Autor Wątek: Logo KSRG  (Przeczytany 15540 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:49:27 »
Taaa, a potem dzwoni obywatel na 112 i słyszy Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., a gdy już dyżurny policji odbierze, to zdarza się, że słyszy Straż pożarna?, proszę dzwonić na nr 998. Jeśli już przyjmie zgłoszenie i przekaże na MSK to brzmi ono coś się pali jedzie zastęp i z miejsca przekazuje swojemu dyżurnemu Siły i Środki niewystarczające !!.
Paranoja

Ostanio słyszałem anegdotę, jak koledzy strażacy pojechali do podstawówki zabezpieczać poszukiwanie groźnego ładunku wybuchowego. Dialog strażaka i policjanta wyglądał mniej więcej tak:
S: Wiecie kto dzwonił?
P: Nie przedstawił się.
S: Może numer się chociaż wyswietlił?
P: Nie wiem być może się wyświetlił.
S: To może byś się skontaktował, ze swoim SK i to ustalił.
P: No wyświetlił się numer 123 456 789
[do rozmowy włącza się dyrektora i dzwoni pod przekazany nr telefonu]
D: Dzień dobry Jak mas zna imię?
U: Adaś
D: Adasiu chodzisz do naszej szkoły?
U: Tak
D: A do której klasy?
i pojechali policjanci po terrorystę.
Brawa za skuteczność w wykrywaniu terrorystów.


Witoldzie inforumuje, że OSP z gminy, w której działą OSP przedstawione na zdjęciu nie posiadają alarmowania selektywnego. Niektóre samochody do niedawna nie posiadały nawet radiotelefonów samochodowych. Być może nadal ich nie posiadają...

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:50:54 »
Panowie ochotnicy . moim skromnym zdaniem emblemat osp powinien zawierać wasze logo , a emblematy psp własne. nikt z nas nie używa orzełków wojska polskiego czy strazy granicznej. więc w dobrym tonie jest używanie znaków i rzeczy do których one należą. a podkradanie czyjejś własności jest po prostu nieładne :wacko:. przecież też nie bylibyście zadowoleni z tego że jakaś tam jrg ma wasze naszywki. więc szanujmy się nawzajem :mellow:  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:52:04 »
Taaa, a potem dzwoni obywatel na 112 i słyszy Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., Pogotowie Policyjne proszę czekać..., a gdy już dyżurny policji odbierze, to zdarza się, że słyszy Straż pożarna?, proszę dzwonić na nr 998. Jeśli już przyjmie zgłoszenie i przekaże na MSK to brzmi ono coś się pali jedzie zastęp i z miejsca przekazuje swojemu dyżurnemu Siły i Środki niewystarczające !!.
Paranoja

Ostanio słyszałem anegdotę, jak koledzy strażacy pojechali do podstawówki zabezpieczać poszukiwanie groźnego ładunku wybuchowego. Dialog strażaka i policjanta wyglądał mniej więcej tak:
S: Wiecie kto dzwonił?
P: Nie przedstawił się.
S: Może numer się chociaż wyswietlił?
P: Nie wiem być może się wyświetlił.
S: To może byś się skontaktował, ze swoim SK i to ustalił.
P: No wyświetlił się numer 123 456 789
[do rozmowy włącza się dyrektora i dzwoni pod przekazany nr telefonu]
D: Dzień dobry Jak mas zna imię?
U: Adaś
D: Adasiu chodzisz do naszej szkoły?
U: Tak
D: A do której klasy?
i pojechali policjanci po terrorystę.
Brawa za skuteczność w wykrywaniu terrorystów.


Witoldzie inforumuje, że OSP z gminy, w której działą OSP przedstawione na zdjęciu nie posiadają alarmowania selektywnego. Niektóre samochody do niedawna nie posiadały nawet radiotelefonów samochodowych. Być może nadal ich nie posiadają...
a co to ma do logo?(znaczy sie do tematu?)

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:53:21 »
Odniosłem się do wątku dotyczącego numerów telefonów.

Czytamy ze zrozumieniem, to nie boli.

Offline bary 41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:56:19 »
 Dzięki oliwier- rzeczywiście jest coś takiego.
 Witold - ja nie umieszczam żadnych innych numerów oprócz operacyjnych i nawet mi przez myśl nie przyszło by "wbijać" nr tel. do OSP.
 Mnie zastanawia tylko po co te numery umieszczać ale mniejsza o to jakie ja mam zdanie na ten temat: mam takie jakie mam i prawdopodobnie go nie zmienię. Choć:"Nigdy nie mów nigdy, tak?" Pozdrawiam.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:04:39 »
Odniosłem się do wątku dotyczącego numerów telefonów.

Czytamy ze zrozumieniem, to nie boli.
masz racje nie boli , ale i nie wnosi nic nowego do wątku :pomysl:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:47:44 »
W ramach off-topicu:

@Łukasz Telus:

Apropo "112", zapytam "co ma piernik do wiatraka"?

Witoldzie inforumuje, że OSP z gminy, w której działą OSP przedstawione na zdjęciu nie posiadają alarmowania selektywnego. Niektóre samochody do niedawna nie posiadały nawet radiotelefonów samochodowych. Być może nadal ich nie posiadają...

No ok. To opisz Waść jaką drogą są alarmowani.

A co ma zrobić osoba która akurat tamtędy przejeżdża i potrzebuje pomocy? Ma znać numer siedmiocyfrowy?
Jeśli obsługują telefon alarmowy czynny całą dobę, to nie lepiej podłączyć do linii numer 998?
Rozumiem, że z pewnych przyczyn może być wprowadzone rozwiązanie równoległe, w którym 998 działa a z siedmiocyfrowego też telefon jest odbierany całodobowo. Jest tak? Ale to akurat nie ma uzasadnienia ekonomicznego (patrz mój poprzedni post). A że system powiadamiania przez 112 nie działa odpowiednio sprawnie, to oczywiście nie jest normalne, ale też nie stanowi tematu w tym wątku.

Po to jest numer 998 lub 112, by każdy na terenie całego kraju mógł szybko połączyć się ze służbami ratunkowymi. A rozwiązanie, że się wprowadza numer alarmowy siedmiocyfrowy jest moim skromnym zdaniem głupotą i to bardzo szkodliwą.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:01:06 »
Cytuj
No ok. To opisz Waść jaką drogą są alarmowani.

A co ma zrobić osoba która akurat tamtędy przejeżdża i potrzebuje pomocy? Ma znać numer siedmiocyfrowy?
Jeśli obsługują telefon alarmowy czynny całą dobę, to nie lepiej podłączyć do linii numer 998?
Rozumiem, że z pewnych przyczyn może być wprowadzone rozwiązanie równoległe, w którym 998 działa a z siedmiocyfrowego też telefon jest odbierany całodobowo. Jest tak? Ale to akurat nie ma uzasadnienia ekonomicznego (patrz mój poprzedni post). A że system powiadamiania przez 112 nie działa odpowiednio sprawnie, to oczywiście nie jest normalne, ale też nie stanowi tematu w tym wątku.

Po to jest numer 998 lub 112, by każdy na terenie całego kraju mógł szybko połączyć się ze służbami ratunkowymi. A rozwiązanie, że się wprowadza numer alarmowy siedmiocyfrowy jest moim skromnym zdaniem głupotą i to bardzo szkodliwą.

To może odpowiem ja, wielka krzywda się nie stanie - rejon ten sam, a i OSP Żórawina na której dawnym aucie widnieje ten numer jest doskonale znaną mi jednostką.

Otóż w gminie tej są cztery jednostki OSP - nie ukrywajmy też tego, że żadna nie posiada rewelacyjnego wyszkolenia, sprzętu ani mobilności. Żadna z nich nie jest włączona do struktur KSRG i żadna nie posiada alarmowania selektywnego, tak jak powiedział Pan Łukasz Telus. Aktualnie już wszystkie auta tychże jednostek posiadają radiostacje samochodowe pozwalające na swobodny kontakt z Miejskim Stanowiskiem Kierowania tudzież Punktem Alarmowym Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Alarmowanie odbywa się na takiej zasadzie, że MSK dzwoni pod numery, które ma podane dyżurny - najczęściej to kierowca bądź prezes, przekazuje meldunek, opis i lokalizacje akcji, a osoba, która otrzymała telefon biegnie do remizy, wciska guzik od syreny i czeka... Oczywiście zdecydowanie wydłuża to wyjazd, bo samo dotarcie do remizy to czas od 1 minuty do około nawet 5 minut - np. w nocy, kiedy trzeba wstać, odebrać, ubrać się, dotrzeć do remizy...

Natomiast jeśli chodzi o ten telefon - historia jest jeszcze ciekawsza i może trudno będzie Wam w nią uwierzyć, nie dziwie się. Jest to telefon stacjonarny, prywatny, do domu jednego z ochotników... Mało? No to jeszcze warto dopowiedzieć to, że ten starszy wiekiem Pan jest druhem honorowym z powodu trwałego inwalidztwa (utrata ręki) i od dawna nie jest członkiem czynnym. Można więc snuć domysły, że nawet jeśli ktoś by nie daj Boże coś zgłosił za pośrednictwem tego numeru to Pan nie poinformowałby ani swoich kolegów, ani PSP, ani nie włączył syreny... Swego czasu umawiając się na wizytę w tejże jednostce, jaką miałem zamiar przeprowadzić na potrzeby Polskiego Serwisu Pożarniczego, korzystałem z tego numeru wielokrotnie, w celu umówienia się na wizytę. Telefon, jak to w domu - raz odbiera żona Pana ochotnika, raz córka, czasami on, czasami nikt...  -_- Co do odpowiednich kompetencji tego Pana, potrzebnych przy obsłudze tego rodzaju numeru, też bym miał pewne wątpliwości, ponieważ w rozmowie telefonicznej podał mi się za członka zarządu, umówił się ze mną na wizytę na którą w efekcie w ogóle się nie stawił no i oczywiście jak się potem okazało członkiem zarządu nigdy nie był i nie jest. Kluczy do remizy też nie posiada, a więc nie wiem jak chciał przeprowadzić z moją osobą samodzielną wizytę, gdzie podczas rozmowy wyraźnie zaznaczałem, że zależy mi na otwarciu budynku, pokazaniu sprzętu, wyjazdu autami, odpowiedzi na zadane mi pytania o których uprzedziłem. Dobrze, że przy remizie były podane numery do Komendanta Gminnego, kierowcy, prezesa OSP, gdzie po kilku moich telefonach otworzono mi remizę, a o jednostce opowiedział mi sam Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Tragedia... =)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 22:19:14 wysłana przez Tomcio1 »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:48:02 »
Komendant Gminny czyli Wójt Gminy Żórawina.

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2009, 23:06:59 »
Komendant Gminny czyli Wójt Gminy Żórawina.

Nie  -_- Wójtem Gminy Żórawina jest Pan Jan Żukowski, natomiast Komendantem Oddziału Gminnego OSP RP w Żórawinie jest Pan Marian Zamara i to właśnie z tym Panem rozmawiałem.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2009, 23:32:52 »
Dajcie spokój z tymi telefonami. W wielu przypadkach podawanie numerów "normalnych"  jest pozostałością sprzed lat. I wcle nie dziwie sie że były podawane inne nr niż te do ówczesnych RSK , bo np  z mojej miejscowości trudno było sie dodzwonić na 998. problem wynikał z małej przepustowości linii łączącej moje miasteczko z miastem w którym miało siedzibę RSK.  Wybierając 998 miało sie sygnał zajętości , mimo iz na SK nikt w tym czasie nie prowadził rozmowy. Upowszechnianie więc innego numeru do Straży Pożarnej było półsrodkiem - nie idealnym , ale zawsze nieco zwiększało szanse szybszego zaalarmowania Straży.  W ciągu dnia w remizie OSP często ktoś był, w nocy raczej nie było problemów z dodzwonieniem się na 998. Dzisiaj straciło to zupełnie sens - co by nie mówić telekomunikacja naprawdę się zmieniła . Ale nawet dzisiaj podawanie numeru do remizy , obok numeru alarmowego jest dopuszczalne - wszak w przepisach używa się sformułowania że należy powiadomić najbliższa jednostkę ochrony przeciwpożarowej.   Jednak mimo ze nie jest to błąd , uważam że słuszniejsze jest podawanie wyłącznie nr alarmowych. Trzeba je propagować bo mnóstwo osób nie ma zielonego pojęcia który z nr dziewiątkowych jest do kogo, a akcja propagowania nr 112 spowodowała dodatkowe zamieszanie - wiele osób jest zdziwionych ze stare numery istnieją.
A wracając do głównego tematu wątku - nie uwazacie że wszelkie skróty niewiele mówią przeciętnemu Kowalskiemu ?  KSRG,  JOT, JRG to właściwie czarna magia, nawet PSP czy OSP ( skrót mający chyba najdłuższą historię) też wielu osobom nic nie mówi. Nie prościej więc używać znanego wszystkim "Straż pożarna" ? Wydaje mi się że taki emblemat ma przede wszystkim służyć identyfikacji przez osoby postronne , a one raczej nie znają naszych skrótowych oznaczeń.

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2009, 23:42:52 »
Cóż, na niektórych mundurach chłopacy w ogóle nie mają naszywek i osoby postronne wiedzą, że to straż. Chyba nie trudno zidentyfikować służbę, jeśli na piersi i na plecach rozciągają się wielkie, jaskrawe napisy STRAŻ. -_-

Natomiast te naszywki to dla mnie rzecz zbędna. Mogą jedynie przyczynić się do ułatwienia rozpoznawalności ratownika - OSP czy PSP dla dowodzącego akcją czy np. człowieka z branży oglądającego fotorelacje z jakiejś akcji, na jakiejś stronie www (sam zwracam na to uwagę  -_-). Nie mniej jednak to mały szczegół - najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda ratownika, a takie gadżety nijak się mają do poprawy tych aspektów. Pozdrawiam!

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 04, 2009, 00:10:56 »
Co do numerow tel. to pogotowie ma 112 i 999 na samochodach; policja 997 a straza 998 i 112  i nie wazne czy to OSP czy PSP ta sama firma. A co do dlugich numerow OSP to osoba postronna widzaca pozar wiecej pomorze zalaczajac syrene recznie niz kombinujac z numerami do danej jednosyki (oczywiscie nie zapominajac o zawiadomieniu SK). Aczkolwiek jak numer tel do OSP znajdzie sie na samochodzie nic nikomu nie ubedzie.
A co do tematu glownego to problem lezy w tym ze kazda OSP jest samodzielnym stowarzyszeniem i logo moze miec jakie sie jej podoba, oczywiscie sa pewne przyjete standardy takie jak np. wykorzystywania loga ZOSPu ale nie sa one prawnie usankcjonowane, zreszta nie kazda jednostka OSP nalezy do ZOSPu. A to ze niektore loga sa podobne do uzywanych przez PSP to dla przecietnego smiertelnika bezroznicy, a osoba zainteresowana i tak sie zorientuje po napisach.
A jesli chodzi o symbol KSRG to raczej nikt nie sprawdza czy dani strazcy naleza do systemu po nazywkach tylko jak juz to po numerach na samochodach, zreszta na miejscu zdarzenia nie ma wiekszej roznicy czy dana jedostka jest z KSRG czy nie i tak ta samo robota do wykonania. Same naszywki moga co jedynie dowartosciowac poszczegolnych strazakow i tyle.
A ogolnie rzecz biorac niech se naszywki beda jakie chca, byleby tylko nie zawieraly falszywych informacji i byly w miare zgodne ze standardowo przyjetymi.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:30:38 »
Cóż, na niektórych mundurach chłopacy w ogóle nie mają naszywek i osoby postronne wiedzą, że to straż. Chyba nie trudno zidentyfikować służbę, jeśli na piersi i na plecach rozciągają się wielkie, jaskrawe napisy STRAŻ. -_-
różnie bywa - na przykład ostatnio osoby postronne brały mnie za... ochroniarza ;>
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:49:31 »
Cóż, na niektórych mundurach chłopacy w ogóle nie mają naszywek i osoby postronne wiedzą, że to straż. Chyba nie trudno zidentyfikować służbę, jeśli na piersi i na plecach rozciągają się wielkie, jaskrawe napisy STRAŻ. -_-
różnie bywa - na przykład ostatnio osoby postronne brały mnie za... ochroniarza ;>

No to tym bardziej, jeśli na ramionach miałbyś naszywki "OSP - KSRG" tudzież "JRG" nic by to nie pomogło tym ludziom w identyfikacji do jakiej służby należysz.  -_-

Offline mikados144

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 07, 2009, 23:23:04 »
wedłuk mnie jeśli dana jedenostka należy do  KSRG to może mieć taki emblemat bo jak by na to nie patrzeć to jednostka z KSRG dzała bezpośrednio z psp więc czy ma tylko osp czy KSRG to nie ma znaczenia. Natomiast jest inaczej z jednostkami osp które nie należądo KSRG u nich raczej nie wypada takiego emblematu zakładać na mundur :mellow:

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 07, 2009, 23:35:43 »
Cytuj
wedłuk mnie
a według mnie polecam słownik ortograficzny
Cytuj
jeśli dana jedenostka należy do  KSRG to może mieć taki emblemat
tylko, że to nie jest nigdzie uregulowane i takiego logo nie ma ono nie istnieje jest to tylko wymysł producentów, aby zgarnąć kasę
Cytuj
bo jak by na to nie patrzeć to jednostka z KSRG dzała bezpośrednio z psp
a jednostka OSP, która nie jest włączona w KSRG nie działa bezpośrednio z PSP ?
Cytuj
więc czy ma tylko osp czy KSRG to nie ma znaczenia
to w końcu ma znaczenie czy nie ma ? jeśli nie ma to po co się odróżniać ? po co jakieś inne emblematy ?
Cytuj
Natomiast jest inaczej z jednostkami osp które nie należądo KSRG u nich raczej nie wypada takiego emblematu zakładać na mundur
u jednostek, które są w KSRG też nie wypada, bo to nie jest regulaminowe.

pozdr

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2009, 22:01:05 »
A co z naszywkami Wojskowej Straży Pożarnej ? Taka sama sytuacja jak z KSRG..
Każdy będzie robił, nosił co będzie chciał.. niestety.. Jak byłem jeszcze w OSP i pokazałem prezesowi tą naszywke z KSRG bo sam z ciekawości kupiłem to mu się spodobała i zamowił je do straży..
Wszystko jest pomieszane... Pies z budą..
Pozdrawiam

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2009, 09:43:04 »
Cholera nie macie pojęcia co to jest KSRG i dlatego wychodzą takie głupie rozmowy o naszywkach z napisem KSRG.


Krajowy system ratowniczo-gaśniczy (KSRG) powstał w 1995 roku. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze. Centralnym organem administracji rządowej w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Swoje zadania KSRG realizuje poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego na wszystkich szczeblach administracji. Krajowy system ratowniczo-gaśniczy stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

W Krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym funkcjonują:

Jednostki ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej,
Jednostki ochotniczych straży pożarnych,
Zakładowe straże pożarne,
Zakładowe służby ratownicze,
Szpitale MSWiA oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich,
Specjaliści krajowi z różnych dziedzin ratownictwa.
Elementami systemu są m.in. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), Stacje Ratownictwa Górniczego, Policja, Pogotowie ratunkowe,Straż Graniczna, Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska, Państwowa Agencja Atomistyki, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz organizacje pozarządowe, jak: GOPR, WOPR, TOPR, Aeroklub Polski, ZHP, Polska Misja Medyczna, PCK i inne.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2009, 14:30:14 »
A to żeś nam @oliwier powiedział...  :fiuu:

No to teraz już wiemy... a tyle lat w nieświadomości żyliśmy.... 


A na poważnie to niestety większość plakietek OSP jest nieregulaminowa, gdyż obowiązujący regulamin umundurowania przewiduje tylko jeden wzór plakietki (taki jak kiedyś dostawaliśmy w komplecie z koszarówkami).
Były plany zmian regulaminu, pisałem o tym do ZOSP ale moje pomysły widać nie były brane pod uwagę bo ze zmian dodano tylko naszywkę "opiekun MDP"...

http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf   

Ta naszywka zaprezentowana w pierwszym poście nie podoba mi się z powodu zapożyczenia LOGO PSP do naszywki OSP.
Dlaczego PSP może mieć jednakowe naszywki w całej Polsce a my nie?
Panowie związkowcy + do roboty.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2009, 15:17:17 »
Czy odpowie ktoś na pytanie zadane wcześniej: PO CO?
Prawda jest taka, że skrót KSRG poza środowiskiem pożarniczym jest prawie nieznany a ludziom z zewnątrz naprawdę jest obojętne co ratujący go strażak ma naszyte na ramieniu.
1. Jedynym celem jest chyba zaspokojenie próżności niektórych osób uważających OSP w KSRG za lepsze od innych i obnoszących się z tym.
2. Ewentualnie może być to oznaka jakiegoś kompleksu wobec PSP, podobnie zresztą jak niechęć do noszenia pomarańczowych odblasków i białych hełmów. A przecież są powody nawet do dumy że się jest z OSP a nie PSP, że niesie się pomoc ochotniczo, poświęcając swój wolny czas. Takie upodabnianie się do PSP sugeruje jedynie, że ktoś będąc w OSP czuje się "gorszy".

Która z powyższych wesji jest prawdziwa tego nie wiem, natomiast i jedno i drugie nie powinno miec miejsca.

Jeśli macie inną wersję, logicznie uzasadnioną to odpowiedzcie proszę na pytanie na początku posta: PO CO?

ps. pozdrawiam WSZYSTKICH strażaków

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 09, 2009, 15:38:18 »
@rafał.bula - Uważam, że OSP jako formacja bądź co bądź umundurowana i w tym umundurowaniu działająca powinna mieć odpowiednie oznaczenia. Ale powinny to być oznaczenia jednakowe w całej Polsce np. z nazwą jednostki, nazwą gminy, itp. A nie co jednostka to inne oznaczenia.  Jeśli będzie to znormalizowane - to moim zdaniem - niech będzie tam miejsce na napis KSR-G który w przypadku OSP spoza - pozostanie po prostu pusty.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 09, 2009, 16:15:26 »
Moim skromnym zdaniem te naszywki są zupełnie bez sensu. Tak samo naszywki "ratownika medycznego". Mundur to nie choinka a regulamin jest jeden, logo OSP to z regulaminu białe na czarnym tle, miejscowość i dystynkcja i na tym koniec. Wystarczy że dowódca danego zastepu wie kto ma jakie przeszkolenia i co może robić. Ludzie cywile i tak się na tym nie znają.
Jeżeli chodzi o konkretnie naszywki KSRG to po co to komu? Wszyscy strażacy winni wiedzieć która jednostka na ich gminie należy do KSRG, nie trzeba im tego na mundurze dodatkowo udowadniać. A ludzie cywile jak to oni nie muszą na tym się znać. Im wystarczy jak odróżnią strażaka od policjanta.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 10, 2009, 09:10:40 »
Pedros chodziło mi o kolegów, dla których KSRG to tylko straż pożarna i nie mają pojęcia że jest to nazwa pewnych procedur i założeń dla zapewnienia bezpieczeństwa państwa.

Idąc drogą myślenia części kolegów, którzy koniecznie chcą mieć na naszywce KSRG dopisałem do nazw instytucji, które są włączone do systemu nazwę KSRG i sami popatrzcie jak część z nich idiotycznie brzmi.

Jednostka ratowniczo-gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Zakładowa straż pożarna Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
Zakładowa służba ratownicza Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
Centrum Leczenia Oparzeń Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w Siemianowicach Śląskich,
Specjaliści krajowi Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z różnych dziedzin ratownictwa.
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
Stacje Ratownictwa Górniczego Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Policja Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Pogotowie ratunkowe Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego ,
Straż Graniczna Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Państwowa Agencja Atomistyki Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Aeroklub Polski Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Związek Harcerstwa Polskiego Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Polska Misja Medyczna Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego,
Polski Czerwony Krzyż Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 10, 2009, 09:49:02 »
[...]
2. Ewentualnie może być to oznaka jakiegoś kompleksu wobec PSP, podobnie zresztą jak niechęć do noszenia pomarańczowych odblasków i białych hełmów.  [...]

Oczywiście zgadzam się że takie udziwnienia plakietek na siłę to jakaś śmieszna zabawa i nie warta, żeby się wypowiadać ale w przypadku hełmów i ubrań jest dużo bardziej poważna sprawa - zerknij do obowiązującego Rozporządzenia MSWiA http://www.abc.com.pl/serwis/du/2007/1002.htm

Cytuj
1.10.2.1.  Opis ogólny hełmu
Skorupa hełmu powinna być gładka, bez ostrych załamań, boczna krawędź skorupy schodząca w kierunku uszu.
Hełm powinien być koloru czerwonego. Powinien być wyposażony w osłonę karku, osłonę oczu i twarzy. [...]

Cytuj
1.6.3.2.  Szczegółowy opis wyglądu kurtki
[...]
Zastosowane taśmy powinny charakteryzować się ograniczoną palnością, mogą być zszyte krawędziami lub naszyte oddzielnie w odstępie do 1 cm. Taśma górna powinna być koloru srebrnego, a dolna żółtego. [...]

Niestety ale pomarańczowe odblaski i białe hełmy nie dostaną CNBOP, więc używanie ich nie jest zgodne z obecnie obowiązującym prawem. Śmieszne i chore. Co ma kolor do ochrony? Niewiele - ale takie jest prawo w naszym pięknym kraju.


i oczywiście sam sobie udzielam upomnienia za odchodzenie od tematu wątku - chciałem tylko wyjaśnić kwestię sprzętu na gorąco, proszę nie dyskutować tu o hełmach i ubraniach - są inne wątki od tego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 09:53:32 wysłana przez Sylwek »