Autor Wątek: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych  (Przeczytany 92452 razy)

zyraf

  • Gość
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 04, 2017, 21:01:31 »
Tu powinien wejść jakiś kontrol i zadać pytanie do czego w tym czasie były zadysponowane ZRM, że ich fizycznei brakło?
Podejrzewam, że 10 realizowało wizyty nie związane z stanem zagrożenia życia a jak zaczną kopać głębiej to się okaże, że dyrektor przyszedł i powiedział dyspozytorowi wysyłaj wszystko na każde wezwanie bo nie chce tu mieć TVN....a Ci i tak przyszli....

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 04, 2017, 21:22:59 »
Aaaaj... temat rzeka... Ja podczas pracy w PSPCallCenter, jak mam jakąś "gardłową" sprawę z PRM, to ściskam się za jaja, zaciskam zwieracze i dzwonię do JaśniePaństwa. Np. - pytanie o czas dojazdu "za ile ZRM będzie na miejscu?" (KDR ponagla bo się poszkodowany "pogorszył") - odpowiedź: "oj, czekaj, czekaj, coś mi tu nie działa... zaraz, zaraz przecież już jadą!" Albo: odbieram telefon z Pogotowia w związku z wysłaniem o 2 w nocy zastępów do pożaru budynku mieszkalnego, gdzie  w formatce mam opis "samotna matka z kilkorgiem dzieci, uciekła z budynku...": "weź mi powiedz jaka sytuacja bo karetki nie mam, musiałbym słać z (ok 30km od miejsca zdarzenia)..." Oczywiście to są pojedyncze przypadki, ale w ostatnim czasie jest ich coraz więcej. Nóż się w kieszeni otwiera.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

ŻARTS

  • Gość
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 04, 2017, 21:23:46 »
W moim regionie, jak mam służbę w SK (a mam od czasu do czasu) to jestem poprostu załamany postawą tej instytucji. Oni chcieliby "nas dysponować" ale sami np. do otwarcia mieszkania nie jadą dopóki mieszkanie nie jest otwarte a my nie zweryfikujemy, że istnieje zagrożenie życia lub zdrowia. Nie jadą nawet gdy w zgloszeniu jest mowa o tym, że pacjent nawoływał pomocy i kontakt się z nim urwał. U mnie to jest poprostu plaga takiej postawy. Pisałem w różnych sparawach związanych z różnymi okolicznościami pomiędzy PSP a PRM do wojewody i  KW ale jak kamień w wodę.

U mnie sytuacje są podobne jak opisujesz boszo.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 04, 2017, 21:35:54 »
Dokładnie. Można by książkę napisać i byłby to thriller komediowo - psychologiczny. Pamiętam czasy, gdzie u mnie w powiecie obsady karetek to byli pracownicy naszego szpitala - lekarze, pielęgniarki i kierowcy - to była zajebista współpraca. Wszystko się poje..ło jak weszła nowelizacja ustawy i "PRM" zagarnęła pewna duńska firma (mówię o swoim przypadku). Jednym słowem - DRAMAT.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 25, 2020, 13:07:07 »
http://bartoszyce.wm.pl/653648,W-powiecie-bartoszyckim-do-przypadkow-zatrzymania-krazenia-pojada-tez-strazacy.html
Odświeżam ;
Dobry kolejny krok. Powiązanie z tematem zmiany  6-ciu z jrg gdy OSP z ksrg jest dysponowane też warte pochylenia się przez 01kg w trybie pilnym. Przy IZM myślę że spokojnie wystarczy jeden wóz z jrg w obsadzie czterech.
Pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: dysponowanie strażaków do zdarzeń typowo medycznych
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 25, 2020, 17:22:45 »
http://bartoszyce.wm.pl/653648,W-powiecie-bartoszyckim-do-przypadkow-zatrzymania-krazenia-pojada-tez-strazacy.html
Odświeżam ;
Dobry kolejny krok. Powiązanie z tematem zmiany  6-ciu z jrg gdy OSP z ksrg jest dysponowane też warte pochylenia się przez 01kg w trybie pilnym. Przy IZM myślę że spokojnie wystarczy jeden wóz z jrg w obsadzie czterech.
Pozdrawiam
Ja nawet myślę że wystarczy w ogóle jeden wóz, niekoniecznie z JRG. KPP jest takie samo w JRG jak w OSP.
Szczególnie "zabawne" są sytuacje, gdzie dyspozytor medyczny prosi o OSP z miejscowości A, bo ma znacznie bliżej niż zrm, a trzeba dodatkowo wysłać JRG z miejscowości B, która jest jeszcze dalej niż jadąca karetka a w efekcie przyjeżdża w chwili odjazdu zrm.