Służba > Prawo w służbie

Stopnie

(1/3) > >>

Str@żakS@m:
Witam,

Czy posiadając stopień kaprala otrzymany w wojsku, po kursie kwalifikacyjnym szeregowych PSP otrzymam stopień sekcyjnego?

pozdrawiam


Było nt. Opcja Forum <Szukaj>

oliwier:
Nie stopnie wojskowe nie maja zastosowania w PSP
Po skończeniu KKS dostajesz stopień strażaka a dalej to awanse za staż służby i ukończone odpowiednie szkoły pożarnicze.

Zresztą napiszę Ci jak to dokładnie wygląda i jakie sa odpowidniki stopni wojskowych

Ukończony KKS pozwala Ci otrzymać stopnie w korpusie szeregowych
strażak - szeregowy
starszy strażaak - starszy szeregowy

Ukończony kurs podoficerski pozwala Ci otrzymać stopien w korpusie podoficerskim
sekcyjny - kapral
starszy sekcyjny - starszy kapral
młodszy ogniomistrz - plutonowy
ognimistrz -  sierżant
starszy ogniomistrz - starszy sierżant

Ukończona szkoła aspirantów pozwala otrzymać stopień w korpusie aspiranckim
młodszy aspirant - młodszy chorąży
aspirant - chorąży
starszy aspirant - starszy chorąży
aspirant sztabowy - chorąży sztabowy

Ukończona Szkoła Główna Służby Pożarniczej (lub studia cywilne o ile posiadasz stopień aspiranta ale na ten temat poczytaj dokładnie forum)
młodszy kapitan - podporucznik
kapitan - porucznik
starszy kapitan - kapitan
młodszy brygadier - major
brygadier - podpułkownik
starszy brygadier - pułkownik
nadbrygadier - generał brygady
generał brygadier - generał dywizji

sww:

--- Cytat: Str@żakS@m w Styczeń 22, 2009, 19:25:50 ---Witam,
Czy posiadając stopień kaprala otrzymany w wojsku, po kursie kwalifikacyjnym szeregowych PSP otrzymam stopień sekcyjnego?
pozdrawiam
Było nt. Opcja Forum <Szukaj>

--- Koniec cytatu ---
Nie te stopnie nie są respektowane. Miałem też kaprala i to etatowej wojskowej straży pożarnej i też musiałem od 0 zaczynać. Jednak jeśli masz tytuł mgr to zamiast na kurs szeregowy masz możliwość (jeśli trafisz na taki kurs) trafienia od razu na podoficerkę i skonczenia po 4 miesiącach z stopniem sekcyjnego (nie wiem jak to wygląda prawnie ale 3 lata temu taki kurs jeszcze był)

snake:
Jednak jeśli masz tytuł mgr to zamiast na kurs szeregowy masz możliwość (jeśli trafisz na taki kurs) trafienia od razu na podoficerkę i skonczenia po 4 miesiącach z stopniem sekcyjnego (nie wiem jak to wygląda prawnie ale 3 lata temu taki kurs jeszcze był).
Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat czy jest jakaś podstawa prawna itp.
 :kwit:

piter13:
warto zajrzeć na stronę S.A. Poznań i tam szukać informacji...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej