Służba > Forum zawodowców

Alinco, Kto Jeszcze Je Używa?

(1/1)

Piotrek:
Radiotelefonów Alinco zabroniono nam używać jakieś dwa lata temu (oczywiście dalej są w użytku ponieważ nie zakupiono w zamian innych), a teraz musimy oddać je "fizycznie", ponieważ jakoby zakłócały łączność WSKR z PSK (zakłóceń "samochód" czy "nasobna" z PSK nie stwierdziliśmy) :angry:  B) .
Ciekawy jestem jak wygląda ta sytuacja w innych komendach powiatowych czy wojewódzkich? Moim zdaniem jest to bezsensowne jeśli jest deficyt tych urządzeń (2 na zmianę służbową (z Alincami 4). :angry:  

Krzysztof37:
Witam!
W mojej KP radiostacji nasobnej Alinco nie uzywamy chyba od 1999 roku. A szkoda bo jak dla mnie było to super radio. Tylko trzeba było umieć je obsłużyć. A poza tym za wiele osób próbowało w nich coś zmienić i trzeba było je co rusz zmieniać. Teraz mam Motorolki GP 300 7 na stanowisku 3 na SRT i 3 na GBA. Na razie nam to starcza.
Pozdrawiam
 

gorex:
piotrek . nie wiem jak to jest z tym zakłócaniem ale wskr-psk to kanał wojewódzki
psk-samochód/nasobna to kanał powiatowy lub inny przydzielony.
zupełnie inne kanały..

eddie:
Mamy Alinco na GLM i jedyny problem jaki istnieje to taki, że nie wszystkie nam potrzebne kanały działają. Ale to objawia się tylko na ćwiczeniach więc problem niejest zbyt wielki :)  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej