Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1008498 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 04, 2011, 07:26:36 »
Niektóre komendy pooddawały zaległe nadgodziny jestem ciekaw jak KG to zweryfikuje skoro teraz okazuje sie ze te oddane strare pozostają pod kreską jak ich juz po czesci nie ma.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 04, 2011, 14:41:41 »
  :wacko:żeby było w miarę sprawiedliwie proponuje:
-system 10 służb w m-cu,gdy wypada 11 to ta do odbioru.
-skończyc z tym 168 godzin które i tak się nie sprawdza w "życiu".
-za te 72 więcej niech zapłacą ile komu wypada za 1 godz.czyli pensja/168 godz.
-emerytura po 20 latach na podziale po których jeśli sie ktoś czuje na siłach praca w KP/PM.
-możliwość podzielenia urlopu zdrowotnego jak zwykłego tzn.3 dni - 1 służba, oraz 3 % za rok służby zamiast 2.6 %
-20 lat na podziale jako warunek wcześniejszej emki

skończyło by to praktyki przychodzenia z biura na podział czy PSK żeby przewisieć 24 godz. na ostatnim z możliwych samochodów i mieć godziny do odbioru czy zapłacenia.
Wybór przez aspirantów i oficerów po szkołach dziennych czy praca po 8 godz.  pn-pt, wolne święta i praca do 60 lat, czy 20 lat "podział" praca w święta itd.
Rozwiązuje to problem księgowych sekretarek itd funkcjonariuszy którzy korzystają tej furtki i wcześniejszej emki. funkcjonariuszem może być cały czas swojej 60 letniej kariery.
Dla młodego oficera 20 lat na podziale do jak dla żołnierza wyjazdy na misje czyli ważne punkty w jego  cv żeby zostać komendantemi KM,KW itd.
pracuje w biurze i mu to nie odpowiada idzie na podział i odwrotnie

Rozwiązuje problem nadgodzin których nie ma. pracujemy w specyficznej pracy i dlatego 240 godzin m-cu, w roku to ok 860 godzin więcej niż cywil(jakieś 108 dni roboczych więcej w roku) czyli ok 36 służby w roku-ale za to wcześniejsza emka.
  herezja?

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 04, 2011, 15:14:46 »
Mam nadzieję, że zasiadasz Maniek777 w jednym z tych zespołów czy tam podzespołów opracowujących nowe rozwiązania w naszej służbie?! -_-

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #528 dnia: Marzec 04, 2011, 15:43:35 »
  :wacko:żeby było w miarę sprawiedliwie proponuje:
-system 10 służb w m-cu,gdy wypada 11 to ta do odbioru.
-skończyc z tym 168 godzin które i tak się nie sprawdza w "życiu".
-za te 72 więcej niech zapłacą ile komu wypada za 1 godz.czyli pensja/168 godz.
-emerytura po 20 latach na podziale po których jeśli sie ktoś czuje na siłach praca w KP/PM.
-możliwość podzielenia urlopu zdrowotnego jak zwykłego tzn.3 dni - 1 służba, oraz 3 % za rok służby zamiast 2.6 %
-20 lat na podziale jako warunek wcześniejszej emki

skończyło by to praktyki przychodzenia z biura na podział czy PSK żeby przewisieć 24 godz. na ostatnim z możliwych samochodów i mieć godziny do odbioru czy zapłacenia.
Wybór przez aspirantów i oficerów po szkołach dziennych czy praca po 8 godz.  pn-pt, wolne święta i praca do 60 lat, czy 20 lat "podział" praca w święta itd.
Rozwiązuje to problem księgowych sekretarek itd funkcjonariuszy którzy korzystają tej furtki i wcześniejszej emki. funkcjonariuszem może być cały czas swojej 60 letniej kariery.
Dla młodego oficera 20 lat na podziale do jak dla żołnierza wyjazdy na misje czyli ważne punkty w jego  cv żeby zostać komendantemi KM,KW itd.
pracuje w biurze i mu to nie odpowiada idzie na podział i odwrotnie

Rozwiązuje problem nadgodzin których nie ma. pracujemy w specyficznej pracy i dlatego 240 godzin m-cu, w roku to ok 860 godzin więcej niż cywil(jakieś 108 dni roboczych więcej w roku) czyli ok 36 służby w roku-ale za to wcześniejsza emka.
  herezja?

Troszkę tak.... :o pierwsze czerwone  :straz: Twoje obliczenia pokazują ,że za nadgodziny trzeba zapłacić średnio 1300 pln-ów.... a to prawie pensja nowego "młodego" i masz kolejnego człowieka do roboty :ojoj:

 Następne czerwone  :straz: chcesz upiec dwie pieczenie na jednym pożarze ....240 godzin i zapłata za ponad normatyw i dodatkowo wcześniejsza emka  :maska:

Reszta wydaje się być całkiem  :gitara:                                                  Pozdrawiam  :piwo:

Ps. Krytykę przyjmuję na klateczkę  :garmoszka:

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 04, 2011, 17:01:27 »
wszyscy pracuję 168 godzin miesiecznie a Wy chcecie wiecej????!!!!
Z jakigo niby powodu? Wojsko, policja, straż graniczna, służba więzienna pracują na etacie 168 - godzinnym. Nikt tam się nie zgodzi na wiecej. A my z jakiego powodu mamy niby to zrobić?
Za mało ryzykujecie? Czy za dużo z rodzinami przebywacie?
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 04, 2011, 17:33:11 »
KG szukacie oszczedności to zobaczcie ilu pracowników w biurze siedzi i pracuje przez wszystkie swoje lata uczeszczając w akcjach srednio raz na pół roku w jednej czyli 2 akcje na rok i co taki człowiek ma wczesniejsza emke a niby za co. robic do 60 nie moze a co boli go kregosłup od siedzenia.  a jak przyjedzie do zdarzenia to juz jest blizej konca. To taki to strażak. Niech sie ktos zastanowi gdzie szukac kasy. No tak ale od siebie jak mozna zacząć sobie ukracać. Wszyscy na "górze" jestescie smieszni panowie przykleiliscie sie do straży jak rzep do psiego ogona.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 04, 2011, 17:49:14 »
zgadzam się ale 20 lat strażacy pracujący w systemie zmianowym. Zapomniałeś oczywiście o PSK/MSK. Ale o stanowisku zapominają wszyscy,komendanci,ZZ.
Pozdrawiam

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #532 dnia: Marzec 04, 2011, 18:37:53 »
Do "klon"
A Ty jakbyś był decydentem biurowym , to byś sobie zabrał :pyt:
Na tym to wszystko polega... Nigdy z Nimi nie wygramy. Teraz nagle okazało sie, że mają tyle nadgodzin. Chyba pracy im doszło od lipca 2010 nagle im biurka zawaliło.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

kufus

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 04, 2011, 23:32:30 »
Wszystko byłoby ok, gdyby dali porządnie zarobić. A tak, bujaj się człowieku np: po budowach, w szarej strefie, bo masz rodzinkę na utrzymaniu, a z 1 pensji wyżyć się nie da. Jeszcze Ci wielką łachę będą robić, że Ci pozwolą na dodatkowe zarobkowanie(jak ktoś ma np: własną działalność), a złóż tylko papiery na dodatek za brak lokalu to pozwolenia brak. "Góra" zachowuje się tak, jakby płaciła z własnej kieszeni. Zapłaćcie za nadgodziny 100%, ale pensji odpowiadającej na danym stanowisku, nic więcej. Czy to na prawdę tak dużo? Zobaczycie, jak pozytywnie wpłynie to na strażaków, ich zaangażowanie, stosunek do przełożonych a także zmniejszenie bezrobocia w skali kraju.   A przy okazji, strażak na zachodzie ma ok. 4-6 razy większe pobory ode mnie w zależności od kraju.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #534 dnia: Marzec 05, 2011, 11:59:54 »
Jesoo
Dzięki Opatrzności, że jesteśmy w UE, bo by jeszcze KG i Rząd uwierzyły, ze strazacy chcą pracować 300 h miesiecznie (bo co to 240 h, mozna wiecej).
A poważnie prawo międzynarodowe, które wiąże nas kraj nie pozwala na przekraczania czasu pracy 48 h tygodniowo z nadgodzinami (o ile dobrze pamiętam).
Jak myslicie dlaczego:
w 2005 zalatwiono te sprawę (odp. bo w 2004 weszliśmy do Unii)
dlaczego za 35 ust 10 (powyzej 48 h) jest tylko czas wolny (bo nie można pracować więcej średnio i musisz dostać ten czas jako czas wolny a nie pieniążki).
Co do innych propozycji - poczakajmy na prace zespołów - pozyjemy zobaczymy.




Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #535 dnia: Marzec 05, 2011, 18:23:37 »
z tymi 240 godzin to chciałem zobaczyć jaka będzie reakcja.

ale tak naprawdę
to denerwujące jest że zamiast trzymać się jednej pracy (PSP) żeby zyć trzeba zapierniczać między służbami.
I jest udawanie, że my udajemy i nigdzie nie dorabiamy, a góra udaje że tego nie wie.
Myślę że rząd też to wie i stosuje zasade ,jak będzie komuś brakowało np. na przedszkole to sobie jakoś "poradzi".
Ja lekarzem nie jestem i 200 zł na godzinę pracy poza psp mi nie wychodzi, żeby zarobić coś dodatkowo to wiem ile godzin poza domem  trzeba spędzić-do tych 240 h ze strażą to chyba nie dużo brakuje.
a mógłbym pilnować jednego etatu.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #536 dnia: Marzec 08, 2011, 14:49:43 »
Ciekawy artykuł o nadgodzinach:

Ile powinien pracować polski strażak. Jeszcze więcej?

Cytuj
Za dużo pracują, nie biorą urlopów ani nie dostają wolnego za tysiące przepracowanych nadgodzin. - Szafuje się naszym życiem i zdrowiem. Tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii - mówi Ryszard Koper, związkowiec ze strażackiej Solidarności, która zapowiada skargę do Trybunału Konstytucyjnego.
Koper w ubiegłym roku miał do wykorzystania w sumie 44 dni płatnego urlopu. Dodatkowo pomagał w ewakuacji zalewanego przez powódź Sandomierza. Wypracował aż 300 nadgodzin. Należą mu się za nie ekstra wolne dni (strażackie kadry wyliczają ile). Szanse, że je odbierze, są nikłe.

Koper jest strażakiem w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 4 (obsługuje Kalinowszczyznę, Ponikwodę, Czechów): - W 2010 roku nie wziąłem ani jednego dnia urlopu, nie mówiąc o wolnych za nadgodziny. Nie miałem po prostu jak. Brakowało nam ludzi do służby. Wcale nie jestem rekordzistą. Kolega, który wyrobił 400 nadgodzin, też nie dostał za nie wolnego.
Z wyliczeń związkowców przytoczonych na początku roku przez "Gazetę" wynikało, że 30 tys. polskich strażaków przepracowało 10 mln nadgodzin. Skąd wzięły się te gigantyczne liczby? Po naszym wejściu do UE strażacy mają pracować tyle co ludzie innych zawodów - kodeksowe 40 godzin w tygodniu. Za nadgodziny powinni więc odebrać ok....45 tys. miesięcy wolnego. Problem w tym, że gdyby zacząć egzekwować te przepisy, całą straż w Polsce należałoby zamknąć nawet na trzy miesiące.

W samym Lublinie strażacy tylko w zeszłym roku wypracowali grubo ponad czternaście tysiące nadgodzin. Przez powiat opolski w maju i czerwcu przeszły cztery fale powodziowe. Strażacy zawodowi razem z ochotnikami dzień i noc walczyli o utrzymanie wałów, a gdy to się nie powiodło, ratowali ludzi przed wielką wodą. Funkcjonariusze komendy powiatowej w Opolu Lubelskim mają ponad 17 tysięcy nadgodzin. W pierwszej kolejności muszą jednak wykorzystać zaległe urlopy - w sumie ponad półtora roku. Żeby miał kto gasić pożary, opolski komendant ima się różnych sposobów.

- Przerzucam ludzi z kwatermistrzostwa czy kadr na służbę bojową. Musimy sobie jakoś radzić - mówi Marek Gogół, komendant straży pożarnej w Opolu Lubelskim.

W najgorszej sytuacji są właśnie strażacy z pierwszej linii frontu. Pracują w systemie zmianowym: na dobę służby powinni mieć dwa dni odpoczynku. - W straży nagminnie lekceważy się czas przeznaczony na regenerację strażaków, zaangażowanych często w trudne akcje, zmęczonych nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. W końcu dojdzie do tragedii z przemęczenia. Ktoś więc może zaryzykować i gasić pożar bez asekuracji kolegi. Szafuje się życiem i zdrowiem strażaków. Z drugiej strony, jeśli moi koledzy zaczęliby wykorzystywać te urlopy, nie miałby kto jeździć na akcje - zarzuca Koper.

W tym roku ma być jeszcze gorzej niż w ubiegłym. Nadgodzin i zatorów w urlopach tylko przybędzie - twierdzą związkowcy. Zwiększono bowiem obowiązkową liczbę strażaków na służbie, nie zatrudniając przy tym nowych ludzi. Pozwoliło to zaoszczędzić 3,9 tysiąca etatów - to oficjalne dane komendy głównej straży pożarnej.

- W całym kraju brakuje zaś 4,5 tysiąca funkcjonariuszy - wylicza Koper. - Nie ma przyjęć do straży, więc strażacy będą pracowali jak maszyny. Komendanci się na to godzą, bo muszą.

- Nikt nie może zagwarantować, że powódź się nie powtórzy. Oprócz załatania dziur w wałach niewiele się przecież zmieniło - podkreśla komendant Gogół.

Rząd chcąc stłumić niezadowolenie strażaków, zdecydował się płacić im za nadgodziny po 13,76 zł brutto. Strażacka Solidarność ostro kwestionuje tę stawkę i wskazuje, że to raptem 60 procent przeciętnego wynagrodzenia za godzinę pracy w straży, choć w innych zawodach za nadgodziny płaci się pełną, 100-procentową stawkę. Związek szykuje więc skargę to Trybunału Konstytucyjnego na nierówne traktowanie strażaków.

I najlepszy cytat z tego artykułu:

Cytuj
Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego straży zarzuty związku zdecydowanie odpiera. - Nie spotkałem się z przypadkami przepracowanych strażaków. Szczególnie ci młodzi chcą więcej pracować, bo mogą doskonalić się w zawodzie. W straży na wielu najniższych stanowiskach stawka 13,76 zł to więcej niż 60 procent wynagrodzenia za godzinę - twierdzi.

Ostatnimi czasami wypowiedzi Naszych szanownych rzeczników prasowych są dość niefortunne i urągające naszej szlachetnej służbie.
Cytat roku - podsumowujący ciężką pracę strażaków podczas akcji powodziowej nadaje się do konkursu

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3963.0.html

http://wyborcza.pl/1,75248,9215708,Ile_powinien_pracowac_polski_strazak__Jeszcze_wiecej_.html


« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 14:53:11 wysłana przez grzela »

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #537 dnia: Marzec 08, 2011, 20:52:31 »
co to jest brak 3,9 tyś etatów jak ministerstwa przez 3/4 roku zatrudniły ponad 20 tyś urzedników.

KG ma jakieś chińskie kalkulatory, albo im ktoś dla żartu przecinek przestawił.
a rzecznikowi pewnie chodziło o OSP. -_-
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 21:14:03 wysłana przez maniek777 »

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #538 dnia: Marzec 08, 2011, 22:31:48 »
Tak Panie rzeczniku. My bardzo lubimy pracować. Jesteśmy młodzi i zdrowie nam na to pozwala. Proponuje wprowadzić system 24/24, wtedy nauczymy się jeszcze więcej. I odebrać resztę urlopu, bo po co odpoczywać, jak jeszcze tyle milionów nadgodzin do wyrobienia??? Ciekawe ile Pan ma tych nadgodzin. Zapewne powyżej średniej...

Odpowiedź typowa dla człowieka władz :krzyk:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #539 dnia: Marzec 10, 2011, 09:32:24 »
Przypominam, ze Paweł jest rzecznikiem Komendanta Głównego PSP.
Mówi to co jest oficjalną linią Komendanta Głównego.
A to Pan Komendant Głowny uznał, że 60 % jest ok.
Tak jak zgodnie z wypowiedzią min. Rapackiego kierownictwa wszystkich służb mundurowych domagały sie (czy też wskazywały na problem) rozwiązania problemu nadmiernej ilości nieobecności z tytułu chorób w służbach.
Ciekawe...
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 18:31:25 wysłana przez lang »

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 10, 2011, 09:53:38 »
No cholernie ciekawe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jak gdzieś wyżej było podane, strażacy chorują znacznie mniej niż średnia dla cywilów w ZUS-ie.  :gwiazdki:
Pewnie dlatego, że często w sytuacji choroby, gdy każdy "normalny" idzie po L4 strażak idzie do pracy bo nadgodziny się mnożą. Chyba chcą żeby średnia u nas była poniżej 1 dnia w roku, wtedy i nadgodzin będzie mniej. Czy to nie chore???
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 10, 2011, 14:55:22 »
Cytuj
Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego straży zarzuty związku zdecydowanie odpiera. - Nie spotkałem się z przypadkami przepracowanych strażaków. Szczególnie ci młodzi chcą więcej pracować, bo mogą doskonalić się w zawodzie. W straży na wielu najniższych stanowiskach stawka 13,76 zł to więcej niż 60 procent wynagrodzenia za godzinę - twierdzi.

Ja tam się nie dziwie Rzecznikowi, mówi prawdę, w końcu pracuje w KG więc jak ma  się spotykać się z przypadkami przepracowanych strażaków ... :)

ogienek

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 11, 2011, 12:36:06 »
 Napiszcie , prosze, czy sa juz komendy w których zapłacono za nadgodziny za drugie półrocze 2010? wnet bedzie połowa marca..i koniec kwartału blisko, czyli termin zapłaty sie konczy. pozdrawiam.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 11, 2011, 17:37:52 »
Czy wiadomo kiedy wypłacą za nadgodziny Czy ktoś zna jakieś szczegóły?

Wypłacono w zeszłym tygodniu.

Strona wczesniej...

JAC

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 13, 2011, 20:26:26 »
Mam prośbę, żeby rzecznik Komendanta Głównego nie wypowiadał się w pewnych tematach w imieniu strażaków z podziału bojowego. On jest rzecznikiem KG i nie zawsze reprezentuje nas. Niech ten pan przejedzie się po jednostka w Polsce i posłucha co mamy do powiedzenia.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 15, 2011, 15:08:36 »
Napiszcie , prosze, czy sa juz komendy w których zapłacono za nadgodziny za drugie półrocze 2010? wnet bedzie połowa marca..i koniec kwartału blisko, czyli termin zapłaty sie konczy. pozdrawiam.
Jutro będzie wypłata kasy za nadgodziny w mojej KP . woj.Dolnośląskie
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 15, 2011, 15:30:34 »
Mam prośbę, żeby rzecznik Komendanta Głównego nie wypowiadał się w pewnych tematach w imieniu strażaków z podziału bojowego. On jest rzecznikiem KG i nie zawsze reprezentuje nas. Niech ten pan przejedzie się po jednostka w Polsce i posłucha co mamy do powiedzenia.

Pewnie, że prośbę mieć możesz, ale po co prosić o nierealne postępowanie? Miałem ogromna przyjemność rozmawiać z Panem Rzecznikiem i zapewniam Cię, że jeździ po wielu jednostkach i rozmawia z wieloma strażakami. Mało tego. Życzę Ci, abyś miał kiedyś możliwość wysłuchania tego, co ma do powiedzenia Pan Rzecznik na temat funkcjonowania PSP.
Jeżeli chodzi o wypowiedz, to obiektywnie trzeba by przyznać Panu Rzecznikowi rację. Są osoby, które chcą pracować za taka kwotę i osobiście wiele takich poznałem. Natomiast spotkałem się z problemem nie kwoty za nadgodziny lecz możliwości wyboru -nadgodziny/wolne. Są ludzie, którzy chcą pracować za te kwotę, ale i tacy, którzy czas ten chcą poświęcić na inne zadania. Wyjściem zapewne mogłoby być zgłoszenie chęci (np. początek miesiąca/kwartału/roku) danego strażaka do pracy ponad przyjęty normatyw. Chcesz pracować więcej i wiesz za ile to proszę bardzo. Nie chcesz ponad normatyw- DW
Jestem przekonany, że nie będzie brakowało chętnych.

Offline mariusz_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 16, 2011, 18:38:10 »
i jak płacili na tym dolśląsku?

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 16, 2011, 23:25:26 »
Mam prośbę, żeby rzecznik Komendanta Głównego nie wypowiadał się w pewnych tematach w imieniu strażaków z podziału bojowego. On jest rzecznikiem KG i nie zawsze reprezentuje nas. Niech ten pan przejedzie się po jednostka w Polsce i posłucha co mamy do powiedzenia.

Pewnie, że prośbę mieć możesz, ale po co prosić o nierealne postępowanie? Miałem ogromna przyjemność rozmawiać z Panem Rzecznikiem i zapewniam Cię, że jeździ po wielu jednostkach i rozmawia z wieloma strażakami. Mało tego. Życzę Ci, abyś miał kiedyś możliwość wysłuchania tego, co ma do powiedzenia Pan Rzecznik na temat funkcjonowania PSP.
Jeżeli chodzi o wypowiedz, to obiektywnie trzeba by przyznać Panu Rzecznikowi rację. Są osoby, które chcą pracować za taka kwotę i osobiście wiele takich poznałem. Natomiast spotkałem się z problemem nie kwoty za nadgodziny lecz możliwości wyboru -nadgodziny/wolne. Są ludzie, którzy chcą pracować za te kwotę, ale i tacy, którzy czas ten chcą poświęcić na inne zadania. Wyjściem zapewne mogłoby być zgłoszenie chęci (np. początek miesiąca/kwartału/roku) danego strażaka do pracy ponad przyjęty normatyw. Chcesz pracować więcej i wiesz za ile to proszę bardzo. Nie chcesz ponad normatyw- DW
Jestem przekonany, że nie będzie brakowało chętnych.

No pojechałeś trochę po bandzie,bo gdzie tu przepisy unijne które regulują ilość godzin pracy,i zapłata za godziny nadliczbowe,według prawa powinny być one równe,a nie wymyślane bo tak teraz trzeba przez pierdzistołków,którzy też nie są dobrze wyszkoleni bo kończyli studia zaocznie i nie znają tematu.Porównując powiem tak dla przykładu urlop tacierzyński(7 dni) który w prawie cywilnym zaczął obowiązywać od zaraz a w straży pożarnej nie bo jakaś tam ustawa z lat 1980-tych czy 1990-tych tego nie przewidziała.Więc konstytucyjnie należy się wszystkim tylko ta konstytucja nie obejmuje nas...

Offline 19roger88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Never give up, it's such a wonderful life!!!!
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 17, 2011, 09:24:45 »
u nas w powiatowej na Mazowszu wczoraj dostaliśmy decyzje imienne i pieniążki będą na dniach wypłacane:)
Pozdrawiam :straz: