Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1010503 razy)

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2250 dnia: Kwiecień 25, 2023, 12:35:04 »
Właśnie…
Ale to chyba nie robi wrażenia na KW. Zobaczymy, co będzie.
Tricks are for kids.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2251 dnia: Kwiecień 25, 2023, 13:00:36 »
Dodatkowym argumentem do wykorzystania w rozmowach jest fakt, że takie rolowanie nadgodzin na kolejne okresy rozliczeniowe nie spowoduje że one magicznie znikną a za to jak już przyjdzie co do czego, ze względu na podwyżki istnieje duże ryzyko, że do wypłaty będzie więcej niż gdyby zapłaciło się od razu.

Offline grzesiek31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2252 dnia: Maj 08, 2023, 07:19:05 »
Witam szanowne grono. Może mi ktoś wyjaśnić czy nadgodziny wypracowane w okresie styczeń - czerwiec  za które nie został wypłacony ekwiwalent pieniężny i nie było możliwości oddać w naturze ( czas wolny )  . Czy te ponadnormatywne nadgodziny mogą zostać przeniesione i rozliczone w kolejnym okresie rozliczeniowym tj. lipiec - grudzień. Jaka jest podstawa prawna do takich działań.
Dotyczy służby w PB.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2253 dnia: Maj 08, 2023, 07:50:35 »
"Czas wolny, o którym mowa w ust. 9 i 10, może być udzielony w następnym okresie rozliczeniowym po okresie, w którym strażak pełnił służbę ponad normę, o której mowa w ust. 1." -
A więc tak to działa - za godziny do odbioru czas wolny ma być udzielony w następnym okresie rozliczeniowym, a więc teraz - lipiec-grudzień.

Offline Romek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2254 dnia: Wrzesień 19, 2023, 20:13:53 »
wkrótce termin wypłaty nadgodzin za poprzedni okres, ciekawe czy, a jeśli tak to ile zabraknie na wypłatę w całości...
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2255 dnia: Wrzesień 19, 2023, 20:26:06 »
Osobiście nadzoruje temat… większość komend jest już gotowych. Liczę, że wszyscy dostaną swoje pieniądze w czas i bez kłopotów. Jeśli jednak gdzieś ktoś zawali to będę wyciągał konsekwencje służbowe. Pozdrawiam

Offline mlody112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2256 dnia: Wrzesień 19, 2023, 20:29:09 »
Czyli jeśli jakiejś KP brakuje 200 tys. Na nadgodziny to można być spokojnym że pieniądze się znajdą???

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2257 dnia: Wrzesień 19, 2023, 20:39:41 »
W każdej komendzie są pewne rezerwy i inne możliwości… powinno starczyć na wszystkich i dla wszystkich. Czas pokaże ale przekaz na odprawie jest jasny. Pozdrawiam

Offline mlody112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2258 dnia: Wrzesień 19, 2023, 20:54:13 »
Pewne rezerwy są ale nie aż takie żeby taką kwotę wygenerować z wolnych etatów i bieżącego budżetu. Dlatego stąd moje pytanie czy jak będzie brakowało pieniędzy i nie będzie możliwości pokrycia ich z oszczędności komendy to znajdą się zewnętrzne pieniądze żeby pokryć te nadgodziny. Pozdrawiam

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2259 dnia: Wrzesień 19, 2023, 20:57:39 »
W każdej komendzie są pewne rezerwy i inne możliwości… powinno starczyć na wszystkich i dla wszystkich. Czas pokaże ale przekaz na odprawie jest jasny. Pozdrawiam

Na nadgodziny dopłać z budżetu Komendy. Teraz dopłać 300zl do kiełbasy wyborczej. Media wyskoczyły w górę. I bądź tu komendantem. A jak nie znajdziesz to out.

Offline brzydki09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2260 dnia: Wrzesień 19, 2023, 21:02:34 »
Ludzie - zacznijcie się martwić, jak nie będzie. Za każdym razem, jak zbliża się czas wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny to są pełne portki. Nie wiem jak Wam, ale mnie się jeszcze nie zdarzyło nie zobaczyć pieniędzy do końca okresu. Nie moja i nie Wasza w tym głowa, żeby wystarczyło. Róbmy swoje.

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2261 dnia: Wrzesień 19, 2023, 21:13:36 »
Ludzie - zacznijcie się martwić, jak nie będzie. Za każdym razem, jak zbliża się czas wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny to są pełne portki. Nie wiem jak Wam, ale mnie się jeszcze nie zdarzyło nie zobaczyć pieniędzy do końca okresu. Nie moja i nie Wasza w tym głowa, żeby wystarczyło. Róbmy swoje.
U mnie regularnie brakuje we wrześniu na nadgodziny, więc co kraj to obyczaj.

Zgadzam sie z @pawel1993 .... najlepiej powiedzieć "macie coś zrobić, jak nie to się widocznie nie nadajecie" i pogrozić palcem.... brak rozwiązań systemowych. Na końcu propaganda sukcesu bo jak to kiedyś słyszałem "w mediach ma huczeć" o kasie dla OSP/MDP, nowych dodatkach funkcyjnych czy nagrodzie specjalnej :wall:

Offline rafjulka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2262 dnia: Wrzesień 19, 2023, 22:55:10 »
Myśle ze pieniądze na nadgodziny się znajądą, a jak nie to bedziemy to zgłaszać Panu Kmendatowi który jak zapowiedział bedzie wyciągał konsekwencje służbowe :straz:

Offline Strazakstrazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2263 dnia: Wrzesień 20, 2023, 00:35:58 »
Osobiście nadzoruje temat… większość komend jest już gotowych. Liczę, że wszyscy dostaną swoje pieniądze w czas i bez kłopotów. Jeśli jednak gdzieś ktoś zawali to będę wyciągał konsekwencje służbowe. Pozdrawiam

No to bardzo ciekawe bo w mojej komendzie w małopolsce mamy powiedziane że nie ma pieniędzy i mamy wybierać w trybie pilnym godziny z poprzedniego okresu w ilości od 48h do 72h. Tak jest prawie w każdym okresie. :gwiazdki:

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2264 dnia: Wrzesień 20, 2023, 05:45:31 »
Osobiście nadzoruje temat… większość komend jest już gotowych. Liczę, że wszyscy dostaną swoje pieniądze w czas i bez kłopotów. Jeśli jednak gdzieś ktoś zawali to będę wyciągał konsekwencje służbowe. Pozdrawiam

No to bardzo ciekawe bo w mojej komendzie w małopolsce mamy powiedziane że nie ma pieniędzy i mamy wybierać w trybie pilnym godziny z poprzedniego okresu w ilości od 48h do 72h. Tak jest prawie w każdym okresie. :gwiazdki:

Niestety u mnie w komendzie pewnej w Małopolsce też już wybieramy.teraz wybierzemy z tamtego okresu w tym nam się skumulują w następnym okresie wybierzemy z tego i się skumulują na następny i tak w koło

Offline SamurajJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2265 dnia: Wrzesień 20, 2023, 08:47:29 »
Komenda każe odbierać nadgodziny strażakom którzy byli na zwolnieniach lekarskich. Strażacy którzy chodzą honorowo oddawać krew również są zmuszani do odbioru nadgodzin.
Tak jak kolega wyżej wspominał, przychodzi czas wypłaty nadgodzin i wszyscy zastanawiają się co wymyślą w komendzie. Ile będziesz musiał odebrać z nadgodzin na które pracowałeś całe półrocze.
Strażacy przestali oddawać krew jak i chodzić na zwolnienia lekarskie gdyż boją się że komenda ich za to "wynagrodzi". Jakoś przemęczy te 24h z kaszlem i katarem. Potem pół zmiany ma objawy...
Teraz jak ma wyglądać odbiór tych nadgodzin?
Strażacy z dodatkiem funkcyjnym będą przychodzić na służby po to żeby strażak z wolnego nie generował kolejnych płatnych nadgodzin. Nie mam pojęcia...
Pozdrawiam

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2266 dnia: Wrzesień 20, 2023, 11:52:53 »
Co Komenda to inaczej, u mnie kto wypracował nadgodziny ten dostaje, żadnego przymusu wybierania nadgodzin czy byleś na L4 czy oddawałeś krew, do tego cała Komenda już w zeszłym tygodniu dostała przelew i dla nikogo nie brakło

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2267 dnia: Wrzesień 20, 2023, 13:27:29 »
Co Komenda to inaczej, u mnie kto wypracował nadgodziny ten dostaje, żadnego przymusu wybierania nadgodzin czy byleś na L4 czy oddawałeś krew, do tego cała Komenda już w zeszłym tygodniu dostała przelew i dla nikogo nie brakło

Dla nikogo nie zabrakło. I dobrze. Bo 01 musi to wypłacić. Ale wiele komend boryka się z problemami finansowymi i komendanci muszą że tak powiem latać budzet. Dla jikogo nie zabrakło ale czy 01 nie musiał brać środków z innych paragrafów? Np z nagród? Strazaka nie interesuje skąd kasa tylko żeby wpłynęła na konto w terminie. Komendant natomiast ma.peoblem i bez rozwiązań na górze będą problemy. Bidzet na nadgodziny nie rośnie proporcjonalnie jak wypracowane godziny i indywidualne stawki strażaków. I stąd braki. Ale nie martwmy się. Zgodnie z tym co pisze KG, Ci p1 co sobie nie poradzą z wlasnej czasem winy dowiedzą się se się nie nadają  i poleca..

Offline Druh Heldens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2268 dnia: Wrzesień 21, 2023, 19:50:10 »
Mam pytanko - nie jestem pewny czy nie było poruszane już tutaj ale zaryzykuję. Czy jest jakaś podstawa prawna, mówiąca, że musimy jako funkcjonariusze brać nadgodziny (wolę mieć więcej wolnego, a dowództwo naciska. Oczywiście mówimy o sytuacji gdzie są inne osoby, które mogą i chcą przyjść na służbę) i czy jest przepis mówiący, że pomiędzy funkcjonariuszami może być maksymalnie określona ilość nadgodzin?

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2269 dnia: Wrzesień 21, 2023, 19:56:42 »
Jeśli dowództwo naciska to przejdź na dodatek funkcyjny :P

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2270 dnia: Wrzesień 21, 2023, 20:48:43 »
Cytuj
Jeśli dowództwo naciska to przejdź na dodatek funkcyjny :P
I będzie robił nadgodziny ku chwale ojczyzny  :mellow:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2271 dnia: Wrzesień 22, 2023, 17:26:44 »
Dzisaj uruchomiono rezerwę na barki w nadgodzinach w kwocie ponad 40 mln zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2272 dnia: Wrzesień 22, 2023, 18:29:54 »
Eqinox a co jak kadrowa z końcem sierpnia kazała wybierać już po dwie służby bo może wiedział (może myślała ) że nie będzie na wypłatę wszystkich nadgodzin ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2273 dnia: Wrzesień 22, 2023, 18:57:15 »
Eqinox a co jak kadrowa z końcem sierpnia kazała wybierać już po dwie służby bo może wiedział (może myślała ) że nie będzie na wypłatę wszystkich nadgodzin ?
Skoro kadrowa rządzi na JRG to ja nie mam pytań...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2274 dnia: Wrzesień 22, 2023, 19:28:11 »
Dobre. Pozdrawiam. Trzeba to śmiechem brać 😉😉
Cytat: Eqinox

link=topic=1165.msg389722#msg389722 date=1695401835
Eqinox a co jak kadrowa z końcem sierpnia kazała wybierać już po dwie służby bo może wiedział (może myślała ) że nie będzie na wypłatę wszystkich nadgodzin ?
Skoro kadrowa rządzi na JRG to ja nie mam pytań...