Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Programy chemiczne

(1/1)

yankes23:
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie programy do chemii posiadacie u siebie w jednostkach. Jakie byście polecali żeby mieć, i gdzie można je zakupić. Znam takie: Aloha, Gasmal, Obłok, Chmura, Chemik, Ekspert. Niektóre z nich nawet umiałem obsługiwać, ale to było dawno temu.

robn:
programy takie jak Obłok itp. to są dość już leciwe programy, zresztą każdy program jest dobry na terenie płaskim przy ustalonych warunkach atmosferycznych. Schody zaczynają się jeśli trzeba coś obliczyć na terenach pagórkowatych, nie mówiąc już o terenach zabudowanych. Każdy dom powoduje zmianę cyrkulacji powietrza, tworzy wiry, zmienia czasami kierunek oraz siłę. Potrzeba byłoby wiele czujników rozmieszczonych na dużym obszarze lub specjalistycznego sprzętu do mierzenia stężeń by określić rzeczywisty rozkład stężeń.
Chyba najbardziej teraz popularna jest Aloha, w miarę przejrzysta do wykonania, ładnie wygląda na stoliku meldunkowego podczas ćwiczeń (dziennikarze są zachwyceni że straż umie odwzorować przypuszczalny zasięg zagrożenia) ma to pozytywny medialny wydźwięk.
Z zastosowaniem rzeczywistym programów podczas akcji jest problem bo trzeba mieć na to czas (meldunkowy ma kupę innych rzeczy do sprawdzenia i kontrolowania a także trzeba mieć sprzęt komputerowy na samochodzie.
Pozdr

zeusss:
Witam
ja znam jeszcze 2 programy Effects 7.5 i RizEx-2

więcej o tych programach pod adresem http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibc/o_wydziale/katedra/zzk/pzzk/pzzk.php

pozdrawiam

fubu:
U mnie w JRG działa Aloha program całkiem nieźle zrobiony.
poniżej opis funkcji programu w wersji pdf.
https://docs.google.com/file/d/0B8WjkO4fpcmXblJ4amZ5TGNjeUE/edit?usp=sharing

tutaj przykładowy wynik modelowania naniesiony na google maps za pomocą dodatku do Alohy - programu Marplot

http://goo.gl/maps/1HN2G

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej