Autor Wątek: Hełmy Strażackie  (Przeczytany 3352 razy)

Offline jacekk112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Hełmy Strażackie
« dnia: Marzec 21, 2005, 13:20:06 »
Witam !!!
Poszukuję wszelkich informacji nt hełmów strażackich i tych starych i wspólczesnych. Moga to być adresy stron internetowych, tytuły publikacji itp.
Ponadto jestem zaiteresowany kupnem hełmów (nie ukrywam, że im starsze tym lepsze)
Pozdrawiam
Jacek K.

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2005, 16:23:40 »
Jeśli chodzi o stare hełmy to poszukaj na Allegro-Straż. A jeśli chodzi o kaski używane podczas akcji to trzeba szukać w sklepach bhp p.poż. Powiedz jakie i do czego Ci dokładnie czeba a może potrafie Ci pomóc.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2005, 17:55:59 »
u mnie w osp mam pare helmów starzackich od 1900 w gore postaram zrobic zdjonka i ci przyslac na maila. pozdrawiam
 

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2005, 21:11:19 »
U mnie w OSP są stare kaski ale musisz powiedzieć jakie Ci czeba.

Offline jacekk112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2005, 22:04:15 »
Witam !!!
Szulam wszelkich informacji dot. hełmów (książki, zdjęcia, opisy itp.). Nie ukrywan, że jest tego bardzo mało. czasmi przy opisiee np hełmów wojskowych można znaleźć wzmiankę o hełmach strażackich. Nigdzie nie znalazłem typowego wydania dot. tylko i wyłącznie hełmów strażackich, nie koniecznie tylko polskich.
Ponadto jestem zaiteresowany kupnem bądź wymianą hełmów, jestem w posiadaniu już nie złej kolekcji. Interesują mnie wszystkie hełmy strażackie, stare, bardzo stare, te używane do nie dawna jak i obecnie używane, OSP i PSP a nawet MDP polskie i zagraniczne, a także czapki strażackie.
Ze strony Allegro często korzystam, m.in. tam zakupiłem kilka ciekawych egzemplarzy.
Pozdrawiam
Jacek K.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2005, 09:35:04 »
Cześć,
znalazłem kiedyś w sieci stronkę gościa z Holandii, który kolekcjonuje różne rzeczy związane ze strażą (ma np Magirusa baaaaaaaardzo starego). Jest tam też kolekcja zdjęć hełmów strażackich - może Ci się przyda: http://sites.hsij.nl/aba01/.
Pozdrawiam, Sylwek
PS: Jacek a może Ty też zrób, podobnie jak ten gość, jakąś stronkę i pochwal się swoją kolekcją - chętnie zobaczę...
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2005, 09:49:04 wysłana przez Sylwek »

Offline jacekk112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2005, 01:40:17 »
Dzieki Sylwek !!!
Strona bardzo ciekawa. Moja kolekcja nie jest tak imponująca jak tego gościa, ale może kiedyś .........
Postram się zrobić zdjęcia tego co posiadam i pokazać.
Podaję również maila to ewentualnych kontaktów : jacekk112@wp.pl

Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2005, 12:17:12 »
Nasza straż po II wojnie używała poniemieckich hełmów wojskowych - pomalowane były na czarno i miały biały znak straży z przodu.

Pozdrawiam

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2005, 12:33:51 »
pozostało 9 godzin: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51709323
stan można powiedzieć cudny  B)  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.