Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1009984 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:19:48 »
W mazowieckim też taka sama sytuacja. Nasz 01 oznajmił nam żebyśmy wybili sobie z głowy nadgodziny. Łatać dziury mają dyżurni PSK a nawet i biuro. Koledzy z biura z tego powodu są zadowoleni bo są przekonani, że wówczas oni przejmą nasze nadgodziny. Jeden to już stwierdził, że po lutym za wyjazdy na zebrania OSP nałapie pare godzinek i chetnie zamiast 2-3 godzin na zebraniu pobiesiaduje ^_^ do wieczora. Ja znając życie w 100% uważam, że tak właśnie będzie. A dopiero taki 01 czy 02 to dopiero nałapią nadgodzin i nikt tego nie bedzie mógł skontrolować z komendy bo oczywiście u mnie ZZ to prawa ręka 01

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:18:25 »
U Nas (w łódzkiem) po podzieleniu wyszło, że dostaniemy za 4 nadgodziny w miesiącu na osobę - reszta do odebrania  :rofl:
Łódzkie dostało najmniej pieniążków na nadgodziny.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:27:23 »
Panowie
Wszytkie wskazane patologie i dziwne interpretacje były sygnalizowane w trakcie prac legislacyjnych. Ale oczywiście posłowie wiedzieli lepiej, że projekt rządowy jest lepszy i nic pieniądzom strażaków za nadgodziny nie grozi. Praktyka jest jaka jest.
Mam jedną propozycję -zakladowe organizacje związkowe powinny badzo dokładnie patrzeć na ręce komendantom. Ile planują nadgodzin i czy mają na to środki w budżecie.
Nie ma środków i są zaległe nadgodziny i nie są oddawane, to nie widzę możliwości podnoszenia stanów osobowych - bo jak komendanci oddadzą nowe nadgodziny?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:58:15 »
Mam jedną propozycję -zakladowe organizacje związkowe powinny badzo dokładnie patrzeć na ręce komendantom. Ile planują nadgodzin i czy mają na to środki w budżecie.

jest taka możliwośc, żeby zaplanować strażakowi "nadgodziny", czy tez powinny one wynikać z doraźnych potrzeb służby? i sprawa najważniejsza - czy harmonogramy słuzby nie powinny być zaplanowane na cały okres rozliczeniowy wg normatywu 40h/tydz. przeciętnie i maksymalnie w poszczególnych tygodniach 48? już taka prosta sprawa pomogłaby uniknąc wielu nieporozumień...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:06:11 »
Cytuj
sprawa najważniejsza - czy harmonogramy słuzby nie powinny być zaplanowane na cały okres rozliczeniowy wg normatywu 40h/tydz.

ależ oczywiście że powinien być zrobiony harmonogram na cały okres rozliczeniowy, tylko kto ma go zrobić :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 04, 2011, 14:00:07 »
Jakaś mała epidemia grypy na zmianie i starannie przygotowany harmonogram poskładany jak domek z kart!!!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 04, 2011, 15:17:44 »
Jakaś mała epidemia grypy na zmianie i starannie przygotowany harmonogram poskładany jak domek z kart!!!
a jakie to ma znaczenie? Możliwości jest bezlik
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:34:49 »
Właśnie teraz albo dziś wieczorem w tvn24 ma być poruszany temat nadgodzin w PSP.

Jeśli ktoś nie ma tej telewizji to można słuchać jej przez internet ze strony:
http://tvn24-stream.onet.pl/nazywo.html
PZDR
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 20:45:21 wysłana przez rescue »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:49:02 »
Jakoś nic nie mówią a ja nie mam zamiaru płacić za oglądanie płatnej tv przez internet.

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:52:03 »
Słucha się za darmo :mellow:

Podobno temat ma być poruszony o 21:30 :-\
PZDR

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #435 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:57:43 »
Już rodzina słycha a i tv nastawione na odpowiedni program.Mam też nagrywanie... Hhehe. Pozdrawiam

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 05, 2011, 21:44:02 »
Nic nowego o czym byśmy nie wiedzieli...
Po czym pokazują wielki pożar zakładów chemicznych w Holandii. Dobre zakończenie materiału.
Tak jak wcześniej napisałem, nam przysługuje rekompensata za 4 ndg w miesiącu  :rofl:
Tylko tyle kasy przydzielono w łódzkiem...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 05, 2011, 23:30:36 »
To był żart? To już 1 kwietnia? Dziennikarstwo w Naszym kraju leży poniżej "Raczek" na Żuławach (1,8 m poniżej poziomu morza! ) Na samochody ciężarowe ciągle  mówią TIR'y, a kilkaset to dla nich kilka. Pan z Mariusz B.,  twierdzi, że pracuje za darmo, "pracuje" w OSP !! Jak to ? Czy napewno? Strażaków od stycznia pracuje nie ponad 4000 lecz ponad 5000 !! Mało tego. TERAZ za nadgodziny dostaną pieniądze!!! Jak to ?? Czy to prawda?? Mnie to się rzyg**** chciało jak to oglądałem. To i wiele innych "reportaży" w TV  NIKT, kompletnie NIKT nie potrafi przedstawić rzetelnie pracy strażaków! (moim zdaniem).

Przeczytałem niedawno "jeżeli coś jest zabronione ale bardzo tego chcesz, to jest dozwolone " dziwiłem się tylko, że podpisane nie zostało przez "Państwo"


PS
Proponuję jeszcze, że za każde spieprzon** działania wręczać kwiaty KDR (akcji nie mylić z analizą po niej).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 23:51:58 wysłana przez jogurtOLO »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:19:42 »
szczerze mówiąc dla mnie również poziom materiału żenujący
co prawda widziałem tylko końcówkę ale moje odczucie - totalny bełkot, pomieszanie tematów:
- bo OSP jeździ za darmo a my nie - przykład OSP ratującego sarnę (czyżby nie brali ekwiwalentu?)
- jakaś pani z MSWIA chwaląca się, że udało się rozwiązać problem
- jakiś brygadier który wogóle nie pamiętam co powiedział
- jacyś strażacy jak zombie gapiący się w telewizor plus jeden który o mało co o własne laczki się nie zabił na zakręcie
- i konkluzja na koniec, że w sumie to akcja może trwać kilka tygodni....

Porażka!
Oby więcej takich "rzetelnych" głosów w dyskusji to zacznę wierzyć że jesteśmy służbą municypalną od sprzątania i ściągania kotów i sam siebie zacznę nazywać "telefonistą"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 06, 2011, 09:16:28 »
Od dawna wiadomo iż dziennikarze nas nie kochają i wzorem pewnej gazety mogą napisać i nakręcić co im się spodoba.Od d-ców JRG poprzez komendantów powiatowych panuje swego rodzaju popłoch, bo co zrobią komendanci wojewódzcy gdy im się nie spodoba ilość wykazanych nadgodzin.Ale to już inna sprawa.Chwalić należy policjantów iż tak pięknie sobie wywalczyli rekompensatę za nadgodziny i niewykorzystane urlopy.Tam się komendanci mają czego bać.

Offline firemanjg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:05:03 »
Z tego co się orientuje to strażacy ochotnicy maja płacone za godziny spędzone przy akcjach ale jak do tej pory w różnego rodzaju wypowiedziach słychać nadal że pracują społecznie.
Wiec jeżeli ktoś bierze wynagrodzenie za udział w akcji to czy nadal jest to praca społeczna??  tutaj bym sie bardzo zastanowił.
Brawo za rzetelną relację dziennikarską.
A nas jak zwykle jak nie kijem to pała a reportaż jest tak zrobiony ze jedni mogą pracować społecznie a dla nas liczy się tylko kasa i co zaraz sobie myśli normalny obywatel tego kraju?? . Jedni za darmo płyną po sarnę na krze a drudzy za kasę oglądają sobie telewizje w ciepełku.

gość25

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:36:53 »
Ale ten ochotnik pojechał z nami ,,po bandzie". Podejrzewam że montujący ten materiał ,,wycięli" jego zdanie z kontekstu no i teraz spoleczeństwo bedzie huczało. A każdy ze strażaków wie, że przeciętnie, przynajmniej w moim powiecie wszyszy ochotnicy otrzymują za 1 godz. akcji 12 zł na rączkę. Żenujące - tyle mogę powiedzieć.

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:02:29 »
To że biorą pieniądze jest faktem ale nie wszystkie jednostki tak jest w naszym całym powiecie jest tak że nikt nie bieże tych pieniędzy do kieszeni, tylko na wspólne konto każdej OSP i za to jest kupiony jakiś sprzęt. Czyli działamy nadal społecznie bo nam w kieszeni nic nie przybywa.  :straz:

Offline lukasw5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:22:12 »
Witam.
Tak sobie piszemy o różnych sprawach związanych z PSP więc pomyślałem, iż warto poruszyć kolejny drażliwy temat a mianowicie NADGODZINY!!
W ubiegłym roku po wejściu Polski do UE ktoś na "górze" wydał ustne polecenie aby zacząć prowadzić w PSP karty czasu pracy a co za tym idzie zacząć dokumentować ile to czasu Poliski strażak pracuje za darmo?
W międzyczasie odbyło się jeszcze kilka tajemniczych odpraw strony służbowej na których to (domniemam, iż tak było) Panowie Komendanci szczebla powiatowego "zmówili" się, iż idą w zaparte i nie rozliczają się ze swoimi podwładnymi z nadgodzin.
Ten stan rzeczy trwa od tamtego roku od maja a końca sprawy nie widać.
Korzystając z okazji, iż to forum odwiedza Pan Robert pragnę zapytać co "Krajówka" chce uczynić aby wyegzekwować od naszych pracodawców nasze nadgodziny?
Pragnę nadmienić, iż rozmowa z właściwym  Panem Komendantem  w sprawe nadgodzin nie przynosi skutków (brak reakcji ze strony pracodawcy).

Pozdrawiam.

ps.
A może gdzieś w Polsce są pracodawcy (PSP), którzy postepują zgodnie z prawem i rozliczają się z pracownikami z ich nadgodzin?



Jeśli chodzi o nadmienione nadgodziny to w woj. podlaskim rozliczenie tych nadgodzin następuje w czasie odejścia na emeryturę, należy zadbać o to aby nikt nie zapomniał o tych nadgodzinach i przypomnieć w trakcie składania kwitów. Oczywiście póki co w zamian nadgodzin nie dają pieniędzy, ale wolne...Tak było dotychczas ze starymi nadgodzinami sprzed kilku lat bo jak mi wiadomo niestety nie wszystkie lata były zaksięgowane. Czyli po podliczeniu nadgodzin na emeryturę chcąc odejść w lutym odejdziesz np. dopiero w kwietniu...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 06, 2011, 21:33:18 »
i wszystko w temacie
http://www.tvn24.pl/-1,1688540,0,1,wypracowali-10-milionow-nadgodzin,wiadomosc.html
Materiał żenujący. Nie wiem dlaczego wplątano w to OSP, oglądałem to ze swoją kobietą i zgodnie stwierdziliśmy, że (patrząc na tok myślenia dziennikarzy), powinniśmy (jako PSP) te "8 godzin" odsłużyć społecznie, tak jak robi to OSP... Kolejna sprawa to końcówka materiału i tekst o liczeniu (nad)godzin.
Gratulacje dla obiektywizmu i rzetelności TVN. Żenada.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:53:15 »
Zobaczymy kiedy KG znajdzie czas na spotkanie w sprawie?
Bo o to chodzi w pokazanym w materiale piśmnie do KG o ile się nie mylę?

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:49:40 »
Nie no, do momentu sarny i ochotników było dosyć dobrze, ale później to już coraz gorzej szło, ten ochotnik i komentarz fatalny, a przecież wielu funkcjonariuszy PSP działa również w OSP, więc takie rozgraniczenie na ochotników i zawodowców nie jest sprawiedliwe.
A poza tym nie ma co ukrywać, że ochotnikom też przysługuje ekwiwalent, no chyba, że znaleźli jakąś wyjątkową jednostkę, której go nie wypłacają!

No i uważam, że o starych nadgodzinach nie wolno zapomnieć i trzeba o nie walczyć!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:53:38 »
No ku... ciśnienie mi skoczyło. Najpierw przy poście radcy w innym temacie teraz ten temat. Czy ktoś z wyżej postawionych władz w naszej najznakomitszej straży może napisać skargę na tego typu reportaże etc. A może riposta w innej stacji telewizyjne np. Polsacie. panie Osmycki i pozostali przewodniczący związków (bo na kom.- nie ma co liczyć)- jak macie jaja to w końcu coś zróbcie a jak macie w d... to co o nas przedstawiają to dajcie sobie spokój z reprezentowaniem ZZ.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:04:45 »
Na przykład w policji ZZ nie dadzą sobie wejść na głowę, bo nie dostają stołków w KG tak, jak jest to praktykowane w PSP.
A oto dowód:

http://www.nszz-p.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=128:zg-nszzp-zoy-zaalenie-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30