Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 998272 razy)

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1875 dnia: Styczeń 14, 2020, 21:48:57 »
Odpowiedni druk - wniosek o przeniesienie godzin / zapłatę za nadgodziny złożony :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1876 dnia: Styczeń 14, 2020, 22:09:19 »
Tak więc 3 grupa. Dodatek służbowy 250 zł. Ile będzie płatna nadgodzina na rękę?
Jaja sobie robisz?
W przepisie stoi jak wół 1/172...
Matematyka na poziomie pierwszych klas podstawówki sprawia problem?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1877 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:02:31 »
Tak więc 3 grupa. Dodatek służbowy 250 zł. Ile będzie płatna nadgodzina na rękę?
Jaja sobie robisz?
W przepisie stoi jak wół 1/172...
Matematyka na poziomie pierwszych klas podstawówki sprawia problem?
Eq. Powiedz im wszystkim bo czytanie to jakaś ujma. 100 % 1/172 średniego uposażenia.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1878 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:22:48 »
Średniego uposażenia z ostatniego okresu rozliczeniowego czyli z 6 miesięcy. Doliczana jest motywacja.

Offline blueguard

  • Pies
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1879 dnia: Styczeń 16, 2020, 15:05:58 »
W Policji problem nadgodzin został rozwiązany w momencie, gdy przyszło za nie zapłacić. Rok zakończyłem na sporym minusie ...
Blog policjanta prewencji - http://niebiescy997.pl/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1880 dnia: Styczeń 16, 2020, 17:44:11 »
W Policji problem nadgodzin został rozwiązany w momencie, gdy przyszło za nie zapłacić. Rok zakończyłem na sporym minusie ...
A dlaczego?

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1881 dnia: Styczeń 16, 2020, 18:18:13 »
Bo w Policji nie ma stanów minimalnych. Więc jak przyszło płacić to komendanci musieli ludzi powysylac na wolne żeby mieli 0. A społeczeństwo nie zauważy zwłaszcza w dużym mieście czy na ulicy jest 20 policjantów czy 16.

Offline blueguard

  • Pies
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1882 dnia: Styczeń 19, 2020, 17:22:40 »
Dokładnie! Województwa z dużą liczbą wakatów mogły sobie nie poradzić, ale małopolska wyszła na koniec roku oficjalnie z pełnym stanem etatowym więc zejście z nadgodzin nie było trudne. Teraz widzę przełożeni wyrabiają sobie bardzo dobrą praktykę, mianowicie starają się tak planować grafik i służby, aby wybiegać do przodu i pilnować funkcjonariusza z godzinami. Wcześniej tego nie było, według mnie zmiana na plus, bo u nas nikt nie nastawiał się na wypłaty. Mam nadzieję, że koledzy z zachodnich województw przynajmniej zgarną kasę za przepracowane godziny z racji dużych braków w jednostkach, a tam już problem jest naprawdę duży.
Blog policjanta prewencji - http://niebiescy997.pl/

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1883 dnia: Styczeń 19, 2020, 19:31:34 »
W naszym środowisku nawet nadgodziny tworzą patologie bo PB ma a my nie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1884 dnia: Styczeń 20, 2020, 08:33:13 »
"my" czyli kto? Doprecyzuj, bo jakiś żal bije z twego postu. W mojej KP osoby z systemu codziennego, jeśli chciały to miały służby na PB. 

Offline Raptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1885 dnia: Styczeń 20, 2020, 08:37:10 »
W naszym środowisku nawet nadgodziny tworzą patologie bo PB ma a my nie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Macie święta w domu a my nie, wolne weekendy my nie. 1/3 życia poza domem gdy wiesz ze dziecko chore a ty w pracy....

w podstawówce na wagary chodziłeś na lekcji matematyki? I PB i B ma po 40 godzin tygodniowo
kreatywna księgowość
możesz wypisać wniosek na urlop na podziale albo w tym czasie iść na WS
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2020, 19:00:28 wysłana przez robn »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1886 dnia: Styczeń 20, 2020, 12:43:00 »
Kolego nie pisz głupot...na pewno nie 1/3! Jak odejmiesz urlop, ws, to ci wyjdzie bliżej 1/5...Rozumiem, że pracowałeś w biurze i na pidziale i jeszcze na sk??? Jak nie to nie zabieraj głosu jeden z drugim (biuro/podział/sk), bo jestescie nieobiektywni. Akurat jestem z tych, co byli wszędzie i wiem, że wolę podział i to przy twojej teorii, że jednak 1/3. Więcej wzajemnego szacunku, a nie narzekania kto ma lepiej czy wiecej :stop:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1887 dnia: Styczeń 20, 2020, 13:10:57 »
W naszym środowisku nawet nadgodziny tworzą patologie bo PB ma a my nie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Macie święta w domu a my nie, wolne weekendy my nie. 1/3 życia poza domem gdy wiesz ze dziecko chore a ty w pracy....
hehe my czyli oni ....nie będę się powtarzał bo zaraz usuną komentarz mają większe dodatki bo przyjeżdżają do pracy codziennie ,motywacyjne bo wykonują zadania dodatkowe ..... nagrody większe bo przyjeżdżają do pracy codzienne i nadgodziny bo ......tak :)

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1888 dnia: Styczeń 20, 2020, 14:27:08 »
W naszym środowisku nawet nadgodziny tworzą patologie bo PB ma a my nie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Macie święta w domu a my nie, wolne weekendy my nie. 1/3 życia poza domem gdy wiesz ze dziecko chore a ty w pracy....

A ktoś Ci broni brać L4 jak dziecko chore? 1/3 życia? to robisz cały rok bez wolnych służb i urlopów? wszystkie święta przepracowujesz czy może jednak czasem jakieś wypadają wolne? czy nie umiecie się dogadać na zmianie i starzy mają wiecznie wolne i tylko Ty robisz w święta? Jak czytam takie pieprzenie jak to dobrze w biurze a jak źle na podziale to zastanawiam się czemu wszyscy tak się bronią przed przejściem do biura. Sam jestem z podziału i nie wyobrażam sobie pracy w biurze. Widzę że ktoś na siłę w kolejnym wątku prowadzi wojnę podział-biuro a to jest wątek o nadgodzinach a nie o wylewaniu swoich żali na pracę drugiej strony.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1889 dnia: Styczeń 20, 2020, 14:45:20 »
W naszym środowisku nawet nadgodziny tworzą patologie bo PB ma a my nie  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Macie święta w domu a my nie, wolne weekendy my nie. 1/3 życia poza domem gdy wiesz ze dziecko chore a ty w pracy....

A ktoś Ci broni brać L4 jak dziecko chore? 1/3 życia? to robisz cały rok bez wolnych służb i urlopów? wszystkie święta przepracowujesz czy może jednak czasem jakieś wypadają wolne? czy nie umiecie się dogadać na zmianie i starzy mają wiecznie wolne i tylko Ty robisz w święta? Jak czytam takie pieprzenie jak to dobrze w biurze a jak źle na podziale to zastanawiam się czemu wszyscy tak się bronią przed przejściem do biura. Sam jestem z podziału i nie wyobrażam sobie pracy w biurze. Widzę że ktoś na siłę w kolejnym wątku prowadzi wojnę podział-biuro a to jest wątek o nadgodzinach a nie o wylewaniu swoich żali na pracę drugiej strony.
tak zgadzam się usuwać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1890 dnia: Styczeń 20, 2020, 14:52:33 »
Polemikę na temat biuro - podział zostawię z boku bo szkoda słów i pisania - ( zebrania osp teraz co weekend, szkolenia itp.) Jasne biuro leży nic nie robi pije kawę i ma max dodatków - idź zobaczysz jaki tam jest miód.
A co do nadgodzin obawiam się ze zabraknie środków finansowych na ich wypłatę w niektórych województwach - czytaj kolejne podwyżki - stawka za godzinę idzie w górę - budżety komend takie same. Tu może być problem. A nie PB i biuro. I jedni i drudzy są potrzebnie.

Offline Raptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1891 dnia: Styczeń 20, 2020, 15:08:25 »
Kolego nie pisz głupot...na pewno nie 1/3! Jak odejmiesz urlop, ws, to ci wyjdzie bliżej 1/5...Rozumiem, że pracowałeś w biurze i na pidziale i jeszcze na sk??? Jak nie to nie zabieraj głosu jeden z drugim (biuro/podział/sk), bo jestescie nieobiektywni. Akurat jestem z tych, co byli wszędzie i wiem, że wolę podział i to przy twojej teorii, że jednak 1/3. Więcej wzajemnego szacunku, a nie narzekania kto ma lepiej czy wiecej :stop:
Nie ja zacząłem że jest źle.
Na SK byłem i prawie każdego wizyta na pół roku go czeka no oprócz młodych i d-ców. Dodaj sobie dyżury domowe (3 regularnie co miesiąc) gdzie dupy nie idzie nigdzie ruszyć bo dd i jest pieknie.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1892 dnia: Styczeń 20, 2020, 16:22:04 »
PANOWIE TRZYMAJMY SIE TEMATU!

Kto chce odejść, a kto nie to będę indywidualna sprawa, kto chce do biura, a kto PB to już inna sprawa...
Wchodząc na ten temat kiedy widzę że jest NOWA wiadomość to wchodzę tutaj zobaczyć merytoryczną treść i związane konkretnie z narodzinami ....A tymczasem ¾ wiadomości to jest typu "jak to mi jest źle na PB....A jak to w biurze dobrze" i odwrotnie. No kuźwa chłopy!!!!!
'So Others May Live'

Offline beni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1893 dnia: Styczeń 21, 2020, 22:22:51 »
Jak jest u was w JRG przy nowych nadgodzinach czy komendant wyplaca calosc czy macie jakies limity na jednostkach ile mozecie miec nadgodzin??

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1894 dnia: Styczeń 21, 2020, 22:51:19 »
Nie ma limitów. Godzin jest tyle, ile potrzeba było. Do wypłaty należności za nadgodziny zostało ponad 2 miesiące.

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1895 dnia: Styczeń 21, 2020, 23:50:51 »
U mnie już mówią żeby się przygotować na wybieranie nadgodzin bo nie ma kasy i że wypłacą max 30% nadgodzin

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1896 dnia: Styczeń 22, 2020, 00:02:24 »
Kto mi powie, skoro po piłkarsku na nasze 60% nadgodzin już budżet oddychał rękawami i nalge znalazło sie 100% DLA WSZYSTKICH!!!?
wiec nie pierdziecie głupot. TO wszystko do wybrorów na prezydenta, bo senat juz nie " ich" (więc zależy żeby elektroat przyciagnąć) To samo z innymi sprawami nie zrealizowanymi z porozumienia  2018 roku.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1897 dnia: Styczeń 22, 2020, 07:23:47 »
Na nadgodziny za tamto półrocze idą pieniądze które komendant ma na cały rok a w większości komend trzeba jeszcze dołożyć. Na wypłatę we wrześniu nie ma już kasy. A czy będzie? Podobno tak.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1898 dnia: Styczeń 22, 2020, 08:43:27 »
Na nadgodziny za tamto półrocze idą pieniądze które komendant ma na cały rok a w większości komend trzeba jeszcze dołożyć. Na wypłatę we wrześniu nie ma już kasy. A czy będzie? Podobno tak.
Pieniądze na nadgodziny nie idą z budżetów komend

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1899 dnia: Styczeń 22, 2020, 10:53:48 »
Na nadgodziny za tamto półrocze idą pieniądze które komendant ma na cały rok a w większości komend trzeba jeszcze dołożyć. Na wypłatę we wrześniu nie ma już kasy. A czy będzie? Podobno tak.
Pieniądze na nadgodziny nie idą z budżetów komend

Nie idą? To dlaczego od wielu lat w mojej komendzie nie ma kasy na nadgodziny?