Autor Wątek: Zezwolenie Na Używanie Sygnałów  (Przeczytany 15399 razy)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zezwolenie Na Używanie Sygnałów
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2011, 13:59:47 »
Zeusss według mnie to pojazd spełnia standarty pojazdu uprzywilejowanego ma stroby , koguty ,  sygnały dzwiekowe na pewno też , jedzie w kolumnie w tle samochod strazacki GBA .
kolego jak wiem co powinien posiadać (robić) pojazd, aby był uprzywilejowany w ruchu. Ale tutaj sprawa dotyczy zasadności wyposażenia przedstawionego na zdjęciu pojazdu w niebieskie sygnały (o dźwiękowych ja nie mam wiedzy, może są może ich nie ma). Tak jak @Radhezz chodzi o art 53 PRD.
Ten pojazd nie kwalifikuje się pod żaden z 14 punktów wymienionych w art 53 PRD

@Radhezz napisałeś, że
Cytuj
Śmieszne jest też czasem to, że zezwolenia posiadają też pojazdy MPK / Nadzoru Ruchu, które również bezpośrednio nie spełniają warunków określonych w przepisach.
jako odpowiedź podsyłam Ci linka do dyskusji z naszego forum (nawiasem mówiąc wywołaną przeze mnie)
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4386.0.html

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zezwolenie Na Używanie Sygnałów
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2011, 15:15:06 »
@Radhezz napisałeś, że
Cytuj
Śmieszne jest też czasem to, że zezwolenia posiadają też pojazdy MPK / Nadzoru Ruchu, które również bezpośrednio nie spełniają warunków określonych w przepisach.
jako odpowiedź podsyłam Ci linka do dyskusji z naszego forum (nawiasem mówiąc wywołaną przeze mnie)
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4386.0.html
A przeczytałem, i znam tą argumentację, jakkolwiek jakoś ona do mnie niespecjalnie przemawia - może dlatego, że wcale nie pisałem o pojazdach technicznych / ratowniczych ZSR, tylko NR. A NR to z mojej wiedzy się zajmuje kontrolowaniem przestrzegania rozkładu jazdy i wożeniem "kanarów". Ale że jedna firma to co tam, i osobówki NR się załapały, mniej więcej tak jak nasze SLOp'y ;)

Ale spoko, skoro mają sygnały, i nich nie nadużywają, to idąc tym torem myślenia to dlaczego pogotowie energetyczne nie posiada "służby dyżurnej" wyposażonej w pojazd uprzywilejowany? Od tego kiedy odłączą prąd podczas pożaru też wiele czasami zależy, a możliwości szybkiego dojazdu nie mają. Co co PKP Energetyka to się nie orientuję, ale też jakoś nie kojarzę żeby mieli jakieś auta uprzywilejowane. Można by tak dyskutować o zasadności wydawania pozwoleń patrząc choćby na umieszczenie w wykazie pojazdów kontroli skarbowej (a Ci to niby jak ratują życie i zdrowie?). Podobnie mocno naciągane jest stosowanie sygnałów przez Straż Miejską, która faktycznie ma bardzo małe uprawnienia, jeszcze mniejsze kwalifikacje, a chęci do robienia czegokolwiek poza strzelaniem zdjęć fotoradarem znikome... Tak więc konsekwencja by się przydała - albo liberalizujemy przepisy, albo je zaostrzamy, bo na razie to jest urzędnicze "widzimisię", kto może błyskać na niebiesko :szalony:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zezwolenie Na Używanie Sygnałów
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2011, 15:26:47 »
Cytuj
to idąc tym torem myślenia to dlaczego pogotowie energetyczne nie posiada "służby dyżurnej" wyposażonej w pojazd uprzywilejowany? Od tego kiedy odłączą prąd podczas pożaru też wiele czasami zależy, a możliwości szybkiego dojazdu nie mają.
http://www.elektroonline.pl/news/2591,Nowe_samochody_Pogotowia_Energetycznego_RWE_dla_Warszawy

Cytuj
Co co PKP Energetyka to się nie orientuję, ale też jakoś nie kojarzę żeby mieli jakieś auta uprzywilejowane
http://www.kolejowo.rail.pl/articles.php?article_id=111 chociaż s sumie to pogotowie energetyczne PKP ma zazwyczaj fransita (albo coś podobnego) na pomarańczowych. Poza tym, jeżeli chodzi o wyłączenie prądu w trakcji to zapewne można to zrobić z jakiejś dyspozytorni - wyłączyć dany szlak.

Cytuj
Podobnie mocno naciągane jest stosowanie sygnałów przez Straż Miejską
w 100 % się zgadzam z Tobą
Cytuj
która faktycznie ma bardzo małe uprawnienia
wg mnie SM ma już dawno za duże uprawnienia. SM jest tworzona przez wójta, prezydenta i jej obszarem działania jest obszar gminy/miasta. Więc SM powinna funkcjonować i działać tylko w rama lokalnych aktów prawa (zarządzenia wójta/prezydenta, uchwały rady miasta.gminy, itp). Także SM już dawno otrzymała za duże uprawnienia.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zezwolenie Na Używanie Sygnałów
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2011, 18:54:48 »
Cytuj
która faktycznie ma bardzo małe uprawnienia
wg mnie SM ma już dawno za duże uprawnienia. SM jest tworzona przez wójta, prezydenta i jej obszarem działania jest obszar gminy/miasta. Więc SM powinna funkcjonować i działać tylko w rama lokalnych aktów prawa (zarządzenia wójta/prezydenta, uchwały rady miasta.gminy, itp). Także SM już dawno otrzymała za duże uprawnienia.
Ja nie mówię przecież wcale żeby im te uprawnienia poszerzać ;) Zwłaszcza, że skala patologii jakie się spotyka w samorządach bywa naprawdę przytłaczająca - czasem mam wrażenie, że nikt nic nie kontroluje, a sami włodarze to czują się bezkarni w kwestii odpowiedzialności za to co robią... Fotoradary jako sposób na łupienie kierowców w celu napychania sobie kieszeni to temat przecież znany i lubiany.

A co do energetyków - w Warszawie może i tak jest, może w niektórych większych miastach też, ale mieszkając 1,5km od miasta wojewódzkiego kiedyś musiałem czekać na pogotowie energetyczne ponad 40 minut... Sytuacja może nie była bardzo poważna, ale gdyby było zagrożenie to już nie wygląda to wesoło...

U mnie w każdym bądź razie wszyscy jeżdżą "na pomarańczowo", nawet był pomysł żeby na pewien SLKw wrzucić pomarańczowe koguty... Bez komentarza to zostawię :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE