »
 Panie komendancie dlaczego w jednostkach do 36 etatów zmianowych wlicza się D-ce JRG i jego zastępce - czyli na zmianach mamy już tylko 34 strażaków.
2. Dlaczego na służbie jest tylko 6 strażaków a nie 8 ( tak jest w wielkopolsce , ponieważ KW wydał zgode na 6 i KP się do tego stosują .
3. Dlaczego na zmianie 6 strażaków jeden z kierowców jest przypisany do samochodów operacyjnych i tylko wyjeżdza z KP lub z prewentystą - przy tak małej obsadzie KP może kierowac sam.

 MOŻE PAN ZMIENI TE DECYZJE I NA ZMIANACH BĘDZIE MINIMUM 8 STRAŻAKÓW  ( NIEPEŁNA OBSADA 2 WOZÓW BOJOWYCH).
DO INFORMACJI WSZYSTKICH W WIELKOPOLSCE  W  MAŁYCH JEDNOSTKACH DO AKCJI WYJEŻDŻA 4 STRAŻAKÓW ( D-CA, KIEROWCA, I 2 STRAŻAKÓW )  A NA ĆWICZENIA POD PUBLIKE SCIĄGANE ŚA DWIE ZMIANY SŁUŻBOWE.

Offline marucha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:58:03 »
Panie Komendancie w programie Temat Dnia z 14.04 godz 17.20 stwierdził Pan, że stany osobowe w JRG PSP nie są za niskie i co najciekawsze, że cięcia budżetowe nie dotknęły straży pożarnej . Chciałem zapytać czy naprawdę Pan tak sądzi czy brak odwagi nie pozwolił powiedzieć jak jest w rzeczywistości. Podobno na mazowszu wojewoda obciął parenaście mln? Czy stany osobowe nie powinny być jaż dawno podniesione? I ostatnie pytanie czy chciałby Pan z 6 strażakami przyjechać jako pierwszy dowódca na miejsce takiej akcji?

Offline ZIKO178

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:29:51 »
Panie Komendancie,
- czy poszczególne województwa to prywatne folwarki komendantów Wojewódzkich, czy to Pan decyduje o tym, co się tam dzieje, czy jest Pan tylko komendantem dla wybranych województw. Chodzi mi o sprawę dotyczącą wprowadzenia nowego przepisu kwalifikacyjnego! Dlaczego w niektórych KW i KM/KP ten przepis już wprowadzono i pozmieniano regulaminy, aby umożliwić awanse a w innych nie, twierdząc, że nie było żadnego polecenia od Pana, czyli z KG żeby wcześniej przygotować wnioski zgodnie nowym przepisem???????????
- dlaczego poróżnia się ludzi, czy  poszczególne województwa są lepsze a inne gorsze?
- dlaczego Pan jasno i wyraźnie nie zakomunikował, że we wszystkich województwach powinno się przygotować do wprowadzenia nowego przepisu i umożliwienia awansów przysługujących ludziom?
- czy wyśle Pan takie pismo i umożliwi awanse na dzień strażaka w 2009roku tym, którym taki awans przysługuje zgodnie z nowym przepisem????
- czy ta sprawa zostanie przemilczana i ludzie pozostawieni na łaskę i niełaskę komendantów Wojewódzkich?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 13:28:04 wysłana przez ZIKO178 »

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:58:43 »
Panie Komendancie co Pan powie na 5 osobowy stan w moin JRG na pierwszym zastępie 3 osoby (dowódca, kierowca , ratownik), drugi zastęp 2 osoby (kireowca i ratownik). Pytanie gdzie są podstawy ciągla wpajanego BHP, (chodzi mi tu o rotę no chyba że coś sie zmieniło ale nic mi i  tym nie wiadomo).
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2009, 15:18:25 »
Szanowny Panie Komendancie.

Czy, a jeżeli tak - to kiedy, w programach szkolenia/doskonalenia funkcjonariuszy poszczególnych korpusów PSP zostaną w sposób kompleksowy ujęte zagadnienia związane z:

- praktycznym bezpieczeństwem strażaka podczas akcji (m.in. ewidencja personelu, działania zwiększające bezpieczeństwo na miejscu akcji oraz szanse przetrwania/ucieczki w przypadku nagłej zmiany/pogorszenia sytuacji),

- przydatnymi technikami samoratowania (nie licząc obecnego samoratowania przy pomocy pasa strażackiego - technika jest praktycznie nieprzydatna, bowiem w praktyce pasa nikt nie nosi, i nikt też nie jest w stanie zamocować swojej liny powyżej  okna, a jedynie na wysokości parapetu) i tzw. survivalu (technik i metod zachowania i przetrwania w niesprzyjających warunkach - dezorientacja, awaria sprzętu ODO, uwięzienie, zaplatanie itd.),

- udzielaniem pomocy strażakowi (lub grupie), który zostaje poszkodowany podczas wewnętrznych działań gaśniczych.

Wiem, że rzeczy te w różnym stopniu w różnych miejscach są uwzględniane w procesie szkolenia. Nie mają jednak odzwierciedlenia czy oparcia w programach szkolenia, a realizowane są przez niektórych wykładowców i instruktorów wiedzionych doświadczeniem i rozsądkiem (m.in. odpowiedzialnością, jaką każdy nadzorujący grupę pracowników ma względem tych osób, zgodnie z polskim prawem). Co więcej, nowe rozporządzenie BHP wprowadza m.in. obowiązek natychmiastowego poszukiwania poszkodowanych strażaków, zatem czy nieudzielenie pomocy czy też pomoc udzielona w sposób nieumiejętny i nieprzemyślany (nieprzećwiczony) nie zostanie uznana za zaniedbanie lub niedopatrzenie obowiązków?

Pisząc niniejsze, oparłem się na dziale piątym ww. rozporządzenia, w tym m.in. na paragrafach 53 i 54.

Z wyrazami najwyższego szacunku,
użytkownik Sajmonowski - strażak PSP i OSP.
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:11:47 »
Panie Komendancie,
kiedy KAŻDY strażak będzie mógł do działań założyć ubranie bojowe wykonane z takiego materiału, by nie musiał zastanawiać się czy ubranie to rzeczywiście należycie zabezpiecza go od zagrożeń, z jakimi może się spotkać?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:32:37 »
Takie pożary jak w Kamieniu Pomorskim nie zdarzaja się często (na szczęście), ale mam w związku z tym pożarem do pana komendanta pytanie:
 - Czy uważa pan, że skoro kilku młodych chłopaków z jednostki w Kamieniu Pomorskim nie poradziło sobie fizycznie z ewakuacją kilkakrotnie wiekszej liczby osób niż obsada zmiany służbowej, to może poradziliby sobie doświadczenia strażacy po 50-tce? tacy np. jak pan, czy pan komendant uważa, że dałby sobie radę przy podobnym pożarze?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline spongebob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 28, 2009, 13:21:51 »
Witam. A ja mam pytanie następującej treści: Czy oprócz Wielkopolski jest jakieś inne województwo w którym wymaga się dopisywania w meldunku (zakładka dane opisowe ) zadysponowanych zastępów zgodnie z pismem KCKR z końca grudnia 2008, które zostało odwołane ( niestety w wielkopolsce nie) chyba 4 stycznia 2009? Kto decyduje KG czy KW? Pozdrawiam

Offline obserwator112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 04, 2009, 23:15:06 »
A ja mam pytanie takiej treści.

Kiedy możemy się spodziewać, że kadra kierownicza w KG PSP będą to ludzie w pełni kompetentni, doświadczeni, którzy robotę strażacką znają od podszewki? Bo niestety ze wstydem przyznać trzeba, że niektórzy z obecnych dyrektorów i z-ców to robotę strażacką widzieli na filmach typu 28 sekund, lub Ognisty podmuch. Młode szczawiki, które prosto po szkole trafiają do KG, bardzo szybko awansują zero doświadczenia. Takim ludziom robi się krzywdę. Jak tacy ludzie mogą wymyślać coś dla ludzi na dole dużo bardziej doświadczonych, którzy na strażactwie zęby zjedli. WSTYD

Offline berni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 05, 2009, 17:05:38 »
WSTYD to obecnie to co się dzieje w straży.
A odnośnie pytania.
Kiedy w końcu ktoś z KG czy Komendant odpowie na jakieś pytanie?
Oraz kiedy w mazowieckim wypłacone będą mundurówki?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 16:33:45 wysłana przez berni »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2009, 23:31:00 »
Mam proste pytanie:
Jak możliwe jest żeby komendę powiatową w sposób zgodny z nakładanymi obowiązkami i obowiązującym prawem przy ilości 100 etatów i 3 JRG - obsługiwało w sposób nie naganny (a może przynajmniej zadawalający) 6 funkcjonariuszy (nie licząc d-ców jrg) zatrudnionych w systemie codziennym - wtym 2 komendantów.
Obecne przepisy o organizacji komend to kabaret.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 08, 2009, 07:07:07 »
Panie Komendancie.
Kiedy skończy sie pełnienie jednoosobowo służb w SK?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2009, 10:20:35 »
Panie Komendancie ... Zagląda Pan tutaj od czasu do czasu i czyta te wszystkie pytania?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 11:22:54 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2009, 11:16:21 »
Dzięki @BRAVEHEART, czas już powoli kończyć listę pytań. Temat zostanie zamknięty w piątek celem ostatecznego obrobienia najbardziej wartościowych pytań i skierowany do KG.   
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2009, 18:54:51 »
Skromne pytanie z mojej strony. Może będę miał szczęście i znajdzie się na liście...
Czy zawody medyczne zostaną uznane za przydatne w służbie? Np. ratownicy medyczni nierzadko z wyższym, nie tylko podnoszą poziom realizowanych zadań z zakresu ratownictwa medycznego (w boju) lecz szkolą przyszłych funkcjonariuszy jaki i będących w służbie, zastępując prywatne podmioty (=oszczędności). A nadal promowani są np. remontowcy czy sportowcy otrzymujący nagrody typu awanse, skierowania na kursy...
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2009, 12:27:19 »
Panie Komendancie moje pytanie brzmi : Dlaczego w niektórych KP PSP komendanci wymagają od młodych strażaków na stażu mieszkania ( mowa tu o przyjęciu do pracy już z mieszkaniem lub domem własnościowym innej opcji niema albo dom lub mieszkanie albo praca) A może mi Pan Komendant wytłumaczy jak młody człowiek, który dopiero, co zaczyna prace w PSP ma żonę 2 dzieci i ma mieć 200 tyś zł na dom lub mieszkanie  Dodam tylko ze nie, którzy strażacy z 25 letnim stażem pracy oszukują Państwo, ponieważ maja swój dom nie jednokrotnie dwa domy i wszystko przepisane na teściów lub inne osoby do czasu przejścia na Emeryturę a sami pobierają mieszkaniówki za siebie i żonę a niech młody się wychyli po wniosek o dopłatę to później będą na nim jeździli….  Proszę to sprawdzić z tego, co wiem to nie jest wymysł KG PSP tylko miejskich i powiatowych komendantów tak jest np. w Wielkopolsce w nie, których KP PSP