Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1008873 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #800 dnia: Październik 21, 2011, 19:06:15 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój opis wyjazdu na ćwiczenia, ale ja widzę to tak:

1. O waszym udziale w ćwiczeniach świadczyć powinno:
a) karta drogowa
b) SWD
c) wystawione przez komendę delegacje (jesli byliście na poligonie ciągle poza terenem komendy)
d) kwatermistrzostwo powinno zapewnić wam całodzienne wyżywienie, rozliczane na każdego uczestnika ćwiczeń
e) książka podziału - gdzie był samochód przez pięć dni, co wpisano obsadzie?
f) sprawozdanie rozjemcy z ćwiczeń, dokumentacja ćwiczeń (ujęte są wszystkie siły i środki z rozpisanymi założeniami dla poszczególnych załóg)

2. Kto rozlicza wam nadgodziny?! Czy osoba rozliczająca nadgodziny poświadczy, że codziennie po 8 godzinach ćwiczeń wracaliście do jrg?
3. Możecie zwrócić się do komendanta z prośbą o interpretację podanych przez ciebie różnic w sposobie rozliczania godzin pobytu na poligonie strażaków 8 godzinnych i strażaków zmianowych.
4. W każdej jrg powinna być ogólnodostępna informacja (wytyczne KG PSP) o sposobie rozliczania czasu pracy strażaków.

Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #801 dnia: Październik 21, 2011, 20:24:30 »
Z gory dziekuje za odpowiedz juz opisuje wszystko.
1.
a)karta drogowa jest rozpisana co do minuty i kilometra czyli mamy czas pracy kierowcy
B)wszystko w swd oczywiscie bylo zmienione prawidlowo(taki dupochron)
C,D)dalegacja-sa owszem ale jak wynika z rozkazu wszysko zapewnia organizator(nie chce kasiory z delegacji bo jedzonko bylo oki)
E)wpis w ksiazke podzialu-czas wyjazdu i powrotu z cwiczen rowniez jest wpisany.z tego na piec dni zdjeto 2 osoby ze zmian na nasza nieobecnosc
F)sprawozdanie z cwiczen -w pismie od organizatora nie ma o nas slowa
2)rozliczaja nas kadry komenda
3)zwroce sie z zapytaniem do komendanta
4)rozpozadzenie o czasie pracy jest na jrg ale co z tego jak wydajemi sie ze jest nadinterpretowane a my to tylko szare myszki
I teraz moje pytanie co z tym fantem zrobic czy wszystko jest oki wedlog was????


« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 10:00:02 wysłana przez potok »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #802 dnia: Październik 21, 2011, 21:54:30 »
Cytuj
4. W celu rozliczenia obowiązującego strażaka wymiaru czasu służby, w przyjętym okresie rozliczeniowym, czas
odbytej przez strażaka podróży służbowej, która trwała dłużej niż dzień, ewidencjonuje się w kartach ewidencji
czasu służby w następujący sposób:
1) dla zmianowego rozkładu czasu służby, jeżeli podróż rozpoczęła się w dniu służby, to do czasu służby jest
ewidencjonowany czas faktycznego wykonywania zadań służbowych, lecz nie mniej niż w wymiarze
obowiązującym w codziennym rozkładzie czasu służby;
2) dla codziennego rozkładu czasu służby, jeżeli podróż rozpoczęła się w dniu służby, to do czasu służby jest
ewidencjonowany czas faktycznego wykonywania zadań służbowych, lecz nie mniej niż w wymiarze
obowiązującym w codziennym rozkładzie czasu służby;
3) jeżeli podróż obejmowała dni, które, zgodnie z obowiązującym strażaka harmonogramem służby, były
dniami wolnymi od służby - przyjmuje się, że w tych dniach obowiązywał strażaka wymiar czasu służby
obowiązujący w codziennym rozkładzie czasu służby, i, jeżeli w tym dniu wykonywał on zadania
służbowe, przepisy pkt 1 i 2 stosuje się odpowiednio.

tyle przepis mówi; teraz pozostaje do wyjasnienia kwestia ile czasu każdego dnia wypełnialiście zadania służbowe; jeżeli mniej niz 8h, to macie prawidłowo zaewidencjonowane, jeżeli więcej, to o róznice jesteście w plecy;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #803 dnia: Październik 21, 2011, 22:02:33 »
Cytuj
teraz pozostaje do wyjasnienia kwestia ile czasu każdego dnia wypełnialiście zadania służbowe

Nie wiem czy się nie mylisz? Jeżeli był to wyjazd na ćwiczenia w ramach COO z grupami specjalistycznymi, wydzielone siły i środki z poziomów wojewódzkich, to od chwili wyjazdu z jednostki do powrotu jest to pełnienie obowiązków służbowych.
Z tego co mi wiadomo w ćwiczeniach brały też udział specjalistyczne grupy ratownicze.
Cytuj
3 Kompanie Państwowej Straży Pożarnej,
4 Plutony Logistyczne,
3 Grupy Ratownictwa Chemicznego,
1 Grupa Wodno-Nurkowa,
3 Grupy Ratownictwa Wysokościowego,
1 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza,
Z programu ćwiczeń:   
Cytuj
Środa, 14 września 2011 r.
08:00 - 24:00    ćwiczenia praktyczne grup ratowniczych
Cytuj
Czwartek, 15 września 2011 r.
00:00 - 16:00    ćwiczenia praktyczne grup ratowniczych
Cytuj
Piątek, 16 września 2011 r.
10.00 - 12.00    ćwiczenia praktyczne - obserwacja
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 22:18:51 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #804 dnia: Październik 21, 2011, 22:16:28 »
oki nam caly czas mowi sie ze pracowalismy tam osiem godzin dziennie i tak nas rozliczono ja przezyje ta strate i nie bede walczyl bo nie mam takiej pary.Ale czy mam rozumiec ze jesli pojade nastepnym razem to po osmiu godzinach nie wazne gdzie bede moge sie zawinac i nikt mi nic nie moze zrobic to ciekawe jak ktos przybiegnie w srodku nocy ze cos sie uszkodzi na poligone, to powiem mu ze urzeduje od 7:30do15:30 . dla mnie jest to jakies nie pojete i troche zabawne bo kiedys obije sie to komus

ale my nie bylismy ekipa cwiczaca bardziej logistyka :szalony:
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 22:45:19 wysłana przez Butel »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #805 dnia: Październik 21, 2011, 22:39:47 »
to czy było to w ramach COO czy WOO nie ma znaczenia - istotne jest ile czasu wypełniali zadania służbowe; trochę inaczej jest na imprezach w rodzaju zwalcznie skutków powodzi, a trochę inaczej na manewrach; czas mieli ładnie zapełniony, więc powinni miec policzone więcej niż 8h (faktyczny czas); to czy ktoś był ćwiczącym, pozorantem czy technicznym to kwestia drugorzędna;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 21, 2011, 22:53:39 »
i tu powstaje kolejne pytanie dlaczego organizator nas pominol przy podaniu czasu pracy . i dlaczego na piec dni oslabiano zmiany o dwie osoby skoro nas rozliczano po 8h cos tu sie nie zgadza.
PS. nikogo nie chce wkurzyc ja poprostu chce zrozumiec jak to dziala

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #807 dnia: Październik 22, 2011, 21:49:22 »
1. Nikogo nie wkurzasz, bo od tego jest forum, żeby pytać i dyskutować
2.
Cytuj
nikogo nie chce wkurzyc ja poprostu chce zrozumiec jak to dziala
TAK TO WŁAŚNIE NIESTETY DZIAŁA !

Od 2005 roku nie słyszałem, żeby ktokolwiek, gdziekolwiek, w jakiejkolwiek przystępnej formie wyjaśnił osobom prowadzącym ewidencję czasu pracy, w jaki sposób traktować takie czy owakie problematyczne niuanse rozliczania. Słyszałem, że naczelnicy wydziałów kadrowych KW lub KM(P) czasami na naradach poruszają temat rozliczeń czasu pracy wg.ewidencji. Problemem jest to, że wnioski nie spływają w dół. Następną kwestią jest to że rozliczenia ewidencji prowadzone są przez najprzeróżniejsze komórki w poszczególnych komendach (operacja, kadry, dowódcy jrg, dowódcy zmian), jeszcze lepsze jest to, że w ramach jednej komendy każda jrg potrafi inaczej interpretować daną kwestię rozliczenia nadgodzin. A dlaczego tak jest? Bo nikomu kurwa w KG nie chce się zrobić z tym porządku, skoro burdel jest w całym kraju, skoro nikt dokładnie nie wie jak mają być rozliczane te pieprzone nadgodziny, to może trzeba by podnieść swoje szanowne cztery litery zza biurka w warszawce, objechać 16 województw, zrobić 16 szkoleń dla wszystkich prowadzących ewidencję w poszczególnym województwie i wówczas można powiedzieć - teraz wiecie tyle samo co ja, rozliczajcie wszyscy w taki sposób, nie inaczej, bo wam łby pourywam i nasram do szyi! Tylko przez kilka lat nikt w KG nie mógł i nadal nie może znaleźć 16 dni roboczych, aby tak tą sprawę załatwić, oraz nie może znaleźć 1 (słownie: JEDNEGO) mądrego, który zna wszystkie sztuczki w tej ewidencji i nie boi się przeprowadzić takiego szkolenia (czytaj: nie boi się trudnych pytań od ludzi w terenie) Na ten temat można pisać i pisać, mówić i mówić....ale co to da, skoro KG to w dupie ma?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #808 dnia: Październik 22, 2011, 22:17:40 »
robard ma niestety rację w pełni.
Problem to nie tylko brak kogoś kto zrobi porządek w całym kraju ale kogoś w KW lub każdej KP/M który zrobi z tym porządek. Jak jest ktoś ogarnięty to reszta ma w pupie rozliczenie i wszystko trwa jak teraz.
Zresztą co tu mówić o KG... w jednej jednostce każda zmiana rozlicza czas służby inaczej... w jednym wydziale każda komórka rozlicza ten czas inaczej!

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #809 dnia: Październik 22, 2011, 22:50:39 »
Robard-wielkie dzieki odpowiedz mnie w pelni satysfakcjonuje
rozumie ze co do rozliczania to wolna amerykanka czyli napsuje jeszcze krwi komus w komendzie pytaniamy a dlaczego tak to rozliczono????
a moral z tej chistori taki ze koniec jezdzenia-koniec problemu i wiecznego kantowania nas z kazdej strony .
DZIEKUJE POZDRAWIAM

I tak jest w całej straży (nawet z problemem rozliczania nadgodzin) jak z Twoją pisownią kolego Potok - brak dbałości, wiedzy i chęci poprawy oraz najważniejsze, że to wszyscy mają to w dupie... dlatego zacznijmy poprawę od siebie. Robard - twój tekst, to jeden z najlepszych jaki został napisany w tym miesiącu - szacun
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 09:23:00 wysłana przez potok »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 23, 2011, 09:22:36 »
Potok - jak już nie będziesz jeździć na szkolenia pożarnicze to przynajmniej podszkol się z ortografii...

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 24, 2011, 09:21:03 »
Chcial bym tylko podziekowac pomocnym i madrzejszym kolegom ktorzy na temat nadgodzin nie zabrali glosu.stac ich tylko na wyszukiwanie i wytykanie bledow i cagla krytyke . ciekawy jestem czy gdyby was kantowano byli byscie tacy mocni.... DZIEKI :poklon: 

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #812 dnia: Październik 24, 2011, 10:20:52 »
Ostatnio na tym forum błędów ortograficznych jest coraz więcej, i nie w wyrazach typu "gżegżółka" ale w tak prostych że nie wiem kto niektórym podania pisze  :wall:
Więc kolego potok, i inni którzy wcześniej mieli o to pretensje, język polski jest trudny, ale do nauczenia! (poza tym mamy MS worda który nam błędy poprawi...)
Druga rzecz jaką zauważyłem: brak polskich znaków. Pierwszy raz na klawiaturze??? Aby napisać "ż" przytrzymujemy alt (w prawo przy spacji) i wciskamy "z". Podobnie z ń, ę, ó, ą, ś, ł, ź (aby zrobić ź wciskamy alt+x). Bez nerwów i trochę wysiłku panowie  :rolleyes:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #813 dnia: Październik 24, 2011, 17:54:39 »
ładnie to opisałeś, ale jak ktoś szybko klepie klawisze, to czasami prawy alt nie załapuje:) co nie co o tym wiem, gdyż na co dzień się z tym zmagam; dobrze, że ognisty to wyłapuje tak samo jak i word - chociaż nie zawsze:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #814 dnia: Październik 24, 2011, 18:26:00 »
lang, ale na tym właśnie polega cała straż. Od góry do dołu ( KG 01 do strażaka stażysty w Bieszczadach) zaplanowane mają by się nie przejmować, nie poprawiać. Wyliczenia  nadgodzin, instrukcję do programu ECS, jak i tez sam program pisał właśnie taki nie przejmujący się, który nie ma pojęcia o problemach jakie mogą wyniknąć ze służby. Dlatego są takie rozbieżności pomiędzy nawet JRG. Ale tacy ludzie wynikają z tego, że nie chce im się nawet błędów poprawiać (nie tylko ortograficznych) ale i merytorycznych - jak dochodzą do dużych stanowisk, to jest jeszcze gorzej....
ECS jest prosty, ale musi funkcjonować na prostych zasadach - bo był tworzony na wcześniejszych rozporządzeniach. Teraz niech mądry z KG wytłumaczy jak dostosować godziny by zakładce Nominał/Harmonogram liczba godzin była równa 0? A schody zaczynają się od takich pierdoł... (czekam na przykładowy plik ECS).
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #815 dnia: Październik 24, 2011, 19:25:10 »
na mnie czekasz? ja za maluczki jestem:) nawet nie wiem dokładnie jakie skróty są akceptowane przez makra w arkuszu:) faktycznie - jakaś ogólnie dostępna instrukcja by się przydała; a mój wcześniejszy post dotyczył wyłącznie technicznych aspektów posługiwania się klawiaturą... 
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #816 dnia: Październik 24, 2011, 19:54:19 »
Sorki lang, tylko 1 zdanie z mojego poprzedniego postu odnosiło się do Ciebie, pozostała to moja twórczość dotycząca funkcjonowania straży i jej zarządzania na poziomie większym niż nasz - maluczki.
Ale życzę awansów, nawet do KG  :wacko: :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #817 dnia: Październik 24, 2011, 21:45:49 »
:) - mi to nie grozi:rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 27, 2011, 10:54:45 »
(...)nie może znaleźć 1 (słownie: JEDNEGO) mądrego, który zna wszystkie sztuczki w tej ewidencji i nie boi się przeprowadzić takiego szkolenia (czytaj: nie boi się trudnych pytań od ludzi w terenie) Na ten temat można pisać i pisać, mówić i mówić....ale co to da, skoro KG to w dupie ma?

wg. mnie to sytuacja jest patowa dla KG. Jeżeli w dniu 01 lipca 2010 strażak miał np 300 nadgodzin z poprzedniego okresu rozliczeniowego to wchodzi w nowy okres rozliczeniowy z takim bagażem i o wiele szybciej osiągnie średnią 40godz/tyg. Jasna sprawa - Ameryki nie odkryłem. Do 01 lipca 2010 był oficjalny problem z odbiorem nadgodzin, który oficjalnie zniknął 01 lipca 2010r. Bo przecież mamy rozporządzenie... bo przecież płacimy za nadgodziny... bo przecież "grubą kreską odcinamy". Ale czy ktoś to napisał oficjalnie? Czy ktoś z KG podpisze się pod poleceniem usunięcia z EWIDENCJI CZASU SŁUŻBY prowadzonej w formie dokumentacji służbowej i archiwizowanej, godzin przesłużonych przez strażaków? Moim zdaniem nie ma takiego głupiego.
Rozporządzenie załatwiło częściowo problem nadgodzin. W wymiarze 40 - 48 godz./tyg jest możliwość wyzerowania licznika przy niedoborach kadrowych. Wszystko się przesuwa na kolejny okres rozliczeniowy i szefa gra. Ale chyba ktoś nie wziął pod uwagę ilości nadgodzin generowanych od 2005, których nie da się skasować i które ciągle MUSZĄ figurować w godzinach z poprzedniego okresu. Tylko tutaj pojawia się mały problem. Magiczna granica 48 godz./tyg, której  w "przyjętym" okresie rozliczeniowym, bez wprowadzenia podwyższonego stanu gotowości operacyjnej, przekroczyć się NIE DA (art. 35, ust 10 U.PSP). Państwowa Straż Pożarna nie ma do tego instrumentów prawnych.

Więc o jakich szkoleniach Wy mówicie? Czego mieli by Nas nauczyć? Jak omijać prawo?

Czy ktoś jest w stanie logicznie podważyć to co napisałem?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #819 dnia: Październik 27, 2011, 12:11:55 »
Tez sie zastanawiam kiedy i w jakiej formie otrzymam rekompensatę za swoje nadgodziny ktore uzbierałem przed ostatnią powodzią.... a mam ich ok 300:) są zamożone podobno... tylko na co czekają i do kiedy ?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #820 dnia: Październik 27, 2011, 18:47:25 »
@Liberty
Cytuj
Więc o jakich szkoleniach Wy mówicie? Czego mieli by Nas nauczyć? Jak omijać prawo?

Pisząc o szkoleniach miałem na myśli nie tylko ujednolicenie sposobu rozliczania czasu pracy w ewidencji, chociaż uważam, że tutaj właśnie powstaje najwięcej błędów, a wynika to z różnych interpretacji wytycznych KG, co do sposobu rozliczania nadgodzin, to jedno.

Drugą kwestią, jest właśnie to co poruszyłeś i w tym temacie zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Jednak, na takim ewentualnym szkoleniu Pan/Pani z KG nie może powiedzieć, że nadgodziny z 2010 roku są zamrożone z polecenia KG - bo to ON reprezentowałby KG, więc musiałby podać powód oraz określić, co do tej pory (a minął już roku z okładem) zrobiła KG i co robi, żeby ten temat rozwiązać - tutaj zawiera się moje stwierdzenie, że musiałby umieć na takie lub inne ciężkie pytania odpowiedzieć.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #821 dnia: Październik 27, 2011, 19:31:58 »
1. Co odpowiedzieć strażakowi, który zapyta dlaczego w ewidencji czasu służby brakuje jego wypracowanych nadgodzin? Co to znaczy "zamrożone" i na jakiej podstawie "zamrożenie" to zostało przeprowadzone?

...a jeżeli jednak nadgodziny zostaną przepisane (co wg mnie jest jedyną opcją), to...

2. Jak zewidencjonować oraz na jakiej podstawie prawnej i w jaki sposób rozliczyć czas służby, który w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego przekroczył średniotygodniowo 48 godzin?

Skoro oficjalnie kadrowcy i dowódcy w JRG nie zasługują na wyjaśnienia to może chociaż na forum i anonimowo jakiś specjalista z KG zdradzi tę najpilniej strzeżoną tajemnicę.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #822 dnia: Październik 27, 2011, 21:05:18 »
@Liberty
Cytuj
1. Co odpowiedzieć strażakowi, który zapyta dlaczego w ewidencji czasu służby brakuje jego wypracowanych nadgodzin? Co to znaczy "zamrożone" i na jakiej podstawie "zamrożenie" to zostało przeprowadzone?

To nie my mamy roztrząsać, co powiedzieć, gdyż KG dokładnie wiedziała co napisać do komend, żeby te godziny nie zostały rozliczane, niech teraz ktoś z pełną odpowiedzialnością patrząc w oczy strażakom odpowie - dlaczego?! Na jakiej podstawie prawnej?

Cytuj
Skoro oficjalnie kadrowcy i dowódcy w JRG nie zasługują na wyjaśnienia to może chociaż na forum i anonimowo jakiś specjalista z KG zdradzi tę najpilniej strzeżoną tajemnicę.

A wszyscy, którzy prowadzą ewidencję, prowadzą ją również anonimowo, czy podpisują się stopniem, imieniem i nazwiskiem pod każdą kartą ewidencji?
Zbyt wiele rzeczy w PSP robione jest w tajemnicy, bez rzetelnego wyjaśnienia - przykład: coroxczne dywagacje kto dostanie awans w stopniu, ile poszło wniosków do KW, kto przeszedł dalej, kogo i dlaczego wstrzymał wojewódzki, kogo i dlaczego nie awansowano w KG - czy to tak trudno wziąć na siebie odpowiedzialność za czynności administracyjne? Nie można wysłać zwrotnej informacji, że "Kowalski" nie dostał błogosławieństwa w KW, gdyż zawalił ostatnio akcję?
Jadnak kiedy kowalski jedzie do zdarzenia i po nim sporządza informację, to każdy w KW może poznać, jak to zdarzenie przebiegało, jakie podjął lub jakich decyzji zaniechał, dlaczego akcja wyszła tak lub inaczej. Czy jawność postępowania, a co za tym idzie konsekwencje, dotyczą tylko jednej strony PSP?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

ogienek

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #823 dnia: Październik 28, 2011, 11:41:32 »
mam pytanie z zupełnie innej beczki. Jak  wiemy jest zmiana czasu z letniego na zimowy.  Sobotnia zmiana zdająca bedzie o godzine dłużej w służbie w niedziele rano.. Jak to będzie w rozliczeniu..czyżby znów ,,ku chwale ojczyzny"? ta jedna godzina...te 13.50zł?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #824 dnia: Październik 28, 2011, 11:59:03 »
Cytuj
ta jedna godzina...te 13.50zł?
Tak, a na wiosnę przy kolejnej zmianie czasu odejmą te 13.50 zł  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk