Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1007986 razy)

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #850 dnia: Listopad 29, 2011, 21:10:12 »
Kolego u nas po lekkim zamieszaniu co do godzin rozliczono od momentu wyjazdu z JRG do powrotu.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 01, 2011, 20:37:05 »
NADGODZINY są gwoździem do trumny PSP!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 01, 2011, 21:40:09 »

Cytuj
u mnie chłopaki z podziału dostali po 24h za każdy dzień spędzony w Carpatexie ;)


i to jest problem w PSP ogólnie... każda Komenda albo nawet jednostka działa po swojemu, po swojemu rozlicza czas służby, ćwiczenia, zajęcia itp...

Dlatego też nie widzę zasadności istnienia KG... ja wiem, że tam się wiele robi ale nie może być tak, że nad podstawami funkcjonowania PSP nie ma nadzoru i ogólnych wytycznych... nieważne czy dobrych czy złych...
niech będzie hu...owo ale jednakowo!!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 14:11:40 wysłana przez Butel »

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:33:52 »
całkowicie się z Tobą zgadzam ... mało tego że są różnice między jednostkami, u mnie są nawet różnice na jednostce w zależności od tego kto pojedzie :) jak jest ktoś z 8h to naliczany jest maximum czasu ile tylko sie da, jeżeli nikogo by nie było to by było po 8h za dzień bo przecież tyle się należy (p8 do exela i z głowy)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:24:22 »
Odpowiedź Komendanta Głównego PSP na wątpliwości i zarzuty stawiane przez Rzecznika Praw Obywatelskich http://www.skpnszz.org/downloads/2011r/grudzien%202011/pismo%20BK%20I%2007137-411.PDF

źródło: http://www.skpnszz.org

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:19:37 »
Odpowiedź Komendanta Głównego PSP na wątpliwości i zarzuty stawiane przez Rzecznika Praw Obywatelskich http://www.skpnszz.org/downloads/2011r/grudzien%202011/pismo%20BK%20I%2007137-411.PDF

źródło: http://www.skpnszz.org
Mógł jeszcze rozwinąć swoją myśl o jakiś wzór jak to zrobić:) bo papier przyjmie wszystko a rzeczywistość jest inna. A po za tym zastanawiam się cały czas patrząc na te systemy wyliczania naszych nadgodzin i dochodzę do wniosku że tworzymy nową matematykę, bo nie rozumiem dlaczego nie jest to robione jak w każdej innej branży formacji itp, czyli:
- limit godzin normatywnych max 192 - to reszta jest nadgodziną
- zwolnienie - nieobecność czyli nie pracuje nic sie nie liczy
- urlop - j.w.
- ws - j.w
i myślę że to jest proste i każdemu zrozumiałe.
Chyba że ja jestem troszkę cofnięty i nie potrafię zrozumieć jak na zwolnieniu czy urlopie rosną godziny skoro ja nie pracuję.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:35:34 »
Ze zwolnieniem L4 to się z Tobą zgodzę,ale z urlopem to jest inna sprawa,który zawsze się wlicza do przepracowanych godzin.Miałem przyjemność w cywilu udowadniać kadrowej swoją racje,jak chcieli mnie oszwabić z nadgodzin.No chyba że w PSP sa jakieś inne "wewnetrzne przepisy",ale nie sadzę.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:37:39 »
Nie wiem moim zdaniem urlop jest po to aby człowiek odpoczął więc gdzie jest zasadność naliczania godzin skoro fizycznie nas nie ma w pracy a urlop wynika z przepisów.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 14, 2011, 17:00:56 »
Wg Ciebie , jesli jesteś cały miesiąc na urlopie , to masz zero godzin przepracowanych.  Czyli w nastepnym miesiącu  pracujesz podwójna normę, aby  " odpracować " ten urlop?   

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:02:31 »
Witam,  byliśmy ostatnio na komorze dymowej ku chwale ojczyzny, niby nadgodzin z tego nie będzie o co kaman :gwiazdki: caly dzien za darmo? u nas w łódzkim nadgodzin ma nie być i tyle . bo i tak nie zapłacą. masakra , ludzie ? mamy swój honor czy nie? :wacko:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2011, 15:44:13 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:24:00 »
Wg Ciebie , jesli jesteś cały miesiąc na urlopie , to masz zero godzin przepracowanych.  Czyli w nastepnym miesiącu  pracujesz podwójna normę, aby  " odpracować " ten urlop?
Urlop należy się za przepracowane dni według kodeksu pracy za każdy miesiąc trzy dni więc bez łaski muszą go dać i za niego zapłacić i ja nie mówię że Każdy ma wypracować 6 norm w ciągu pół roku tylko powinniśmy liczyć ile fizycznie człowiek jest w pracy, bo idąc Twoim tokiem myślenia to jak jesteś dwa miesiące na zwolnieniu to później dwa miesiące pracujesz na dwóch zmianach :). Mój tok myślenia jest taki: mając normę max 192 miesiącznie to w pół roku daje 1152, służb średnio w półroczu jest 61, co daje nam 1464 godzin więc o 312 nadgodzin (13 służb), więc przyjmując po dwie wolne służby w miesiącu powinniśmy zejść do 24 nadgodzin dorzucając urlop 15 dni legalnie wyrabiamy się w normie, nawet licząc że pracownik będąc na urlopie jest w pracy (bo to jest wliczone w koszta utrzymania pracownika). Więc skąd są nadgodziny??
Inne pytanie: Dlaczego jak ktoś jedzie w delegację od 8:00 w poniedziałek do 8:00 w piątek to nie ma liczonego ciurkiem tylko po kilka godzin z każdego dnia?? dlaczego L4 liczone jest do godzin pracy skoro jest niezdolny do służby??

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:25:07 »
16 8     16 8    16  8     16   8      16   8
u   u     u   u    u   u      u    u       u   u     - tu masz 120 godzin urlopu


16 8     16  8               16  8    16  8
u   u     u   u     u   u     u   u     u   u      - tu masz 96 godzin urlopu

Do urlopu wlicza się tylko te dni które miałeś być w pracy, tak samo jak w cywilu liczysz od poniedziałku do piątku.

I to samo tyczy się zwolnienia.

To że piszecie, że jak jeden miesiąc jesteś na urlopie to w drugim musisz przepracować podwójną normę :-) życzę Ci powodzenia zaliczyć 14 służb w jednym miesiącu !!!!

Po to ktoś stworzył harmonogram służb - ale w wielu jednostkach nie wiedzą nawet co to jest i może niech za to weźnie się KG!!!

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:29:29 »
Jeżeli poruszyłeś temat grafika normatywnego czyli harmonogramu służb to wytłumacz mi po co on jest i dlaczego trzymamy się go tak kurczowo skoro wiadomo że jak dwóch pójdzie na zwolnienie to ten grafik możesz sobie wiesz gdzie wsadzić
A wracając do tego wyliczania Twojego to wiem jak to się robi i nadal mnie to nie przekonuje, myslę że problem nadgodzin leży gdzie indziej a nie w nowoczesnej matematyce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2011, 20:34:09 wysłana przez ognista fala »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:45:09 »
Jeżeli poruszyłeś temat grafika normatywnego czyli harmonogramu służb to wytłumacz mi po co on jest i dlaczego trzymamy się go tak kurczowo skoro wiadomo że jak dwóch pójdzie na zwolnienie to ten grafik możesz sobie wiesz gdzie wsadzić
A wracając do tego wyliczania Twojego to wiem jak to się robi i nadal mnie to nie przekonuje, myslę że problem nadgodzin leży gdzie indziej a nie w nowoczesnej matematyce.



i własnie przez takie myślenie harmonogramy półroczne z takim bólem się przyjmują; kto powiedział, że realizacja ma byc z tym harmonogramem zgodna? przecież może rozjechać sie nawet w 100%; ale w okresach urlopów i chorobowych czas tych absencji powinien byc rozliczany dokładnie wg górnego wiersza ECS; cały problem w tym, ze osoby rozliczające czas służby obsesyjnie dążą do tego, żeby dolny wiersz odpowiadał górnemu pod względem ilości godzin i to jest kolejny problem; temat rzeka w sumie, ale podobno coś drgnęło na Podchorążych i może doczekamy się jakiś oficjalnych wskazówek jak należy prawidłowo rozliczac czas służby, gdyz faktem jest, ze sporządzanie harmonogramów półrocznych w znakomitej większości Komend się nie przyjęło, co jest w mojej ocenie własnie generatorem dalszych nieprawidłowości;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:50:15 »
Jak najbardziej się zgadzam z tym co kolega Lang napisał tylko nadal nikt nie udzielił mi odpowiedzi po co ten grafik nominalny jest wymyślony i tworzony, przecież prosta matematyka by wystarczyła przy ustaleniu pewnych kwestii.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:56:51 »
po to, żeby nie kombinować w żadną stronę; jak ktoś jest lubiany, to może się okazac, że na chorobowym natrzaskał nadgodzin, a jak jest odwrotnie, to może okazać się, że na chorobowym to on miał zaplanowane akurat wolne...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:59:45 »
hehehe
rozumiem już
więc idąc dalej drogą grafiku normatywnego jeżeli mam wolne wstawione w nim to będąc wtedy na służbie mogę pracować tak wydajnie jak mi za nadgodziny płacą :) (bo to są moje nadgodziny) ^_^

Offline tysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:11:28 »
Panowie to chorobowe rzeczywiście miesza w grafiku ECS ale jest z niego wyjście. Spróbujcie wpisywać C u góry a nie na dole. Jak się pisze na dole to możliwe jest tworzenie nadgodzin na chorobowym natomiast C pisane na górze ECS wycina dany okres i nie bierze go pod uwagę. Liczy wtedy na tzw. "zero". Nie generuje nadgodzin ani nie ma niedopracowanych godzin. Po prostu obniża nominał o ten czas. Takie rozwiązanie załatwia wszystko...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 15, 2011, 23:29:42 »
Panowie to chorobowe rzeczywiście miesza w grafiku ECS ale jest z niego wyjście. Spróbujcie wpisywać C u góry a nie na dole. Jak się pisze na dole to możliwe jest tworzenie nadgodzin na chorobowym natomiast C pisane na górze ECS wycina dany okres i nie bierze go pod uwagę. Liczy wtedy na tzw. "zero". Nie generuje nadgodzin ani nie ma niedopracowanych godzin. Po prostu obniża nominał o ten czas. Takie rozwiązanie załatwia wszystko...
Coraz więcej mistrzów świata się robi w interpretacji prostych zapisów. Zapytam się więc kolegi @tysiek. Co to jest "góra" w ECS? I co to jest "dół" w ECS? Bo dopóki ludzie nie zrozumieją co to jest góra a co to dół, to będą kwiatki kwitły - lekarstwo jest proste - nie znasz się - nie bierz się! Jak znajdziesz odpowiedź to zapytam się: czy potrafisz sobie dokładnie zaplanować chorobowe na cały okres rozliczeniowy ?
EGO = 1 / wiedza

Offline tysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:18:59 »
Wiem że góra to plan, a dol to realizacją. Jeśli jednak nie można zmieniać góry to dlaczego w mojej KP jeśli chorobowe przechodzi na następny miesiąc to w nowym miesiącu piszą C u góry? A na końcu miesiąca się tego nie robi. Pozatym nie chciałem się wymadrzać a jedynie napisać że takie rozwiązanie mogło by się sprawdzić. Z góry przepraszam wszystkich urażonych...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 09:22:23 wysłana przez tysiek »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 16, 2011, 10:03:50 »
Cytuj
Jeśli jednak nie można zmieniać góry to dlaczego w mojej KP jeśli chorobowe przechodzi na następny miesiąc to w nowym miesiącu piszą C u góry? A na końcu miesiąca się tego nie robi.
Na planach miesięcznych można było tak zrobić, na planach półrocznych już nie. Mógłbyś to zrobić gdyby przy planowaniu harmonogramu wiedziałbyś że np Twój kolega będzie dokładnie 3 miesiące na zwolnieniu (np złamał nogę w maju - planujesz harmonogram na następny okres i od tego kolegi wiesz, że będzie przebywał na chorobowym np minimum 3 miesiące - mógłbyś tak zrobić. Ale nie zmienia to faktu, że jak będzie miał planowanie określone a w realizacji mu wpiszesz C, to też tak samo naliczy (tj obliczy tyle godzin, ile ma zaplanowane a powinien mieć 40 godz na tydzień).
ps. Nie o to chodzi by się wymądrzać, tylko robić to z głową. I trzeba znać podstawy. Nie mniej kolejny raz mówię, że KG powinna wydać nową instrukcję do ECS-a. Może to czytają więc niech się wezmą do roboty...
EGO = 1 / wiedza

Offline 2505

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:57:42 »
Panowie dlaczego czepiacie się tak tego programu, czy on stanowi podstawę do rozliczania czasu pracy ? U mnie w Komedzie harmonogram półroczny tworzymy na papierze (oczywiście obliczamy godziny pozostawania w służbie) a program KG uzupełniamy na każdej służbie wg stanu faktycznego na górze i na dole. Co w tym złego ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 19:15:05 wysłana przez 2505 »

Offline kiler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 23, 2011, 21:35:50 »
mazowieckie przebiło wszystkich ma nowy program do robienia harmonogramów półrocznych teraz robi to maszyna :straz:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 25, 2011, 18:49:03 »
rekurencyjny skrypt w VBA i arkusz ECS wypełniony - żadna filozofia
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:06:06 »
Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować informację o tym, że coś kombinują z nadgodzinami od 2005 roku???

Ponoć 22 grudnia było w Poznaniu spotkanie na którym padła informacja o "skasowaniu" godzin z lat 2005 - 2009, czy ktoś może wie coś więcej na ten temat.
Czy jest to tylko jakaś puszczona bajka!!!