Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1009129 razy)

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:09:14 »
Do tedi998
Kolego jeżeli jeździcie do zdarzeń i macie za to płacone to rozumuje że nie jest to praca społeczna tylko praca za określone wynagrodzenie.
 Natomiast co wy robicie i na co przeznaczacie pozyskane środki to jest wasza prywatna sprawa, jeżeli zdecydowaliście że przeznaczacie na potrzeby jednostki na lepsze wyposażenie lub inne potrzeby związane z funkcjonowaniem jednostki to nic Chwała  wam, inni natomiast biorą kasę do kieszonki.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 07, 2011, 21:22:34 »
Pan "osmycki" ani ŻADNE związki nie będą załatwiały spraw, które dotyczą "zwykłych" strażaków, ponieważ, nie jest to w interesie "ICH"
Są tzw obozy:
Jeden jest ludzi "pracujących" , a drugi jest "rzadzących" tą pracą
.
Gdyby tylko można było grać w JEDNEJ DRUŻYNIE!!!-pomarzyć ludzka rzecz!! 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 08, 2011, 07:23:27 »
W straży pozew się smaży......
Strażacy szykują pozew zbiorowy przeciwko... straży pożarnej, informuje "Gazeta Wyborcza".

Z wyliczeń związkowców wynika, że 30 tys. polskich strażaków przepracowało 10 mln nadgodzin. Powinni za nie odebrać ok. 45 tys. miesięcy wolnego, czyli... 3750 lat. Strażacy rekordziści powinni dostać od razu pół roku wolnego, a całą straż w Polsce należałoby zamknąć nawet na trzy miesiące.

Skąd problem? Przed wejściem Polski do Unii strażacy nie mieli tygodniowych norm pracy. Od 2005 r. obowiązuje ich 40-godzinny tydzień pracy. A że strażaków jest o 4 tys. za mało, nadgodziny biegły jak szalone. W szczycie doszły do 12 mln!

MSWiA zapewnia, że problem dostrzega i że w budżecie na 2011 r. zarezerwowano blisko 100 mln zł na częściową likwidację płacowych zaległości.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-strazy-pozew-sie-smazy,wid,13014884,wiadomosc_prasa.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 07:27:38 wysłana przez SIUSIEK »

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 08, 2011, 07:30:56 »
http://www.tvn24.pl/-1,1688540,0,1,wypracowali-10-milionow-nadgodzin,wiadomosc.html


Zero obiektywizmu, zero profesjonalizmu ze strony reportera. Za takie insynuacje powinien co najwyżej kreskówki robić. Sam jestem zarówno zawodowcem jak i ochotnikiem. Fakt jest taki, że w mojej OSP do końca 2009 roku faktycznie była to tylko służba społeczna bo nie dostawaliśmy za to kasy. Od stycznia 2010 pieniądze takowe są i całą pewnością wszystkie OSP pieniążki dostają. W PSP cieszmy się, że w końcu biorą się za te nadgodziny - czas najwyższy.

Jestem tylko ciekaw kiedy wypłacą za II półrocze 2010 bo o reszcie to chyba pomarzyć.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:08:25 »
Na przykład w policji ZZ nie dadzą sobie wejść na głowę, bo nie dostają stołków w KG tak, jak jest to praktykowane w PSP.
A oto dowód: ...
"Dowód" wskazuje na właściwe działania zz a nie na powód tych działań. Jakich przedstawicieli sobie wybieramy, takie mamy działania. I stołki w KG nie mają tu nic do rzeczy. Zresztą nie tylko w zz wybrani przedstawiciele zapominają czyje interesy reprezentują. Sami jesteśmy sobie winni.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 08, 2011, 12:00:38 »
zapytam
To jest forum żale do ZZ czy nadgodziny.

A na marginesie kto z żalacych był na proteście 22.09.2010?

Grzela - proszę nie reklamuj działania NSZZ Policjantów. Wierz mi policjanci nadal uważają (w części,że strażacy to nie MSW). Już nie mówię, o kilku strazałach we własne kolano jakie wykonali.
Zresztą policjanci uważają że mamy o wiele lepsze rozwiązania związkowe niż oni. Tak przy okazji;)
 

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 10, 2011, 10:32:58 »
no ten materiał lepszy niż w TVN, dobrze, że zz się za to biorą szkoda tylko, że na stronach internetowych związków jest tak mało informacji!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 10, 2011, 11:25:07 »
Cytuj
Projekt stanowiska Rządu wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (druk nr 3549) (skierowany do uzgodnień międzyresortowych, z terminem zgłaszania uwag do dnia 17 stycznia 2011 r.)

Cytuj
projekt 29.12.10
Stanowisko Rządu wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej
(druk nr 3549)
Rada Ministrów wnosi o odrzucenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Powyższe stanowisko wynika przede wszystkim z faktu, że Sejm w dniu 29 października 2010 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, będącą przedłożeniem rządowym, która reguluje w większości te same kwestie, których dotyczy projekt poselski.
Podstawowe założenia ustawy z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 239, poz. 1589) są następujące:
1) stworzenie podstawy prawnej do wypłaty rekompensaty pieniężnej za przedłużony czas służby strażaka Państwowej Straży Pożarnej (dalej: strażaka PSP) w przypadku, o którym mowa w art. 35 ust. 9 ustawy;
2) określenie wysokości rekompensaty pieniężnej w wysokości zapewniającej zrealizowanie prawa do jej otrzymania ze względu na wysokość kwoty zabezpieczonej w budżecie państwa na ten cel w przyszłym roku, tj. około 100 mln złotych;
3) usytuowanie rekompensaty pieniężnej jako tzw. „okołopłacowe” świadczenie pieniężne - co powoduje, że jej wypłata nie będzie rodzić dodatkowych skutków finansowych dla budżetu państwa, np. nie wpłynie na wysokość przyszłych emerytur;
4) zrównanie prawa w powyższym zakresie strażaków PSP pełniących służbę zarówno w zmianowym rozkładzie czasu służby, jak też w codziennym rozkładzie czasu służby;
5) zapewnienie prawa do wypoczynku; w przypadku, o którym mowa w art. 35 ust. 9, strażak PSP może otrzymać czas wolny lub rekompensatę pieniężną;
6) obniżenie łącznego wymiaru dodatkowego urlopu wypoczynkowego poprzez rezygnację z formy rekompensaty jaką jest, w chwili obecnej, dodatkowy urlop wypoczynkowy z tytułu pełnienia służby w warunkach szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby.

Należy zauważyć, iż poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej wprowadza, tak jak ustawa z dnia 29 października 2010 r., podstawę prawną do rekompensaty za przedłużony czas służby pod nazwą „dodatek rekompensacyjny o charakterze pieniężnym” w wysokości wyższej niż proponowana w rządowym projekcie.
Rządowy projekt zakłada, że rekompensata pieniężna za przedłużony czas służby, za jedną godzinę służby stanowi 60% z 1/172 przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust. 3, obowiązującego w okresie rozliczeniowym. Natomiast projekt poselski zakłada, że dodatek rekompensacyjny o charakterze pieniężnym za przedłużony czas służby oblicza się dzieląc wysokość przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust. 3 przez 172 i mnożąc otrzymaną wartość przez liczbę godzin służby ponad normę 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym. Należy uznać, iż propozycja wysokości dodatku zawarta w projekcie poselskim spowoduje skutek w postaci przekroczenia kwoty zarezerwowanej na ten cel w budżecie państwa na rok 2011. Z danych liczbowych przekazanych przez Komendę Główną PSP, wynika, iż na zapewnienie realności wypłat dodatku potrzebna byłaby kwota ok. 165 mln zł [liczba strażaków 823 x 365 dni w roku x 24 godziny x 22,94 (1/172 przeciętnego uposażenia)].
Przyjęcie takiego rozwiązanie spowodowałby, że prawo do dodatku ze względów finansowych nie mogłoby być zrealizowane. Ponadto w uzasadnieniu do projektu wskazano 1/172 przeciętnego uposażenia jako 23,25 zł – powinno być 22,94 zł. Wskazano też stan zmiany do osiągnięcia w liczbie 4900 strażaków (623 strażaków brakujących codziennie), co przy metodologii liczenia kwoty dodatku rekompensacyjnego za 1 godzinę zaprezentowaną w uzasadnieniu do analizowanego projektu, daje kwotę ok. 127 mln zł, a nie jak wskazano ok. 99 mln zł.
Z informacji przekazanych na ten temat przez Komendę Główną PSP wynika także, iż stan zmiany - przy 40 godzinnym tygodniu służby, w aktualnej liczbie etatów w zmianowym rozkładzie czasu służby (24 655 strażaków) wraz z pozostawieniem w omawianym projekcie liczby 18 dni urlopu dodatkowego i innych uśrednionych nieobecnościach - wynosić może tylko 4277 strażaków na zmianie służbowej. Tym samym do zapewnienia stanu zmiany służbowej na poziomie ok. 5100 brakowałoby każdego dnia 823 strażaków.
Zauważyć także należy, iż wprowadzając możliwość rekompensaty w formie czasu wolnego i w formie finansowej, projekt poselski nie przewiduje obniżenia łącznego wymiaru urlopu dodatkowego poprzez rezygnację z dodatkowego urlopu wypoczynkowego z tytułu pełnienia służby w warunkach uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby.
Ponadto, projekt poselski zakłada wypłatę dodatku rekompensacyjnego o charakterze pieniężnym za poprzedni okres rozliczeniowy do 15 dnia pierwszego miesiąca następnego okresu rozliczeniowego, co też w praktyce może wywołać poważne komplikacje. Zwłaszcza w przypadku drugiego 6-miesięcznego okresu rozliczeniowego, wypłata może być niemożliwa w terminie do 15 stycznia ze względu na brak środków. Kolejna wątpliwość do proponowanego rozwiązania dotyczy kwestii „odbioru czasu wolnego” w przypadku, o którym mowa w art. 35 ust. 9, bowiem w treści projektu nie sprecyzowano, czy ta forma rekompensaty musiałaby zostać zrealizowana do końca ostatniego miesiąca danego okresu rozliczeniowego.
Podsumowując, należy uznać, że ewentualne przyjęcie rozwiązań ujętych w projekcie poselskim spowoduje, że podstawowy cel założony w ustawie z dnia 29 października 2010 r. tj. podniesienie zdolności operacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, nie zostanie w pełni osiągnięty. Mając na względzie powyższe Rada Ministrów wnosi jak na wstępie.

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/218/19280/Projekt_stanowiska_Rzadu_wobec_poselskiego_projektu_ustawy_o_zmianie_ustawy_o_Pa.html

Offline gregor382

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 10, 2011, 11:55:31 »
Na podstawie powyższego widać, że jeszcze toczy się walka o zwiększenie stawki godzinowej. Ciężko będzie, ale najważniejsze, że ktoś próbuje...

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 10, 2011, 12:20:02 »
No walka chyba się będzie toczyć, bo z tego co zrozumiałem, to ZZ (Solidarność) zapowiedziała skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, a stawka 60% zapewne będzie jednym z problemów.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:36:01 »
Dzisiaj po południu w TVP3 Pan Komendant Główny tłumaczył dziennikarzowi działanie ustawy z 29 października 2010 roku.
Szczerze rozbawiły mnie (i całą zmianę służbową) odpowiedzi na niektóre pytania np:
1. Czy liczba strażaków w PSP jest wystarczająca - brak odpowiedzi oraz stwierdzenie, że od pierwszego stycznia 2011 do zdarzenia wyjedzie więcej strażaków. Na co rozsądny redaktor zauważył, że ważniejsze jest żeby strażaków było tylu ilu potrzeba  :rofl:
POza tym PAn Komendant był uprzejmy zauważyć, że strażacy chcą pracować więcej. Ciekawe którzy  i tylko zapomniał powiedzieć, że nie za 60 % średniej.
Zresztą w ogóle nie wspomnia jakie to są "kokosy" - co właściwie rozumiem  :rofl:
I oczywiście w sejmie wszyscy chcieli takie stawki nam płacić - jak było w rzeczywistości wiemy wszyscy ze stenogramów (gdzieś w wątku są).
Słowem na JRG miła, darmowa popołudniowa rozrywka.


Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 11, 2011, 19:30:52 »
rozmawiałem z siostrą (nauczycielka) na temat ich nadgodzin. Za godzinę maja 35 zł. czyli 3 razy tyle co ja. Nie po to piszę aby dopieprzyć się do nauczycieli ale dałem prosty przykład dy...nia nas przez naszych decydentów.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:42:07 »
rozmawiałem z siostrą (nauczycielka) na temat ich nadgodzin
Ciekawy przykład. Ja jak rozmawiam z ludźmi spoza naszej branży, to oni po prostu nie wierzą w moje relacje. Kolega pracujący w firmie produkcyjnej nt. nadgodzin mówi jasno: "Wiesz, to jest mój prywatny czas, i jak przełożony chce mnie po godzinach widzieć, to musi mnie poprosić, czy poświęcę swój czas dla firmy." Ja lubię takich rzeczy słuchać, bo to daje fajny dystans do strażackiej rzeczywistości. W PSP jest tak, że lepiej siedźmy cicho, bo znowu nas w Polsacie objadą i jakieś ryje na forum w interii obrzucą bluzgami. Tyle, że inteligentni ludzie nie piszą paszkwili, a telewizyjny bełkot to siano. Czy ktoś w bezpośredniej rozmowie, przedstawiając argumenty nt. nadgodzin, emerytur, systemu pracy, nie został przychylnie wysłuchany i zrozumiany? Ja jestem w stanie każdego face to face przekonać, że wszystkie doniesienia są gó..o warte, i nie jestem szczególnie wygadany. Po prostu mówię prawdę i ludzie to rozumieją, że PSP to nie bajka, tylko przerypana służba.

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:52:52 »
Dzisiaj po południu w TVP3 Pan Komendant Główny tłumaczył dziennikarzowi działanie ustawy z 29 października 2010 roku.
Mam pytanie gdzie ten wywiad leciał w informacjach w TVP Warszawa bo TVP 3 już nie ma

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:05:20 »
rozmawiałem z siostrą (nauczycielka) na temat ich nadgodzin. Za godzinę maja 35 zł. czyli 3 razy tyle co ja. Nie po to piszę aby dopieprzyć się do nauczycieli ale dałem prosty przykład dy...nia nas przez naszych decydentów.

Ja też mam siostrę nauczycielkę, zawsze gdy zaczyna się rozmowa, na temat płac, ilości przepracowanych godzin, ilości wolnego ona kwituje to słowami: a kto Ci bronił zostać nauczycielem :) bez urazy !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 13:19:09 wysłana przez apap000 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:44:47 »
bonluk:
Rozmowa dnia o 16 w TVP 3.

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 17, 2011, 15:39:51 »
Tak z czystej ciekawości, dostał ktoś może już jakieś pieniądze za te nadgodziny? w woj. śląskim a przynajmniej u mnie w jednostce, chodzą słuchy, że pieniądze sa już na koncie KM, i czekają tylko na rozdzielenie. Wie ktoś coś więcej?

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 17, 2011, 17:46:21 »
100 milionów za nadgodziny parę lat gadania ,szarpania w sejmie,itp,itp,.Wyrok Sądu w poznaniu rekompensata za utracony majątek 75 milionów dla czarnych klechów , czy w tym chorym Państwie będzie kiedyś normalnie.Czy ja mam spłacać i moje dzieci kościół ,byłych właścicieli i h... wie kogo a za moją uczciwą prace w Tuskolandzie nikt mi nie chce zapłacić i nawet nie mogę wybrać 100 dni urlopu zaległego , ale cóż w tych kwestiach Kodeks Pracy mnie nie dotyczy w innych tak .
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 24, 2011, 09:26:07 »
DOT:

Rozliczania nadgodzin wykonanych przez strażaków we wcześniejszych okresach rozliczeniowych (2005 – 2010):

W zakresie rozliczania nadgodzin za okresy rozliczeniowe sprzed II połowy 2010r. doszło do znacznej polaryzacji stanowisk pomiędzy Komendantem Głównym PSP a związkami zawodowymi.
Komendant Główny PSP przedstawił tezę wynikającą z uzasadnienia orzeczenia Sądu Najwyższego z 18 marca 2008r., że strażacy w zamian za ponadnormatywną służbę otrzymywali 18-sto dniowy dodatkowy urlop wypoczynkowy. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” przedstawiła stanowisko, że teza ta jest nieuzasadniona z wielu powodów m.in. faktu, że urlop ten dotyczył nie tylko ponadnormatywnego czasu służby ale także warunków szkodliwych oraz uciążliwych w służbie. Ponadto urlop ten przysługiwał także w wymiarze 18 dni strażakom, którzy pełnili służbę w warunkach, w których nie wypracowywali nadgodzin.
Przedstawiciele związków zawodowych stwierdzili jednoznacznie, że nie istnieje możliwość „wyzerowania” przesłużonych przez strażaków nadgodzin, dlatego muszą one zostać zrekompensowane.
Nie może bowiem występować taka sytuacja, gdzie za przepracowany czas nie należy się żadna rekompensata, ponieważ takie postępowanie stoi w sprzeczności z podstawowymi prawami pracowniczymi.
Strony pozostały w rozbieżności zdań.

Wątpliwości zapisów nowelizacji ustawy z grudnia 2010r. oraz wątpliwości co do sposobu ich realizacji:

Przedstawiciele Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” podnieśli kwestię zapisów w świeżo znowelizowanej ustawie o Państwowej Straży Pożarnej m.in. w kwestii stawek rekompensaty za nadgodziny w wysokości 60% średniego wynagrodzenia, jako rażąco niesprawiedliwego.
Wystąpiły także wątpliwości co do interpretacji art. 35 ust. 9, ust. 10 oraz ust.6a i ust.10a.
Powstały wątpliwości w jaki sposób realizować wypłaty rekompensaty za nadgodziny, ponieważ w chwili obecnej nie ma wzorów dokumentów w tym zakresie.

Podnoszenia stanów osobowych i skutków wynikających z tego tytułu:

W trakcie spotkania przedstawiciele związków zawodowych odnieśli się do podniesienia stanów osobowych oraz skutków z tego wynikających. Przedstawiciele związków zawodowych poinformowali, że podniesienie stanów osobowych w jednostkach ratowniczo-gaśniczych, nie pozwala na zwracanie już wypracowanych nadgodzin, skutecznie utrudni wykorzystywanie urlopów wypoczynkowych (i dodatkowych) oraz ogranicza możliwość kierowania strażaków na szkolenia oraz szkół pożarniczych. Zastępca Komendanta Głównego PSP poinformował, że są województwa, które utrzymują stany wyższe niż zakładane i jest to przedmiotem analizy.

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=456


« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 09:41:38 wysłana przez apap000 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:47:15 »
no tak kto pierwszy ten lepszy  :rofl: \
wybory jesienią więc teraz posłowie baaaardzo się będą interesować problematyką i bolączkami strażaków

Łubu Dubu

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:55:53 »
Mam pytanie czy odchodząc na emeryturę można się zrzec nadgodzin żeby dostać max i jak to się ma do paragrafów ?

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:27:40 »
Mam pytanie czy odchodząc na emeryturę można się zrzec nadgodzin żeby dostać max i jak to się ma do paragrafów ?

Najlepiej to chyba będzie nic nie mówić o nadgodzinach tylko idź na emke a jak już będziesz pobierał świadczenie z zakładu emerytalnego napisz do komendanta o wypłate za nie rozliczone nadgodziny a jak nie zechce to pozew ;)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 01, 2011, 09:02:05 »
Mam pytanie czy odchodząc na emeryturę można się zrzec nadgodzin żeby dostać max i jak to się ma do paragrafów ?
Prawnie nie ma takiej możliwości, pozostaje ew. ustna umowa z komendantem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 01, 2011, 10:15:50 »
A powiedzcie moi drodzy kto u was liczy nadgodziny??? każdy sam czy jest jakaś osoba odpowiedzialna i liczy dla wszystkich lub dla zmiany.