Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1008904 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #825 dnia: Październik 28, 2011, 12:23:09 »
Też czekałem aż któryś wyskoczy z tym tematem  :wacko: :rofl: :wacko: :rofl:
śmieszne i żałosne, bo nieprzemyślane...
EGO = 1 / wiedza

ogienek

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #826 dnia: Październik 28, 2011, 14:39:22 »
zaraz..spokojnie...dlaczego mają wiosna odjąc to tej zmianie , która  teraz jesienia tego nie zarobiła?.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #827 dnia: Październik 28, 2011, 15:05:54 »
a co stoi na przeszkodzie, żeby przy zmianie czasu z letniego na zimowy w ECS-ie w dolnym wierszy wpisać "25" (jeżeli skrypt na to pozwala), a przy zmianie z czasu zimowego na letni "23"; za nic nie trzeba płacić, dodatek za służbę w nocy i nadgodzinach nam się nie należy, więc w czym miałby być problem?
jakoś w stosunkach pracowniczych problemu nie ma i wszyscy sobie radzą:

http://www.bibliotekako.pl/news.aid,813,Zmiana_czasu_na_zimowy____jak_rozliczyc_czas_pracy_i_wynagrodzenie.html

jest jeszcze inny pogląd - dalej idący w ochronie praw pracowniczych:

http://www.kadryonline.pl/czas_pracy/zmiana_czasu_na_letni_zaplac_za_niedopracowana_godzine-1443.html

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

ogienek

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #828 dnia: Październik 28, 2011, 15:54:55 »
Otóz to. ,,jęzeli skrypt na to pozawala". A jeżeli nie pozwala? Z tego co sie orientuje..to doba zawsze i wszędzie ma 24 godziny.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #829 dnia: Październik 28, 2011, 20:27:26 »
Odpowiadając na wasze pytania co do rozliczania czasu z wyjazdu COO i WOO czas jest liczony od momentu wyjazdu do momentu powrotu do jednostki macierzystej.
16 24 24 24 8 - tak w harmonogramie służby powinna wyglądać tabelka dolna z czasu waszej służby gdy jesteście dysponowani w ramach COO lub WOO.

Co do wypowiedzi kolegi odnośnie Ćwiczeń Carpatia to z tego co ja wiem to po tyłku dostało biuro, bo KG przysłała własne wytyczne ich czasu pracy i byli oni od poniedziałku do piątku a mają zaliczone tylko 40 godzin 5*8.

Jeśli też jesteś z biura to taka jest interpretacja KG. Natomiast ci co byli zadysponowani w ramach COO lub WOO mają liczone wszystkie godziny tak jak na powodzi.

Przykładem mogą być ćwiczenia Gryf

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #830 dnia: Październik 28, 2011, 21:59:18 »
Witam kolego ja widzałem wytyczne z KG i tak policzono 5*8+40, ale w pismie byli tylko ośmio godzinni
Więc jesli nas rozliczono 5*8 to my jesteśmy w gorszej sytyłacji.Twoje rozliczenie mi sie podoba ale skąd się wzieło????????pozdrawiam

Odpowiadając na wasze pytania co do rozliczania czasu z wyjazdu COO i WOO czas jest liczony od momentu wyjazdu do momentu powrotu do jednostki macierzystej.
16 24 24 24 8 - tak w harmonogramie służby powinna wyglądać tabelka dolna z czasu waszej służby gdy jesteście dysponowani w ramach COO lub WOO

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 22:04:43 wysłana przez potok »

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #831 dnia: Październik 29, 2011, 14:06:04 »
Moje rozliczenie czasu wzięło się z wytycznych KG. Jest tam napisane że wyjazd COO lub WOO jest liczony od momentu wyjazdu jednostki do czasu powrotu do bazy.

Taki sam przykład masz jak zostałeś na zdarzeniu po służbie do godziny 10.00 zamiast 8.00.
Wtedy w harmonogramie służby opracowanym przez KG musisz mieć wpisane 16 10 zamiast 16 8. Ale to powinien wiedzieć twój D-ca zmiany, który ewidencjonuje czas służby.

Tak samo jak wyjeżdżasz w ramach COO lub WOO w książce podziału bojowego powinieneś mieć wpisane że zostałeś pozostawiony w służbie, a po powrocie podpisać listę obecności za te dni.

Wiem, że może to dziwić niektórych, bo my dopiero niedawno też zostaliśmy o tym uświadomieni.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #832 dnia: Październik 29, 2011, 16:22:21 »
Koledzy pół roku temu pojechali na ćwiczenia COO do XXXX na dwa dni i w realizacji wpisałem im tak jak mówi Wania. Było ok, wszystko potwierdzone w książce podziału - wyjazd pojazdu z obsadą xxxx do XXXX w godzinach od xx.xx do yy.yy.

EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #833 dnia: Październik 29, 2011, 20:16:45 »
wania - za przeproszeniem - co jest wazniejsze? wytyczne KG czy litera prawa? wyjazd COO czy WOO nie zawsze musi wiązac się z wykonywniem obowiązków służbowych przez cały czas, jak często jest na manewrach (relaks, integracja itd.); dlatego nie uważam, żeby z automatu kazdy wyjazd zaliczać od wyjazdu do powrotu;

co do zmiany czasu - zapomniałem, że my dalej rozliczamy doby, a nie dni (why?); wobec tego oczywiscie nalezy wpisać 16/9 służby wobec zaplanowanych 16/8; a na wiosnę analogicznie - 16/7 wobec zaplanowanych 16/8; nikomu krzywda się nie stanie i nikt się bezpodstawnie nie wzbogaci;
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 20:20:30 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #834 dnia: Październik 29, 2011, 22:30:48 »
wania - za przeproszeniem - co jest wazniejsze? wytyczne KG czy litera prawa?
Lang - z całym szacunkiem do Ciebie, ale dla mnie wytyczne KG to litera prawa, czy słuszna i właściwa?
To nie ja czy ty wymyśliliśmy te przepisy. To nie my ustalamy harmonogram czy przebieg ćwiczeń. Tak samo na powodzi nie pracujesz 24 - tylko masz czas wolny oraz porę czuwania.

To że tak należy "rozpatrywać" te przepisy wyszło właśnie po powodziach. Co jednostka to inna interpretacja.

Wg mnie powinno być jednakowo dla wszystkich, a nie jak Komendant czy kadrowiec sobie uznają. Obojętne czy są to wyjazdy nieplanowane - czytaj powódź, czy też planowane - czytaj wyjazd na ćwiczenia COO. Wykonujesz swoje zadania służbowe. Chłopaki na wałach w Sandomierzu pracowali po 20 godzin bez przerwy, inni w innych rejonach czekali "na falę" w koszarach z dala od domu. Jesteś poza domem z dala od rodziny to ... chyba jesteś w pracy... Pracując na podziale nie siedzisz 24 godz w samochodzie i nie czekasz na wyjazd.

Jak mówi stare powiedzenie Hu....owo ale jednakowo.

Wg. mnie jest to bardzo sprawiedliwy i słuszny przepis lub interpretacja KG.
Zastanawia mnie teraz tylko jak mają liczone godziny chłopacy. którzy pojadą, np. na trzęsienie ziemi do Turcji, czy jest to im liczone tak samo?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #835 dnia: Październik 30, 2011, 09:14:30 »
sorry Wania - moje niedopatrzenie; umknęła mi treść § 16 ust. 7 rozporządzenia w związku z jednostkami redakcyjnymi do których ona odsyła; w związku z powyższym oczywiście, że wytyczne KG sa całkowicie słuszne, a w przypadku wyjazdów COO i WOO (zarówno na ćwiczenia jak i do działań), jak równiez misji zagranicznych, do czasu słuzby wlicza się czas od zadysponowania do powrotu; mea culpa :bij:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 18:20:42 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #836 dnia: Październik 31, 2011, 16:53:14 »
lang skąd ten paragraf i ten ustęp, gdyż nie mogę tego znaleść.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 17:55:08 wysłana przez potok »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #837 dnia: Październik 31, 2011, 18:27:31 »
oczywiście, że z rozporzadzenia w sprawie pełnienia służby - Dz. U. z 31 marca 2011 Nr 69 poz. 371; błędnie ustęp wskazałem - chodziło o 7.;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mlynarzm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 01, 2011, 15:17:20 »
Witam szanownych kolegów...
Mianowicie chcę ponowić moje pytanie w sprawie mojego starszego kolegi który chce w 2012r. przejść na zaopatrzenie  emerytalne mając aktualnie na kącie ponad 500 nadgodzin wypracowanych do 01.07.2010r.
Komendant poinformował go iż nie ma na tę chwilę podstawy prawnej na oddanie lub zapłacenie tych godzin....
Czy w waszych jednostkach ktoś odchodzi na początku przyszłego roku na Emkę, czy występują takie przypadki i jak jest  to rozwiązywane...?
Bo aż nie chce mi się wieżyc że te godziny mu przepadną"Ku Chwale Ojczyzny"

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 01, 2011, 19:12:48 »
Niestety , ale nie dają możliwości odbioru a tym bardziej zapłaty. Przećwiczyłem na własnej skórze. Aczkolwiek trzy lata wstecz wybierali nadgodziny przed odejściem.
Już nic nie muszę..

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 02, 2011, 09:12:06 »
Witam kolegów chce sie tylko pochwalić że sprawa nadgodzin o która pytałem znalazla swoj właściwy finał i doszło kolejne pismo z KG jak rozliczyc godziny. Wszystkim którzy pomagali dziekuje

(Panowie dziękowałęm za temat godzin z poligonu a nie dwóch ostatnich postów i nie piszcie mi na PW ze chwale się pismem z KG bo tego nie zrobiłem poprostu zadzwoniono do mnie z kadr ze przyszło pismo i godziny zostaly rozliczone własciwie tak jak panowie z forum mi podpowiadali i tylko tyle jest
Dziennik ustaw z 31marca2011 nr.69 poz 371 paragraf-16 ust.7 )
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 09:15:57 wysłana przez potok »

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #841 dnia: Listopad 02, 2011, 21:46:58 »
Witam kolego opisz szerzej albo wrzuć to pismo z KG na forum inni tez chcą odejść na EM i mają podobne problemy. Dzięki.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #842 dnia: Listopad 03, 2011, 18:36:34 »
Z tego co pisał kolega to rozumiem, że pismo to dotyczyło rozliczenia Ćwiczeń Karpatia.


Jeśli chodzi o odejście na emkę i zwrot godzin to dowiedzcie się u kolegów z wielkopolski. Nie chcę mówić w której komendzie to było - bo do końca nie wiem i nie chcę wprowadzać w błąd, ale kolega mówił, że u nich Komendant nie wypuszcza nikogo z nadgodzinami i ci to odchodzą w maju już od stycznia mają wolne.

Wyszło to chyba 2 lata jak któryś ze strażaków już na emce domagał się zwrotu "kasy".

Tylko tyle wiem- nie wiem ile jest w tym prawdy a ile kombinacji. Jeśli ktoś zna dokładniej temat to może go pociągnąć

Offline mlynarzm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 04, 2011, 18:20:49 »
Wania >dzięki za info.
Może ktoś zna jakieś inne przypadki które były lub są stosowane w KM.?

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 05, 2011, 17:20:42 »
Witam
Może mi ktoś odpowiedzieć na jakiej podstawie używacie do ewidencji czasu służby programu z KG, jeżeli nie to po co wogóle ewidencjonujecie w  ten sposób, może lepiej będzie po prostu liczyć ilość służb X 24h??
Jeżeli chodzi o nadgodziny to walczcie tylko jeżeli pełnicie służbę, po odejściu na emke nie ma co marzyc o rekompensacie w jakiejkolwiek postaci.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 10, 2011, 12:54:39 »
Nowe wieści o Euro 2012 ??

1.  Wszystkie szkolenia, kursy i szkoły maja zakończyć się przed  rozpoczęciem mistrzostw aby kadra i uczniowie mogli fizycznie wzmocnić  jednostki liniowe lub sztaby.
2. Na czas EURO zostają wstrzymane wolne, urlopy, delegacje itp.
3.  Jednostki organizacyjne podległe MSWiA mają funkcjonować w minimalnym  niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania trybie (zero kontroli  prewencji, operacyjnej, itp. funkcjonariusze z tych wydziałów maja  wzmocnić jednostki liniowe)

                                                                                                            W województwach w których będą rozgrywane mecze zostały stworzone  plany operacji wojewódzkich i plany operacji powiatowych nie wiem jak w  innych. System pracy na czas EURO 24/24 minimalne stany na poziomie 70%,  auta które wchodzą w skład COO mają mieć zapewnioną pełną obsadę  przewidzianą w planach oczywiście część SIS z KP weźmie bezpośredni  udział w zabezpieczeniu meczów i tego co się będzie działo w miastach  rozgrywek. KM na terenie których będą rozgrywane mecze mają zapewnić  czas dotarcia do zdarzenia na poziomie 5 min. w każdym punkcie miasta,  pozostałe komendy 15 min.

U mnie w KP odbyło się spotkanie z 01 i padły właśnie takie pogłoski, że tak ma być jak w powyższym cytacie. Czy u Was też coś takiego się ruszyło??
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 15:48:58 wysłana przez Butel »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 18, 2011, 16:49:35 »

1.  Wszystkie szkolenia, kursy i szkoły maja zakończyć się przed  rozpoczęciem mistrzostw aby kadra i uczniowie mogli fizycznie wzmocnić  jednostki liniowe lub sztaby.
2. Na czas EURO zostają wstrzymane wolne, urlopy, delegacje itp.
3.  Jednostki organizacyjne podległe MSWiA mają funkcjonować w minimalnym  niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania trybie (zero kontroli  prewencji, operacyjnej, itp. funkcjonariusze z tych wydziałów maja  wzmocnić jednostki liniowe)
W województwach w których będą rozgrywane mecze zostały stworzone  plany operacji wojewódzkich i plany operacji powiatowych nie wiem jak w  innych. System pracy na czas EURO 24/24 minimalne stany na poziomie 70%,  auta które wchodzą w skład COO mają mieć zapewnioną pełną obsadę  przewidzianą w planach oczywiście część SIS z KP weźmie bezpośredni  udział w zabezpieczeniu meczów i tego co się będzie działo w miastach  rozgrywek. KM na terenie których będą rozgrywane mecze mają zapewnić  czas dotarcia do zdarzenia na poziomie 5 min. w każdym punkcie miasta,  pozostałe komendy 15 min.

U mnie w KP odbyło się spotkanie z 01 i padły właśnie takie pogłoski, że tak ma być jak w powyższym cytacie. Czy u Was też coś takiego się ruszyło??

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #847 dnia: Listopad 19, 2011, 18:42:32 »
Czyli coś rusza w temacie - i bardzo dobrze !!!

U nas spotkania nie było, ale na "chłopski" rozum to Normalne- tylko niech ktoś to powie w prost i otwarcie, bo już zaczyna się planowanie urlopów i harmonogram na I półrocze - a to jak będziemy, czy mamy pracować w czerwcu 2012.

Któryś z przed mówców napisał, że powodzi nie przewidzimy a Euro 2012 tak!! więc niech ktoś nam w prost powie jak may pracować w czerwcu 2012 !!!!

Offline tysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #848 dnia: Listopad 19, 2011, 21:04:09 »
Na podkarpaciu też oddawali wszystkie zaległe nadgodziny odchodzącym na emkę ale w piątek przyszło pismo z KW żeby przeliczyć ponownie nadgodziny z wcześniejszych lat ale po 48 godz/tydz. Chłopacy którzy przed emeryturą mieli już być np do lutego na wolnym muszą przyjść do pracy bo jest wstrzymane odbieranie nadgodzin...

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #849 dnia: Listopad 29, 2011, 10:14:49 »
i tu powstaje kolejne pytanie dlaczego organizator nas pominol przy podaniu czasu pracy . i dlaczego na piec dni oslabiano zmiany o dwie osoby skoro nas rozliczano po 8h cos tu sie nie zgadza.
PS. nikogo nie chce wkurzyc ja poprostu chce zrozumiec jak to dziala

u mnie chłopaki z podziału dostali po 24h za każdy dzień spędzony w Carpatexie ;)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)